Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik mostanában szeretnének teherbe esni... fórum

Akik mostanában szeretnének teherbe esni... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
11968. SziReni
2013. márc. 12. 18:39
hát én se hiszel ebben a hőmérsékletes dologban, én ezéret is nem mértem eddig. Az az igazság, most is csak a doki miatt. Szerintem is sok minden befolyásolja.Meg most ha csak a hőt nézném azt mondanám most vo peteérésm, mert a leesett visszaemelkedett hő ezt mutatja, pedig kizárt, mert február 4 dike óta nehogy már most lenne peteérésem. Na mindegy.Meglátjuk mi lesz.
11967. devonshire (válaszként erre: 11966. - SziReni)
2013. márc. 12. 11:41
Valóban nem egy terhes görbe, bár sokan kétlik ennek a követhetőségét, mert a testhőmérsékletet minden befolyásolja. Én azért nagyon szurkolok, hogy valami történjen már a problémáiddal.Borzasztó lehet, hogy nincsen meg az oka.
11966. SziReni
2013. márc. 11. 18:53
11965. SziReni
2013. márc. 11. 18:53
jaj köszi.Nem váltok dokit.Ez a 4dik dokim amint írtam is.De nem is látom indokoltnak a cserét, mert ugye mindent kivizsgált amit lehetett. Viszont mivel költözünk így tuti úgyis másik dokihoz kerülök majd mert 500 km-t nem fogok utazni a dokihoz.Nem hiszem hogy terhes lennék, mert múlt hét szerda óta mérem a hőmet mert a dokim kérte hogy mérjem, és a hőm egyáltalán nem mutaja hogy terhes lennék.Ha szeretnéd megnézheted.
11964. devonshire
2013. márc. 11. 18:48
Egyáltalán nem szeretnék fölösleges reményeket szítani, csak azért ha 1 hete voltál rosszul, és 1 hete teszteltél, azért ismételd meg még egyszer a tesztet 1 hét múlva. Nem gondolkoztál még orvos váltáson?
11963. SziReni
2013. márc. 11. 18:37
hát augusztus óta csinálom, de rajtam még most is sok a felesleg. most is túlsúlyos vagyok még.Szóval kb még ugyanennyi lemehetne.Egyébként nem tudom mi van velem.De most nagyon kész vagyok.egy hete pénteken a munkahelyem kétszer elájultam, amúgy ez sose fordult még elő velem.Azóta meg folyamatosan szédülök most is, de már annyira, hogy most émelygek is, és enni se nagyon van kedvem.Először vírusra gondoltam, de hát már pénteken volt egy hete, hogy kezdődött.Biztos nem vagyok terhes mert március 4dikén teszteltem negatívat.
11962. devonshire (válaszként erre: 11961. - SziReni)
2013. márc. 11. 18:34

Akkor tényleg passz. Mikor mész vissza a dokihoz? Kíváncsi vagyok mit mond.

Nagy gratula a 12 kg-hoz! Bárcsak én is ott tartanék. Rajtam kb annyi a felesleg 79 kg vagyok. Bár eddig nagyon nehezen ment a fogyás, valószínűleg a prolaktinom miatt, most hogy kaptam gyógyszert, és persze nyomom a diétát, és a sportot, mintha elkezdődött volna egy eredményesebb fogyás.

11961. SziReni
2013. márc. 11. 18:29
én nem hiszem hogy ez az összevissza mensi normális védőnő a szakmám. És gyakorlatilag 4 évig tanultam nőgyógyászatot, és tudom, hogy ez nem normális, csak már én se tudom mi a gond.
11960. SziReni
2013. márc. 11. 18:28
mióta elment még jobban vagyunk, mert olyan kicsit mintha udvarolna nekem.Tényleg hoz mindig valamit amikor itthon van többet szeretget.Szóval vele így jobban vagyunk.A prolaktinom tuti jó, mert akkor csak a terhesség miatt volt rossz.Azóta akárhányszor nézték jó.Én is diétázom, és sportolok augustus óta.Fogytam 12 kg-t. Van is miből mondjuk.még mindig lenne mit.De nekem ez se segített eddig.
11959. devonshire (válaszként erre: 11958. - SziReni)
2013. márc. 11. 18:23

Nem akarok tolakodó lenni. A pároddal is rendben vagytok, nincs sok feszkó a távolság miatt?

Utálom, hogy az orvosok állandóan várakozásra intenek. Szerintem jó lenne ha azt a prolaktint még egyszer megnéznék. Én sokáig azt hittem, hogy az normális ha valaki egy darabig össze vissza, vagy egyáltalán nem menstruál. De ennek mindig oka van. Mint ahogy annak is hogy Te születtél meg és nem a tesód.:)Dolgod van itt :)

Amúgy én is akkor voltam a legjobban kiakadva, amikor 10 hónapig egyáltalán nem menstruáltam. Esély nem volt semmire, aztán elkezdtem a diéta hatására, egyre jobbak a ciklusaim, de még mindig nem a legjobb.

11958. SziReni
2013. márc. 11. 18:15
igen.Nincs pcom azt mondta az endos nő hogy még hajlam se nagyon mert rendben van.A prolaktinom magas volt a méhen kívüli terhesség után, ugye mivel a hcg szintet megszűntették a terhességge és úgy reagált a szervezetem mintha szoptatnom kellett volna.Szóval azt folyamatosan ellenőrizték még le nem ment, mert kaptam volna gyógyszert ha nem de szerencsére magától lement. A pajzsmirigy hormonokat is nézte az endos doki meg azt uh val is megnézték nincs vele semmi gond. Néztek inzulint meg cukrot, meg néztek tesztoszteron ösztrogén meg progi minden jó. Kivéve a koleszterinom az nagyon minimálissl magasabb.De azt mondta a dokim, hogy ez nem okozza hogy nincs rendszeresen meg.A legtöbb embernek ez magas. Szóval ennyi.ezt novemberben nézték akkor azt mondta a dokim hogy mivel minden erdmény jó így 6 hónapig próbálkozzunk és ha nem jön össze akkor menjünk vissza ás újra vizsgálnak.Csaj az itt a legnagyobb gond, hogy mivel nincs vérzésem így peteérésem sincs, akkor mivel próbálkozunk? Ez szerintem csak időhúzásnak jó.Nem nem hiszem, hogy az ikertesómhoz közöm lenne.csak valahol tudat alatt szerintem ott vane za dolog, mert ha nagyon ki vagyok bukva akkor valahogy mindig feljön bennem hogy miért nem ő született meg ő biztos jobban csinálná a dolgokat.Persze tudom, hogy ez hülyeség, csak amikor el van keseredve az ember akkor sok minden előjön.
11957. devonshire (válaszként erre: 11956. - SziReni)
2013. márc. 11. 18:03
Sajnálom, hogy ilyen dolgok történtek veled. Remélem egyetlen percig sem hiszed, hogy bármi közöd lenne az ikertesód elvesztéséhez. Egyébként meg nehogy feladd, ilyet ne is mondj. Pontosan tudod sajnos a gyerekkorod miatt, mi az ami rossz egy gyereknek, biztos nem lenne belőled rossz anya.Kivizsgálni hormonálisan kivizsgáltak, pco-ra, prolaktinra, pajzmirigyre? Mindenre?
11956. SziReni
2013. márc. 11. 17:54
igen lehet hogy van lelki oldala is.Csak nekünk ez amit utóbb írtál is összejött, mert férjem most január óta 500 km-re dolgozik.Ritkán van itthon, így most elvileg nem is nagyon próbálkozunk.Persze ha itthon van nem védekezünk.Nálam nem az a baj hogy rágörcsölök, inkább az hogy feladtam.Szóval már nehéz elhinni hogy valaha lesz gyerekem.Most költözni fogunk elvileg ennek a hónapnak a végén vagy áprilisban, ezért is nem akarom a clostit elkezdeni, mert ha csinálna is peteérés akkor nem biztos hogy pont itthon van a párom, meg a költözésnél cipekedni se lenne jó vetélés meg méhen kívüli után. Szóval most egyenlőre nem bánom ha nem sikerül.csak legalább megjönne.Ezen viszont már kicsit görcsölök ha lehet így mondani.hogy mielőtt szedtem a fog gátlót mindig tudtam mikor jön meg, most meg jártam úgy azt hiszem pont a szeptemberi mensi volt ilyen hogy a vársoban voltam betét nélkül és hirtelen megindult.Mert nekem nincs barnázás vagy ilyesmi előtte sose, hanem csak fogja és megjön.És nem szeretem hogy ilyen kiszámíthatatlan.Meg ilyesmi.Meg én más lelki oldalára is tippelek.Amit még gyerek koromból hoztam.És most olvastam egy könyvet amibe pont ilyet említettek.Szóval az a lényeg, hogy én iker vagyok, és a tesóm nem fejlődött mert ugye a lepény nem táplált egyformán mind a kettőnket.A lányeg, hogy ő meghalt.És gyerek koromba anyáék mindig viccesen mondták, hoyg elszívtam a tesómtól a táplálékot és miattam halt meg, de jobb is hogy egyedül vagyok, mert milyen lenne már ha kettő lenne belőlem meg ilyenek.És szerintem ez is lehet.Meg a hugom meg köztem 13 v van, és mindent nekem kellett csinálnom körülötte tápszeres volt én keltem hozzáéjszaka, és én hordtam oviba meg minden, és anya mindig kritizált, hogy nem jól csinálom, például ha nem szépen volt a kenyér falatokra vágva meg ilyenek.Vagy nem volt megfőzve mert azt is én csináltam, és olyankor mindig azt mondta, hogy belőlem sose jó anya, és ha ilyen vagyok akkor egy férfinak se fogok kelleni.És persze így agyalig tudom, hogy ez nem igaz, meg tesóm mai napig hozzám jön ha baja van megbeszélni.csak lehet tudatalatt ez a gond. Persze lehet nem igaz.csak most gondolkodtam ezen mikor ezt a könyvet olvastam.
11955. devonshire (válaszként erre: 11953. - SziReni)
2013. márc. 11. 17:13

Szia!


Ha tényleg minden rendben van testileg, akkor lelki dolgok szabnak neki gátat, amit nem is csodálok azok után amin átmentél. Egy ismerősömnek azt tanácsolták hasonló esetben, hogy védekezzenek 2 hónapot óvszerrel, hogy tudják, lehetetlen a teherbeesés. Ez idő alatt nem tudsz azon görcsölni, hogy sikerült-e vagy sem. Megnyugszol, és utána sikerülni fog. Ismerősöméknek bejött, bár ők nem védekeztek, hanem a csaj elvállalt egy olyan munkát, hogy 2 hónapig alig találkoztak, szinte szex sem volt, nem is reménykedtek. Aztán ahogyan újra együtt voltak, megfogant az a cuki baba, aki 3 hete volt 1 éves :)

11954. Adelaine (válaszként erre: 11953. - SziReni)
2013. márc. 11. 17:09

Nagyon sajnálom, nagyon elszomoritó ez az egész dolog. nem is tudom, mekkora erő van benned, hogy ezeket igy kibirod. Nagyon nehéz lehet.

nem tudom ha én kerülnék hasonló helyzetbe, szerintem már idegösszeroppanást kapnék.

Remélem nálunk minden okés lesz, csak az a baj, hogy én mindenre amit nagyon szeretnék, rágörcsölök, éás csak azon jár az agyam, és ezt nem szabadna.


Egyébként nem zavar, nem haragszom, hogy ezt igy leirtad, sőőt...

és lombik babyn nem gondolkodtatok??

11953. SziReni
2013. márc. 11. 16:50
nem semmiképp sem leszel terhes ha a fog gátló hatása tart. Látod én másfél lve nem lettem terhes, mert a dokim szerinte a hipofízisem megszokta hogy gátoljuk a peteérést, így már magától sincs peteérésem.Ami azt jelenti, hogy az első hónapban terhes lettem a fog gátló után az a baba nem maradt meg sajnos,habár ez a dokik hibája is volt, mert a 4 dik doki találta meg a babát a többi lesz.rta hogy mondom nincs mensim, és mivel a teszt negatív volt így nem is vizsgáltak meg.Ráfogták hogy PCO miatt nem jön meg meg mondtak ezek mindent. Aztán a 4dik doki mondta, hogy valami hormonom alacsony lehetett így nem fejlődött a baba és ezért nem volt hcg-m se rendesen hogy a teszt pozitív legyen. A láényeg, hogy azt a babát így elvbeszítettük, pedig azt mondta a dokim ha akkor foglalkoztak volna velem, és időbe észre veszik nem lett volna gond. Ez volt decemberben hogy elvesztettük a babát és októberben szedtem utoljára fog gátlót, és utána nem volt mensim február 20 ig ami ugye még két hónap, és abból megint terhes lettem, és ő szépen fejlődött minden feltétel adott volt 7 hetes koráig viszont nem találták a méhemben, és mivel pecsételő vérzésem volt így méhen ívülire gyanakodtak, sajnos igaz volt, mivel szívhangja is volt már a babának, így vele rendben lett volna minden, és annyi baj, hogy a petevezetőben maradt. Kérdeztem a dokit, hogy ez miért lehet.Megcsinálták akkor mind a két oldali petevezető vizsgálatot és mondta hogy nincs szűkületem, viszont van hogy a fog gátló miatt a csillók a petevezetőben lassabban működnek, és így nem jutott le időben ahova kellett volna.Április 4dikén megműtöttek akkor már 6 hónapja próbálkoztunk. És mondták hogy 6 hetet várjunk.Persze kellett is mert érzelmileg is fel kellett ezt dolgozni.De nyugtattak a dokik, hogy legalább tudok teherbe esni és innentől minden simán megy majd.Na hát ez nem jött be. áprilistól szeptemberig nem volt vérzésem, és szeptember 1én mikor megjött akkor október 6ig folyamatosan véreztem amit gyógyszerrel akartak elállítani, de szerencsére nem kellett, magától elmúlt.Még mondt is a dokim, hogy legalább műtét után jól kitisztultam, és innentől mehet a baba dolog. Nem sikerült októberben teherbe esnem, de november 6dikán időre megjött spontán, és normál 5 napos volt.Na akkor úgy éreztem sínen vagyunk, mert a méhen kívüli baba is ilyen spontán vérzésből lett. hát nem december 6dikán negatív teszt.megint nem jött meg február 4ig, de sajnos most március 4dikán megint negatív teszt, és most sem jön meg.Szóval nem tudom már mit gondoljak. Nekem az az igazság eléggé elegem van.Mert endon azt mondják minden rendben.Szervileg minden rendben.Átjárható peteveztők, nincs cisztám normál méretűek és éppek a petefészkek, és a méhem is rendben van. A laborom az endos teljesen jó.Minden értékem jó.Mondta a doki is, hogy szerinte semmi ok nincs rá, hogy nincs peteérésem, és a labort amikor csinálták kijött hogy akkor pont volt is peteérés elmáletileg a hormon szintek alapján.Ez volt szeptemberben csinálva.És ugye akkor volt hogy egy hónapig vérzetem, így gondolom nem tudott hova megtapadni hiába volt peteérésem.Na mindegy nem is agyalok ezen akkor mi volt meg miért.Csak legalább ha tudnák mi a bajom.akkor tudnám hogy kezelik és nyugi van.De így hogy elvileg nincs semmi, mégsincs rendszeres vérzés, meg peteérés ez nem jó. Na mindegy bocsi, hogy így rád zúdítottam.De hát ez van.Még a kórházban mondták is, hogy eü dolgozók szoktak így járni viccesen hogy a 0.8% os valószínűségú dolgokba is beleesnek. Hát eddig nekem se volt semmibe szerencsém, pedig tudom nehezen hihető de amennyit én küzdöttem az életben szerintem nem ezt érdemlem. De valahogy semmit nem kapok ettől az élettől küzdés nélkül, és még küzdéssel is csak nagyon ritkán.És ez nagyon sz.r. De hát ez van.Remélem neked simán sikerül és nem lesz semmi gond.
11952. Adelaine (válaszként erre: 11951. - SziReni)
2013. márc. 11. 15:56

:( sajnálom, és teljesen igaz amiket leirtál. Nem szeretnék úgy járni hogy ne legyen peteérésem, eddig mi is arra vártunk, hogy majd ekkor, majd akkor, majd ha jobb lesz. Meg legyen már nomrális munkaviszonyom, de valami mindig van/ és lesz, hogy ne legyen minden a tökéletes. Mert olyan nincs, anyuék engem is a szegénységbe neveltek fel, amikor még mosható pelenka volt, anyunak munkaviszonya sem volt, és felnőttünk a hugommal, ami kellett azt megkaptuk. Szóval belegondoltunk, és a párommal is az előbb erről beszéltünk, hogy most a pénz a fontos, vagy egy egészséges baba.

Persze egy egészséges baba, és majd lesz ami lesz!

Ha jönnie kell úgyis jön!

Bármit elterveztem eddig az életben, soha nem úgy jött össze. Szóval most is tudom legbelül, hiába számolgattam, hogy lenne jobb, úgysem úgy hozza az élet.


Sajnálom hogy igy alakul a sorsod, de fel a fejjel, jönni fog.


Egyébként ugye olyan nem nagyon lehet, hogy megfogan és még van bennem valamennyi a gyógyszerből, és beteg lesz, vagy ilyesmi?? Amig van bennem ellenanyag addig nem eshetek teherbe. Ugye??

11951. SziReni
2013. márc. 11. 15:34
nem tudom én annyira nem értek a gyedhez.Mi is nagyon szegények vagyunk, és nekem ráadásul bejelnetett munkám nincs is, mert itt olyan a főnök. Szóval én csak gyes re leszek jogosult.De az az igazság az elején én is úgy voltam mint te."ne télen jöjjön a baba, mert mi lesz akkor mivel fával fűtünk nem ideális" " na ne pont most jöjjön mert a férjem munkája veszélyben van" és a többi nem is sorolom. És most ott járok másfél év próbálkozással, és két terhességgel a hátam mögött, egy semilyen ciklussal, hogy ha lenne egy vérzésem végre egy normális peteéréssel, akkor totálra nem érdekelne mikor és hova jön a baba. Mert tudni kell mi 4 en vagyunk testvérek, apukám amikor jött a 4dik tesóm akkor lett munka nélküli, csak olyan munkát talált ahol gombát kellett szedni, és jól meg voltunk.Igaz kevés volt mindig de én ezt megszoktam.Azt meg hogy enyien vagyunk tesók a világ összes pénzéért sem adnám.És már én is bánom, hogy eddig húztam az időt, hogy na majd ha jobb lesz a helyzet. Majd ha a sulit befejezem, majd ha munkám lesz és gyedre leszek jogosult, és itt vagyok gyerek nélkül a fog gátló után nem akar visszaállni a szervezetem, mert másfél év alatt két peteérés az nem sok szerintem. És mindent megadnék hogy visszaforgassam az időt, és 20 évesen teherbe estem volna. És a fog gátlót kihagyhatnám. De erre már nincs esélyem sajnos.
11950. Zsuzsi13 (válaszként erre: 11949. - Adelaine)
2013. márc. 11. 14:27

A gyed maximalizálva van a mindenkori minibál kétszeresének a 70%-a lehet bruttóban, ez idén 137.200 Ft ebből szja-t és nyugdíjjárulékot vonnak le. Igénybe tudod venni az szja-ból a családi adókedvezményt is.

A gyed igénylésének időpontja számít, tehát, ha 2013-ban igényelsz gyedet, akkor 2012-s béred alapján fogják számítani. A terhes gyermekágyi segélyt ugyanígy tehát ott is az igénylés napja számít és az előtte levő teljes év a mérvadó.

11949. Adelaine (válaszként erre: 11948. - SziReni)
2013. márc. 11. 12:10

Szia, az a helyzet, hogy rá állnánk a dologra, viszont nekem eddig nem voltak vmi jó munkahelyeim, és anyagilag sem vagyunk a felső tízezerben. Nekünk számit, hogy a gyed mekkora összeg. És ezt nem tudom, ha összejönne a baba, mondjuk jövőhéten:) húhh, de optimista vagyok:) akkor decemberben szülnék, és akkor a gyedem a tavalyi és a tavaly előtti bér alapján lenne számolva?? mert nekem 2012. december óta van 8 órás munkaviszonyom, előtte 2 évig 4 órás volt. Ezen agyalok most, hogy hogy lenne a jobb, persze nincs rá biztositék, hogy már most teherbe esem. Szóval, persze lehetne próbálkozni, de félek ettől a pénzes dologtól. Nagyon szeretnénk babát, de sajnos muszály gondolnom arra, hogy a havi pénzbejövetel mennyi.

Igy szted?? Mit tegyek?

11948. SziReni
2013. márc. 11. 11:55
én még mindig azt mondom ,hogy próbálkozzatok már ebben a hónapban.Persze a ti döntésetek.De volt már akinek a fog gátló utáni hónapban megjött, és utána hónapokig nem.Szóval ha nektek is gy lenne, akkor kár lenne ezt az egy hónapot elszalasztani.Meg amúgyis úgy gondolom addig úgyse fogsz teherbe esni amíga szervezeted nincs kész rá.na mindegy. Hajrá szurolok. Ha ti úgy látjátok akkor várjatok.
11947. Adelaine
2013. márc. 11. 10:53

Sziasztok, már most izgulok, holnap elmúlik a menzim, és nincs több bogyó:) remélem azért nem összevissza fog megjönni, viszont rögtön nem állunk rá a babaprojektre, várunk 1 hónapot, idén nem szeretnék szülni, inkább jövő január vagy február:)


Felétek vkinek pozitiv teszt azóta?

11946. SziReni
2013. márc. 11. 08:43
igen hallani már hallottam róla. Csak nem tudtam hol kell utána nézni.Majd megnézem.Habár most sok kedvem nincs a gyógynövényekhez, ezt a cickafark palástfüvet se bírom inni.
11945. CsillagTM (válaszként erre: 11944. - SziReni)
2013. márc. 11. 01:06
keress rá a neten, Gyuri bácsi a bükki füvesember...van honlapja, leírásokkal, és asszem van pesti boltjuk is.
11944. SziReni
2013. márc. 10. 22:23
azt meg tudod mondani hol lehet ilyen teát kapni? és mi van benne?
11943. Torpillacska (válaszként erre: 11941. - CsillagTM)
2013. márc. 10. 21:26
csak azert irtam nagy betukkel hatha nem hagyjatok figyelmen kivul.
11942. SziReni
2013. márc. 10. 21:16
Giga szerintem ha kéred akkor elküldenek vérvételre, de lehet nincs is rá szükség, és hamar baba lesz.
11941. CsillagTM (válaszként erre: 11940. - Torpillacska)
2013. márc. 10. 20:50
kedves tőled, h ezt mindenhová beírtad (sőt, csak ezért regiztél), de ha javasolhatom, ne használd a Caps Lockot, mert kiabálásnak tűnik.
2013. márc. 10. 20:30
SZIASZTOK.PROBALJATOK KI SZABO GYURIBACSI BABAVARO TEAJAT!RENGETEG ISMEROSOMNEK SEGITETT.
11939. Giga8881
2013. márc. 10. 17:17
Sziasztok! Voltam dokinál azt mondta nem baj hogy nem rendszeres a mensim..... Senkinek sem tökéletes !! (nem magán doki) Azt mondta 1 év után kell kivizsgálás ha nem jön addig a baba!! Azért egy vérvételre elküldhetett volna sztem!!!
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook