Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletben macskát tartani? fórum

Albérletben macskát tartani? (beszélgetős fórum)


17. Dicica (válaszként erre: 16. - Erika101)
2011. jún. 10. 16:57

Ez a legmegnyugtatóbb válasz. :)


De mindenkinek köszönöm! Aki azt mondja, hogy maradjon a kertes házban, azt is megértem, lehet, hogy kicsit önző vagyok, hogy viszem. :(


De most is itt alszik az ölemben és dorombol. Szerintem meg tudná szokni a lakást, eléggé elkényeztettem kiskorától kezdve. :) Szóval mindenképp megpróbálom, ha nem jönne be, akkor visszaviszem a kertesházba.

2011. jún. 10. 08:25
Szia, ha téged szeret a cica akkor melletted a helye.
15. Dicica
2011. jún. 9. 14:28

Hát igen, vannak problémák. A macskákat nem szereti, de nem ez a lényeg.

Inkább az, hogy szeretném, hogy a cica velem maradjon. :)

14. Volpertinger (válaszként erre: 10. - Dicica)
2011. jún. 9. 13:40
Tesódnak innen gratulálok :(
2011. jún. 9. 13:25

Végülis nem vita tárgya, kérdezzétek meg, ha nem gond vigyétek a cicát is ennyi:)


Lehet először fura lesz neki, de idővel megszokja ám.

12. Dicica
2011. jún. 9. 13:20

Szóval:

Most szüleimmel lakom itthon kertes házban, itt van a macsek, aki bejárós, de udvaron is van. Van tesóm, aki utálja, de mivel itt vagyok, ezért úgysem tud semmit tenni ellene. Ha elmegyek és itt marad a macska, akkor sok mindent kinézek tesómból...

Most párommal elmegyünk albérletbe és oda vinném a macskát.


Az allergiás dolgot meg szerintem arra értette, hogy van olyan főbérlő, aki amiatt nem akarja macskásnak kiadni a lakást.

11. Arianne113 (válaszként erre: 4. - 08a4eb16b7)
2011. jún. 9. 13:13

ezt ne haragudj nem írtad egészen érthetően, ki megy és hova...?


Célszerű megbeszélni a szomszédokkal, de nemhiszem hogy egy cica olyan hepajt jelentene akárkinek is... nem értem hogy jön ide az allergia téma...

a macska nem a lépcsőkön meg a folyosókon fog lakni, hanem benn a fórumindítónál... szóval sehogy sem értelek.

10. Dicica
2011. jún. 9. 12:48

Az tuti, hogy ott velünk jobb dolga lenne, mivel itthon még szüleim elviselik, de tesóm rühelli és mindent megtesz, hogy elkergesse a háztól. Szóval így még kiállok mellette, de ha nem leszek itthon, ki tudja mi lesz vele. :(

Én úgy terveztem, hogy viszem és ha látom rajta, hogy nagyon nem jó neki, akkor visszahozom. De nagyon hozzám nőtt már. Télen, meg hidegben sokszor még éjszaka is bent volt, remélem, hogy megszokja.


Azt meg már említettem, hogy a főbérlővel mindenképp egyeztetnénk.

9. Volpertinger (válaszként erre: 8. - Volpertinger)
2011. jún. 9. 12:38
A te helyedben én lehet, hogy otthagynám a szüleimnél inkább, jobb neki a kert, illetve még ha nagyon odafigyelsz is rá, előfordulhat, hogy kicsit "állatos" lesz a lakás, macskaszőr a kanapén, időnként enyhe alomszag, + esetleg unatkozik, ha egész nap otthon van egyedül.
2011. jún. 9. 12:35

alapvetően jól bírják a macskák lakásban, itt én inkább azt látom problémásnak, hogy eddig "volt kertje", most meg nem lesz. Ha már nem kölyök, akkor szerintem nem fog rombolni, és könnyen megszokja.

De a főbérlőnek mindenképp mondd el, ne próbáld eltitkolni, mert úgyis kiderül, és az gáz. Meg a házirendet érdemes megnézni, mert van olyan ház, ahol tilos állatot tartani. Ezt nem tudom, ki dönti el, a lakóközösség vagy valami rendelet, de vannak ilyen házak.

Nekem ennek a fordítottja volt, lakásból vittem kertes házba, és nagyon aggódtam, hogy elkóricál, nem talál vissza, elkapja a szomszéd kutya meg ilyenek, de semmi ilyesmi nem történt, még mindig megvan a kis tróger :)

7. Dicica (válaszként erre: 5. - Bnedora)
2011. jún. 9. 12:32
1 éves lány és ivartalanítva, oltva van. Elég jól nevelt, mi sosem engedtük bútorra, csak a sajátjára, illetve az ölünkbe. De tudom, hogy lakásban el fog szemtelenedni és úgyis fel jár majd a bútorra. Ami még nem is zavaró, csak károkat ne csináljon. Mindenképp tisztáznám a főbérlővel a szándékom, mert nem akarok ebből utólagos problémát. Ráadásul két tengerimalacot is viszünk, bár szerintem abba tényleg nem kötnek bele.
2011. jún. 9. 12:29
Mi lakásban lakunk,bár a lakás saját, macskával élünk több, mint fél éve. Nincs semmi probléma vele! :) Egyébként, örökbefogadott,utcán talált cicáról van szó...elvan magával :)
2011. jún. 9. 12:28

Bár nem albérletben, de lakásban volt több cicám is. Kérdés, mennyi idős a cicád, ivartalanítva van-e. Legtöbb helyen nem tűrik meg a cicát, úgyhogy ezt előre tisztázzátok.

Én nem ajánlanám, hogy elvidd.

4. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 2. - Arianne113)
2011. jún. 9. 12:27
ha valaki allergiás a macskaszőrre, az nem biztos h szeretné h legyen, főleg ha aztán elmennek, otthagyják a macskaszőrt, a következő lakó meg elmegy, ha allergiás rá
2011. jún. 9. 12:26
Én laktam 2 cicával + 1 kutyával albérletben, jól viselték mindhárman. Nem az enyémek voltak, hanem barátnőmé.
2011. jún. 9. 12:26
Apunak van cicája az albérletben, nincsen semmi gond, szobatiszta cica.:) De szerintem nem zavar senkit, más is tart állatot szerintem:)
2011. jún. 9. 12:23

Sziasztok!


Nemsokára fogunk költözni párommal albérletbe. Eddig szülőknél laktunk, és szeretném vinni a kedvenc macsekom is, aki kinti-benti cica most. Érdekelne, hogy másnál hogyan viselte a macsek, hogy hirtelen nincs udvar? Amúgy tényleg sokat van bent a macska, szobatiszta, úgyhogy emiatt nem aggódom. De itthon nem lesz olyan dolga, mint most, hogy itt vagyok.

A másik, hogy albérletben mennyire tolerálják a macskatartást? Tudom, hogy ez is változó, igyekszünk olyat keresni, ahova vihetjük a cicát.


Azok véleménye érdekelne elsősorban, akik hasonló helyzetben voltak vagy albérletben tartanak macskát.

Köszi! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook