Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérleti szerződés fórum

Albérleti szerződés (beszélgetős fórum)


14. globus (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2023. ápr. 5. 10:56
Bennünket nem érdekel. Annyian laknak, ahányan akarnak a lakásban, csak az előre megállapított pénzt + rezsit fizessék.
2023. ápr. 5. 07:59
Azért a "munkásszállás, kiscsalád" és az egy fő barát között van egy kis különbség. És emelt dijat fizettek volna. Én megnéztem volna a barátot és ha szimpatikus, meggyőző, lettem volna annyira rugalmas, hogy engedtem volna. De hát nem vagyunk egyformák. Már csak a hosszútávú, békés viszony miatt is.
12. Soufflet (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 23:06

Ha az exed becuccol egy megemelt berleti dijjal (nyilvan ugyanugy fix 2 evet iratott volna ala a tulaj az uj szerzodesben), akkor a szakitaskor osszekotott volna a kozos lakas. Oruloj neki, hogy a tulaj miatt nem maradt a nyakadon es a lakasodban az ipse!

A jovore vonatkozoan meg hivd fel a tulajt! Mi honnan tudjuk mi a szandeka?

11. michelle.r (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 21:30

Miért ne lehetne? Ahogy a tulajdonosnak is lehet olyan kikötése, hogy csak egyedülállónak adja bérbe.


Nem értem pontosan az első hozzászólásodat, de ha jól értelmezem, lejárt a két év, és újabb fix időszak előtt állsz? Ha eddig megbízható bérlő voltál, talán a tulaj álláspontja is változott.


A jövőben ne köss szerződést "lesz, ami lesz alapon".

2023. ápr. 4. 20:57
Aki albérletben van, annak nem lehet komoly kapcsolata?
9. sanyinak (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2023. ápr. 4. 20:36

No már a tulajnál tartunk?

Pedig még a főbérlőről nem is volt szó 😁

8. Regin_a (válaszként erre: 2. - Birebora)
2023. ápr. 4. 18:12

miért nem engedte a tulaj a barátod odaköltözését, hiszen ketten könnyebben tudtok fizetni."

éS HA MÉG 10 "BARÁT" KÖLTÖZNE BE, MÉG KÖNNYEBBEN FIZETNÉK A BÉRLETI DIJAT

tÉGED ÉRDEKELNE HOGY A BÉRLŐD BIRJA-E EGYEDÜL VAGY NEM? Engem nem! Egy kiadó bérlemény nem munkásszállás

7. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Birebora)
2023. ápr. 4. 12:54

Valószínűleg egy főnek szeretné kiadni a lakását.

Ezt nem lehet menet közben csak úgy változtatni.

Természetesen, ha a kiadó hozzájárul, akkor minden további nélkül. De erre nem köteles.

6. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 12:53

A 2 éves fix időtartam már lejárt?

Mert amit írsz, abból nekem az jön le, hogy csak erre van aláírt szerződésetek.

Ha ez lejár és nem akarsz újabb fix idejű szerződést, ő meg nem megy bele a határozatlan idejűbe, akkor nincs más, mint új lakás keresése.

Ha a szerződést egy főre kötöttétek, akkor jogos, hogy nem engedi másnak az odaköltözését. Ma a barátod, holnap az unokatesód, és bárki más.

5. Soufflet (válaszként erre: 2. - Birebora)
2023. ápr. 4. 12:32
Mert mondjuk nem akar egy kis csaladot a lakasban, es ha egy par osszekoltozik, nagy esellyel arra haladnak.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Birebora)
2023. ápr. 4. 07:10
Ezeket kérdések jogosak. Nem tudom rá a választ.
3. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 07:07
Mikor a közjegyzőnél aláírtál nem olvastad el? Én mondjuk sosem mondanék egy albérleti szerződés esetében olyat, hogy majd szóban megegyeztek. Én ott rákérdeztem volna, mert hát most van egy 2 év fix szerződésed, utána meg az lesz, amit a tulaj akar. Értelemszerűen a közjegyző erősebb, ellenkező esetben teljesen felesleges kiadás lenne csak. De ezeknek mondjuk semmi köze hozzá, hogy a plusz egy főbe a tulaj belemegy-e...
2. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 4. 06:41

Szerintem a közjegyzői. De miért csak azt irta és a határozatlant nem?

Azt sem értem, hogy miért nem engedte a tulaj a barátod odaköltözését, hiszen ketten könnyebben tudtok fizetni.

2023. ápr. 4. 06:11
Sziasztok! A helyzet adott. Van egy albérleti szerződés 2 év fix, és utána határozatlan idejű. Közjegyző csak 2 év fix határozott időtartalmat írt a papírra. Akkor melyik az érvényes? Mert a határozatlan időtartalom jó lenne, nem szeretnék megint fixet. Azt fogjátok mondani, hogy megegyezés kérdése lehet közöttünk. Lesz ami lesz alapon nem is foglalkoztam volna eddig vele, de most muszáj átgondolnom. Mert egyedül bérlek egy kis lakást. Lett egy barátom, és nem engedték, hogy ide költözzön. Bérteti díj emelésébe is benne lettünk volta. Kötlözni nem tudok a fix idő véget, ő se tud ide költözni. Telt múlt az idő és a kapcsolat véget ért. De a jövőre nézve ezt mégegyszer nem szeretném. Ezért se szeretnék még fix időt aláírni, és jó lenne tudni, melyik az erősebb irat. Albérleti szerződés, vagy a közjegyzői.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook