Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik babát szeretnének fórum

Akik babát szeretnének (beszélgetős fórum)


178. 08246b2968 (válaszként erre: 175. - Tatiana33)
2015. febr. 28. 20:50

Szia


üdv, közöttünk. Annyira szépen összefoglaltad a gondolataidat, valóban így gondolom én is. A baba akkor jön amikor jönni akar, de hozzánk miért nem akar még most jönni?

Türelemjáték ez az egész, de én azt a 4 napot leszámítva amikor megjött és túl kell hogy tegyem magam ezen, bolodgan várom hogy beköltözzön :)


Remélem hozzátok is mihamarabb szeretne már beköltözni :)


És igazad van, hogy a párodat is jobban tudod szeretni, én is azt veszem észre rajta, hogy ő is kivan miatta, és nem ellenkezik ha vitamint szedetek vele, vagy ha majd orvoshoz megyünk- ez jó érzés.


Örülök hogy csatlakoztál:)

177. Kíra2701 (válaszként erre: 175. - Tatiana33)
2015. febr. 28. 15:18

Szia

Üdv köztünk :)

Neked is nagyon drukkolok :)

176. rlillus (válaszként erre: 171. - 9d0c5a7f41)
2015. febr. 28. 14:35
en takaritok. mar csak idegeskedesem miatt :D es sokat olvasok en is.
2015. febr. 28. 14:02

Sziasztok!


Mi a párommal október óta próbálkozunk, nagy reményekkel, de eddig sikertelenül. Az első hónapokban nagyon-nagyon fájt, hogy nem lettem terhes, az utóbbi hónapokban viszont egyre inkább megértettem azt, hogy a baba akkor jön, amikor Ő akar. Hiszem, hogy lesz kisbabánk, a kérdés csak az, hogy mikor. Most már a választ is tudom: amikor a baba jönni akar.


Két énem csap össze. Az egyik a tudatos, "Mindent meg kell tervezni", "Mindent meg kell oldanom.". A másik az elfogadó, befogadó, a "Minden akkor történik, amikor történnie kell.". Kibékítettem őket. Egyszerre vagyok tudatos és elfogadó. Voltam orvosnál vérvételen, általános nőgyógyászati vizsgálaton. Minden rendben van. Ha nem jön össze áprilisig, akkor fogok menni átjárhatósági és inzulinrezisztencia vizsgálatra is. Közben pedig gyakorlom az elfogadást. Azt, hogy ha tetszik, ha nem, úgyis akkor jön, amikor Ő akar, és nem akkor, mikor mi szeretnénk. Azt mondogatom neki, hogy "Bízom benne kisbabám, hogy minél előbb jössz, de akkor gyere, amikor Neked a legjobb."


Annyi egészséges nő és férfi szeretne kisbabát, és mégsem jön össze hónapokig, néha évekig. Mindketten egészségesek, némelyik nő órákig képes szeretkezés után gyetyaállásba menni, aztán egy napon elegük lesz, és éppen akkor jön a várva várt gyermek.


Én kezdetben hőmérőztem, vettem PG53-at, 24 órámból 20-at ezzel foglalkoztam. Mensi előtt jelek után kutattam, minden jel megvolt persze, aztán jött a fájdalmas felismerés:megint megjött...


Nem akarom, hogy a gyermekvárás fájdalmat jelentsen az életemben. Igenis ez szépséges is lehet. Sokan mondják: ne akard annyira. Üzenem nekik, hogy ha már egyszer elhatároztad, hogy gyermeket szeretnél, akkor onnantól már nem lehet visszavonulni. A vágyat nem lehet, és nem is kell kiölni. Maga a gyermek utáni vágy sem véletlenül jelent meg benned és a párodban. A vágynak létjogosultsága van, akár a gyermeknek.


Mivel töltöm a hónapjaimat? Szépséges vágyakozással. Bizalommal, reménnyel, tudva azt, hogy jönni fog, amikor jönni akar. Addig pedig anya máris szereti Őt. Még azzal együtt is, hogy akkor jön, amikor Ő akar. Arra koncentrálok, hogy mennyire fogom Őt szeretni, védeni, babusgatni. Apukája is mennyire fogja Őt szeretni, mennyi mindent meg fog neki tanítani. Nagyszülei, rokonai is mennyire fogják Őt szeretni.

Arra koncentrálok még, hogy mennyire nagyon szeretem a páromat. Már most látom, hogy tökéletes apa lesz. Ami még leköti a figyelmemet: a munkám. Munka mellett egyetemre járok, úgyhogy van mivel foglalkoznom.


Igenis foglalkozom a babás dolgokkal is, már nem tudok visszakozni, és nem is akarok, de megtudom választani, hogy pozitív lelki minőségben várom Őt, nem pedig fájdalommal, szomorúsággal, bánattal és csüggedéssel.


Mindannyiunknak kívánom, hogy minél előbb beköltözzön a baba a pocakunkba. Addig is kívánok mindannyiunknak türelmet, kitartást, hitet és bizalmat.

2015. febr. 28. 13:07
Én próbáltam inni a gyógyteákat de sajnos felborította a szervezetemet :( Zalánnál magnézium-cink kombinációt szedtem, Zéténynél d-vitamint (amelyik hónapban összejött akkor hasmenésem és hőemelkedésem is volt).
2015. febr. 28. 12:54

Pillangóvilág gratu az előrelépéshez és reméljük jó elterelés lesz ez nektek.

Én is remélem az esküvő előtti hajrá nem a stresszt hanem a babát hozza elő nekünk :)

Egyébként én is főzök,teszek-veszek,olvasok,valamivel próbálom lekötni magam de hát a gondolatok csak a babára terelődnek.

2015. febr. 28. 12:51

Én is ittam előző hónapban málnalevelet,cickafark és palástfű teát. Most a Ferulantot és Ovantot szedjük.

Nagyon jól bírjátok az anyósokat. Én semmi pénzért nem élnék sem az anyósékkal de az én szüleimmel se ( jó persze ha kényszer van az más,az nagy úr )

2015. febr. 28. 12:15
De visszatérve a babásodásra, talán az anyóssal foglalkozni is egy jó módszer, hogy elvonódjon a figyelem a babásodás folyamatásól... Vagy olvasni. Én rögtön munka után vacsorát készítek, majd olvasok, az eltereli a gondolataimat. Nektek milyen elterelő hadműveletetek van?
170. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 169. - Kíra2701)
2015. febr. 28. 12:13

Szerintem vannak intelligens anyósok, azokkal nincs baj. Sőt, még szeretni is lehet őket! Szerintem embere válogatja, kiből milyen lesz. Apósokra is van egy teóriám, hogy velük azért nincs/ritka a baj, mert bennük nincs az az anyai ösztön, h a fiuknak csak ő tudja a legjobbat..

Zárójelben megjegyzem,a mostani anyós (jelöltem) nagyon ari, bár nem lakunk velük..

2015. febr. 28. 12:06
Mi "csak" 2 hónapig laktunk anyósomnál, akkor még nem születtek meg a gyerekek. Nem volt akkor semmi probléma, segítettem neki takarítani de mindig azt mondta nem kell segíteni megoldja, a főzés náluk úgy működik hogy megkérdezi mindegyik gyerekét mit szeretne enni. Mindig mondja ha bármi van nyugodtan segít. Szerintem azért más mert ott vannak neki a kisgyerekek.
2015. febr. 28. 11:40
Szerintem legjobban a fiaik tudják leállítani, már ha egyáltalán sikerül leállítani.
167. 9d0c5a7f41 (válaszként erre: 166. - Rlillus)
2015. febr. 28. 11:39
:( Én is laktam anyósékhoz túl közel, egy nyugodt hétvégém nem volt. Mindig jött, hogy mit főzök a kicsi fiának, és takarítottam-e már (ezt minden nap megkérdezte). Máig nem tudom, hogy tényleg érdekelte-e, vagy csak idegesíteni akart, hogy munka mellett nem takarítok minden nap, és nem mindig főzök meg délre...
166. rlillus
2015. febr. 28. 08:37
olyan jo ezt leieni valakinek. anyunak nem tudom elmondani, mert telefonom tartjuk a kapcsolatot, mert eleg messzirol koltoztem ide es eszrevettem, hogy itt a falnak is fule van.
165. rlillus (válaszként erre: 164. - 0285072076)
2015. febr. 28. 08:35
nalunk is az van, hogy o tobbet ul a szobankba mint mi. van ket tengerimalacunk. reggelente arra ebredunk, hogy ott ul a malackak elott es beszel nekik meg ilyenek. valamikor mar 7kor... a konyhaba ha csinalok valamit, akkor is megy, belenez a fazekba es huzogatja az orrat. amikor meg parom megjegyzi, hogy ez sokka finomabb, mint amit csinalt neki anyosom, akkor meg nekem kell elnezest kernem (!). pedig en is kitakaritok mindem hol, kiveve az anyosomek szobajat. de ott van ellenoriz. aaaa. naeg azt birom, amikor rajtam keresztul akarjak paromat nevelni. igen, nevelni! ha valami van akkor mond meg a dragalatoz parodnak ezt, nem jol csinalja azt, mar the gazan atszoktathatnad erre. egyszer mar kiborult nalam a bili es megmondtam, hogy ne most mondjak/uzenjenek neki, hogy mit es hogyan csinaljon, hanem eddig kellett nevelni ot. es meg akkor is vajon ki volt a szar......
164. 0285072076 (válaszként erre: 163. - Rlillus)
2015. febr. 28. 08:22
Aterzem, en is majdnem 3 evet laktam anyosomekkal, es soha soha tobbet :-) A konyhabol is total ki voltam szoritva, semmit nem csinalhattam. Hiaba minden szombaton kitakaritottam a ferjem szobajat, amiben laktunk, o jott es vasarnap reggel, kizavart a szobabol minket, es egesz nap ott tevekenyjedett. Szoval az oruletbe kergetett....
163. rlillus (válaszként erre: 132. - 0285072076)
2015. febr. 28. 07:19
szia. jajj de orulok, hogy nem csak en gondolkodom igy :D eddig nem hittem magam normalisnak, hogy csak igy akarom megoldani az egeszet. :D mi meg anyos pajtiekkal elunk egy fedel alatt, mert ugy lesz, hogy az udvar hatso reszebe lesz nekik kulon epitve egy kis resz. de mindig kitoljak az idopontot. :( pedig mar annyira vagyom egy sajat kis kuckora, ahol nem mondja meg nekem senki, hogy mit es hogyan csinaljak, es nem all ott senki amikor kimosom a fehernemuimet ( kulon kell mosnom, mert nagyon erzekeny vagyok az oblitokre, mososzerekre es csak a regi nagymamam altal hasznalt mososzappantol nem viszketek) mar alig varom, hogy kulon legyunk, pedig anyuek is ajanlottak, hogy a ket csalad dobjon ossze, es eskuvonkre kapjunk egy sajat lakast. de neeeeeeem. :@ ah mindegy is.
162. Timilight (válaszként erre: 161. - Gabi11)
2015. febr. 27. 22:50
Igazából nem nagyon hallottam róla semmit. Nem is tudom... Hülyén hangzik,de már maga a szó is furcsa nekem. Végül is nem tudok indokot felhozni ellene :)
161. gabi11 (válaszként erre: 159. - Timilight)
2015. febr. 27. 22:45
köszönöm :) és miért áll távol tőled? hallottál róla valamit?
160. 0285072076 (válaszként erre: 158. - Timilight)
2015. febr. 27. 22:39
Én sem szó szerint görcsöltem rá, csak ugye ilyenkor már úgy gondolkodik az ember, hogy minden e körül forog. Pl a munkahely, vagy most februárban lejárt az eü alkalmasságim a melóhelyen és el kellett mennem üzemorvoshoz, meg tüdőszűrőre. Na ez most nem a legjobbkor jött, de erre is figyelni kell ilyenkor. Aztán már elkezdtük a kisszobát kipakolni, hogy ha lesz gyerek, ne akkor kelljen majd hirtelen megoldani mindent. Meg akkor már erre az évre nem foglaltunk le nyaralást, mert ha tudom, hogy gyereket akarok, akkor egyrészt ilyenre már nem költök, másrészt én nem szeretnék terhesen menni nyaralni. Bár lehet már ez is eléggé rágörcsölésnek hat, de én még nem érzem annak, csak tudatos vagyok, és szeretek nem mindent az utolsó pillanatra hagyni, megtervezni a dolgaim. Csodálkozom is, hogy még nem borultam ki úgy nagyon, hogy 4 hónapja nem a terveim szerint halad a dolog :DDD
159. Timilight (válaszként erre: 157. - Gabi11)
2015. febr. 27. 22:36

Szia!Gratulálok a gyermekedhez!:)

Az biztos, hogy sokat számít a lelki béke, de valahogy ez a kineziológia eddig elég távol állt tőlem. De meggyőzhető vagyok :)

158. Timilight (válaszként erre: 155. - 0285072076)
2015. febr. 27. 22:34

Mi eddig nem görcsöltünk rajta egyáltalán. Mégsem jött össze. Kb. 2 hete vagyok rajta a témán jobban, hát majd meglátjuk, mi lesz :)

Gratulálok az előléptetésedhez! De egyetértek a pároddal, szerintem se hagyjátok abba a próbálkozást!

157. gabi11
2015. febr. 27. 22:30

sziasztok lányok! tudom mit érzetek, több mint három évet vártam a babára. mindent kipróbáltam, amit csak lehetett.... most itt alszik a szobában a pici....

nekem a kineziológia segített. azóta én is az lettem (kineziológus). azt gondolom, hogy fontos a lelki oldalával is foglalkozni, és a lelkünket is áponi....

2015. febr. 27. 22:28

Ki tudja, hogy mi a jobb :)

Egyébként én most úgy vagyok vele, hogy kipróbálok egy-két dolgot, és hiszem, hogy meglesz a gyümölcse :)

2015. febr. 27. 22:26
Ja amúgy azért fog márciusban összejönni a baba, mert most lehet nem is lenne baj, ha kicsit csúszna. Ugyan is pár héten belül a melóhelyemen előléptetnek helyettesnek, és a fizu is elég sokat emelkedik. Lehet jó lenne dolgozni így pár hónapot, és utána teherbe esni. Bár a férjem azt mondta, hogy ezért ne szakítsuk meg a próbálkozást, minden menjen úgy, mint eddig és majd lesz ami lesz. Szóval eddig rágörcsöltem, azért nem jött össze, most hogy már annyira nem fontos, lehet rögtön összejön majd :D
154. 0285072076 (válaszként erre: 153. - Timilight)
2015. febr. 27. 22:24
Akkor legalább ezzel nem vagyok egyedül. Eddig azt hittem, hogy hú de selejtes vagyok. Pl barátnőm olyan, hogy neki minden nagyon jó, bármit ehet ihat, semmire sem negatívan válaszol a szervezete. Néha irigylem ezért :)
153. Timilight (válaszként erre: 152. - 0285072076)
2015. febr. 27. 22:19
Persze, mindenkire máshogy hathatnak ezek a szerek. Nálam a cickafark tea kavart be. Én herbáriába veszem a teákat, ott tutira kapsz.
152. 0285072076 (válaszként erre: 151. - Timilight)
2015. febr. 27. 22:03

Barátcserjét szedtem egy ideig még régebben, és totál bekavart, azt nem szeretném szedni még egy szer. Pont ezért gondolkodom a teán is, mert attól félek, hogy engem az is megkavar. Igazából minden, ami másnak használ, nekem csak árt. A fog.gátló is engem totál tönkre tett...


Teákat hol vetted? Gyógyszertárban lehet venni?

151. Timilight (válaszként erre: 150. - 0285072076)
2015. febr. 27. 22:00

Köszi :)

Ciklus első felében málnalevélteát, a másik felében palástfű teát. Ez a két tea meg a kapszula nekem jót tett, úgy érzem. Csak ajánlani tudom!

150. 0285072076 (válaszként erre: 149. - Timilight)
2015. febr. 27. 21:53

Köszönjük, nektek is sok sikert! :)


Én is gondolkodtam, hogy el kéne kezdenem gyógyteát inni. Te miket iszol?

2015. febr. 27. 21:49

Köszönöm lányok :)

Én nem szedek terhesvitamint, és nem is fogok. Egyelőre gyógyteákat iszom ill. a barátcserje kapszulát. Tulajdonképpen csak az utóbbi 2-3 hétben merültem bele a témába, mérek hőt meg ilyenek :) De valahogy bízom a márciusban. Megérzés, vagy mi :) A lányom is márciusban fogant, nekem pedig akkor van a szülinapom.

Kíra, jobbulást nektek!

Pillangóvilág, kívánom hogy összejöjjön :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook