Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vannak olyan szülők, akik nem (csak) egy pici babát szeretnének magukhoz venni, hanem esetleg idősebb(ek)et? fórum

Vannak olyan szülők, akik nem (csak) egy pici babát szeretnének magukhoz venni, hanem esetleg idősebb(ek)et? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 17. 10:46
a célom azzal, hogy megírtam ide a problémámat nem az volt, hogy találjak embereket, akik lebeszélnek, hanem hogy segítsenek. de azért köszönök szépen mindent, mindenkinek, aki írt.
2010. ápr. 14. 18:39
Olyat is lehetne csinálni, hogy összeállsz a barátaiddal és együtt nekiálltok főzni, vagy rendbe tenni egy-két dolgot. Pl. lefesteni a falat stb. Fokozatosan szerintem ezekkel a dolgokkal is lehetne haladni. Nekem például volt olyan, hogy kitaláltam, hogy le akarom festeni a falat a szobámban, s fogtam magam és nekiálltam. Apukádat szerintem pedig próbáld meg így elfogadni, mást sajnos úgysem tehetsz.
2010. jan. 23. 23:14
meg egyébként apámmal nem lehet beszélni! semmi nem érdeklni csak az hogy őt mindenki hagyha békén és hogy ő jól el legyen magának. és én is örülük, ha el tudom kerülni... mert tudom, hogy valamiért úgyis megszól... abban igazatok van, hogy rendet én is tudok tartani. az én szobám rendben is van. de ha valami már annyira lepuukant és elhasználódott azon már nem lehet segíteni.
2010. jan. 23. 22:41
tudom ,hoyg a barátaim nem ez alapján ítélnének meg. de az amit én ne akarok az az, hogy valaki ne csak azért foglalkozzon velem, mert ilyen körülmények között élek és sajnál... emellett mé sokminden más...
12. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 10. - Lány98)
2010. jan. 23. 17:54
Neked semmit nem kell szégyellned! Lehet hogy anyagi okai is vannak annak, amiért a ház olyan, amilyen. Édesapádnak ha van pénze de nincs igénye hogy megcsinálja, az sem a Te szégyellnivalód. Ordibál apukád? Talán van oka....talán nincs. Ő biztosan úgy érzi hogy van. Biztosan megvan a maga baja. Ha az otthonodról ítél meg valaki.....és aki eddig barátod volt és a körülményeid miatt változik ez meg, akkor jobb is ha megy amerre lát, mert nem szeret téged. És senkinek nincs szüksége olyan emberekre, akik nem Őt szeretik, csak a körülményeit. Ha a ház belülről rendettlen vagy piszkos, arról már Te is tehetsz! Nagy lány vagy, ezt meg tudod oldani. Melyik tetszik jobban valakin: a szép ruha ami piszkos és vasalatlan, vagy az olcsóbb ruha ami tiszta és vasalt? Gondold csak végig! Mit gondolsz arról a nőről, akinek szuper ruhái vannak, de mindig koszos, ápolatlan és arra sem képes hogy a szép ruháját kivasalja....és mit gondolsz arról, aki bár nem túl gazdag és nem engedheti meg magának a márkás ruhákat, de mindig tiszta és ápolt? Na.....így fogják a Ti házatokat is megítélni. Nincs miért aggódnod! Főzni pedig itt a hoxán is megtanulsz.:)
11. b52d3380ac (válaszként erre: 10. - Lány98)
2010. jan. 23. 13:56
Szerintem túl sokat adsz mások véleményére!Elhiszem hogy szégyenled, de ha apukáddal megbeszélnéteka kettőtök dolgát, és azt mondom hogy a házat kicsit csinosítgatni, hogy jobban érezd magad! aki ezért nem barátkozik veled mert kacsalábon forgó palotában laksz akkor az sosem lesz a barátod!!!
2010. jan. 23. 13:53

16 éves lány vagyok. A 19 azért van, mert a honlap nem enged 18 éven aluliakat regisztrálni, ezért beírtam h 1991-ben születtem... A fiót nem lrtem, hogy miért az írja, mert már 2-szer is megváltoztattam nőre... És ebben igazad van, hogy sokkal érettebb vagyok a koromnál. Ez talán azért van, hoyg annyi mindent átéltem már életem során, hogy a tapasztalatokból tanultam.

A szégyellni valóm pedig az, hogy először is egy eléggé lepukkant házban lakunk, mind kívülról, mind belülről. Apukám viselkedése is elég szégyenletes, mert állandóan káromkodik és ordibál... Ami negem nem zavar annyira, mert már megszoktam, de ha valamelyik ismerősöm tudná, biztos más szemmel nézne rám. Tulajdonképpen ezért, mert az az állapot ami a mi lakásunkban van, az minden csak normális... És ez engem tényle nem zavarna annyira, csak rettegek attól, hogy kiderül, hogy valaki meglátja. Mert elég, ha csak elmegy a házunk előtt...

9. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 8. - Lány98)
2010. jan. 22. 20:13
Figyelj! Most tulajdonképpen hány éves vagy? Az adatlapodon 19 éves fiú szerepel, lejjebb hogy 16 éves lány vagy, a nick nevedbe pedig 98 van ( aminek oka lehet a születési év is ). Az írásodban viszont egy érett emberke látszik. Mond meg hány éves vagy, és tulajdonképpen mi a szégyellnivaló a családi életedben, mi a baj? Talán akkor tudunk segíteni ha őszinte vagy!
2010. jan. 21. 20:07
én ide azért írtam, hogy itt konkrétan vannak-e olyanok, akik ilyenben gondolkoznak vagy valakinek esetleg van-e ilyen ismerőse.
2010. jan. 21. 19:36
Ha jól értem, Rólad lenne szó! Szerintem, ha komolyan gondolod, és ez végleges elhatározás részedről, vágj bele. Gondolom, a területileg illetékes gyermekvédelmi valakiknél kell kezdeni, de arra számíts, hogy esetleg Apukád nem egyezik bele. Lehetséges, hogy a gyermekvédelmisek fognak tudni segíteni és találnak Neked megfelelő nevelőszülőket.
2010. jan. 21. 19:28
hát az örökbefogadás csak akkor lehet ha lemondanak rólad a szüleid, de mivel te már túlkrosnak számítasz , még küldföldre sem szoktak örökbe fogadni ennyi idős lányt! Ha ennyire borzasztó a helyzet akkor menj el e Tegyesz-be( Területi gyermekvédelmi szakszolgálat) és ott lakhatsz! Amennyiben nevelőszülőkhöz kihelyezhető vagy akkor nevelőszülőkhöz kerülhetsz, de az örökbefogadásra én szerintem neked már nincs esélyed!
5. lány98 (válaszként erre: 4. - B52d3380ac)
2010. jan. 21. 19:21

hát ez egy elég hosszú történet.

röviden talán annyit tudnék mondani, hogy apukámmal élek. de viszont apukám soha semmivel nem törődik. ezt tudnám részletezni, de azt hiszem, hogy ebben minden benne van. már elég régóta folyik ez, és most csak azért döntöttem úgy, hogy ki szeretnék képni ebből, mert egyrészt szégyellem mások előtt, hogy nekem ilyen családom van és ilyen életkötülmények, mert ez tényleg csak szégyellni lehet. másrészt pedig rádöbentem arra, ha most 16 évesen nem tanulom meg azt hogy mit mivel és hogyan takarítsak ki a lakásban, nem tanulok normálisan megfőzni egy kaját, akkor később nehezebb lesz. márpedig itthon erre nincs lehetőségem egyáltalán. nincs aki tanítson, mert senkit nem érdekel semmi. emellett szeretnék egy szerető családot és szülőket, akik törődnek is velem.

2010. jan. 21. 19:12
már kérdeztem tőled a fórumon, hogy miért akarsz uj családot???ird le a törtébeted
3. lány98 (válaszként erre: 2. - Kovaevakiss)
2010. jan. 21. 19:09
és szerinted mennyi az esélye egy tini lánynak?
2. kovaevakiss (válaszként erre: 1. - Lány98)
2010. jan. 21. 15:50
A mi történetünk rendhagyó. Meglévő, különböző korú gyermekeinkhez fogadtunk annak idején egy hat éves kisfiút, aki ebben az évben már 34 éves lesz. Szép családja, 2 gyermeke van.
2010. jan. 21. 15:46
Kérlek minél többen szóljatok hozzá. Fontos lenne! Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook