Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akinél volt szülés utáni depresszió meddig tartott? fórum

Akinél volt szülés utáni depresszió meddig tartott? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 8. 02:13
Mielött megszültem az első fiamat,azt hittem,ez a szülés utáni depresszió csak valami passzió a nőknél,egy marhaság. Aha,szülés után,mikor ott volt az a 2 hét,hogy nem mehettem sehova a gyerekkel,aztán az a másik 2,mikor nem tudtam sehova menni a gyerekkel... Befordúltam,elhagytam magam,nem is értettem,minek vágtunk bele a baba projectbe,mikor a párom állandóan dolgozott,ha meg otthon volt vagy nem szóltam hozzá,vagy veszekedtem. Hála az égnek,a gyereket mindennek ellenére rendesen elláttam,csak mocskosúl éreztem magam. Aztán elkezdtünk sétálni járni,vásárolni,emberekkel találkozni! Maga volt a megváltás. Kb.1,5 hónap alatt jutottam el odáig,hogy végig tudtam nézni egy reklámot a tv-ben sírás nélkül,felfedeztem,mennyire jó anyának lenni,és újra rátaláltam a páromra is! Nem tudom,jársz-e valmilyen közösségbe,vannak-e babás barátnőid,de nekem segített,hogy tudtam felnőttekkel kommunikálni! Remélem,nincs akkora baj,mint az elöttem leírt példában,akkor viszont tényleg jó a társaság!
2013. máj. 30. 10:54
A párja nem hitte el, hogy gond van. A családja is sokszor azt mondta: nem tudja mit csináljon jó dolgában. Nem vicc ez a dolog. Csak sokan elbagatellizálják.
2013. máj. 30. 10:50
Kérj segítséget!!!! SZAKEMBERTŐL!!! Nekem nagyon jó barátnőmnél jött ki, 3 éve szült. Először minden rendben volt, aztán pár hét leforgása alatt kifordult magából. Szó szerint. 3x kezelték pszichiátrián idegösszeomlás miatt, egy öngyilkossági kísérlete is volt tavaly nyáron. Mindenkit elmart maga mellől. Gyógyszert kell szednie, de még mindig érzem rajta: már nem ugyanaz, aki volt. Megkeseredett, és sajnos a csöppségben sem mindig az "ajándékot" látja. Ne ess ebbe a hibába, fordulj szakemberhez, amíg nem késő.
2. tavasz007 (válaszként erre: 1. - Szeszi22)
2013. máj. 30. 09:44

kerj segtiseget, csalad!


Szakemberhez is fordulhatsz! nem szegyen az!

2013. máj. 30. 09:19

Akinél volt szülésutáni depresszió meddig tartott?

Kitudott lábalni belőle magától?

Nem tudom mennyire depresszió, de elég kedvtelen vagyok, türelmetlen mindenkivel, érdektelen, a libidóm az padlón van... fáradt vagyok, de nem is tudok pihenni pedig egy áldott tündér babám van mert estétől reggelig alszik s nappal is csak akkor sír ha éhes

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook