Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cukorbetegek akik babát szeretnének! fórum

Cukorbetegek akik babát szeretnének! (beszélgetős fórum)


20. AnitaT
2011. febr. 24. 15:28

Sziasztok!


Szeretnék tanácsot kérni tőletek.

2008. decemberében derült ki hogy 2. típusú cukorbeteg vagyok. Merckformin 500-ast szedtem eddig. A reggeli értékeim mindig is magasabbak voltak. Januárban voltam HgbA1c vizsgálaton 7, 1 % lett az eredmény. Eddig mindig tökéletes volt (5, 7 %). Észrevettem hogy december közepétől magasabbak az értékeim. Reggel 8, 1 körüli. Az emelkedés okát nem tudom, mikor nem változott az étkezésemben nagy mértékben semmi.

Babát tervezünk a párommal, ezért kb. 2 hete nem szedek gyógyszert (amitől ment is a hasam), odafigyelek az étkezésre, kötelező diétát írt az orvos, miután hazajöttem átnéztem, és eddig is így étkeztem. A háziorvos sem találta elegendőnek a diétát, így kerestünk egy másik diabetológust aki valószínűleg inzulint állít be nekem, mivel babát szeretnénk és gyógyszert nem lehet szedni. Szeretném kérdezni volt-e, van-e valakinek hasonló helyzete, tanácsa. Köszönöm.

19. 4ebcab610b (válaszként erre: 14. - Laura26)
2011. febr. 8. 09:42

Szia!

Hányszor kellett naponta mérned, hogy le tudd vinni a HlA1c-det? ....Az nagyon durva ha képes voltál, 8ról 5re levinni!...persze a baba motíváló erő örülten, ez nem kérdés! Nem akartak lebeszélni ilyen magas hla1c-vel?

18. sylviana85 (válaszként erre: 16. - Kicsidodi)
2010. nov. 21. 11:34
Nekem most 6,6 lett hga1c de igy se akar jönni már 8 hónapja próbálkozunk pedig.Nem is görcsölünk rajta.Mostanába meg ha azt hallom hogy....terhes a másik is nem irigy vagyok,hanem vágyok már rá.
17. toth0816 (válaszként erre: 16. - Kicsidodi)
2010. nov. 21. 07:35
Én is ugyan így vagyok vele,de én 2x csináltam végig,sikeresen.És borzasztóan megérte a 2 CSODÁS KISFIAM:-)
2010. nov. 21. 00:24

Sziasztok!

Én 23 éves vagyok, 16 éve cukorbeteg. Van egy 1,5 éves gyönyörű, egészséges kisfiam, aki az első hónaban megfogant, és teljesen problémamentes terhességem volt;). Mondjuk a hga1c-m 6,4 volt teherbeeséskor,és utána csak kevesebb lett (de nekem terhesen könnyebb volt szinten tartani).

Ne izguljatok, a diab nem akadály:D! Én (is) rengeteget mértem, 15* naponta, de annyira rutin lett, hogy fel sem tűnt már. Esélyt sem szabad adni az emelkedésnek, ha fölfelé megy, szurni kell pluszban! Ez a mi keresztünk, így jártunk, de ez igazán nem nagy áldozat egy édesanyától;). Hajrá mamikák!


u.i.:Ne csak a baba miatt törekedjetek a tökéletes cukrokra, hanem magatok miatt is!!!! Én min. 80 évig kívánok élni, szövődmények nélkül, unokákat kergetve:D:D:D:D.

2010. szept. 4. 19:21

Szia,

Én 8 éve vagyok inzulinos cukorbeteg, s ráadásul 35 éves. Most 8 hetes terhes vagyok.

Kb egy év próbálkozás után sikerült teherbe esni, de az elég gyorsan spontán vetéléssel zárult. Majd 2 hónap szünet után sikerrel jártunk.

A babának valóban jobb, ha 7 alatt van a HgA1c, s minden diabetológus is ezt vallja.

Több tapasztalatom és "jótanácsom" még nincs, mivel én is végig depi vagyok a cukor-ingadozások miatt (2,5-9 között), de remélem nem okoz majd gondot a babának.Nagyon igyekszem vigyázni rá, de nem egyszerű...

2010. szept. 2. 22:09

Szia!

Én 22 éve vagyok inzulinos cukorbeteg és van egy egészséges,erős, vidám 8 hónapos kisbabám, pedig a teherbeesés előtt a hA1c 8 volt, de ha az ember mindent betart, amit előírnak neki - persze ésszerű határok között- , akkor minden rendben lesz, szülni már 5,3-as ha1c-vel mentem. az, hogy néha leesik, néha felszalad a vércukor ilyenkor természetes, mert a méhlepény szabályozza, hogy mennyi inzulint enged át, de a baba saját magának termeli az inzulint, ő így tud kompenzálni. A baj akkor lehet, ha tartósan 10 felett van a vércukor és nagyon sok minden múlik a diabetológusan, na meg a saját akaraterőn.

2010. aug. 29. 15:50
Itt van az Erős Antónia, aki szintén cukorbeteg és két ikergyermekeket szült egyenlőre egészségesek a kicsik. Üdv.Ágnes
2010. aug. 29. 15:43
És a kiirt szülés elött hamarabb be kellett feküdni?Ugyanugy kezeltek téged mint egy egészségest?
11. Szamy36 (válaszként erre: 10. - Sylviana85)
2010. aug. 29. 15:23

Nem volt alacsony, se magas. Az inszemet is csak jó cukorral csinálják. Utána pedig nagyon figyeltem.

Tényleg pont jó volt. A vetélés lehet ám mástól is.

Nem kell megijedni.

2010. aug. 29. 15:11
És mennyi idö után estetek teherbe?Olyan rossz ezeket olvasni,hogy elment a baba.Azt olvastam ha alacsony a cukor akkor vetélés következik be ha magas akkor károsodás.Szamy neked nem volt sok alacsony cukrod?
2010. aug. 29. 07:59

Sziasztok!


15éve vagyok komoly cukorbeteg,2 babát is elveszitettünk 1-et a 8.héten és a 12.héten.


Most van egy 4 éves kisfiam gyönyörű erös önakarattal rendelkező,és egy 3 éves kisfiam aki bujos mint a kiscicák és természetesen csodálatos egészséges mindkét picikém.

2010. aug. 29. 07:55
Én inzulinos vagyok. Beállított cukor, mégis elveszítettük a 8. héten a babát. Ez május 20.-án történt. Most reménykedünk, hogy sikerüljön újra kismaminak lennem.
7. 204b456479 (válaszként erre: 5. - Sylviana85)
2010. aug. 28. 21:23

Ha azt mondja várni kell, akkor várj, nem viccből mondta...

nem kívánom senkinek se azt, amit átéltem, ráadásul 2x is...

Budapestről írok.

2010. aug. 28. 21:15
Megkérdezhetném hogy honnan irsz?
2010. aug. 28. 21:04
Április óta probálkozunk.Én hat éve vagyok cukorbeteg két éve insulinpumpás.25 éves vagyok.Nekem a diabétesz orvosom mondja hogy várjunk még vele ,mert a hga1c eredménynek 7-nek kellene lenni nekem meg 7,3 lett,de akár éveket is várhatnék akkor.Ezért belevágtunk.
4. 204b456479 (válaszként erre: 3. - Sylviana85)
2010. aug. 28. 20:55

Április óta szedem a gyógyszert, 23 éves vagyok. Progeszteronhiányom van, ami a diabetestől van, meg a PCO-tól...ezért haltak el a babák, most úgy tűnik minden rendben van.

Ti most próbálkoztok? vagy már terhes vagy?

2010. aug. 28. 20:50
És mióta szedsz gyógyszert?Hány éves vagy?Az orvosok mondtak valami okot,hogy miért mehetett el a gyermek?
2. 204b456479 (válaszként erre: 1. - Sylviana85)
2010. aug. 28. 19:21
szia! Én ugyan nem vagyok inzulinos (csak gyógyszert szedek, meg diétázok), és "csak" II.típusú diabetesem van, de most babát várok, kétszer elvetéltem miatta, most úgy tűnik Velünk marad, 11.héten tartok. :)
2010. aug. 28. 19:18
Olyan lányokat anyukákat keresek akik babaprojekt elött vannak vagy már terhesek és insulinos cukorbetegek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook