Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Túl alacsony progeszteron-szint :( fórum

Túl alacsony progeszteron-szint :( (beszélgetős fórum)


2013. máj. 22. 15:53

A barátnőm köszöni a válaszokat, kérdezne még, az alábbiakat:


Aki hasonló cipőben járt, milyen gyógyszert szedett, mi volt a mellékhatása, és mennyit fizetett, mire teherbe tudott esni?

12. Madagaszkár2 (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2013. máj. 15. 10:44

Ez valóban így van teherbe lehet esni kicsi prog. szinttel csak sajnos ha nem pótolod akkor van baj mert elvetélsz pár hetes korban, sajnos tapasztalatból beszélek, én 4-szer vetéltem mire kiderült, hogy kicsi a prog. szintem és aztán szültem 2 babát és most várom a harmadikat persze segítséggel mert használnom kellett mindegyik terhességemnél, most is az Utrogesztánt és most még + a crinone gélt is hogy megmaradjon a pici.

Fontos nagyon a picinek.

11. youlcsi (válaszként erre: 5. - Márta82)
2013. máj. 13. 09:18
pont ezt akartam írni... tuti nem vetélne el, mert ilyen értékkel még csak ovuláció sem volt.
10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Bcicus)
2013. máj. 12. 19:55
lehetséges
9. Bcicus (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2013. máj. 12. 19:49
igen, de ez nem alacsony, hanem lényegében nulla, emellett tuti, hogy nem volt peteérés.
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Bcicus)
2013. máj. 12. 19:03
ezt azért kategorikusan nem lehet kijelenteni, alacsony progeszteronszint mellett is lehet peteérés, teherbe is lehet esni, csak nem biztos, hogy meg tud maradni
7. Bcicus (válaszként erre: 1. - Cicawicca)
2013. máj. 12. 18:58
A doki hülyeséget mondott ezzel nem fog teherbe sem esni, mivel egyáltalán nem volt peteérése. Hány naposak a ciklusai.
2013. máj. 12. 16:57
Vagy még a 21-ik napon nem volt meg az ovuja...
2013. máj. 12. 16:56

Szerintem nem áll fent a vetélés veszélye, mert ilyen progi érték mellett nem hinném hogy teherbe esik. Nagyon valószínű nincs peteerése.

Endokrinológuhoz kell fordulni, ő tud ezen segíteni.

2013. máj. 12. 15:46
Tovább kell vizsgálódni: pajzsmirigy, egyebek. Érdemes lenne AMH szintet is nézetnie, ebből kiderülne, milyen állapotban vannak a petefészkei (mennyire merültek ki esetleg)
2013. máj. 12. 15:45
Szia! A terhessége legeslegelején a dokijával írasson fel progeszteron pótlót. Én is szedek, nekem Utrogestant írtak fel. A 12. hét végéig kell szedni, vagy orvosi engedéllyel akár tovább is. Most vagyok a 13. héten és idáig 2 szemet kellett vennem, és most kivezetés képp az utolsó 6 szemet egyesével. De ez orvos függő.
2. Manikácska (válaszként erre: 1. - Cicawicca)
2013. máj. 12. 15:44
Én is hasonló cipőben járok, 20 éves létemre annyi a progeszteronom, mint egy idős nőnek. Pótlás nélkül menstruációm sincs. Pajzsmirigy alulműködésem és inzulinrezisztenciám vn, ezért borult fel a hormonegyensúly.
2013. máj. 12. 15:21

Sziasztok!

Egy nagyon kedves ismerősöm szeretne kérdezni Tőletek, de nincs ide regisztrálva, ezért én írom ki a kérdését.

A problémája a címben szerepel.

Elment nőgyógyászhoz, a 3. napos eredménye nagyjából jó volt, a 21. napos pedig az alábbiakban olvasható:

prgeszteron eredmény 0,9 nmol/l

(megjegyzés: follikuláris fázis: 0,3-0,95, luetális fázis: 4,6-50,6, posztmenopauza: 0,3-0,6.

Mi lehet a baj a szervezetében, hogy lehet ezen segíteni? A nőgyógyász annyit mondott neki, hogy ha teherbe esne, nem tudná megtartani a magzatot, elvetélne. Volt már valaki hasonló helyzetben? Tapasztalatok, elért eredmények?

Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook