Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
38790. Kiscica19 (válaszként erre: 38788. - H1szti)
2021. okt. 27. 08:40
Vagy ha nincs energiád erre a plusz körre, elmész az egyik közeli Synlabba és magánúton csináltatsz egy AMH-t. Online be tudsz jelentkezni bármelyik laborukba.
38789. Kiscica19 (válaszként erre: 38788. - H1szti)
2021. okt. 27. 08:37

Szia!

Hívd fel telefonon az emeleti recepciót, és mond hogy írjanak újat, mivel ők rontották el. És hogy édesanyád tud bemenni érte, mert te dolgozol.

Az orvost nem kell hívni emiatt, nincs is ideje ilyenekre.

Sajnos előfordul ilyen, szoktak téveszteni az ottani lányok.

Ez egyébként nem egy jó rendszer, hogy az orvos csak egy cetlit ad ki, és nem a kész beutalót. Kevesebb tévesztés lenne…

38788. h1szti (válaszként erre: 38787. - GloriaInExcelsisDeo)
2021. okt. 26. 21:14

A BMC-ben állítottak ki hiányos beutalót.

A doki oda adta nekem a vizsgálatkérő lapot, ami alapján az emeleti recepción kiállította az asszisztens a labor beutalót. És ő lefelejtette az egyik bejelölt vizsgálatot (AMH) amit emiatt nem csinált meg a labor, pedig kellett volna. Ezért újra el kell menni beutalót kérni és vérvételre.

38787. GloriaInExcelsisDeo (válaszként erre: 38786. - H1szti)
2021. okt. 26. 20:57
Szia! Milyen beutaló? Olyan, amit házidoki vagy nődoki írhat? Mert ha az, és ismerős a doki, akkor csak egy telefon, és még sorba se kell állni, kiadják Anyukádnak. Persze doki függő...
38786. h1szti
2021. okt. 25. 17:01

Sziasztok!

Az a helyzet, hogy lehagytak egy vizsgálatot a beutalómról.

Ezért most vissza kéne menni másik beutalóért és újra elkocogni vérvételre.

Most kezdtem új munkahelyen, szóval az előbbi esélytelen, az utóbbit valahogy kibekkelem.

Kérdés: Anyámnak, ha oda adom a vizsgálatkérőt, kiadják neki a beutalót? Írok neki meghatalmazást is, vagy bármit, mert ezt most nem tudom máshogy megoldani.

38785. GloriaInExcelsisDeo (válaszként erre: 38780. - Panna07)
2021. okt. 24. 09:57
Köszönöm a tanácsokat, utánanézek ennek a HyCoSy-nak.
38784. tundev (válaszként erre: 38783. - Náa2020)
2021. okt. 21. 21:50
Ha jól emlékszem a lapar műtétet a ciklus 8-9-10-11.napja körül szokták elvégezni. Nekem a 9.napon volt.
38783. náa2020 (válaszként erre: 38781. - Tundev)
2021. okt. 21. 20:28

Én is ilyenektől tartok. Hanyadik

napon végezték nálad a tükrözést? Én is tervezek menni, csak jó lenne tudni, h kb mikor szokták végezni. Köszönöm előre is

38782. náa2020 (válaszként erre: 38779. - GloriaInExcelsisDeo)
2021. okt. 21. 20:26

Szia. Nálam is tankkönyvbe illő minden eredményem,

férjemnél vannak gondok, mégis 4 sikertelen ivf. Most magamtól készülök menni tükrözésre, doki javasolt még nekem biopsziát. Szóval javaslom, menj el :)

38781. tundev (válaszként erre: 38779. - GloriaInExcelsisDeo)
2021. okt. 21. 19:07

Szia! Azért, mert ha el vannak zárodva, akkor visszafolyik a folyadék a méhüregbe és megakadályozza a teherbeesést. Ezért muszáj!!!


Nem mellesleg nálam hycosyn minden rendben volt, átjárható voltam, 4.sikertelen lombik után derült ki, laparoszkopos műtétnél, hogy az átjárható petevezetőim mind szét vannak roncsolodva és gyulladásban voltak, így esélyem sem volt. Mindkét petevezetőmet kivették, mert a gyulladás miatt sosem lett volna megtapadás.

38780. Panna07 (válaszként erre: 38779. - GloriaInExcelsisDeo)
2021. okt. 21. 14:50
Szia! Az egy dolog, hogy a sikertelenség fő oka a férjednél van, de attól még meg kell nézni a méhedet, mert lehet ott méhsövény, polip, mióma, ami akadályozná az embrió beágyazódását. Viszont a HSG nem a legjobb módszer erre, eleve elavult vizsgálatnak számít mert röntgennel csinálják, ami nem a legjobb h a petefészket röntgen sugár éri. A HyCoSy sokkal kíméletesebb vizsgálat, járj utána.
2021. okt. 21. 13:52

Sziasztok!

Mi múlt héten voltunk első konzultáción. Aki dolgozókkal eddig találkoztam, azok mind cukikák, segítőkészek, olyan kis hangulatos hely, nem egy SZTK. A sztorink: Eddig csak kb 3x voltam nődokinál, itt mindent rendben talált, kereken 28 napos ciklusok, tankönyvbe illő adatok, megkímélt, gyári beállítások, a férjemen kívül ott más nem is járt...

Férjemnél találták meg az okát a 2 év sikertelen próbálkozásnak: vannak katonák, csak nagyon kevés. Szabados doki ezen az első konzin egyből az IVF-et ajánlotta. Most nekiugrunk a vizsgálatoknak: vérvétel, nődoki, mammográfia... Viszont: egyet nem értek: HSG nekünk minek??? Aszongya a papír: "Szükség esetén egyéni elbírálás alapján kerül sor a méhűr épségének, illetve a petevezetékek átjárhatóságának vizsgálatára..." Ha nálam minden rendben, miért akarnak mégis bekukkolni? Még azt is tudják, hogy a férjemnek milyen betegség okozza ezt, nálam meg ugye jók az értékek. Meg ugye egyéni elbírálást ír...én marha meg nem kérdeztem rá a dokitól ott a konzin, mert úgy be voltam tojva. Jól tudom, hogy akinek el van záródva a petevezetéke, IVF-et annak is lehet? Akkor mégis miért kérhetik ezt a vizsgálatot, ha nekünk úgyis IVF lesz?


Sok erőt, kitartást és derűt kívánok nektek!

Puszi

38778. Kiscica19 (válaszként erre: 38777. - Lilu8)
2021. okt. 19. 15:12
Igen, a parkolás költséges bent is és az utcán is. Azért egy-két hely mindig akad.
38777. Lilu8 (válaszként erre: 38776. - Kiscica19)
2021. okt. 19. 14:30

Nagyon köszönöm. Jövő héten úgyis kiderül minden csak picit szerettem volna tájékozódni előtte. Jólesik, hogy bíztattok, remélem igazad lesz

😁

Parkolást ti hogy szoktátok megoldani? Mennyire nehéz parkolóhelyet találni? Azt néztem hogy van a kórháznak is parkolója. Létezik hogy ott 600ft/óra?

38776. Kiscica19 (válaszként erre: 38775. - Lilu8)
2021. okt. 19. 14:19

Értem. Az injekciók beadását is megmutatják majd, én technikailag értettem úgy, hogy neked egészségügyisként nem lesz gond. Viszont saját magát szúrni az embernek, ba az nem semmi. Én intenzíves végzettségű vagyok (főiskolát végeztem), így a szúrás nem gond, ennél csak durvább dolgokat láttam/csináltam régen.

Amit kér vagy kiír labort azt érdemes helyben megcsináltatni szerintem, meg elvileg a beutaló is a János Kh.Synlabba szól. Fogalmam sincs, hogy lakóhelyeden elfogadják-e.

Amúgy tényleg ne legyenek rossz érzéseid, egyrészt azért is amiket Fekete szőlő írt, másrészt abszolút időben vagy életkorilag, minden eltérésed kezelhető és/vagy kezelve van. Szerintem hamar sikerrel jártok majd! Őszintén ezt is kívánom neked!

38775. Lilu8 (válaszként erre: 38773. - Kiscica19)
2021. okt. 19. 12:22

Fogászaton dolgozom szóval ez kicsit más egészségügy. Szegény páciensek itt is félnek mindíg.

Úgy értem hogy amit majd fognak kérni labor azt csak náluk lehet majd elkészíttetni? Vagy a lakóhelyemen is megcsináltathatom?

38774. fekete szőlő (válaszként erre: 38769. - Lilu8)
2021. okt. 19. 10:50

Teljesen érthető és megérthető a félelmed, nem egyszerű ez az egész.

Ami az orvosok, ott dolgozók stílusát illeti. Nekem van nagyon jó és rossz tapasztalatom is. Volt, hogy az orvos tartotta bennem a lelket és egy-két kedves szavával tényleg sokat segített, de volt olyan is, hogy nagyon nem találtuk a közös rezgést.

Az tény, hogy sokan vagyunk. Az orvosok pedig kevesen vannak. Emiatt túlterheltek ők is, maga a rendszer, és persze mi is, érzelmileg túlterheltek, érzékenyek vagyunk. Ez benne van a pakliban. És az sem segít, hogy a covid miatt a férjeink nem lehetnek mellettünk. De nem vagy egyedül! Mi itt vagyunk veled, a párod is mellett van!


Igen, másold le a leleteket és a másolatot add majd oda. Azok bekerülnek a kartonodba. Az ott készült vizsgálatok leleteiről ők nem fognak neked saját példányt nyomtatni, de EESZT-be - szinte minden- feltöltésre kerül, onnan bármikor le tudod tölteni.

38773. Kiscica19 (válaszként erre: 38771. - Lilu8)
2021. okt. 19. 10:44

Elfogadnak minden hozott leletet, ha időn belüli. Ez általában 3-6 hónap.

Vérvétel reggel van, a Synlabnál is meg a saját laborukban is. Mindkettő gyorsan megvan, perceket kell várakozni csak.

Stimulációt indít IVF (lombik) esetén. Mindent el fog magyarázni majd részletesen, megmutatják hogyan kell injekciózni magad. Gondolom ez egészségügyisként amúgy sem gond.

Stimuláció alatt van vérvétel (ösztradiol, lh, progeszteron szintek) és uh vizsgálat, ahol a tüszők méretét nézi.

Ez 6.ciklusnapon kezdődik (a stimuláció korábban protokolltól függően), és kétnaponta kell menni a petesejt leszívásig.

38772. Lilu8 (válaszként erre: 38770. - Kiscica19)
2021. okt. 19. 10:27
Köszi nagyon🙂
38771. Lilu8 (válaszként erre: 38768. - Kiscica19)
2021. okt. 19. 10:27

Köszönöm a segítséget.

A labort és a vizsgálatokat csak ott lehet elvégeztetni vagy máshol készítettet is elfogadnak?

Az mit jelent hogy stimuláció?

Reggeli vérvétel szokott lenni?

Mennyi időt szoktatok várakozni a vérvételnél? Gondolom ezt csak ott lehet csináltatni.

38770. Kiscica19 (válaszként erre: 38769. - Lilu8)
2021. okt. 19. 10:25
Igen, mindenképpen. Vannak kedves dolgozók is amúgy, de fontos lesz az első benyomás az orvosról is. Ne hagyd magad és minden rendben lesz!
38769. Lilu8 (válaszként erre: 38765. - Fekete szőlő)
2021. okt. 19. 10:19

Köszi az infókat🙂 minden nagyon hasznos mert nem tudom mire számítsak egyáltalán. Okt. 27.re kaptam időpontot az orvost nem tudom hogy kihez kerülök, igazából nem ismerem az orvosokat és a recepciós hölgy sem volt túl kedves. Már az is komoly elhatározás hogy az ember elszánja magát egy ilyen lépésre, kicsit talán lehetne kedvesebben beszélni az emberrel.

Kicsit félek a hozzáállásuktól meg a stílusuktól és attól hogy ezt az egészet szinte egyedül kell majd végigcsináljam. Még az első konzultációra se jöhet be a férjem az nagyon elszomorít. Kicsit túlhisztizik ezt a covidot. Én is az egészségügyben dolgozom.

Másoljam le a leleteket szerintetek?

38768. Kiscica19 (válaszként erre: 38760. - Lilu8)
2021. okt. 19. 08:59

Szia,


Én is Covid alatt még márciusban kezdtem itt, akkor sem jöhetett be a férj a konzultációra sem. Nekem akkor telefonon azt mondták, hogy hozzak minden régi leletet lefénymásolva, mert az orvos nem fogja kikeresgetni az eeszt-ből, ezért azokat mind vittem fénymásolatban. Emellett kellett háziorvosi beutaló meddőségi kivizsgálás/kezelésre, a házassági anyakönyvi kivonatunk fénymásolatban, férjem okmányai fénymásolva, férj magassága és testsúlya is bemondásra. Mi már több intézetet megjártunk, így volt bőven előzmény amit vittem magammal, ezeket átbeszéltük részletesen az első konzultáción és lefűzte a mappámba. Kapsz majd egy kartonszámot az első alkalommal a recepción, és akkor derül ki kihez kerülsz, de gondolom lehet kérni azt is, ha ismersz vagy szeretnél valakit, hogy hozzá kerülj. A kartonszámot mindig vidd magaddal vagy jegyezd meg a számot, mert ez alapján lesztek nyilvántartva a férjeddel. Nekem mindegy volt kihez kerülök, és dr. Szalai Milán lett az orvosom. Nekem közel 50 perc volt az első konzultációm, volt lehetőség kérdezni is, meg érdemes felírt kérdésekkel készülni, nehogy kimaradjon valami.

Amiket biztosan fognak kérni, férjnek friss spermiogram vizsgálat, hacsak nincs 3 hónapon belüli. Ezt az intézetben végzik el az emeleten. Időpontot kell kérni rá vagy telefonon, vagy mikor te ott leszel személyesen is tudsz, ha tudod férjed mikor ér rá. Nekünk kért laborokat is és friss STD szerológiát, ezeket a János Kórház főbejáratánal lévő épületben a Synlab végzi majd el. A beutalót az emeleti recepción kell kérned majd, az alapján a cetli alapján amit az orvos ad. Amit a kezedbe kapsz cetliket azok nem beutalók, hanem a vizsgálatok listája amit az orvos kér.

Tehát, mikor laborba kell mennetek, kétszer kell sorban állni, egyszer a meddőségi központ emeleti recepcióján, majd a Synlabnál a János kórház főépületében, az 1-es gombot nyomva. A meddőségi központban nem adják ki előre a labor beutalót, kivéve ha elég rámenős/akaratos vagy, mint én voltam most. Arra hivatkoztam, hogy vidékről jövünk be, és egyenesen a laborba mennénk férjemmel. Kisebb vita árán kaptam meg a beutalót, de végül sikerült. Arra figyeljetek, hogy a Synlab 11-ig fogad.

Tőled stimuláció közben is fognak majd vért venni, ezek a vérvételek a meddőségi központ földszintjén lesznek, erre nem kell külön beutaló szerencsére.

Szuper hogy belevágtok, jól tetted, hogy nem vársz tovább!

Sok türelmet kívánok a várakozásokhoz, mert az itt lesz bőven, de drukkolok, hogy sikerrel járjatok!

Kérdezz bátran, szívesen segítünk neked.

A többit Fekete szőlő is leírta részletesen.

38767. fekete szőlő (válaszként erre: 38754. - Evettce1)
2021. okt. 19. 08:35
Nagyon sajnálom.
38766. fekete szőlő (válaszként erre: 38752. - Gome)
2021. okt. 19. 08:34
Neked is nagyon drukkolok! 🍀
38765. fekete szőlő (válaszként erre: 38760. - Lilu8)
2021. okt. 19. 08:32

Szia!


Első konzultációra még nem kérnek külön vizsgálatot, inkább ott dől el, hogy milyen vizsgálatokat írnak ki. De persze lehet felkészülten menni, hogy érdemben tudjatok haladni. Amit írtál abból kiderült, hogy endokrinológiai vizsgálataid megvoltak, kezelve vannak, ez szuper, ennyivel beljebb vagytok. Az is jó, hogy férjed ki van vizsgálva, gondolom ez speriogram vizsgálatot jelent?! Ezt meg fogják ismételni a BMC-ben is. Tőled majd kérnek női nemi hormonsort 3-5. napit és 21. napit is. Érdemes még trombózis vizsgálatot is csináltatni. Ezeket – az általam felsorolt – vizsgálatokat ki fogja írni az orvosod, tehát ha közel van a konzultáció időpontja akkor lehet érdemesebb megvárni és nem magánba menni egy csomó pénzért. Egészen felkészült vagy, alaposan kivizsgáltak már, ez egy jó alap lesz az első konzultációra.

Maga a konzultáció az lesz, hogy átnézi az orvos a már meglévő leleteidet, kiírja azokat a vizsgálatokat amire szerinte még szükség van – ez orvosonként eltérő. Ezek alapján eldönti, hogy inszemináció vagy lombik. Ha minden vizsgálat meg van, akkor pedig következő vérzéssel indul a mandula. Tehát a mennyi idő? kérdésre az a válasz, hogy amint megvan minden vizsgálat eredménye.

Remélem tudtam segíteni! Amúgy ki az orvosod, mikorra van időpontod?

38764. Panna07 (válaszként erre: 38763. - Kiscica19)
2021. okt. 18. 21:10
Drukkolok h rendeződjön!
38763. Kiscica19 (válaszként erre: 38762. - Panna07)
2021. okt. 18. 20:08

Igen szedem a Yiya magnézium biszglicinátját, meg a WTN új baba-mama vitaminját is. Igazából nekem sosem volt alacsony, de most 51-52 között váltakozik a harkányi gyógykezelés óta. Valami biztos, hogy van, mert a herpeszem is másodszor jön ki egy hónapon belül…

Köszönöm a tippet! Hátha rendeződik hamarosan.

38762. Panna07 (válaszként erre: 38761. - Kiscica19)
2021. okt. 18. 19:42
Magnéziumot szedsz? Mert nem minden terhesvitaminban van, pl a Gal-ban sincs, és a D vitamin beépüléséhez kell a magnézium. Nekem is alacsony volt a D vitamin szintem, aztán két hónap plusz magnézium szedés után megint megnézettem és felment 134 nmol-ra.
38761. Kiscica19 (válaszként erre: 38754. - Evettce1)
2021. okt. 18. 19:28

Én is terhes vitamint szedek, meg mától D vitamint külön is, felírta a háziorvos receptre, mert alacsony a szintje, és sehogy nem tudtam feltornázni.

Gondolom ez is oka lehet, hogy még a megszokottnál is kevésbé jól reagálok a hormonokra. Korábban ezzel sosem volt gondom.

Amit még szoktam szedni méhpempőt meg rezveratrolt. Minden más benne van a terhes vitaminban szerintem.

Persze, hogy megpróbáljátok, ne add fel!

Én 44 vagyok és még mindig hiszem, hogy sikerülhet.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook