Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akik nem nézik a Barátok közt c. sorozatot... fórum

Akik nem nézik a Barátok közt c. sorozatot... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
396. b2076ec79b (válaszként erre: 395. - 129ec81188)
2009. nov. 30. 15:35

Hehe, azt hiszed ennyivel megúszod??

Semmi comment semmihez??

2009. nov. 30. 13:48
395.
2009. nov. 30. 13:48
394.
2009. nov. 30. 13:47
393.
2009. nov. 30. 09:40
A végén egyedül fogom megtenni a 400-as bejegyzést :((
2009. nov. 30. 09:40

Sziasztok!!



Látom ti se voltatok hétvégén :) Mi újság?

Nekem jól telt a hétvége, nagyon finom bort sikerült vennem :)Bejártunk minden "kötelező" helyet, voltunk Szilvásváradon is :) Azért Sopronnak nyomába se ér ez a város....

390. 80ASIQ (válaszként erre: 389. - B2076ec79b)
2009. nov. 27. 08:49
Neked is! Krisztinek is!
2009. nov. 26. 22:07

sziasztok!


Holnap reggel útnak indulok, kirúgok a hámból :))

Tesómmal bevetjük magunkat Egerbe a hétvégére. Laptopot nem viszek :) Úgyhogy hétfőig ne várjatok!

Jó hétvégét nektek!! :)

388. 80ASIQ
2009. nov. 25. 22:28

Bocsi lányok, elfoglalt voltam ma, most meg álmos. De remélem meg tudom adni adósságaimat majd egyszer, valamikor...

:D

387. b2076ec79b (válaszként erre: 386. - 129ec81188)
2009. nov. 25. 15:02

Tudom :)))



Én csak gondolatban ülök le, mert általában rohanok. Nem tudom miért... Utálok elkésni, nem is szoktam soha, de folyamatos rohanásban vagyok. reggel 6kor kelek, hogy fél 8kor nekilóduljak a lányokkal, de ez javarészt Dórikámnak köszönhető, aki kb. 1 óra hossza alatt képes csak felébredni.

Néha elgondolkodom hogy bezártam e a valamit, de tudom hogy igen, így ezen nem parázok :)

Örülök, hogy egyikünk sem normális :DDD

386. 129ec81188 (válaszként erre: 385. - B2076ec79b)
2009. nov. 25. 13:53

Dehogy nincsenek...tegnap csak vicceltem...


Akkor maradjunk a tejeszsacskónál...anno anyám mindig csak bevágta a tetejét, s ott fityegett rajta a széle, mindig beleakadt a kifelé öntött tej...ezért én is kis háromszöget vágok le...de ott is minkét végéből kell...s az egyik sarka ppicike, mert ott kapja a levegőt...a másik, nagyobbon, mely max. 1 cm-s kell önteni...mikor a lányom a rossz végén önti, mindig rászólok, hogy úgy nem jó...


Aztán nálunk mh-en (labor) mindig megnézem, hogy minden szárítószekrényt, kemencét, fülkét lekapcsoltam-e, a hűtővizet elzártam-e?

Otthon visszanézem, hogy tutira bezártam-e az ajtó zárját...amikor TUDOM, hogy bezártam, kikapcsoltam, elzártam...


Ha valamiért vissza kell mennem, akkor leülök 10 mp-re...de lehet, hogy ez már inkább babona...

385. b2076ec79b (válaszként erre: 384. - 129ec81188)
2009. nov. 25. 10:33

Nem hiszem hogy ezek akkora nagy stikkek :DDD


Amúgy tegnap megfigyeltem, hogy a dobozos tejet is csak úgy nyitom ka ha fejjel fölfelé és szemből van a felirata :)))

Neked nincs semmilyen különösnek mondható szokásod?

2009. nov. 24. 13:57

Atyavilág...hova kerültem?

Hívjak orvost?

Egyébként a dobozra tényleg két lyuk kell, hogy szeleljen...de ezer éve nem vettem zacskós tejet...

:-DDDD


Na 80ASIQ...tessék csak igen erősen gondolkodni...aztán le is írni a gondolatokat...pont egy pasi nem tudná milyen az ideális nő???

383. b2076ec79b (válaszként erre: 382. - 80ASIQ)
2009. nov. 24. 12:39

Én is dobozost veszek, nálunk nagyon megy a tej, így egyszerre min. 3 karton kell :) Ezt zacskósból hazavontatni naponta...áááá

Ugyanígy járok el a dobozzal, mint te :DDD Ez őrület!!!


Komoly téma??? Pedig elég komolytalanok vagyunk :))

Azért szedd össze magad :)

382. 80ASIQ (válaszként erre: 380. - B2076ec79b)
2009. nov. 24. 12:37

Látom, komoly kérdések merültek fel. Hadd gondolkozzam rajta, túl komoly a téma, hogy most erre hirtelen kapásból választ adjak.


A tejes zacskót csak egyetlen helyen vágom ki, kb 2 cm-es azaz 20 mm széles a nyílás. Se nagy, se kicsi. :D

A dobozos tartós tej dobozát (téglatest) két helyen vágom ki, mert akkor símán önthető a tej. A nem tartós tej doboza az négyzetes oszlop, ha csavaros kupak van rajta akkor semmi gond, lecsavarom és öntöm. Ha nincs rajta csavaros kiöntőnyílás akkor széthúzom a doboz tetejét és kiöntőformájúra alakítom valami esszcájggal.

Jobban szeretem a nem tartós dobozos tejet mert a zacskó sajnos sokszor kiszakad és a tej mindent összeken. Inkább pár forinttal többet költök rá.

381. b2076ec79b (válaszként erre: 379. - 129ec81188)
2009. nov. 24. 10:32

Pasiba én is leírtam már :)


Nőbe nem tudom... Nem szeretem a barbie babákat. Híres színésznők közül Julia Roberts és Cameron Diaz, Michelle Pfeiferr (vagy hogy írják :D). Több is van :)


Szerintem az ideális nő: ápolt, nem feltétlenül kell hogy karcsú legyen...., humoros, okos. Nem bírom a cicababákat, akik szinte 0 IQ-val tekintenek a világba és azt várják, hgy valaki alájuk toljon házat, kocsit, vagyont..stb. Fontos szerintem a határozottság, az egyéni vélemény.

Viszont egy nő legyen nő! Én szeretem, ha olyan férfi van mellettem, aki mellett nő lehetek. Aki igenis odacsap az asztalra és megmondja a frankót :) Ez kicsit talán ellentmond a határozott, egyéni véleménynek, de szerintem egy nőnek több helyen kell helytállnia, mint egy férfinek. Így aztán jól tud esni, ha nem mindig nekem kell foglalkoznom mindennel. Remélem ez így érthető.... Nem tudom jobban megfogalmazni. Persze én sem vagyok egy főző-mosó-takarító robot, aki alárendeli magát a férfinek.De szerintem igenis vannak olyan dolgok, amiket egy nőnek kell megcsinálnia, és olyanok, amit a férfinak :)

380. b2076ec79b (válaszként erre: 377. - 80ASIQ)
2009. nov. 24. 10:22

:DDD Akkor te is olyan kényszeres vagy, mint én. Mondjuk nem gyűjtök konzervdobozt... De ugye hogy nem mindegy melyik sarkát vágod le a tejnek! ezt otthon senki nem érti :(


Foci, sakk nálam kilőve. Tudod a sakkhoz is gondolkodni kell :)))

Én mostanában sudokuzni szeretek, csak ritkán van rá időm :(

379. 129ec81188 (válaszként erre: 378. - 80ASIQ)
2009. nov. 24. 09:49

Az én zsánerem?

Mintha lejjebb már lett volna erről szó...s Te is szóba kerültél... :-DDDD


Tom Selleck tetszik, mint pasi...lehet, hogy hülyeség, de női szemmel nézve én nagyon szép nőnek tartom Kathrine Zeta Jones-t...


Na és Neked???

És Hajninak?


Beszéljünk a nőkről?

Milyen szerinted az ideális nő?

378. 80ASIQ (válaszként erre: 374. - 129ec81188)
2009. nov. 23. 19:59

Nem félek attól, hogy elnőiesedem. Vannak dolgok amiket megcsinálok, de nem érzem magam eltévelyedettnek.

Netán beszéljünk a nőkről? :D

Mi a zsánered? :DD

377. 80ASIQ (válaszként erre: 375. - B2076ec79b)
2009. nov. 23. 19:56

Sziasztok!

Hajnika!

Ne hidd azt, hogy véres kűzdelmet vívnék a teregetésért! Csak segítek az asszonak, miközben ő mondjuk segít valamelyik gyereknek a tanulásban. Sajnos egy kis noszogatásra szükség van.

A zacskós tej zacskóját én is olvashatóan szoktam a tejtartóba tenni és nagyon nem mindegy, melyik sarkát vágom ki az acskónak, attól függően, hogy a zacskó fél vagy egy literes. A felirat figyelése egyértelműen dili. Ja és van egy másik dilim. Van két kutyánk. Henger alakú fém konzervdobozban árulják a kutyakaját. 10 cm átmérőjő, 20 cm magas. Gyüjtöm. Családom nem veszi tekintetbe a gyüjtőszenvedélyem, ezért mindíg a kukából nyerem vissza a dobozokat, és viszem fel a padlásra. Szerintem már van vagy ezer darab buztosan. Hogy mire jó ez? Most nem tudom, de mivel fémlemez, biztos vagyok benne, hogy lehet belőle csinálni valamit. Nam csak geometriai alakzatokra gondolok. Majd, ha nyugdíjas leszek, gondolkozni fogok rajta. De a MÉH is fizetne érte biztosan, legrosszabb esetben.

Múanyagkennákat is gyüjtök. Megfelelően megszabva szerszám, szeg és csavarok tárolására kiváló. A konzervdobozzal együtt.

A Forma 1 engem nem érdekel, de a foci, sakk, netán a box az igen. Meg még néhány dolog, de szép lassan mindent sorba veszünk.

2009. nov. 23. 13:20

Miért nem mentél egyetemre?


Akkor nem engedhettem meg anyagilag...ill. a szüleim nem...a mh. pedig nem engedett...

2009. nov. 23. 12:14

Sziasztok!



Kriszti: A Corvinuson van a Kertészeti és Élelmiszeripari, van Közgazdaságta, Közigazgatás..meg az hiszem még valami. csak külön épületekben vannak. Én a közigazgatástudományi karra járok, ami régen Államigazgatási Főiskola volt, amíg nem "egyetemesítették". Most az egész Budapesti Corvinus Egyetem névre hallgat :)

Miért nem mentél egyetemre?


Mosógép: gyémántdobos samsung mosógépet szeretnék venni, A centrifugás, 40l vízzel mos, hiper szuper :) Nano silver technológiás. Centrifugája 1000ford/perc.



80-as: nagyjából egyforma a koncepciónk, ami a teregetést illeti :) Bár így sem engedném, hogy kiteregess nálam :DD Van még egy ilyen "heppem", anno mikor zacskós tejet vettem, marhára idegesített ha úgy volt kibontva, hogy a felirat nem szemben volt, és nem fejjel fölfelé. Ne kérdezzétek ez miért zavar... Talán kicsit kényszeres vagyok. :)



A Forma 1et én nagyon szeretem :)

374. 129ec81188 (válaszként erre: 373. - 80ASIQ)
2009. nov. 23. 07:28

Mondjuk nálam csak egy gyerek van, de azért csk én nyaltam le a cumiját...igaz, volt kutyánk is... :-DDDDD


Ebből az időjárásból is látszik, milyen messze lakunk egy mástól...nálunk szombat és vasárnap is hűvös, nyírkos idő volt, a napot végig vastag felhőréteg takarta...szombat délelőtt kiraktam a ruhákat az erkélyre, du. nedvesebbek voltak, mint mikor kitettem őket...


Ó, 80ASIQ, teljesen elnőiesedsz ebben a topickban Hajni és énmellettem...beszélhetünk ám másról is...bár a férfiasabb témák közül mondjuk a Forma-1 és a foci, valamint a sz.gép, mindenféle műszaki cikkek engem hidegen hagynak...


A kémia pedig a szakmámhoz kell...

Hajni...ha jól tudom a Corvinus Egyetem a "régi" Kertészeti és Élelmiszeripari Egyetem, nem?

Oda jártam volna, ha...ha jártam volna egyetemre... :-(

373. 80ASIQ (válaszként erre: 372. - 129ec81188)
2009. nov. 21. 20:31

Igen, a cumitémát igen jól érzékeltetted. És mi lesz az eredmény? Az első gyerek betegeskedni fog, a második így-úgy ellesz, a harmadik vasgyúró lesz! :D

Ma is többször teregettem. Ki a folyósóra. Sütöget a nap, fújogat a szél. De néhány darabot időnként behoz az asszony, kiteríti a benti szárítóra és ott szárad meg teljesen.

Örülök, hogy mindketten szeretitek a kémiát. Szép tudomány, kár, hogy nagyon nem értek hozzá. Leragadtam a savaknál és lúgoknál.

2009. nov. 21. 16:54

A tipikus Murphy -törvény...nem biztos, hogy jól idézem...de a lényeg, hogy az első gyereknél, ha leesik a cumija kifőzöd, a másodiknál csak a szádba veszed, s lenyalod, a harmadiknál meg a kutyát szalasztod érte.


Én szépen teregetek, hogy minél kevesebbet kelljen vasalni...csak én tudok úgy teregetni ahogy kell...úgy látszik ez mindhármunkban közös...a falat bugyikákhoz, meg zoknikákhoz van ez a műag.zokniszárító...


...az oldaltöltős mosógép tetején nekünk kis csetreszek....villanyborotva,epilátor, hajbavaló izék, fésűk vannak...


Hajni nem tom milyen mosógépet akarsz venni, mi 3 éve vettük, és most azt bánom, hogy azt nem figyeltem mennyire centriz...az asszem csak C katagóriás neki...s lassan száradnak a ruhák ilyen takony időben amilyen most is van...


Én egyébként imádom a kémiát...

371. 80ASIQ (válaszként erre: 368. - B2076ec79b)
2009. nov. 20. 20:20
Sűrűn teregetek. Egy héten kb három alkalommal, de egy alkalom több mosást is jelenthet. Pl tegnap este háromszor teregettem. Előszőr a fehérneműket és zoknikat, második és harmadik alkalommal felsőruházati cikkeket teregettem. Nekem is racionális, gondosan megszervezett stratégiám van. :D Előszőr a nagy darabokkal kezdem, így gyorsabb. :DD Hamarabb kisebb lesz a csomó. Gondosan ügyelek arra, hogy a darabok kisímítva, ráncmentesen legyenek a zsinórra felhelyezve. A bugyikhoz műanyag-, a zoknikhoz facsipeszt használok, mert van ilyen is, meg olyan is a készletben. A többihez pedig ami jut. Ha kabátot mosunk ki, azt vállfára vagy vállműanyagra teszem és madzaggal kötöm fel a zsinórra. Ja, és a felsőruházati cikkeket kifordítva, hogy a nap ne fakítsa. Ha szárítóállványra teregetek a szobába, akkor a kifordítás elmarad. Soha nem vasalok. Amit muszáj, azt egy bejárónő vasalja ki. Egy héten egyszer jön. Amikor a fiam kicsi volt, még használtunk textilpelenkát. Eleinte kivasaltuk, néha én is. De szerintem ez szükségtelen, mert a mosás fertőtlenít is. Egy pelenkát meg mi a francér' másért kell kivasalni? :D Ebből volt is vitám az asszonnyal, ő legszivesebben agyonfertőtlenített volna eleinte mindent. Na hiszen a harmadik gyereknél már nagyon sok mindenben lazult.
370. 80ASIQ (válaszként erre: 369. - B2076ec79b)
2009. nov. 20. 20:06
Azok is szépek voltak!
369. b2076ec79b (válaszként erre: 367. - 80ASIQ)
2009. nov. 20. 16:09
Nekem inkább a kövek tetszettek :))
368. b2076ec79b (válaszként erre: 365. - 80ASIQ)
2009. nov. 20. 16:05

Örülök, hogy végre én is szolgáltam egy hasznos információval :)) Én is mostanában nézegettem a gépeket, úgy akadtam rá a forgótárcsásra :)


Ilyen gyakran teregetsz? Én is utálom :S Meg utána a vasalás...na attól vagyok ki teljesen. Még kezdő anyuka koromban nagyon ráértem és rászoktam arra, hogy mindent kivasalok. Nagyon nehezen le bírtam szokni a zoknivasalásról :) De a többi..Pedig egyszerűbb lenne az életem, de idegesít ha valami nincs kivasalva. Lehet nálam ez a kényszeres :DD Mondjuk a teregetésre is háklis vagyok, nem szeretem ha más csinálja, mert nem úgy rakja mint én. Nekem van stratégiám :))) És zavar ha nem aszerint vannak a cuccok a szárítón. Így bonyolítom az életem, mert amúgy tök unalmas lenne :DD Ja én nem tárolok semmit a gép tetején :)

367. 80ASIQ (válaszként erre: 364. - B2076ec79b)
2009. nov. 20. 15:31

Itt látszik a gyémánt szerkezete:

[link]

Nagyon teszenek az ábrák!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook