Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlet költségek fórum

Albérlet költségek (beszélgetős fórum)


1 2 3
39. globus (válaszként erre: 30. - Flóra76)
2021. okt. 14. 15:54

[link]


58 m2... közel 46 misi :/

38. Epresturmix (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 15:49
De ki tart vissza, hogy összeállj egy vén kecskével akinek sok a pénze? 😅
37. Epresturmix (válaszként erre: 30. - Flóra76)
2021. okt. 14. 15:46

Édes istenem! 🥴

Brutális.

36. Epresturmix (válaszként erre: 16. - Dad1f54482)
2021. okt. 14. 15:45
Tudom. Azért írtam, hogy felénk. A felénk Bp-től kb 1 órányi rá van, Pest megyében. Durva. Az ahol lenne ennyiért, oda meg nem mennék. Egy pusztulat az a lakótelep. 🤢
35. Epresturmix (válaszként erre: 23. - Birebora)
2021. okt. 14. 15:43
Nem sikerült megérteni a lényeget. Nem az a baj, nem az lenne a baj, hogy lepusztult, hanem az, hogy arra még marha sokat kellene költeni. Így a kölcsön kifizetése+felújítás mellett nem igen kellene ennem. 😑
2021. okt. 14. 15:42
Az élet nem fair. Aki meg a vagyonáért megy hozzá egy öregemberhez, az is "megdolgozik" a pénzért. Méghozzá olyan módon, amit én például sosem tennék meg.
2021. okt. 14. 15:39
Ha valakinek van elég pénze, akkor kb mindene megvan. Pénzen tud nyugalmat, egészséget vásárolni magának.
32. globus (válaszként erre: 23. - Birebora)
2021. okt. 14. 15:38

Mi is lepusztult panelt vettünk 5 évvel ezelőtt, már szépen csinosodik, de még nincs készen. Apránként dolgozgatunk rajta, ahogyan engedik a lehetőségek.

Tény, hogy sajnálatos módon nem korábban vettünk, pedig a felhasznált anyagi keret már rendelkezésre állt, amikor még jóval olcsóbban lehetett volna hozzájutni. Vigasz ebben, hogy még mindig jobb volt 5 éve venni, mintha ma kellene.

31. forrest2010 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 15:37
... nem minden problémája oldódik meg annak akinek valami " gazdag vén kecske " jut :( max az anyagi !! bár :( :( ki hogy látja ?!
30. Flóra76 (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2021. okt. 14. 15:36
Errefelé pedig 25-30 között van a panel🤦‍♀️
2021. okt. 14. 15:36

Azért baromság a saját lakás, mert ez az emberek többségének elérheteten vágyálom,pláne Budapesten.


Sokan vannak albérletben.

28. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 15:35
... már hogy lenne 1 saját lakás baromság ?!!! lakni kell , a híd alatt cúg van ! senki nem fog ingyen lakhatást biztosítani annak , aki nem akar /nem tud/ fizetni érte !!! itt azért nem igazán van akkora fizetés h abból jól lehet lakni /így v úgy !!!/
2021. okt. 14. 15:34
Ez nem irigység. Csak picit nem tartom fairnek, hogy valaki elvesz valami gazdag kecskét és akkor utána arany élete lesz, minden problémája megoldódott az életben. Míg másnak 12 óráznia kell egy gyárban, hogy a napi betevője meglegyen.
2021. okt. 14. 15:32

Ez inkább a kivétel. Az emberek többsége rendesen dolgozik, és a saját erejéből kihozza, amit tud. Ne higgy el mindent, amit a tv-ben látsz.

Te viszont irigynek és megkeseredettnek tűnsz. Bizonyára lehangol, hogy kilátástalannak vélsz egy általad áhított életszínvonalat. Törj ki ebből a "modernkori rabszolgaságból".

2021. okt. 14. 15:31

És én még csinositani, szépiteni, otthonossá sem tudnám tenni mert ott lenne a fejemben, hogy nem az enyém, bármikor felmondhatnak.

de lehet, hogy ezzel csak én vagyok igy.

24. birebora (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 15:29

Már miért lenne baromság? Nem értem. Inkább laksz albiban aminek a bérleti diját folyamatosan emelhetik, bármikor kitehetnek és akkor kereshetsz másikat. Én nem érezném magam biztonságban. Tömöd a zsebét másnak, miközben te nem gyarapszol.

Nekem több olyan ismerősöm van akinek sajátja van és kevesebb albiban.

Igen, dolgozni kell, spórolni és félretenni és hitelt felvenni. Mindenki igy kezdi.

A másik: nekem egy ismerősöm sincs aki a nagyapjához ment volna hozzá a pénz miatt.

23. birebora (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2021. okt. 14. 15:22
Nem tudom hol van az a felénk, de a 18 még növekedni fog. A lakás árak nem mennek lefelé. Nekem a lepusztult panellal nem lenne bajom. Úgy újitanám fel, ahogy akarom.
22. Amaunet (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 15:20

Ha eleve le is mondasz róla, akkor nem is lesz soha.

Igen, spórolni kell, szűkösen kell élni. Van ismerősöm, aki egy év alatt összerakott egy milliót. Abból kiment Angliába. Öt év után eladó házat keres itthon. Persze, nem Budapesten, nem Rózsadombon.

21. dad1f54482 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 15:19

Persze. Ez egy reális lehetőség bárki számára.

Te is kipróbálhatod. Biztos akad még 70 körüli gazdagabb öreg aki nem foglalt.

20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Dad1f54482)
2021. okt. 14. 15:17
Jó, nem sokan. De sok tv műsor is ezt mutatja. Volt pl a Luxusfeleségek. Menj hozzá egy gazdag palihoz/csajszihoz és onnantól az életed összes problémája meg van oldva.
19. dad1f54482 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 15:14

Azért olyan sok huszonéves lány nem lehet aki ezt csinálja.

Bizonyára vannak ilyenek, de például a közvetlen ismerőseim között egy sincs.

18. Amaunet (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 15:14

Az emberek nagy részének dolgoznia kell ahhoz, hogy a létszükségleteit megteremtse. Ez régen is így volt az egész világra jellemzően.

Az emberek jellemzően oda költöztek, ott telepedtek le, ahol a munka volt, vagy ott béreltek.

Nálunk nem volt ennek hagyománya, mert alapvetően mezőgazdasági termelésből élt az ország nagyobb része. A magasabb szintű tanulmányokat is csak a nagyobb gazdák gyermekei engedhették meg maguknak.


Az, hogy dolgozni kell a megélhetésért nem csak a mai időkben volt jellemző.

2021. okt. 14. 15:08

Szerintem meg ez a legyen saját lakás egy baromság. Reálisan nagyon keveseknek adatik meg, hogy saját lakásuk legyen.


Hacsak nem vagy valami gazdag fejes csókosa, vagy nem örökölsz egy vagyont. Vagy jól kell tudni házasodni, sokan például egy ATM automatát vesznek el. Pontosabban 2 lábon járó ATM automatát.


Ezért sok huszonéves lány elveszi a 70 éves nagypapát, szexért cserébe arany élete lesz a lánynak és halálakor minden pénzt ráhagy. Ők az aranyásók.

16. dad1f54482 (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2021. okt. 14. 15:04
Budapesten 18-ért még panelt sem kapsz.
2021. okt. 14. 15:01
Valójában ez egy modernkori rabszolgaság, amiben élünk. Futunk a pénz után, hogy legyen hol laknunk,a nyugdíj fele meg majd elmegy gyógyszerekre.
14. Amaunet (válaszként erre: 6. - Epresturmix)
2021. okt. 14. 14:58

Valóban irreálisan magasak az ingatlanárak, de nem csak azok. Minden más pénzben kifejezett értéke nő, míg a hasznossága nem.

Értéktelenedik a pénz, különösen a Forint.

De, még mindig megéri a jelenben felvenni hitelt (fix kamatozással), mert a jelen értéke szerződsz és annyi lesz a hitel 25-30 évig.

Most lehet nagy teher egy 100 ezer forint körüli törlesztő, de 5-10 év múlva már nem jelent majd problémát. És ha rajta is van a jelzálog, de a tied. Eladhatod, cserélheted. Vagy ha jó áron tudod kiadni, akkor maga termeli meg a törlesztőt. Addig maradsz még te is albérletben.


Szóval, érdemes takarékoskodni és összerakni az önrészre néhány milliót.

13. forrest2010 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 05:21
... nagyon sok helyen kikötés h kutyát , macskát NEM tarthat/vihet magával 1 albérletbe :( :(
12. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 04:40

Az állat nem játék. Szóval ha nem tudsz érte felelősséget vállalni, akkor inkább nem javaslom. :)

Ez a legkevesebb, hogy takarítasz utána. Ha ez sem megy, ne tarts állatot! :)

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2021. okt. 14. 04:38
Ismerek olyat, akinek van. Csak nem tudom, érezném a macskakaka szagot, meg mindig takarítanom kéne a kakás almot.... Pedig szeretem a macskákat, csak nah... :DDD
10. Epresturmix (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 14. 04:36
Persze, ha engednék. De olyan van?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook