Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alacsony progeszteron szint! fórum

Alacsony progeszteron szint! (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. Corolla13 (válaszként erre: 23. - Rinike)
2011. júl. 5. 08:47
Én is így tudom. Az enyém, meg ahelyett, hogy nőtt volna, megfeleződött. Elkeserítő.
27. Corolla13 (válaszként erre: 19. - 9e32886f4a)
2011. júl. 5. 08:45
Nekem is már a 2. orvosom az, akihez most járok. Az előző nagyon szétszórt volt, pedig szakmailag állítólag jó.
26. Corolla13 (válaszként erre: 22. - Rinike)
2011. júl. 5. 08:44
Igen, remélem kiderítik, hogy egyáltalán van-e peteérésem. A hőgörbe szerint van, de az nagyon kevés. Ki kell vizsgálni rendesen, az biztos.
25. Corolla13 (válaszként erre: 23. - Rinike)
2011. júl. 5. 08:43
Ettől félek én is. :(
2011. júl. 5. 08:40
Na nekem meg alig vagy egyáltalán nincs peteérésem a dokim szerint
23. rinike (válaszként erre: 20. - Corolla13)
2011. júl. 5. 08:38
Nem vagyok orovos, de nekem azt mondta a dokim, hogy ha a 21. napon 30 felett van a progeszteron szintem, az valószinűsíti, hogy volt peteérés, ha ennél alacsonyabb, akkor valószinűleg nem volt peteérés.
22. rinike
2011. júl. 5. 08:37
Először tisztázni kell (ez nagyon fontos!) hogy van-e peteérésed. Mert ha nincs, akkor hiába használsz szereket a progeszteron szint növelésére. Ha az derült ki, hogy van peteérésed, akkor valóban csak a ciklus második felében a peteérést (tüszőrepedést) követően kellhet a progeszteron pótlás. Ha azonban nincs peteérés, akkor azt kell előidézni. Jobb ezeket orvosra bízni. Természetes anyagokból a mensitől a peteérésig cickafark teát lehet inni, a peteérést követően pedig palástfű teát.
21. Corolla13 (válaszként erre: 18. - Kisbaris)
2011. júl. 5. 08:37
Hogyan kell használni? Leírod légyszi? Köszi!
2011. júl. 5. 08:36

Leírnám az értékeimet, hogy mi a véleményetek.

Ciklus 18. napja: 17,6 nmol/L,

Ciklus 20. napja: 20,1 nmol/L,

Ciklus 22. napja: 10,1 nmol/L.

A ciklusaim szinte pontosan 27 naposak egy jó ideje. A hőgörbéim jónak tűntek, általában 11-12. nap körül mutat peteérést, utána szépen fenn marad a hő szinte a 26-27. napig. Nem értem, hogy mégis miért ilyen alacsony a progim. :(

19. 9e32886f4a (válaszként erre: 12. - Corolla13)
2011. júl. 5. 08:36
Én még nem találtam meg a megfelelő dokit de váltani fogok az biztos ha itt az idő. Kivagyok akadva mert elméletben a dokim a női férfi meddőség orvosa de azon kivűl, hogy mikor akarok szülni és majd akkor vizsgáltassam ki magam még 1x meg hormon kezelés fog rám várni a meglévő 2 cystával meg ne foglalkozzak semmit nem mondott.Neten kérdezőskődtem endokrinológustól azok írták hogy pco és inzulinrezisztencia gyanus vagyok.
2011. júl. 5. 08:36

Nézzetek szét a babaproject.hu-n, women's cream!!!! Én most kezdem használni, mert kutyául szenvedek az alacsony progi szinttől, pedig eddig nem is tudtam, hogy ennyi bajom lehet tőle. Évekig éltem így, remélem ez változni fog a krémmel.

CSAK TERMÉSZETES PROGESZTERONT HASZNÁLJATOK!

17. Corolla13 (válaszként erre: 14. - E89174970e)
2011. júl. 5. 08:33
Én is ebben bízom, hogy tart ott az orvostudomány, hogy megoldják ezt a problémát. Arról tud valaki írni, hogy milyen árban vannak ezek a gyógyszerek, illetve a kezelések? Mert sajnos az sem mindegy. :(
16. Corolla13 (válaszként erre: 13. - Nikletty)
2011. júl. 5. 08:28
De aranyos vagy, én is remélem, hogy majd sikerül! :) Örülök, hogy Te már babás vagy! Igen, szedtem fogamzásgátlót, 21 éves koromtól 27 éves koromig úgy, hogy sosem tartottam szünetet, mert nem mondta senki. :( Mercilon nevű tablettát szedtem. Mióta abbahagytam, már eltelt bő 6 év, de valami nem jó, éreztem már egy ideje, nem olyanok voltak a tüneteim, mint az előző években. Jobban megviselt a menstruáció, különböző tünetekkel tarkítva. Lehet, hogy már a korral is jár, de ki tudja. A gyógyszer, amit szedtél progi pótlásra, járt valamilyen nagyobb mellékhatásokkal?
15. Orsi86 (válaszként erre: 12. - Corolla13)
2011. júl. 5. 08:28

Köszi:)

Elküldtem, én is a SOTE II.-re járok.

14. e89174970e (válaszként erre: 1. - Corolla13)
2011. júl. 5. 08:24

Nagyon szuper progi pótlások vannak már! Nem kell félni az alacsony progeszterontól!!

Meg kell kérdezni a dokit mit javasol, én pl Utrogestant használok a ciklus második felében.


Bár szerintem meg kellene vizsgálni azt is, hogy megfelelő e a petéérés. Mert a sárgatest a kilökődött pete helyén keletkezik.


Én most abban maradtam az orvosommal, ha 3 hónap alatt nem leszek terhes, ad majd clostyt ami támogatja a peteérést, szép nagyra nő majd a petesejt és jobb lesz a progi érték is.

2011. júl. 5. 08:24

Szia

szerintem nem lesz itt gond

úgy szokták ilyenkor, hogy pé után el kell kezdeni hormont használni, ha pozi lesz a teszt egész a 12. hétig.

Én utrogestant használok/tam, de az 5.héttől - nekem valahogy odáig bírhatja a sárgatest, tavaly volt egy vetélésem, és valószínűleg emiatt, akkor későn kaptam már és valószínűleg kevéske adagban. Most ahogy babás lettem mentem is dokihoz, főleg mert pici barnát láttam ismét, úgy hogy csak úgy rohantam hozzá!


Megkérdezhetem hogy szedtél-e fogamzásgátlót?


Igen, a closty is megoldás, mert a peteérését segíti így elvileg a szervezet önmagától jobb sárgatestet is csinál, de elvileg akkor is kell clostys ciklusban is a progi pótlás is.


Sikerülni fog!

12. Corolla13 (válaszként erre: 10. - 9e32886f4a)
2011. júl. 5. 08:23
Remélem tudnak velünk mit kezdeni. Én a II. Nőklinikára járok egyébként.
11. Corolla13 (válaszként erre: 9. - Orsi86)
2011. júl. 5. 08:20
De jó ilyet is hallani! :) Jó egészséget kívánok Neked és a kisbabádnak és szorítok, hogy minden rendben menjen!!! :) Akkor ha nem probléma, írd meg légyszi az orvosod elérhetőségét, mert ki tudja még hol fogok "kikötni". Köszi! :)
10. 9e32886f4a (válaszként erre: 8. - Corolla13)
2011. júl. 5. 08:19
az első napon mentem, nekem nem csak a progim alacsony van más egyébb gondom is. tesztoszteron 3x a normálisnak , a többi érték sem stimmel.
2011. júl. 5. 08:17

Sziasztok!


Nekem is nagyon alacsony volt. Clostibegytet szoktak felírni rá,de nem mindegy, hogyan kontrolálják.

Az első dokim csak úgy hasra ütve írta fel és nem is hatott. Aztán vérvételek mellett 5 hónap alatt rendbe jöttem és a napokban szülök. Privátban szívesen megadom a dokim elérhetőségeit.

Sok sikert mindenkinek aki babára vágyik!

8. Corolla13 (válaszként erre: 6. - 9e32886f4a)
2011. júl. 5. 08:16
Úgy tudom, a ciklus 3. napján alacsony kell, hogy legyen, a 21. nap körül pedig jóval magasabb az érték, aztán ha sikerül a teherbeesés, nőnie kell. Nekem sajnos csökkent, de sejtettem, hogy valami nincs rendben. Régebben barnáztam is, mostanában pedig a kellemetlen tünetek maradtak meg, pontosan úgy, ahogy "a nagykönyvben meg van írva". Sajnos. :(
7. Corolla13 (válaszként erre: 4. - Turkkati)
2011. júl. 5. 08:13
De jó, hogy írtál erről! :) Nézegettem már progeszteron krémet a neten, csak nem tudom, hogy hogyan kell használni. Hová és mennyit kell kenni a bőrre? Le tudnád írni nagyjából a tapasztalataidat ezzel kapcsolatban? Biztos másokat is érdekelne. Köszi előre is!
6. 9e32886f4a (válaszként erre: 3. - Corolla13)
2011. júl. 5. 08:13
ha jól emlékszem pont peteéréskor. a dokim pont úgy kért vissza időpontra.
2011. júl. 5. 08:12
Nyugi lányok, több progeszteron készítmény is van, a doki válogathat. A crinone gél, a duphaston, a másik nem jut eszembe, de az is erre való. Nekem is alacsonyabb, de stimulációnál nem volt baj.
4. turkkati (válaszként erre: 1. - Corolla13)
2011. júl. 5. 08:08

A teherbeesés már nem érint, de az alacsony progeszteronszint igen. A GOOGLE-ban keress rá a természeres progeszteronra. Azt hiszem az oldal címe:www. termeszeteprogeszteron.hu Itt olvashatsz a hormonpótlásról. Szerintem csak természetes szert használj, 2 krém is forgalomban van,1 amerikai és 1 norvég. Én az amerikait használom.

Üdv :Kati

3. Corolla13 (válaszként erre: 2. - 9e32886f4a)
2011. júl. 5. 08:05
Neked hányadik napon mérték ezt a kis értéket?
2011. júl. 5. 08:04
Engem is érdekelne, nekem alig éri el az 1,22 értéket. A dokim azonkivűl hogy homronpótlás vár rám nem mondott semmit :(
2011. júl. 5. 07:57
Viszonylag alacsony progeszteron értékeket mértek a ciklus 18-20-22. napján. A 22. napon a legalacsonyabbat. :( Milyen terápiákat ajánlotok, illetve ki volt már úgy, hogy pótolták a hormont és aztán terhes lett? Ha igen, mennyi idő múlva? 34 éves vagyok és el vagyok keseredve. :( Légyszi írjátok le a tapasztalataitokat! Köszönöm.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook