Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aliexpress tapasztalatok fórum

Aliexpress tapasztalatok (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
424. hucsacsu (válaszként erre: 422. - Andi.nagy)
2014. dec. 29. 16:49
Mindenképpen érdeklődj, ahány helyen csak tudsz.
423. hucsacsu (válaszként erre: 421. - Kustikami)
2014. dec. 29. 16:49
Én egyszer visszaküldtem a hibás terméket, mert megígérte, hogy visszautalja a vételárat, hát azóta is utalja. Ha hálózatba csatlakoztatod akkor sem kapcsol be? Szerintem semmit nem lehet tenni.
2014. dec. 28. 07:18
Sziasztok. Egy előző bejegyzésemben már írtam, hogy vám elé került a rendelésem. A nyomkövető oldal azt írja, hogy befejeződött a vám és december 04. óta a Győr-Moson-Sopron Megyei feldolgozóban van a csomagom. Itt van már 28-a és nem hozták ki. Az eladó sima levélként küldte a rendelésem és nem ajánlottan. A postásnak már jeleztem, hogy lesz egy ilyen küldeményem, mert tudom, hogy a postaládába nem tudja bedobni. Most aggódom, hogy vissza ne küldjék azzal a címszóval, hogy nem kerestem. Szerintetek lehet ilyenkor már érdeklődni a postán? Előre is köszi a válaszokat.
2014. dec. 27. 17:47
Sziasztok ! Rendeltem egy Lenovo A820s telefont meg is jött gyorsan 13 nap alatt ! Az első honapban nem sokat használtam tartalék volt ,de sajna a megérkezés után 6 héttel ugy ki kapcsolt hogy azota sem lehet be kapcsolni ! Van ilyenkor garancia vagy mit kellene csinálnom ? Probáltam az eladóval komunikálni de nem válaszolt !
2014. dec. 26. 21:01

Nekem teljesen jó tapasztalatim vannak, de minden esetben rendelés szerint listázom a termékeket, valamint csak olyantól rendelek, akitől már nagyon sokan rendeltek.

A szállítási idő ingyenes esetben nagyon sok lehet, november 20-án fizettünk ki két nyakláncot és meg sehol sincs. Megjegyzem hogy az egyiket láttam Orsayban egy babán 5000ft-ért ez meg így 1000ft volt:)

419. youlcsi (válaszként erre: 416. - Joschiko)
2014. dec. 26. 20:51

volt egy szolgáltató, aki rendszeresen kodolányi utcát írt a címemhez kodály helyett... a fene essen beléjük, de mindig megtaláltak :o

szóval ha a postás ismer, ez nem lehet gond.

418. Castia (válaszként erre: 416. - Joschiko)
2014. dec. 26. 15:35

Ünnepek alatt a posta is lassabb, mert több a küldemény, illetve nekik is ünnep van, ráadásul dec. 27-29-ből két nap hétvége közvetlenül karácsony után, tehát erre ne számíts. A Kínából rendelés egyébként se a türelmetlenek sportja. :) 4 hét szállítási idő jónak számít, de 6 hét is simán belefér.

A címedben az elírás csak a helyi postásnak számít, ha nem teljesen hülye (vagy lusta) és tisztában van a körzetével, rá fog jönni.

417. hucsacsu (válaszként erre: 416. - Joschiko)
2014. dec. 25. 22:06
Ha a postás ismer kakkor nincs gond. Ha Bp-n laksz tudni kellene melyik posta végzi a kiszállítást, hívd fel őket és mond el nekik a problémád. Pl: 3.kerület 3 számú posta, de a 9. kerületben a 100-as posta.
2014. dec. 24. 21:22

Sziasztok!

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Van egy kis problémám, ill. nem tudom hogy probléma-e. Lényeg az hogy TN szám alapján már látom a csomagomat hogy, úton van. Ma jelent meg a rendszerben, 24.én.

A címzett , aki én vagyok elírás van benne. A pontos cimem, nevem minden stimmel, csak a házszámot az emelettel egybe írták. a 3-as házszámot egybe írták az 12.emelettel... 312-nek írták.

Mondjuk az utcánkban nincs 312-es szám. Vajon meg fogom kapni a csomagom??????? Vagy el fog kallódni a postán, esetleg visszaküldik a feladónak????

A csomagok a helyi postára érkeznek meg, vagy valami központi helyre kell bemenni érte Budapesten?? Tudok esetleg előre valakinek szólni a postán hogy érkezik egy csomagom, amiben a házszámot elírták??

A csomagom 19.én lett feladva, a rendszer szerint 27.-29 között fog megérkezni? Ez lehetséges??? Hollandpostával jön.

Köszönöm a válaszotokat előre is, és mégegyszer Kellemes Ünnepeket kívánok.

415. joschiko (válaszként erre: 413. - Hucsacsu)
2014. dec. 23. 13:32
köszönöm az információt!
414. hucsacsu (válaszként erre: 412. - Joschiko)
2014. dec. 23. 09:01
Az eladónak az ajándékot (gift) be kell ikszelni-e, és általában nincs gond ezekkel a csomagokkal.
413. hucsacsu (válaszként erre: 412. - Joschiko)
2014. dec. 23. 08:59

Magánszemélyeknél:


0-45 euró vám és adómentes

45,1-150 27% áfa

150,1-700 euró 2,5% vám + 27% adó

700,1- euró kereskedelmi vámtarifa szerinti vámtétel + 27% adó

2014. dec. 21. 21:07
Sziasztok! Adózással kapcsolatban tudna valaki infot adni? Mi a menete, milyen igazolások papírok alapján szabják ki az adót a termékkel kapcsolatban amit rendeltem? Mennyi az esély arra hogy esetleg gond nélkül átmegy a vámon? Vagy mindent átnéznek, felbontanak?
2014. dec. 21. 15:02
Alipay ID-t honnaon tudom meg ?
410. Castia
2014. dec. 21. 09:27

Beletelik pár napba, mire követhető lesz a szám. Ha 7-10 nap után se az, érdeklődj az eladónál.

Ingyenes postánál ennyi a szállítási idő, ha szerencséd van lehet 2-3 hét is, de a 4-5 hét gyakoribb. Ha ennél gyorsabban kell és nem akarod a véletlenre bízni, futár vagy expressz postázást is választhatsz, értelemszerűen azokért fizetni kell.

2014. dec. 21. 08:13

Sziasztok!


Aliexpress-től rendeltem, megkaptam az eladótól a követési számot. De azon a honlapon ahol utána lehet nézni a csomagomnak, abban a rendszerben még nem látom hogy, hol merre jár a csomag. Kérdésem az lenne hogy, mennyi idő után kell látnom a csomagomat a követési szám alapján,ill. miért van az hogy 39-60 nap a posta? Ill. az ali honlapján a küldeményem mellett van egy 7 napos feldolgozási idő is megadva. Lehet hogy 7 napig még nem is láthatom a csomagom a rendszerben?? Valaki tud mondani nekem valamit ezekkel a szállítási időpontokkal kapcs. Mindenkinek ilyen "nehézkesen megy" a dolog??

408. joschiko (válaszként erre: 405. - Hucsacsu)
2014. dec. 20. 18:56
köszönöm a választ!
2014. dec. 20. 15:37

Ma megkaptam a követési számot is! Az eladó megadta a honlapot ahol utána tudok nézni hogy, merre jár a csomagom. Megadtam a honlapon a követésiszámot,magyarországot mint célállomást, és az írányitószámom kérte. De a csomagot nem látja a rendszer. Holland jelzésü a követési szám vége (NL)

Lehet hogy még a feldolgozási idő pár napba beletelik? 7 napot írnak a feldolgozásra, valamint 38-60 napot a szállításra. Elképzelhető hogy ilyen lassan érjen ide a csomagom? Szamárral küldik a Himaláján keresztül vagy hogy?

406. fincsika (válaszként erre: 403. - Hucsacsu)
2014. dec. 20. 12:45
köszi
405. hucsacsu (válaszként erre: 399. - Joschiko)
2014. dec. 20. 09:14

This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within: ...days...hours... minutes

A rendelés autoimatikusan törlődik, ha az eladó x időn belül, nem adja fel a terméket.

404. hucsacsu (válaszként erre: 402. - Joschiko)
2014. dec. 20. 09:12
Ha feladta a terméket, akkor azonnal meg kell jelennie a tracking numbernek, már ha bizonyos összeg felett rendeltél (5 dollár). Szerintem a 40-50 nap bőven elegendő a szállításra, néha persze előfordul, hogy több lesz, de ha jó a tracking number akkor tudod követni.
403. hucsacsu (válaszként erre: 397. - Fincsika)
2014. dec. 20. 09:10
1-2 napot érdemes még várni, ha azután sem jön meg akkor az alinak kell írni. Virtual agent.
2014. dec. 19. 23:33
Követési számot még nem kaptam az eladótól. Az mikorra várható? Mi az a normális időintervallum ami alatt ezt is meg kell adnia az eladónak. Ezt a " szállítási időt" hosszabítani tudom, ezáltal az eladónak több időt "tudok" adni a megrendelésem postázására, hogy ő se fusson ki az időből, és nekem se vesszen el a pénzem.
401. Castia (válaszként erre: 398. - Joschiko)
2014. dec. 19. 22:49

Fizetéskor az alinak utalsz. Majd akkor, ha megkaptad a terméket és ezt visszajelzed, vagy lejárt a szállítási határidő és nem jelzel vissza semmit (tehát feltételezik hogy megkaptad, mert nem jelezted az ellenkezőjét), akkor utal tovább az ali az eladónak.


Az eladónak is van egy bizonyos határideje, amíg postáznia kell a terméket, ennek a visszaszámlálását látod. Ha nem postáz időn belül, visszakapod a pénzed. Illetve ha meggondolnád magad, ez időn belül te is lemondhatod a rendelést, akkor is visszakapod.


Nem mindegyik eladónak van valójában raktáron áruja, ezért beszéltük itt nemrégen azt, hogy átmeneti megoldásként néhányan megadnak egy kamu követési számot, hogy ne fussanak ki az időből, aztán ha valóban feladta, akkor átjavítja.

2014. dec. 19. 22:16
A BOL-BOL Global Trade eladóról tud valaki valami infot mondani? Megbízható lehet?
2014. dec. 19. 22:15

Ez mit jelent?

Reminder:

This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within: ...days...hours... minutes

Ha az idő letellik és nem hosszabbítom meg, akkor mi történik? Törlik automatikusan a rendelésem? akkor a pénzem is visszakapom?

2014. dec. 19. 22:11

Sziasztok!


3 napja rendeltem egy terméket az alieexpress-ről. Az eladóval le is pontosítottam mindent a termékkel kapcsolatban, képeket is küldöt, meg minden. Kérdésem az lenne hogy, 2 napja semmi választ nem kaptam az eladótól ,hogy mikor postázza a rendelésem. Kezdjek gyanakodni hogy esetleg kifogtam egy "szélhámost" vagy nem?

Másik kérdésem: A rendelés leadásánál az összeget bankártya megadásával teljesíteném. A Bankom által küldött "zárolási" sms az még nem jelenti azt hogy az összeg át is lett utalva az eladónak? Ill. azt hallottam, amig én nem jelzem vissza a kézbesítést addig a pénzem nem utalják át az eladónak, ugye?

2014. dec. 17. 19:22

Sziasztok!

Ha a 10,munkanapon belül sem jön meg a visszatérítés kinek kell írni ?

396. youlcsi (válaszként erre: 394. - Petra1013)
2014. dec. 17. 17:00
én a kapott e-mail-eket olvasatlanul törölni szoktam :o
395. Castia (válaszként erre: 394. - Petra1013)
2014. dec. 17. 14:53
És mi a gond?
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook