Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aliexpress tapasztalatok fórum

Aliexpress tapasztalatok (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
454. vikasz (válaszként erre: 438. - Youlcsi)
2015. jan. 7. 19:41
Sziasztok! Én is csak most ismerkedek az oldallal. Sima forint számlás kártyával lehet fizetni? vagy kell külön EUR számla?
453. sziszuscicus (válaszként erre: 452. - Castia)
2015. jan. 6. 14:52
Köszi:)
452. Castia (válaszként erre: 451. - Sziszuscicus)
2015. jan. 6. 14:13
Ilyenkor nagy betűkkel ki szokták írni, hogy rendelni lehet, de a feldolgozás/válaszadás/postára adás majd az ünnep után kezdődik. Nem is tudná előbb feladni, hiszen a postások se dolgoznak. :) Cserébe mindenféle újévi akció van.
451. sziszuscicus (válaszként erre: 449. - Youlcsi)
2015. jan. 6. 11:29

Hát szerintem muszáj. Elvileg már a flight depart szakaszban van, sőt az egyik már vámkezelésre várakozik, mondjuk arra nyugodtan várakozhat, az értéke kb. 2600 Ft...

Úgy nézem február 19-én kezdődik idén az ünnepük, hát nem is tudom, bezár az ali is?:) Mármint érted, rendelsz valamit, és hiába mondjuk 5 nap a feladási idő, de hát ki adja fel? Jaj, bonyolult...

Nincs gobelin, előrenyomott mintásat keresnék, csak hasonló hímzés..

450. youlcsi (válaszként erre: 447. - Sziszuscicus)
2015. jan. 6. 07:35

nem létezik, hogy nincs?

előrajzolt/nyomtatott vagy sima natúr?

449. youlcsi (válaszként erre: 446. - Sziszuscicus)
2015. jan. 6. 07:34

ahol centik vannak megadva, az általában helyes, annyi, amennyit ír. sztem érdemes lelevelezni az eladóval, hogy pontosan centire mekkora.


azt meg reméld, hogy januárban megérkezik a termék, mert aztán kezdődik a holdújév, és kínában a fű sem nő az ünnep hetei alatt...

448. monyka2222 (válaszként erre: 444. - Youlcsi)
2015. jan. 5. 21:51
köszi ismét :-) én is csak pár dollárost rendelek :-)vagyis most fogom megpróbálni :-)
447. sziszuscicus (válaszként erre: 445. - Youlcsi)
2015. jan. 5. 21:29
Egyébként találtam olyat ami nincs: gobelin alap:(
446. sziszuscicus (válaszként erre: 445. - Youlcsi)
2015. jan. 5. 21:26

Húha, én babaruhát néztem 1 éves kislányomnak (megdöbbentő mennyi Next van...), neki még nem rendeltem, remélem ott helyesek a méretek.

Hát, ha magamnak rendelem, sokszor kicsi (bár most nagy reményű fogyókúra előtt állok:D). Nagyon ráizgultam a témára, észvesztő néha milyen olcsón dobálják a cuccokat.

Gondolom a dec. 20-i is legelőbb január végén ér ide...De sebaj:)

Ezek az után gyártott (már ha te azt rendeltél) lego-k jók?

445. youlcsi (válaszként erre: 443. - Sziszuscicus)
2015. jan. 5. 21:21

gyerekruhát rendeltem már 1x, de a 2 mérettel nagyobb éppen jó volt.

nekem muszáj próbálnom, nem tudok így ruhát vásárolni.


november közepi rendeléseim megjöttek már, november végi még úton van (lego tininindzsák a gyereknek :D)

444. youlcsi (válaszként erre: 441. - Monyka2222)
2015. jan. 5. 21:19

úgy rémlik, hogy fizetéskor állítod be. tehát mielőtt a kártya adatait megadnád. ott van lehetőséged váltani. de mintha előre is be lehetne állítani valahol... nem tudom.

én dollárban fizettem eddig mindig. amióta ilyen car az árfolyam, nem vásároltam csak tényleg pár dolláros tételeket.

443. sziszuscicus (válaszként erre: 442. - Youlcsi)
2015. jan. 5. 21:19

Ruhát soha nem szoktál?

Decemberben volt rendelésed, ha igen, mikor, és megjött-e már? Ha nem vagyok indiszkrét:) Én az enyéimet már nagyon várom!

442. youlcsi (válaszként erre: 440. - Sziszuscicus)
2015. jan. 5. 21:16

igen, nagyjából így van.

az áfa-mente értékhatár nálam is vízválasztó a felett tuti nem rendelek, bár én inkább filléres dolgokat, kreatív alapanyagokat.

van eladó, aki 1-2 dolláros cuccokat is simán elküld ingyen postával :D

441. monyka2222 (válaszként erre: 438. - Youlcsi)
2015. jan. 5. 21:15
köszi a segítséget,még egy kérdés: hol tudom majd megadni,hogy dollárral vagy euróval akarok fizetni ? hol állítom be ?
440. sziszuscicus (válaszként erre: 439. - Dnikol)
2015. jan. 5. 16:55

Szia!

Még én is új vagyok rajta, az első rendelésemet dec. 20-án adtam le. De előtte már ebay-en sokszor rendeltem, szerintem ez sokkal jobb:) Tulajdonképpen regisztrálsz, utána szabad a pálya! Kiválasztod mi tetszik, kosárba rakod, majd fizetsz. Gondolom van bankkártyád, ezen rajta van minden adat, ami kell. Egyéb költség nincs. Figyelj oda, hogy olyan eladótól vásárolj akinek több pozitív visszajelzése van. Nem árt arra is odafigyelni, hogy 22 EUR alatt maradj, mert ez alatt vám és ÁFA mentes a csomag, én ennél nagyobb értékben nem vásárolok külföldön. Ha találsz valamit, ami tetszik, nem árt még kicsit kutakodni, mert az esetek 85%-ában megtalálod más eladónál olcsóbban. Őrületes különbségek lehetnek, láttam már valakinél valamit 80 Dollárért, másnál ugyanazt 10-ért. Illetve jelöld be a Free Shipping opciót, ez jelöli az ingyenes szállítást. Érdemes odafigyelni, mert van, ahol van minimum rendelési érték, ez nem olyan sok 5 vagy 10 Dollár, ilyesmi. Ha sikeresen fizettél, kell egy kis átfutási idő, amíg az eladót értesítik, hogy megérkezett a pénzed. Utána eladótól függően elindul egy kis számláló, néhány nap, ennyi ideje van, hogy postára adja a csomagot. Ez hamar megtörtént nálam idáig (6 rendelésem van). Utána kapsz egy csomagszámot, amelyen követheted a rendelésed útját (bár ez elég hektikus) és elindul újra egy kis számláló, ez jelzi a maximum időt, amíg meg kell érkeznie a csomagnak. Ebből nem kéne kifutni, mert ha valami probléma van - nem érkezik meg a csomag, nem azt kapsz vagy hibás, akkor tudsz reklamálni. Régi Alisok, ugye jól tudom ezeket a dolgoat?:)

439. Dnikol
2015. jan. 5. 15:38

Sziasztok!


Szeretnék rendelni erről az oldalról..de teljesen kezdő vagyok! Segítene vki aki türelmes, hogy mi is a menete????

438. youlcsi (válaszként erre: 437. - Monyka2222)
2015. jan. 5. 14:27

teljesen sima kártyás vásárlás. mint ilyen, szerintem nem jár plusz költséggel, tranzakciós díjjal sem.


miután rányomtálk a fizetésre, kiválasztod a kártyád típusát és értelemszerűen megadod a kért adatokat szám, név, lejárat, stb, mint egy bármilyen más webáruházas kártyás vásárlásnál.

2015. jan. 5. 14:24

Sziasztok

segítséget szeretnék kérni utalás menetéről pontosan,teljesen újonc vagyok. Aliról szeretnék vásárolni,otp-s mastercardom van. Mi a teendőm,bankba kell intézni valamit,honnan utalok,milyen rendszer segítségével ? Ebankom van,paypal-os a kártya,igaz itt nem sokat érek vele :-) költségeket írnátok ?

köszi előre is :-)

436. sziszuscicus (válaszként erre: 435. - Youlcsi)
2015. jan. 5. 07:33
Én sem értem ám magam, mert általában holt nyugodt és türelmes vagyok:) Hozzá kell szoktatnom magam ehhez a TN rendszerhez, ebay-en "szocializálódtam" :D Kicsit új ez nekem, hát mindegy, már írtam az eladónak, remélem nem lesz semmi gond, mert nagyon várom a kiskabit:)
435. youlcsi (válaszként erre: 434. - Sziszuscicus)
2015. jan. 5. 07:23

nekem volt ilyen... nem is tudom már, milyen ország volt célországnak megadva. simán ideért.


én nem szoktam nagyon parádézni, ha van valós ragszám... csak néhány nappal az idő lejárta előtt, ha még mindig nem érkezett meg.

2015. jan. 5. 07:12
Veletek már volt ilyen? Ma reggel is, mint minden nap, csekkoltam a csomagszámokat többek között a China Post oldalán. Ott látom, hogy ez egyiknél a célország SK, gondolom én Szlovákia, a megszokott HU helyett. Írtam is gyorsan az eladónak, hogy ugyan hova küldte a csomagot, vagy tán rossz TN-t adott meg?:S
433. hucsacsu (válaszként erre: 432. - Sziszuscicus)
2015. jan. 3. 13:57
Diákként dolgoztam az OLK-ban, ott soha nem volt ilyen mennyiségű csomag. Sokszor van olyan, hogy amikor végre frissül a tracking number már Magyarországon van a csomag, tehát nem biztos, hogy még Kínában van a csomagod.
432. sziszuscicus (válaszként erre: 430. - Hucsacsu)
2015. jan. 3. 13:34
Persze, ez nem panasz volt vagy ilyesmi, csak hát nagyon várom, és kicsit frusztráló, amikor már egy hete Pekingben figyel a csomag:) Megnéztem a képeket, amit belinkeltél, hát tanulságos, de ilyen fejetlenséget, pfff. Nem csodálom, ha elveszik ez-az. Bár, nem voltam még magyar válogatóban sem, lehet itt is hasonló a helyzet, szóval...
431. hucsacsu (válaszként erre: 429. - Sziszuscicus)
2015. jan. 3. 09:14
430. hucsacsu (válaszként erre: 429. - Sziszuscicus)
2015. jan. 3. 09:12
Szerintem nem érdemes és nem is lehet összehasonlítani a kínai postát a magyarral vagy bármelyikkel. Szerintem az ottani 1 napi forgalom megfelel a magyar 1 éves forgalmának.
429. sziszuscicus (válaszként erre: 428. - Castia)
2015. jan. 3. 07:56
Egyébként én egyértelműen átkattantam az ebayről az alira. 1000x jobb és praktikusabb! Egyedül az frusztrál tényleg - ünnepi időszak ide vagy oda - hogy látom, hogy már van egy hete Pekingben, ill. egyéb kínai városokban dekkolnak a csomagjaim...Miért? Én meg itthon szenvedek, hogy érkezzen már meg:D Holott a legrégebben elindított csomagom is csak 11 napja van feladva...
428. Castia (válaszként erre: 426. - Sziszuscicus)
2015. jan. 2. 11:29
Szállítás szerintem kb. egyforma aliról és ebayről, csak alin tudod követni az ingyeneset is. Ebayen szokás már a rendelés napján, vagy másnap feladottnak bejelölni a terméket, nem tudom tényleg fel is adják-e; alin ez jobban elhúzódhat, mert ott a követési számot is be kell írniuk. Kiugróan gyors vagy lassú érkezés is előfordulhat mindkettőnél, én 4-5 héttel szoktam számolni még ünnepi időszakon kívül is, ha előbb megjön örülök, ha nem, elkezdem figyelni, hogy ne fussak ki a vitanyitási időből. Ebayen fizethetsz paypallal, alin viszont egyszerűbb reklamálni, ha valami nem stimmel. Illetve ott nem csak az eladó értékelését, hanem az adott termékét is láthatod, az sokat segít a választásban.
2015. jan. 2. 08:05
Ó, és engem az is érdekelne puszta kíváncsiságból, hogy mi volt a legjobb vételetek, ami azután az abszolút kedvenc lett, és mi okozott csalódást? Köszi köszi:)
2015. jan. 2. 08:04
Sziasztok! Én is újonc vagyok az Aliexpress-en, bár a külföldi rendelésben van tapasztalatom az ebay révén. Gyorsabban megjönnek az aliról a cuccok, mint az ebay-ről? Vagy ezt teljesen mindegy? Megvallom, engem a nyomkövetés kicsit frusztrál, naponta 2x is csekkolom, és amikor látom, hogy kb. 4-5 napja még mindig Pekingben dekkol, elkedvetlenedek:( Mi volt nektek a pozitív és negatív rekord a szállítás terén?
425. Kustikami (válaszként erre: 423. - Hucsacsu)
2014. dec. 30. 11:41

Köszönöm az infot !

Sajna nem lehet tölteni probáltam másik töltővel is

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook