Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Akiknek hitelük van és egyedül élnek, hogy bírjátok? fórum

Akiknek hitelük van és egyedül élnek, hogy bírjátok? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 10. 17:26
Lépcsőházat takarítottam, idősre vigyáztam, vasaltam... Nincs már lakáshitelem több mint egy éve!! Végeeeeeeeeeeeeee!!
54. serbyna (válaszként erre: 53. - Golfáramlat)
2010. jan. 30. 18:21
Egyetértek:)
53. golfáramlat (válaszként erre: 47. - 07c4794583)
2010. jan. 28. 23:21

Na azért a svájci és a német albérleteket nemigen lehet egy napon említeni a magyarokkal. Ezt azért beláthatja mindenki.

Amíg ott a tulaj lefesti a kerítést, megjavítja az elromlott dolgokat, addig itt a magyar magasról tesz rá. (Tisztelet a kivételnek.)

Az egyik ismerősöm 3 gyerekkel lakik albiban, hónapok óta nem megy le a mosogatóvíz, a tulaj meg nem is foglalkozik vele. Büdös, áztatja az alatta lakót, már az albérlőt zaklatja a többi lakó. A nőnek meg nincs pénze 3 gyerek mellett megjavíttatni.

Meg itt is olvastam valamelyik fórumban, hogy vannak 2 pici gyerekkel a hidegben, mert a tulaj nem csináltatja meg az ezeréves elromlott kazánt.


Másik téma: 0 ft-ra hitelt felvenni tényleg nem okos dolog. De a válság előtt - normális munkahellyel - nyugodtan bele lehetett vágni. Mert még az önerő nélküli hitelt is ki lehetett fizetni viszonylag könnyedén. A válságra meg nem lehetett számítani. Ha pedig abból indulunk ki, hogy ezelőtt 2 évvel még VOLT LEHETŐSÉG saját lakáshoz jutni, mára már ez sincs. Aki pedig eddig nem tudott saját lakást venni, hát szerintem a közeljövőben már nem is fog. Sajna:(

52. MelisUK (válaszként erre: 51. - 07c4794583)
2010. jan. 28. 23:12
Font? Szóval Nagy-Britannia? Én is. Olcsóbb a törlesztőm, mint az albik bármelyike, amikben eddig éltem. 7 albiban voltam ezelőtt.
51. 07c4794583 (válaszként erre: 50. - MelisUK)
2010. jan. 28. 22:44

aha, értem, szerintem ízlés kérdése is, én ugrok a a parizerre meg az ipari kajára, megenni se bírok ilyet, hogy virsli vagy leveskockával készül cucc, zacskós borzalmak... ugyanúgy képtelen lennék turkálóból vásárolni vagy C und A-s 3-póló-2o fontért akciós műanyag cuccokat viselni, valszeg elbaszták a nevelésem, nekem a minőség a minden :o)))


inkább azt nyomom, hogy 2 hónapig nem veszek semmit, de ha igen, akkor csak a legjobbat.


ha már az ember külföldön keres, ez nem is olyan nehézség egyébként. otthon valahogy nagyon nehezen vásároltam, plusz nagyon megterhelte a fizut ez a fajta hiszti.

50. MelisUK (válaszként erre: 44. - 07c4794583)
2010. jan. 28. 22:36
Csak annyira mondtad, hogy mennyivel jobb az albi, mert így lehet Loreal rúzsod meg kasmír pulóvered, hogy igenis én is megmondom, hogy most már, hogy megvan a saját lakás, már én is jobban költekezek, mint eddig, már nem sajnálom a divat dolgokra kiadni a pénz annyira, mint akkor, amikor spóroltunk. De pl annyira hozzá szoktunk ahhoz, hogy gagyi kólát veszünk, hogy most is ugyanazt vesszük és ha a húst harmada áron adják a leakciózott részen, akkor most is ott fogom megvenni. Minden boltban tudjuk, hogy hol vannak ezek az akciós részek, egyből oda megyünk célirányosan a mai napig, aztán ha valamit mégse sikerült megvenni, csak akkor nézünk szét rendesen a boltban. Ha spórolhatok pénzt a kaján, akkor meg is teszem és inkább veszek valami szépet és jót a lakásba.
49. 07c4794583 (válaszként erre: 40. - MelisUK)
2010. jan. 28. 22:35
ja meg ezt akartam kérdezni tőled: te ezt tök egyedül, úgy értem, 1 fizuból abszolváltad? vagy ketten voltatok rá, de gyerek nélkül? úgy gondolom, ez nagy különbség.
48. 07c4794583 (válaszként erre: 47. - 07c4794583)
2010. jan. 28. 22:33
nem a bérlők ilyenek, tulajokat akartam írni :)
47. 07c4794583 (válaszként erre: 43. - Golfáramlat)
2010. jan. 28. 22:32

az albérlet is más otthon. tényleg vannak horror tulajok. mikor még fiatal egyetemista voltam, és nem tudtam, hogy is mennek ezek a dolgok, volt olyan főbérlőnk, hogy mindennap jött kirámolni a postaládánkat és rendszeresen bejárt a lakásba, amíg nem voltunk otthon, és véletlenül tudtuk meg.. no comment.


később kiművelődtem és utána csak pozitív tapasztalatom volt még a pesti tulajokkal is. sose "raktak ki", vagy ilyesmi, nem kellett vándorolni, max ha én akartam költözni.


de nekem apukám volt a minta, akik 15 éve ugyanabban az "albiban" élnek münchenben, már ha albinak lehet nevezni egy száz négyzetméteres parafapadlós fullextrás lakást a grünwaldban :)


de itt svájcban is ilyen a dolog, mindenki bérlő a házban, van, aki 10 éve. a tulajnak lehet emailt meg sms-t írni, ha nem tetszik valami, és 2 napon belül elintézi. na meg itt nyírja a füvet havonta a kamasz gyerekeivel a kertben és festegeti a kerítést, mert itt ilyenek a bérlők :)


mondjuk itt nem is tervezek lakást venni, horror árak vannak. az a jó terv szerintem, amit melis csinált: önrészt összespórolni - hát igen, itteni fizetésből mindjárt más - aztán avval belevágni. én csak azokat nem értem, akik o-ra belevágnak egy hitelbe, tehát ha már 1-2 részletet nem tudnak kinyögni, minden borul. és látunk erre nem egy példát.

46. 25c0404375 (válaszként erre: 44. - 07c4794583)
2010. jan. 28. 22:28
a tecsós kola light tök olyan mint a coca.Vagy az én izlelöbimbóm kavarodott be mióta babát várok.:DDD
2010. jan. 28. 22:27
Nekem deviza alapu lakáshitelem van.Hogy hogy bírom?Dolgozom mint egy elitélt.:P
44. 07c4794583 (válaszként erre: 42. - MelisUK)
2010. jan. 28. 22:25
oké, csak eddig otthon maradásról és teszkó kóláról volt szó :)
43. golfáramlat (válaszként erre: 39. - 07c4794583)
2010. jan. 28. 20:28

Szia!

Igen, nyugaton ez másképp van. A magyar emberek röghöz kötöttebbek, nem szeretnek "mozdulni". Pedig tényleg jobb - munkahely szempontjából - ha mobilizálható az ember. Ha megszünik egy munkahely várunk, hátha lesz másik. Ha azonban lakással nem vagyunk egy helyhez kötve, napokon belül találhatnánk más városban munkát. Így azonban nehéz váltani.

Tehát az albérletnek is meg van a maga előnye.


Mi azonban - 2 gyerekkel - nem mertük felvállalni, hogy albérletből albérletbe vándoroljunk, ki legyünk téve a tulajdonos kénye-kedvének. A gyerekeknek biztos pont, fedél kell a fejük felé.

Mindennek meg van a maga előnye és hátránya.

Az albérleti díj mifelénk több volt mint a törlesztőrészlet (vagy közel azonos), csak mára sokat változott sajnos a helyzet. De ezzel mindenki tisztában van. :((

Meg aztán, ahogy írtam is, legalább lesz mit örökölniük. :DDDD

42. MelisUK (válaszként erre: 33. - 07c4794583)
2010. jan. 28. 19:15
Ja, és a hitelem olcsóbb, mint az albik, amikbe eddig éltem, szóval ezért most bőven van mit költenem, hisz saját lakásban élek és kevesebb a havi kiadásom, mint eddig - ergo sokkal több márkás termékeket vásárolhatok, ha akarok. :D
41. MelisUK (válaszként erre: 35. - Golfáramlat)
2010. jan. 28. 19:13
Egyet értek veled.
40. MelisUK (válaszként erre: 33. - 07c4794583)
2010. jan. 28. 19:12
Én addig spóroltam, amíg az elegendő önerő meglett, plusz pénz a berendezésre, felújításra. Most már a saját lakásomban élek tavaly december óta, berendeztem és már nem kell spórolnom. 1-2 évig simán lehet spórolni, hogy utána a saját kecóban lakjon az ember és ne egy albiba szülje az ember a gyerekét, hogy xy éves korára az ember elmondhassa, hogy van valamije, nem csak loreal rúzsa meg kasmírpulóvere, amik nem maradandó dolgok. :D Amúgy Vichy arcápolókat használok, van Bvlgari testápolóm, tusfürdőm, szappanom, stb, márkás ruháim és saját lakásom is. :P
39. 07c4794583 (válaszként erre: 35. - Golfáramlat)
2010. jan. 28. 17:25

Mivel én nyugaton élek, itt az emberek 80 százaléka egyszerűen bérelt lakásban lakik, ez itt nem "szégyen". Része az élet költségeinek. Ez egy másik mentalitás itt ;)


Egyébként én 0 önrésszel egyedül csak olyan feltételekkel tudtam volna Budapesten lakást venni, hogy kb havi 230 lett volna a törlesztője - amit ugye éppenhogy kihoztam volna a fizumból, egyedül -, ezért én a 80ezres albit és a maradék pénz színvonalas életre való költését választottam. Plusz lájtos sprórolást, hátha összejön pár év alatt valami önrészre való, amivel már nem ilyen brutál feltételek mellett tudok csak lakáshitelt felvenni.


Egyszerűen arra készültem, hogy el is veszthetem a munkám - ebben az esetben súlyos következmények nélkül is fel tudom mondani az albérletet, ismerősöknél meghúzni magam, amíg lesz másik munkám. Sőt, a félretett pénzből esetleg fél-egy évig még az albiban is kihúzom.


Volt olyan kollégám, akit viszont elküldtek, ott maradt a súlyos törlesztővel, a bank visszavette a lakást, plusz kiderült, hogy a lakás már nem elég fedezete a hitelnek, hiszen leértékelődtek az ingatlanok - ott állt 5 év hitelfizetés után úgy, hogy még ő tartozott a banknak 2.5 millióval és az összes befizetett pénze elúszott.


Szóval számomra ez egy olyan kockázat, amit párszor végiggondoltam. Vagy ugrok, és esetleg szerencsém van, lesz 25 év múlva egy lakásom, vagy 'kidobtam' ugyan az albipénzt az ablakon, de nem jártam úgy, mint azok, akik alól kihúztál a lakást és az albipénz többszörösét vesztették a bulin.


Ez csak egy vélemény szintén és az én helyzetemre igaz - teljesen más a szitu egy olyannál, ahol esetleg van önrész, másnak ingatlanja a családban vagy atomstabil munka.

38. garamond (válaszként erre: 36. - Garamond)
2010. jan. 28. 14:36
No, megkérdeztem a bankban, a mi hitelünkhöz nincs biztosítás. (Nálunk rögtön viszik a házat, ha baj van)
37. serbyna (válaszként erre: 33. - 07c4794583)
2010. jan. 28. 14:28
Nekem a lakástörlesztés annyi mint manapság egy albérlet havi díja,abban szerencsém volt,mert kamat támogatott és adókedvezményes forint alapú így a válásg miatt nem lett több az.Mégis a magamét fizetem és egyszer az enyém lesz majd a gyerekemé.Sajna nekem más hitel tette be a kaput.Meg az hogy elváltam...
36. garamond (válaszként erre: 26. - Darcy73)
2010. jan. 28. 07:23
Hát előkotortuk a szerződét, de nem találtunk semmit ilyen hitelfedezeti biztosítást. A mi hitelünk állami támogatott hitel új ház építéséhez. Lehet, hogy ahhoz nem jár?
35. golfáramlat (válaszként erre: 33. - 07c4794583)
2010. jan. 27. 22:13

Ez is egy felfogás a sok közül. :DD

Én és a férjem mindenesetre úgy döntöttünk, hogy mégiscsak jobb lenne saját lakás. Igaz, hogy nincs loreláj rúzsom, meg kasmírpulóverem, sőt étterembe sem igazán járunk.

De mivel a szüleink nem tudtak lakást tenni a fenekünk alá, van CHF hitelünk.


Mégis úgy érzem, hogy még mindig én járok jobban. Valahogy szégyenleném kimondani, hogy albérletben lakom és nem bírtam életem során összeszedni egy lakást (nem 2-3-at!) és nem tudok semmit felmutatni. Nekem lenne rossza, ha azt mondhatnám csak el magamról, hogy éltem bele a nagyvilágba.

Nehéz így, de valamikor vége lesz. A gyermekeim legalább örökölnek valamit utánam, és nem azt kell mondaniuk: "Sem ingatlan, sem ingóság nincs amit örököltünk."

Ez csak az én szerény véleményem, nem akartam megbántani senkit....

34. golfáramlat (válaszként erre: 23. - Martini64)
2010. jan. 27. 22:04
Pont így jártunk mi is! Nincs műszakpótlék, béren kívüli juttatás, stb. Ennyi.
2010. jan. 27. 21:38

"mindig akciós meg leértékelt termékeket veszünk, Tesco kólát iszunk, ruhát csak ha tényleg kell, akkor veszünk, nem járunk ki szórakozni, enni, hanem itthon"


na én így nem tudnék 25 évig élni. csak azért, hogy legyen egy saját lakásom? inkább nincs lakásom és albiban lakom, van viszont loreláj rúzsom meg kasmírpulóvereim meg ha kedvem támad, étteremben vacsorázom. énnekem így sokkal nyugodtabb az életem.


marhára nem irigylem azokat, akik frank alapú hitelt vettek fel, és most nyomorognak miatta. a hitellel csak a bank jár jól... másfél millát keres azon, hogy kölcsönadott nekem tizenötöt. ha nagy leszek, bank leszek. addig marad az albi (nyújtózkodás vs takaró).

2010. jan. 27. 21:21
A hitel teljesen tönkre vághatja egy ember életét, legalábbis az enyémet sikerült. A fizetésem nagy százaléka elmegyek a hitelre, és a számlákra, albérletre. Egyedül vagyok, nincs családom. Itt vagyok fatalon, 26 évesen, és arról szól az életem, hogy minden napot megpróbálok túlélni. Ez egy ördögi kör, és egy idő után felemészti azt embert.
2010. jan. 27. 21:17
Nem minden hitelhez lehez biztosítást kötni pl a személyi kölcsönöknél nem volt rá lehetőségem és most sem köthetek utólag,éppen a héten voltam bent a banknál.Sajnos én is ebben a helyzetben vagyok,a munkahelyi elovnások,plusz az árfolyamingadozások és a megnövekedett fűtés akkár mennyire sporólunk 1 fiztésből eltartani magadat és a gyermeket,ilyen feltételek mellett nagyon nehéz.
2010. jan. 27. 21:14

Hol lakik a kedves MelisUK?

Miről beszélünk akkor...?

FT

29. MelisUK (válaszként erre: 25. - Garamond)
2010. jan. 27. 21:02
Nem. Ez biztosítás, amit havonta fizetsz, ha pl fizeted a lakásbiztosítást és a tv-d tönkremegy pl villámcsapás másodlagos hatása végett, akkor a biztosító kifizeti a tv új árát, mivel be van biztosítva, ezt nem kell visszafizetned, hisz a havi díjat azért fizeted, hogy ha valami galiba van, akkor a biztosítónak állnia kell. Pl apum is mondta, hogy amióta megvették a lakásukat és fizetik a lakásbiztosítást is, több pénzt kaptak vissza, mint amennyit befizettek, mikor mi volt, beázás, tv-vel gond, hűtővel gond, stb. És a havi díja sem nő meg a biztosításnak.
28. MelisUK (válaszként erre: 24. - Darcy73)
2010. jan. 27. 20:59
Nekem a hitel havonta 120800Ft, biztosításokkal (2 élet és a lakásbiztosítás) 135ezer, ha valamelyikünk munkanélküli lenne, akkor havonta 150ezret fizet a biztosító, ez van a szerződésünkben.
27. garamond (válaszként erre: 26. - Darcy73)
2010. jan. 27. 18:49
Ok. köszi
26. Darcy73 (válaszként erre: 25. - Garamond)
2010. jan. 27. 18:36
Nem,ez nem hitel,hanem biztosítás.A legtöbb hitelhez később is köthető,nemcsak a felvételkor.Úgy nevezik hitelfedezeti védelem biztosítás,vagy vmi hasonló.A törlesztőrészlet bizonyos százaléka-pl.6%-a biztosítási díj.Ez 6 hónapig fizet munkanélküliség esetén,ill.tartós betegségnél.(De 2 hónap önrészt kell állni!)Ha haláleset következne be,akkor a teljes összeget kifizetik.De ez bankonként változik.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook