Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Alaplé, de hogyan, miből készítsük (sok étel hozzávalójánál látható)? fórum

Alaplé, de hogyan, miből készítsük (sok étel hozzávalójánál látható)? (tudásbázis kérdés)


2009. máj. 14. 21:57

Hm... Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint mondjuk nekem macerás hogy mindig alaplevet főzzek (minél gyorsabb kajákat igyekszek készíteni), akkor csinálhatom azt is, hogy egyszer megfőzöm és fagyasztok le adagokat? Annak nem lesz semmi baja a fagyóban ugye?


Mondjuk pl a zöldség alaplénél a zöldséggel mit csináltok?


Remélem nem kérdezek hülyeségeket...

2009. máj. 14. 10:25
Ma már szinte mindenben van adalékanyag és tartósítószer, így szeretem lecsökkenteni ennek a mennyiségét. Nem használok ízesítőket, jobb az alaplé. Ha egy egyszerű húsleveszt főzöl, akkor a fagyaasztóba elteszel 1/2 litert.
9. 'szti (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2009. máj. 14. 09:36
ha nem zavara tartósító, egyszerűen csinálhatod leveskockából is (zöldség, csirke stb.)
2009. máj. 13. 22:37

Én leggyakrabban csirkemellcsontból,vagy karajcsontból készítek alaplevet,némi zöldségfélével,1 vöröshagymával,1-2 gerezd fokhagymával,sóval,borssal,pici ételízesítővel fűszerezve.

Sertéscsontból a klasszikus csont-alaplé készíthető.

Marhacsontból marha alaplé készíthető.

A hal alaplé,a halfejekből,uszonyokból,filézés során maradt "halcsontból" vöröshagymával,sóval,borssal ízesített alap leves.

A zöldség alaplé leggyakrabban sárgarépa,petrezselyem,zeller,vöröshagyma,1-2 gerezd fokhagyma,só,bors,ételízesítő felhasználásával készül.

Minden alaplénél irányadó,hogy sokkal enyhébb ízesítést kívánnak mint egy leves.

Gyakran ajánlják hogy leveskockából készítsünk alaplevet:ez nálam nem vált be,íze utol sem éri az otthon készítettet.

Gyakran ha hús vásárlásnál sok csont marad többet készítek és kis adagokba szétöntve lefagyasztom,így mindíg van kéznél.

2009. máj. 13. 22:34
ja, és az alaplé lefagyasztható, praktikus úgy bögrényi mennyiségekben betenni a fagyasztóba.
2009. máj. 13. 22:30

Alaplét nagyon sok mindenből lehet készíteni. A neve adja az alapanyagot. A szárnyas alaplét például csirke-, tyúk, , stb. csontból, bőrből vagy aprólékból készítjük. A csont alaplé általában sertés- vagy marhacsontból készül. A hal alaplé, értelemszerűen halból, hal aprólékból készül, a zöldség alaplébe pedig zöldségeket főznek meg.

2 liternyi vízhez 50-60 dkg csontot, halaprólékot, stb. veszünk, de lehet többet is, ha erősebb alaplevet akarunk készíteni. Enyhén sózva, legalább 3 órán keresztül lassan forralva kell főzni. Vigyázni kell, ne forrjon túl, mert akkor zavaros lesz. Mikor megfőtt, sűrű szövésű ruhán kell átszűrni.

2009. máj. 13. 22:30

zöldség-alaplé:

[link]

vagy: [link]


csirke-alaplé: [link]


Macerás ezek elkészítése, de biztosan egészségesebb.


Legtöbbször leveskockával váltjuk ki az alapleveket.

2009. máj. 13. 22:28

Szia:)

Én vendéglátóit végeztem és gyakorlatokon használtunk alaplevet. Úgy készítettük, mint a húslevest, szóval a húsleves az alaplé, amibe végül is mindenféle zöldséget, az adott állat különböző testrészeinek húsai(attól függ, milyen alaplevet akarsz csinálni), csontjai és fűszerek kerülnek. Már ez maga ad egy kellemes ízt az ételnek, ha alaplével készíted.

2009. máj. 13. 22:13
Vagy pl csontleves alaplé, szárnyas alaplé....
2009. máj. 13. 22:11

Lehet hülyeséget kérdezek, vagy én vagyok a béna, de alaplét azt miből kell, vagy hogyan készíteni?

Sok receptben olvasom, hogy csirke alaplé, zöldség alaplé, hal alaplé és egyebek... De ezt miből készítsem el?

Kezdő vagyok még ezen a részén a konyhai tudománynak...

2009. máj. 13. 22:09
Alaplé, de hogyan, miből késztsük (sok étel hozzávalójánál látható)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook