Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akik nem nézik a Barátok közt c. sorozatot... fórum

Akik nem nézik a Barátok közt c. sorozatot... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
366. 80ASIQ (válaszként erre: 363. - 129ec81188)
2009. nov. 20. 15:24

Szép tudomány a kémia! Kár, hogy nem tud mindenre egyformán koncentrálni az ember!

Rádöbbentettél, miért is jobb az előltöltős mosógép. Mert lehet rá pakolni! Hogy ez milyen igaz! Valóban tele van a gép teteje mindenféle lommal, de főképpen kimosandó szennyesekkel. A kimosott szennyeseket szoktam teregetni.

Nem tudom, kik azok az egyesek :D, de én még tudok...nem hajolni, hanem guggolni. Hajolni is, bár a bokámat egyenes lábbal már nem biztos, hogy meg tudom fogni. Gyakorolni kellene.

Megnéztem a grafitrácsot.

365. 80ASIQ (válaszként erre: 362. - B2076ec79b)
2009. nov. 20. 15:04

Ez az információ, hogy forgótárcsás gépet is lehet kapni külön centrifugával, számomra óriási fontossággal bír! :D Semmi különös, csak évek óta nem figyelek erre, és most jöttem rá, hogy mennyire el vagyok maradva. Tehát, ez egy fajta tudás.

Angyalka! :D

Az ezt megelőző gépünk felültöltős automata volt, megszoktam a kényelmet. De ezt csak úgy mondom, mert hál' Istennek nem okoz gondot a guggolás. Amúgy meg hajolni (hajlani? :D) kellett. Szóval nem jó ez így se, úgy se! :D De a legrosszabb a teregetés! Amikor falat bugyikákról és zoknikról van szó! :( És teljes adag mennyiségekkel szoktuk etetni a gépet! Nem végzünk félmunkát!

Szóval alakra vonatkozik a gyámánt! Kristályforma.

Biztosan több féle van. Legalább hajigálja ide-oda a ruhákat. :D

Privátilag megírom, mit dolgozom.

364. b2076ec79b (válaszként erre: 363. - 129ec81188)
2009. nov. 20. 14:56

Kémiában jó vagyok :)))

A szén 4 vegyértékű, a természetben gyakaran előforduló elem. Több allotróp módosulata létezik, legjelentősebbek a garfit és a gyémánt :)


Utánanéztem : a grafit 6 szöges rétegekből épül fel, méhsejt szerűen. A gyémánt tetraéderes (??), a közepén a C atommal, ezért olyan stabil a kötés :)


Heuréka!!! Csupa 6 szögekből nem focilabdát lehet gyártani, hanem grafitot :DDDDD

2009. nov. 20. 14:45

Hajni, a paralalepipedon az a "papírsárkány térben"...nekünk így egyszerűsítette le a tanár...én mindig hajlandó voltam plusz jó pontokért ilyenekkel pepecselni...inkább, minthogy egy irodában üljek... :-)))


Sajnálom a hörit...ill. a kislányodat...

Mindig azt sajnáljuk, aki elmegy, pedig ugye...


Semmi baj 80ASIQ csak egy kicsit Kososkodtam...azt mondtad nem tudsz vitázni...


Mosógép...


nekünk is elöltöltős van...még le tudunk hajolni...egyesekkel ellentétben... :-DDDD

Kis fürdőszobában előnyösebb, mert lehet a tetejére rámolni...


Attól függ, hogy hányszögekből áll a gyémánt, hogy hogy van csiszolva...a gyémánt is szén...meg a grafit is...mégis előbbi mennyivel értékesebb...és keményebb...de mindez csak kémia...

362. b2076ec79b (válaszként erre: 361. - 80ASIQ)
2009. nov. 20. 13:32

Na te tényleg nem értesz a mosógépekhez :DDD

Képzteld lehet még kapni régimódi hajdú, forgótárcsás gépet is külön centrifugával :))

De a kettő együtt kb 50.000, úgyhogy akkor már inkább egy automata.

Azt hogy az oldalán pakoljátok a cuccot, úgy értetted, hogy az elején igaz? tehát elöltöltős a gép, de neked kényelmesebb lenne egy felültöltős :)


A gyémántdob meg nem azt jelenti, hogy gyémántból van a dob :DDD Gyémánt alakú nem tudom hány szögekből áll :) Lehet van benne 5 szög is :DDD Akkor tuti ezt veszem. Majd lecsekkolom élőben is.



És mit műszakiskodsz? Vagy az nem is a szakmád? Ja de tegnap mondtad, hogy ha vevővel kell vitázni műszaki dolgokon....aztán pikk-pakk megcsinálod. De mivel foglalkozol konkrétan? (már ha nem titok)

361. 80ASIQ (válaszként erre: 358. - B2076ec79b)
2009. nov. 20. 11:43

Akartam írni, hogy automata mosógépet vegyél! Erre eszembe jutott, hogy létezik-e a mai világban másmilyen? Őszintén szólva nem tudom.

Nem értek a mosógépekhez sajnos. De ha van benne ötszögletes alkatrész, akkor csak az lehet a jó! :D

A gyémántdob is jól hangzik!

Nekünk automata Gorenje van, oldalról lehet a szennyest bepakolni, bár szerintem felülről kényelmesebb lenne. De nejem ezt választotta, és nekem ez is tökéletesen megfelel, mégha guggolva lehet a szennyest ki-be rakni, akkor is. (Szoktam papucskodni. :D)Sem ötszögletes alkatrészről, sem gyémántról nem tudok. Ha jól emlékszem 100 ezer Forintba került, de lehet, hogy már 10 éve megvan.

Szóval nem tudom. Remélem, nem haragszol.

360. b2076ec79b (válaszként erre: 359. - 80ASIQ)
2009. nov. 20. 11:39

Na persze :DD Nekem van jobb dolgom is :))

Rá kell vetenm magam az alkotmányjogra, meg filozófiára és társai. Majd lehet a diploma után vadul 5 szögeket fogok gyártani, de addig biztos nem :) Szerencsére a párom nagyon vágja ezeket, úgyhogy a gyerekkel se kell majd nekem kínlódni.

359. 80ASIQ (válaszként erre: 357. - B2076ec79b)
2009. nov. 20. 11:34

Erre írtam egy választ és nincs meg??

Lehet, hogy elnavigáltam egérkattintás nélkül. Az volt a lényeg, hogy én meg azt hittem, hiogy ezentul ötszgek garmadáját fogod szerkeszteni. Mert én biztosan.

2009. nov. 20. 11:25

Oh 80-as ha már ilyen műszaki szaki vagy :)

Szerinted milyen mosógépet érdemes vennem? Úgy néz ki lassacskán beadja az unalmast a mostani..

Én samsung gyémántdobosra gondoltam.

357. b2076ec79b (válaszként erre: 356. - 80ASIQ)
2009. nov. 20. 11:20
Nagyon kedves vagy, de max ha puskát tartanak a fejemhez, akkor fogok ilyesmit csinálni :D
356. 80ASIQ (válaszként erre: 354. - B2076ec79b)
2009. nov. 20. 11:12

Látod, ilyen dolgokról beszélünk. Örömmel tudatom, hogy a Wikipédián megvan az ötszög körzővel+vonalzóval történő szerkesztésének leírása.

--

Nagyon sajnálom a kis jószágot! :(

2009. nov. 20. 10:53
Képzeljétek tegnap délután meghalt a kislánykám hörcsöge :(( Alig tudtam megvígasztalni, még ma reggel is sírt :(( Pedig nagyon kis fiatalka volt még, fél éve volt meg. A mama halála után érkezett, hogy egy kis boldogságot hozzon neki.....
2009. nov. 20. 10:50

Na ebbe jól belecsöppentem :)

Azt se tudom miről beszéltek :DDDD Azt a para akármit még kiolvasni is alig bírtam :DDD

353. 80ASIQ (válaszként erre: 351. - 129ec81188)
2009. nov. 20. 10:18

Megnéztem mi a paralelepipedon. A téglatestnek rokona, mind a hat oldala paralelogramma. Szerintem könnyebb mint a focilabda.

Akárhogy gondolkozom, CSAK hatszögekből nem lehetne futballabdát csinálni. Persze hatszögek helyett szinte bármilyen sokszög használható lehetne, ahol a réseket valami mással kell kitölteni.

Tudom, hogy az ötszöggel bajlódtál. Vagy félreérthető voltam? erre írtam, hogy szabályos ötszög megalkotásához szögmérő kell. Persze némi kínlódás árán lehet jó ötszöget is csinálni. Valóban kínlódás és türelem kérdése. De ha egy jól sikerül, akkor a többihez ezt kell körberajzolni.

2009. nov. 20. 09:52

de ha nyúlna, meg lehetne csupa 6 szögből??


Nem mert nem az a baj, hogy nem nyúlik, hanem a hatszögek nem hajlanak össze gömbbé...az előbb a kupolát rosszul mondtam, mert az majdnem félgömb...szóval csak kissé görbül, mint egy uszoda tetején a sátortető télen...

2009. nov. 20. 09:49

Mondom hogy hatszögekkel kezdtem, de nem jó...kicsit görbül, de max. egy kupolaféleség jönne ki belőle...

A focilabdánál egy ötszöget öt hatszög ölel körbe...én füleket is csináltam a hatszögekre, s úgy ragasztgattam össze...így a végén az utolsó ötszöget csak rá kellett ragasztanom a fülekre...


Hatszöget én is tudok szerkeszteni, mint írtam (!!!) - nem szeretek ám vitatkozni, csak ha igazam van, s egy Kos nőnek mindig igaza van...

az ötszöggel bajlódtam, 80ASIQ!!!


De ha már ennyire megy ez neked...mi a helyzet a paralelepipedonnal?


Hajni, azért gondolok ám Rád is...

350. 80ASIQ (válaszként erre: 349. - B2076ec79b)
2009. nov. 20. 00:04
Akárhogy gondolkodom, csupa hatszögből nem tudom elképzelni. Bár megesküdni sem merek erre. Ha az ötszöget egy torz hatszöggé alakítanánk, akkor a szomszédos hatszögből meg lehet, hogy hétszöget kellene csinálni. Ez a téma nagyon erőltetett. Csupa torzított ötszögből viszont lehetne labdát csimálni. Fel kellene fújni a dodekaédert.
349. b2076ec79b (válaszként erre: 348. - 80ASIQ)
2009. nov. 19. 15:57

de ha nyúlna, meg lehetne csupa 6 szögből??

Kösz az infot, azért azt tudtam, hogy fel kell fújni :DDD

Nekem abszolút nincs térlátásom, az ilyen kiterített rajzos dolgok se mentek soha. utálom is a geometriát, mert sosem értem. Odáig jutottam, hogy egy 3szög belső szögeinek összege 180 fok :)) Ja és a derékszöget is felismerem. Egyenletek mennek, meg ilyesmik, bár a sinusok, cosinusok majdnem kifogtak rajtam.

Műszaki dolgokban is nulla vagyok, igaz szétszedni bármit szét tudok :DDD De összerakni......


Viszont szuperül tudok vitatkozni :) Ha olyan laikussal kell vitatkoznod, mint én, mondj jó sok szakszót, tuti sikerül meggyőzni :DDD

348. 80ASIQ (válaszként erre: 347. - B2076ec79b)
2009. nov. 19. 15:27

Gondolom, a bőr nem nagyon nyúlik, tehát a hatszögek és ötszögek kombinációjából lehet ezt a legjobban megcsinálni. A bőrlabda belsejében van egy gumibelső, amit alkalmanként pumpával (helyenként pompa :D) kell keményre fújni. Az összevarrt bördarabok kb engednek annyit, hogy a labda gyakorlatilag szabályos gömb lesz. Persze lehetnének a darabok pl háromszögek is. Csupa hatszög? Lehet, hogy torzítva lehetséges. Csupa háromszög is elképzelhető.

Fogalmazásban én sem voltam rossz, bár nem mindíg kaptam ötöst belőle. Szóval, biztosan vannak nálam jobbak. Ajjaj!

Ami az érvelést illeti, nem tudnék vitatkozni. Ahhoz lassú vagyok. Írásban más mert az embernek korlátlan idő áll rendelkezésére a válasz átgondolásához, megfogalmazásához.

Hú, de borzasztó, amikor vitatkozom valakivel mondjuk egy problémáról vagy műszaki megoldásról. Tudom, hogy igazam van, de nem tudom meggyőzni! Kénytelen vagyok ráhagyni, hadd csinálja és miután kudarcot vall, akkor átveszem tőle és megcsinálom, ő meg tátott szájjal bámul mint borjú az új kapura! :D

347. b2076ec79b (válaszként erre: 345. - 80ASIQ)
2009. nov. 19. 15:06

De csak 6 szögletesekből miért nem lehetne? nem lehet "behajtogatni"? Bocs de tényleg sötét vagyok az ilyesmihez :DD

Börtönben varrják a focilabdát? :DDDD Bár a franc tudja.


Én miben vagyok jó?? Hát nem is tudom..valamiben biztos az vagyok :) Mondjuk fogalmazásban, érvelésben.. Az érettségim is 80 valahány % lett :)

Inkább humán beállítottságú vagyok, szívesen szöszölök egy irodában :) Ezért is mentem államigazgatásira :)

346. 80ASIQ
2009. nov. 19. 15:02

Ugye a fekete az ötszög, a fehérek a hatszögek.

[link]


(Lehet, hogy ez Téged nem is érdekel, de itt a fórumon engem nem lehet lecsitítani mint otthon! :D)

345. 80ASIQ (válaszként erre: 342. - B2076ec79b)
2009. nov. 19. 14:58

A rendes focilabdát 5 és hatszögletes bördarabokból varrják össze. Lehet, hogy a börtönben. Csak hatszögletesekből nem lehetne mert abból egy sík lap lenne. Mint a méhsejtek. Azért kellenek az ötszögletesek, hogy kb gömböt lehessen belőlük alkotni.

Megnézem a Google-t hátha találok szemléletes rajzot róla.


Te miben vagy jó?

344. b2076ec79b (válaszként erre: 343. - 80ASIQ)
2009. nov. 19. 14:55
Gondolod az segít rajtam? :DDD
343. 80ASIQ (válaszként erre: 339. - B2076ec79b)
2009. nov. 19. 14:54
Akkor írjam újra? :D
342. b2076ec79b (válaszként erre: 335. - 129ec81188)
2009. nov. 19. 14:43

Le a kalappal :)


Én még most se értem hogy van ez a focilabda :DDDD

Mindegy, én biztos másban vagyok jó :)))

341. b2076ec79b (válaszként erre: 333. - 80ASIQ)
2009. nov. 19. 14:42

Azt tudom, hogy azért ment át, csak nem értettem, hogy a vacsora kellős közepén.. na mindegy

tegnap nem néztem :)

Tegnap a Más világ című Nicole Kidman-es filmet néztem meg, láttátok már?

340. b2076ec79b (válaszként erre: 333. - 80ASIQ)
2009. nov. 19. 14:40

Akkor te statisztikából is topon vagy :))

Nekem "csak" ilyen mennyiségi, minőségi ismérvek, középértékszámítsá..stb van. De bőven elég :( Hogy fogok ebből levizsgázni, passz.

339. b2076ec79b (válaszként erre: 338. - 80ASIQ)
2009. nov. 19. 14:39
Azt hiszem ebből az első kettő és az utolsó kettő mondatot értettem :DDD
338. 80ASIQ (válaszként erre: 335. - 129ec81188)
2009. nov. 19. 09:17

Egyáltalán nem bánom, hogy megelőztél, a másodok helyezés is szép. Az ezüstérem is szépen csillog.

Eredetileg így akartam írni:

Egyáltalán nem bánom, hogy megelőztél, mert így mint szakemberként tudunk a kérdésről tárgyalni.

Csaltam egy kicsit, mert már régóta tanulmányozom a focilabdát, így pontosan tudtam, hogy mit kell tennem. Vajon akik varrják, az utolsó darabot hogyan fejezik be? Vagy fonákul csinálják és amikor kész, befordítják?? :DD

Hatszöget könnyű szerkeszteni, egy körző kell hozzá és kör sugarát körbevinni a körön. Az ötszöghöz jelen tudásom szerint szögmérő kell és 72 fokokat kell mérni. Hidd el nekem, ezzel meg tudnám csinálni az ötszöget 3 cm-es oldalakkal. A "lukakat" (ez tájszólás, tudom, hogy lyuk az irodalmi verzió. :D) gyermekeim kérésére hagytam befoltozatlanul. 3 cm élhosszakkal nekem is durván 15 cm átmérőjűre sikeredett. Végül a darabokat cellux ragasztóval ragasztottam össze. Szépséghibája a labdának, hogy a papír (rizspelyhes doboz volt) fehér oldala van kívül és látszanak a körzővel szerkesztés nyomai. De ez engem nem zavar.


Csináltam gömböt gerezdekből! Csak mégsem gömb, hanem rögbilabda, azaz tojás lett belőle. Azt nem szerettem. Egyenlő oldalú háromszögekből többféle úgy nevezett szabályos testet lehet csinálni. Meg is csináltam mindet, de akkor még kicsi gyerekeim tönkretették őket. Kedvencem volt a dodekaéder ami tizenkét darab ötszögből állt. Azt hiszem, olyat is fogok valamelyik nap csinálni.


Köszönet a világhálón böngésző, ezt a topikot olvasót a szives türelméért! :)


Szép napot kívánok mindenkinek! :)

337. 129ec81188 (válaszként erre: 329. - B2076ec79b)
2009. nov. 19. 07:36

Mostanában mindig elfelejtem megnézni...pedig már Botond nincs is a képben...tegnap azt a két percet láttam mikor Miklós Vilibát faggatta, s ő azt mondta van amit Manyus magával vitt a sírba...

Az jutott eszembe, nem is úgy beszélt, mintha a nemrég meghalt feleségéről, hanem valami régen elhunyt szomszédról beszélt volna...

Ó, bocs ez off volt..azt hiszem ezen a fórumomn ez az egyetlen téma ami off-nak számít, de engem ez nem zavar...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook