Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akikkel már megtörtént a csoda... Élet a sikeres lombik után fórum

Akikkel már megtörtént a csoda... Élet a sikeres lombik után (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
475. LnéM (válaszként erre: 474. - Szpeni)
2017. jan. 26. 06:00

Szia. Az tuti hogy én a túl aggódos típus vagyok. Így megértelek. Mi a következő héten megyünk gyógytornászhoz mert a bukások miatt nem tudom sokat hasra tenni. A fejecskejet tartja ugyan egy kicsit, de nem tudom ez elég e. Annyit javult a helyzet hogy nem azonnal kezd el sírni a fiúnk hason. Nekem korábban azt javasolták hogy tegyem a mellkasomra. De azt sem bírta eleinte. Így én beülök a kanapén, nem teljesen fekve, és úgy teszem magamra. Ez vált be.

Tej nekünk is kevés,irtora. Inkább csak együtt lét. a hozzataplalast mi is kb így kezdenénk.

Egyetértek. Az apukák ilyenkor még kevesebb hasznos időt tudnak eltöltenie a gyerkőccel. Én még próbálok türelmes lenni. De irtó nehéz. A hátam elfáradt nap végére a sok tartástol, és alig várom hogy ne én bufiztessem. Úgy gondolom megérett Bennük a szülővé válás gondolata. Felkészültunk erre amennyire csak lehet. De az a jelentős változás amivel együtt jár az otthonlet, vagy az a monotonitas hogy 4orakbol áll a nap, merőben új. Át kell szokni. Nehéz, mert szinte minden beszédtémam a mennyit evett, a büfi, kaki köré rendeződik.

Mindezekkel együtt, úgy gondolom tudtam hogy így lesz. Ilyen időszak jön. Csak azt reméltem ügyesebben oldok meg dolgokat. És majd én több időt tudok magamra fordítani.

Nekem ezek a dillemmáim. 😓

474. Szpeni (válaszként erre: 470. - LnéM)
2017. jan. 25. 21:43

Szia! Igen maradt a napi 5*-i étkezés és hála égnek mérséklődött a hasfájás is. Az éjszakák is egyre jobbak van hogy este 10-től alszunk reggel 8-ig szóval szerencsés vagyok😊 A hozzátáplálás februárban kezdődik nálunk is mivel tejem már alig van nagyrészt csak tápot kap meg vizet. Mozgás terén továbbra se akar menni a fejemelés hason 😟 Kicsit tartja de hamar leesik a fejecskéje és nyüglődni erőlködni kezd. Így sajnos a gyógytornász nem engedett el minket heti egyszer még járnunk kell majd. Azt mondta nem olyan gáz a helyzet de inkább menjünk... másik gondom most hogy a bal lábát még mindig befelé tartja hiába tornásztatom és csinálom amit mondtak az ortopédián. Pont ma volt kontroll és azt mondta a dokinő h határeset várjunk még egy hónapot és ha nem javul akkor kis cipőt vagy sínt fog kapni a lábacskájára😥 Nem örülök de ez van mondjuk inkább mint később baj legyen bár sokan meg azt mondjàk h kinövi majd de nem bocsájtanám meg magamnak ha mégse és tudtam volna tenni érte.

Nálatok mi a helyzet? Én néha nagyon elfáradok nap végére.. félre ne értsetek imádom a kisfiam csak jó nagy változás az életünkben az biztos. Egy picit apával kezd fura lenni hogy keveset tudunk kettesben lenni 😊 Persze ez ezzel jár és boldog vagyok csak néha apa nem úgy vagy nem annyit foglalkozik vele mint azt én gondoltam. De azt mondta a barátnőm hogy még kicsi és a pasik nem tudnak mit kezdeni egy csecsemővel hosszú távon és hogy náluk is így volt. Hát lehet csak Ő egy lombik baba akit nagyon vártunk ezért picit többet vártam de lehet csak túlreagálom...na ez egy picit hosszúra sikeredett 😂

473. Szpeni (válaszként erre: 471. - Deduka)
2017. jan. 25. 21:22
Szia! Ne izgulj általában a 10.-12. hétig szedetik a progit utána már nem kell. Persze izgul az ember én is így voltam de nem lett semmi baj. 
472. nazra (válaszként erre: 471. - Deduka)
2017. jan. 25. 09:04

Szia.Velem 10 hetesen hagyattak abba a prolutexet és 11 hetesen a chrinon gélt.Én is izgultam,hogy nehogy baj legyen,de minden rendben volt.

Ne izgulj,tudják az orvosok mit mondanak.:-)

471. Deduka
2017. jan. 25. 08:57

Sziasztok!

Már 13+5 vagyunk. Mindkét picurkánk szépen, egyformán fejlődik :) Minden rendben volt a 12 hetes UH-on, a Prenatest eredményét is pár nap múlva megtudjuk.

Annyit kérdeznék, hogy eddig Crinone gél + Prolutex szurit kaptam progi pótlásra. A Prolutex tegnap fogyott el, a Crinone-t még 1 hétig adom. Ilyenkor ugye már nem lehet gond a progeszteron elhagyásából?

470. LnéM (válaszként erre: 439. - Szpeni)
2017. jan. 24. 05:25

Helló

Ti hogy gyarapodtok? Maradt a napi 5* éves? A hozzá táplálást hogy tervezitek?

Én meg akarom próbálni amint lehet. A mozgással hogy álltok? A fejtartas megy pár percig nálunk, a forgolódás viszont még egyáltalán nem.

469. KorNicsi (válaszként erre: 468. - Szpeni)
2017. jan. 20. 08:58
Köszönöm Szpeni!
468. Szpeni (válaszként erre: 467. - KorNicsi)
2017. jan. 19. 22:16
Nem semmi mennyi megpróbáltatást kaptál az élettől 🙁 De hogy még így is pozitív tudsz maradni na az a nem mindegy! Kívánom h mielőbb karodban tarthasd a kisbabádat és tényleg ne add fel!
467. KorNicsi (válaszként erre: 466. - Szpeni)
2017. jan. 19. 14:30
Köszönöm! Gondoltam, hogy a sikertelen lombiktól nincs fàjdalmasabb, amit 5x àtèltem! De ez még rosszabb és így is tovább kell menni! NEM adjuk fel!!!
466. Szpeni (válaszként erre: 463. - KorNicsi)
2017. jan. 19. 11:59
Úristen! Nagyon sajnálom 😥 Borzasztó lehet ezt feldolgozni... nagyon sok erőt és kitartást kívánok a folytatáshoz!
465. KorNicsi (válaszként erre: 464. - Ridgeback)
2017. jan. 19. 11:36
Köszönöm a bìztatàst! 😌
464. ridgeback (válaszként erre: 463. - KorNicsi)
2017. jan. 19. 11:28

Nagyon sajnálom... 😞 Nehéz ilyenkor mit mondani 😞.

Pár hónap pihenés és a következő sikerülni fog! Szurkolok!

2017. jan. 19. 08:39

Sajnos a mi történetünk véget ért :( hétfőn 16 hetesen elkezdett fájni a hasam, vérzés nem volt, szél rekedèsre gondoltam, lepihentem, el is múlt.

1 óra pihi után volt egy kis vérzés, fél órán belül sürgősègin voltunk, kinyilt a mèhszàj és annyira kint volt a baba, hogy nem lehetett megmenteni :(

Leírhatatlan a fájdalom, de menni kell tovább!!! Új reménnyel folytatjuk, még van 6 sìtàborosunk.

462. witch959 (válaszként erre: 461. - Szpeni)
2017. jan. 14. 09:08
Köszönöm szépen! :)
461. Szpeni (válaszként erre: 460. - Witch959)
2017. jan. 13. 21:42
Szia! Nem lesz semmi baj szépen lassan leállsz vele addigra már progi pótlás nélkül is elég erős lesz a baba, drukkolok! 😊
460. witch959 (válaszként erre: 459. - Witch959)
2017. jan. 13. 19:12
Ma beszéltem a nőgyógyászommal. Ő is azt javasolta, hogy 3 hét alatt álljak le az utro -ról, így hétfőn kezdem a csökkentését. Remélem nem lesz belőle baj. :)
459. witch959 (válaszként erre: 458. - Dólamar)
2017. jan. 10. 17:47
Én még a nőgyógyászommal nem beszéltem erről, de ilyenkor hogy lehet dönteni, hogy kire hallgasson az ember?
458. dólamar (válaszként erre: 457. - Witch959)
2017. jan. 10. 17:44

Nekem ugyanezt mondta az endokrinológus annyi , hogy 10.héttől 2 hétig 3x1 , aztán , mint neked és én így a 14.hétig szedem.

A nőgyógyászom a 12.héttől heti egy bogyó elhagyását mondta.

457. witch959 (válaszként erre: 456. - Szpeni)
2017. jan. 10. 17:41

És esetleg arra emlékszel, hogy a hányadik héten kezdted csökkenteni?

Nekem az endokrinológus azt tanácsolta, hogy a 1 hétig 3x1 (most 3x2 van amúgy), aztán 1 hétig 2x1, aztán 1 hétig 1x1. És most, a 10. héten kezdjem el csökkenteni, így a 13. héten lesz vége.

456. Szpeni (válaszként erre: 455. - Witch959)
2017. jan. 10. 17:32
Én 3*2 utrot toltam naponta és ha jól emlékszem 4-5 napig csökkentettem 2*2-re aztán még két három napig szedtem 1*2-őt szóval durván egy hét alatt leálltam vele. Kicsit izgultam én is h mi lesz ha abbahagyom de szerencsére nem volt gond.
455. witch959 (válaszként erre: 454. - Szpeni)
2017. jan. 10. 10:43

Szia!

Igen, próbálok nem stresszelni ezeken, dehát annyit vártunk a csodára, hogy ez nagyon nehéz. :) És köszönöm, hogy írtál, ez is nyugtatólag hat rám! :)

Viszont beszéltem az endokrinológusommal az előbb és ő is megnyugtatott, hogy ezzel ne is foglalkozzak egyelőre, mert ez bár 2 - 3x annyi, mint a normál, de ez lehet akár a stimu miatt is, meg a mostani gyogyók miatt is. Annyit mondott, hogy 1 hónap múlva majd kontroláljuk azért, de ne izguljak addig se. :)

Meg elmondta, hogy az Utrot és a Meforal -t milyen arányban kezdjem el csökkenteni, mert egyiket sem jó drasztikusan abbahagyni.

Nektek hogy kellett az Utrot csökkenteni? Milyen fokozatokban?

454. Szpeni (válaszként erre: 446. - Witch959)
2017. jan. 10. 10:11
Szia! Ne aggódj nekem is magas volt ez az érték a terhességem alatt és nekem is volt IR. Inkább az a gyógyszer a mumus amit IR-re kell szedni, ezek ugyanis hosszabb távon károsíthatják a májat de mivel 12. hét után úgy is abba kell hagyni nem lesz gond. De sokszor lesz h a véreredményben lesznek eltérések nem kell egyből izgulni nekem mindig azt mondta a dokim h egy várandós kismamának sose tökéletes persze azért mi is mindig megbeszéltük ha volt vmi nagyobb eltérés de mindig azt mondta h ez terhesen belefér.
453. dólamar (válaszként erre: 451. - Witch959)
2017. jan. 9. 20:55
Igazán nincs mit , de nagyon érdekelne majd a Te dokid mit mond rá?!
452. witch959 (válaszként erre: 450. - Dólamar)
2017. jan. 9. 20:17
Egyébként én is 3x2 utrogestan -t nyomok hüvelybe. És ráadásul a vérvétel napján is használtam előtte 2-3 órával.
451. witch959 (válaszként erre: 450. - Dólamar)
2017. jan. 9. 19:57

Igazából én is azt sejtem, hogy valamelyik gyógyszer, de azért zavar kicsit ez a bizonytalanság. Talán holnap okosabb leszek.

És persze köszönöm a segítséged! :)

450. dólamar (válaszként erre: 449. - Witch959)
2017. jan. 9. 19:31
Szerintem az utro lesz , én is IR-es vagyok én merckformin xr500 mg napi 3 , jövő héttől kell csökkentenem. Az utrora meg már 10.héttől mondta a csökkentést az endokrinológusom , mert májkárosító hatása lehet. A nőgyógyászom a 12.héttől szeretné csökkenteni. Na most legyek okos...még jó , hogy közte ott a 11.hét, mint köztes megoldás. Én 3x2 utrot nyomok hüvelybe.
449. witch959 (válaszként erre: 448. - Witch959)
2017. jan. 9. 17:54
A Hepatitis vizsgálatom is negatív lett mindig (a lombikhoz kellett) és persze sosem voltam alkoholista. :D
448. witch959 (válaszként erre: 447. - Dólamar)
2017. jan. 9. 17:41
Igen, hüvelykúpot. Meg Meforal 500 -at szedek 2x1 db -ot. Azt is kb. az előző vérvétel óta és a 12. hétig kell. (IR -em van.)
447. dólamar (válaszként erre: 446. - Witch959)
2017. jan. 9. 17:38
Nem lehet , hogy az utrogestan azt kapod nem?
2017. jan. 9. 17:27

Sziasztok! Gratulálok a babákhoz! :)

Szeretnék csatlakozni hozzátok és kérdésem is lenne rögtön, hátha volt már valakinek hasonló közületek.

Novemberi lombik eredményeként jelenleg 2 pici pöttyel a pocakomban vagyunk nagyon boldogok. :) Lassan betöltjük a 10. hetet. Eddig minden ultrahangon minden rendben volt, szépen fejlődnek, van szívhang, stb... Viszont 1 hete voltam vérvételen és vizeletvizsgálaton, aminek ma kaptam meg az eredményét. Minden tökéletes, sőt, a TSH -m még sosem volt ilyen jó, de az egyik májfunkciós eredményem (gpt) nagyon magas lett (92). Közvetlenül a lombik előtt is néztek nekem mindent, akkor tökéletes volt. Nincs semmi problémám, nem hányok, nincs görcsöm, nem sárgulok, a vérnyomásom rendben és fehérje sincs a vizeletben.

Sajnos sem a nőgyógyászomat, sem az endokrinológusomat nem sikerült ma elérni, de akikkel beszéltem (nővérek) azt mondták, hogy szerintük ez még a stimu miatt lehet. Szerintetek igazuk van? Volt ilyen valamelyikőtöknek? Azért én picit aggódom. :(

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook