Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akik nem akarnak gyereket.... fórum

Akik nem akarnak gyereket.... (beszélgetős fórum)


1 2
52. bc257fd221 (válaszként erre: 44. - Anettka0101)
2013. aug. 17. 06:11

??? Kicsit citálok Neked!


"Van 3 gyerekünk. És most kezdek kíváncsi lenni más férfira is. Mit tegyek...?":(((

51. Stephenie Queen (válaszként erre: 49. - B7b6b56e13)
2013. aug. 17. 01:44

Igen, ő egy nagyon jó ember. Féltem, mivan ha nem akar velem maradni. Hogy ne legyek házisárkány, még fel is ajánlottam,... hogy esetleg, másik nővel még lehetne gyereke ha mást választ, megérteném , bár összetörnék, ha nem akarna velem maradni.


De azt mondta szó se lehet róla. Neki vagy tőlem kell, vagy senkitől. És másik nőét nem tudná ugyanúgy szeretni... Meg azt, hogy sosem lehet tudni. De ha mégsem lesz, majd többet költünk magunkra:)

50. Rozi93 (válaszként erre: 48. - Stephenie Queen)
2013. aug. 16. 11:46
Uhh nagyon sajnálom! :(
49. b7b6b56e13 (válaszként erre: 48. - Stephenie Queen)
2013. aug. 15. 19:40
Kalapot emelek a Párod előtt. Ritka. Amúgy pedig ne bánkódj. Éld az életed. Annyiféleképp lehet... :)))
2013. aug. 15. 19:33

Én azóta akartam babát amióta a férjemmel együttvagyunk. 3 éve. Ő mindig akart. A sors úgy hozta, hogy nem lehet gyerekem, és a falnak megyek mikor minden családi buli a férjem egyik rokona megkérdezi, hogy éééés mikor lesz gyerek. Eddig azt mondtuk, majd 30 körül. Lassan viszont eljutok arra a pontra, amikor kifakadok, hogy mi a f*sz köze van hozzá. Nem gondolja esetleg hogy pofátlan? Hogy tolakodó? A betegségemhez meg végképp semmi kőze, szóval nem szívesen részletezném.... Már előre elterveztem, ha még egyszer megkérdezi, megmondom hogy nem lesz! Kíváncsi leszek rá mer e kérdezni miért....


És igen, bántóak ezek a kérdések, nem tudom miért nem gondolnak bele egyesek....Pedig józan paraszti ész: ha valakinek nincs gyereke: az vagy nem szeretne, vagy majd lesz, vagy nem lehet neki. Miért kell ezt megkérdezni? Amúgy meg csak másfél éve házasodtunk, 27 éves vagyok...és az esküvő után 2 héttel már kérdés volt a gyerek!!! Kiakadok tőle nagyon....

47. Rozi93 (válaszként erre: 42. - 55416fb8e2)
2013. aug. 15. 16:43
Körülmény az megvan, támogatásom rajta kívül nincs. Csak ö van nekem. Az akarat hiányzik belőlem csak
46. Rozi93 (válaszként erre: 44. - Anettka0101)
2013. aug. 15. 16:39
Köszi! Igazán együttérző vagy! A többieknek meg köszönöm a válaszokat.
2013. aug. 15. 15:52
Sziasztok! Nekem két fiam van, az előző házasságomból. A párom és én, attól a kérdéstől mászunk a falra, hogy mikor lesz már közös baba? Azt válaszoljuk, hogy nem lesz, akkor meg minden áron meg akarják magyarázni, hogy de hát egy közös az kell, majd megváltozik a véleményetek, stb. Hiába mondjuk, hogy nem fog, csak jobban tudják. Kérdem én, miért törvényszerű, hogy minden házasságból gyereknek kell születni? Ha újra kezdhetném, talán most kezdenék rá gondolni, 30 évesen, és talán egy gyerekem lenne. De ha nem, az se lenne tragédia. Mert rájöttem, nem mindenkinek kell hogy ez legyen az élet célja. Nem vagyok biztos abban, hogy a gyerekeimnek jó az, hogy én vagyok az anyjuk. Mert mai napig egy sebzett szívű kisgyerek vagyok. Hogyan lehetnék jó anyjuk? Félreértés ne legyen, nem bánom hogy vannak, imádom őket, csak az a baj, hogy én nem tudok teljesértékű anya lenni. Mert nekem sem volt ilyen anyám, így nem tanultam meg milyen az. Most ők már vannak, ez nem baj, de nem döntök úgy, hogy legyen egy harmadik csak azért, hogy másnak igaza legyen, vagy mert az a divat, hogy minden kapcsolat gyerekkel pecsételődjön meg.
2013. aug. 15. 15:40
idióták.....
43. 40f1eafcfc (válaszként erre: 41. - Rozi93)
2013. aug. 15. 15:08
Ebben előbb utóbb közös nevezőre kell jutnotok,mert ha nem akkor el kell egymást engedni.
42. 55416fb8e2 (válaszként erre: 41. - Rozi93)
2013. aug. 15. 15:02
szerintem meg fiatalok vagytok, boven van idotok gyerekvallalasra :) ezt nem lehet eroltetni, mert egy no eleteben sokkal jelentosebb valtozast hoz a terhesseg, szules, gyerekneveles, mint a ferfiakeban. a parod ugy erzi, hogy mindent eloteremtettetek az idealis korulmenyekhez?
41. Rozi93
2013. aug. 15. 13:54
20 éves vagyok és nem hiszem hogy szeretnék gyereket velem ellentétben párom 25 és már igazán örülne egy kis jövevénynek :) Tudom ezek után jönnek a támadások, hogy mennyire h.lye vagyok, mert ez a világ legnagyobb csodája stb. De nem érzem még azt, hogy itt lenne az ideje. Nem azt mondom, hogy végleg lemondok a gyerekről csak most nem szeretnék még. 6 éve vagyunk együtt párommal és sokszor látom rajta azt hogy csalódott bennem ez ügyben. Tegnap este is feljött témába, de a válaszom még mindig az volt, hogy még nem kell. Megbántottam tudom, és azt is tudom, hogy ha folyamatosan elutasítom ezt a témát, akkor egyedül maradok. Érzem, hogy ha a véleményem nem változik akkor el fog hagyni. De kényszerből meg nem szeretnék szülni. Félek ettől, de úgy érzem nagy döntés előtt állok.
40. grizus
2013. aug. 1. 02:00
Hallottam olyan - kissé ezoterikus, amit a hoxán utálnak - megközelítést is, hogy akinek nincs gyereke, az kvázi magát szüli meg, már nincs szüksége arra, hogy egy másik földi életben folytatódjon, vagyis az utódjában folytatódjon az ő élete. Tehát ez egy magasrendű dolog. Hát nem tudom. Biztos jó dolog a gyerek, de én elég sokat hallgattam azt is, hogy mekkora teher egy gyerek, meg különben is felnő és hülye felnőtt lesz... de nem ezek miatt nem akartam eddig gyereket, hanem mert még nem akarok és kész. Lehet, hogy nem is lesz, vagy ha lesz, még jópár év múlva. De ez nem zavar. Nekem így jó.
39. grizus (válaszként erre: 37. - Farah76)
2013. aug. 1. 01:57
Én ma vagyok 37, de én se éreztem még, hogy gyereket akarnék. Én az a fajta nő vagyok, aki akkor akar - talán - szülni, ha megvan hozzá a pasi is, csak úgy általában nem akarok gyereket. De a pasi még nincs meg, ezért még gyereket se akarok. De nem izgatom magam. Ha Salma Hayek meg nem tudom ki világsztár szülhet 42 évesen, akkor még én is ráérek. Nem értem, miért kéne görcsölnöm. Igaz, már két éve a menzeszem se jön meg...
38. Dodi44 (válaszként erre: 36. - 171925f409)
2013. aug. 1. 00:54

Azok kihalnak.

Szuleik is arra gondolhattak volna...

2013. aug. 1. 00:51
Idén voltam 37,és állandóan azt hallgatom,hogy ki szült,hányadikat,és milyen édesek a pici babák.Én még mindig nem érzem magamban azt a bizonyos anyai ösztönt,pedig már mindenki csak rám vár...bennem viszont csak felerősödnek a szorongások,és félek,hogy fenekestül felfordulna az életem...
2013. máj. 10. 10:57
Van erre egy klub:Childfree - vagyis a tudatosan vállalt gyermektelenek klubja!
2013. máj. 10. 09:49
Én is így érzem most
2013. máj. 10. 09:39
Nekem se változott meg, én sem akarok továbbra sem...sőt, egyre határozottabb vagyok ezt illetően.
33. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 17. - Sunshine24)
2013. febr. 3. 09:55
Nagyon igaz amit írtál!Akiben nincs meg az anyai ösztön TILOS gyereket vállalnia!
32. Anita0027 (válaszként erre: 31. - B0bf6b3d9f)
2013. febr. 3. 09:45
Egyáltalán nem változott meg a véleményem. Nekem nem lesz gyerekem. Pedig körülöttem mindenki házasodik és szül... Nem is értem :D
31. b0bf6b3d9f (válaszként erre: 1. - 3da78bf33d)
2013. febr. 1. 18:46
Eltelt két és fél év, vajon a fórumindító és a többi helyeslő még mindíg nem akar gyermeket? Változott valakinek azóta a véleménye?
2011. jan. 25. 23:36
Nem szeretnék gyereket...hogy mért?mert nem éreztem soha szívből hogy szeretnék....és ebben a mai világban annyi mocsok van hogy nem akarom vállalni a felelősséget......onnantól kezdve hogy megszületik egy gyerek örök aggódás az élet.....biztos hogy rengeteg jó oldala is van és minden elismerésem az anyukáké.....de semmivel sem döbbenetesebb nem szülni gyereket mint szülni 3-at a pénztelenségre.....jogomban áll így dönteni...és ha meggondolnám magam??és elmúltam 40?akkor még mindig ott az ö9rökbefogadás....azon túl hogy lesz gyerekem még jót is teszek egy babával....
2010. dec. 29. 20:00
én 23 éves vok, és két gyermekem, van. 20 éves voltam,, mikor megszületett az első. Engem, m,eg mindenki azzal cseszegetett, hogy túl korai. És mégis, nevelem őket, és boldog vagyok. Szerintem,, minden nő tudja, hogy mikor van itt az idő, mikor bevállal egy gyereket. Ezt mindenki érzi. Valaki előbb érik be valaki később, valaki meg soha. De nem szabad hagyni, hogy mások, a külső környezet, a rokonok döntsenek erről, mert egy túl korai baba akár a házasságot, vagy a kapcsolatot is tönkre teheti-.... én szurkolok nektek, és harcoljatok azért, hogy saját döntésetek legyen a baba, mert úgy hoz igazi boldogságot:)
2010. dec. 29. 19:52
nekem gyerek soha nem kell...éngem nem az tenne boldoggá...s amúgy sem használnék fel egy érző lényt arra, h én boldog lehessek..
2010. jún. 23. 18:39

Szerintem is nagy tapintatlanság ilyet kérdezni egy nőtől, akárhány éves. Nekem eszembe nem jutna ilyet kérdezni senkitől, legfeljebb ha nagyon közeli viszonyban vagyunk, de akkor is csak finoman, a lehető legtapintatosabban.

Az sok embernek eszébe sem jut, hogy a másik nőnek lehet hogy nem lehet gyereke és csak felzaklatja a kérdés. Vagy egyszerűen nem akar gyereket és kész. Mindenkinek joga van eldönteni, senkit nem lehet kérdőre vonni emiatt.

Egyébként is, ahogy olvastam az eddigi hozzászólásokat, sokszor hiába szeretne szülni az ember, a mai világban, ebbe a létbizonytalanságba...Fel is kell valahogy nevelni a gyereket. Nem úgy van már, mint régen, hogy a családok ha lassan is, de jutottak egyről a kettőre. Nem is értem, miért csodálkoznak azon, hogy csökken a népesség.

2010. jún. 23. 10:08

Sziasztok!


Nekem ugyan van két gyerekem, de úgy utálom az ilyen kérdéseket, sóhajtozásokat: "És mikor lesz babátok? Ilyen korban ez már kell(?)"..stbstb.

Hadd döntse már el mindenki, hogy akar-e gyereket vagy sem. Illetőleg, ahogy lentebb valaki már írta, sosem lehet tudni, hogy kinek miért nincs, vagy miért nem akar. Lehet, hogy egy ilyen ártatlannak látszó kérdéssel valaki lelkébe gázolnak, meg egyáltalán tapintatlanság az egész. Ez totál magánügy..szerintem :)

Engem azzal izélgetnek, hogy mikor lesz harmadik? Nem értik, hogy nem lesz. Bőven elég nekem kettő :)

2010. jún. 23. 10:01

Én idén töltöm a 30-at, tavaly mentem férjhez és azóta egyfolytában a gyerek kérdéssel jönnek, hogy mikor akarunk, miért nem most, ne várjak mert kifutok az időből, stb.

Ezek a dolgok már a könyökömön jönnek ki!

A világ nagyot fordult 50 év alatt (szüleim gyerekkorához viszonyítva). Akkoriban elképzelni sem lehetett, hogy egy nőnek más életcélja is lehet, minthogy anya legyen. Régen nem volt karrier, ámbár mindenkinek volt munkája, ahogy kiesett az iskolapadból és ha lassacskán is, de telt háztörlesztésre, Trabantra, balatoni nyaralásra... Ha biztos az állás, ráadásul szülés után visszavárnak, akkor persze, hogy szül az ember, ha úgy érzi, hogy megért rá.

Nekem is hiába van több végzettségem, nyelvvizsgám, ha egyszer nincs állásom, akkor mire szüljek? Albérletben egy fizetésből élve kocsitörlesztéssel...

Ezért amikor kérdik, hogy mikor tervezünk gyereket, én azt szoktam mondani, hogy benne van az 5 éves tervben. Mondjuk már tavaly is ezt mondtam, de nem lényeg, a legtöbb embert kielégíti ez a válasz:)) Aztán ha így lesz, akkor így lesz, ha pedig nem, akkor sem esek kétségbe.

2010. jún. 23. 09:30

majd meggondolod magad 10 év múlva

hisz nagyon fiatal vagy

de ha nem, akkor sem történik semmi, az, hogy ki mit mond azt tojd le

te neked kell érezni, hogy vágysz e rá

23. mamcili (válaszként erre: 20. - Anita0027)
2010. jún. 22. 21:27

mindenki maga dönti el

Én már tudom mit jelent, hogy azt mondják a "nagy öregek" ugyis csak te vagy az aki eldöntheti...

hiába akarja bárki ha te nem akkor nem is lesz vagy megszakítod, vagy vigyázol, hogy ne legyen...

Ha meg akarsz akkor is csak rajtad múlik mikor jön el az ideje, kívéve az eü gondot.


Ez így van... Mindenki döntése úgy jó ahogy éépp van ...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook