Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! fórum

Akik a Budai Meddőségibe azaz BMC-be járnak, ide! Beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
38910. UAudrey (válaszként erre: 38909. - Elfike)
2022. márc. 17. 08:25
Köszönöm
38909. Elfike (válaszként erre: 38908. - UAudrey)
2022. márc. 16. 16:31
😔 sajnálom 😔
38908. UAudrey (válaszként erre: 38907. - Elfike)
2022. márc. 16. 15:34

Szia! Valószínű, hogy a leszívástól lehetett mert már alig van.

Sajnos ma hívott a biológus, hogy nem sikerült a megtermékenyítés, nem lesz beültetés. 😪

38907. Elfike (válaszként erre: 38906. - UAudrey)
2022. márc. 16. 11:48

Szia!

Nem lehet, hogy a leszivás miatt van pecsètelés?

Nekem is volt utánna egy két napig.

De persze a hüvelykúptól is lehet, igaz az miatt nekem csak később volt. Hosszú távon felmart egy picit.

Sok sikert!+++++☺️

38906. UAudrey
2022. márc. 15. 10:20
Sziasztok! Tegnap voltam petesejtleszíváson. Cyclogest hüvelykúpot kaptam, amitől pecsételős vérzésem van. Ez normális, vérezgethetek tőle?
38905. Panna07 (válaszként erre: 38903. - Gabriella3)
2022. febr. 27. 19:52
Átjárhatósági azért kell, mert inszemináció előtt tudni kell, különben nincs értelme. Lombik előtt pedig szert kell, mert ha zárt petevezetékek vannak, ott fel tud gyűlni folyadék, gyulladás is lehet ott, ami gátolja a beágyazódást. A HycoSy fajtája pedig a méh állapotára is ad infót, feltárja a méhsövényt, polipot, miómát.
38904. GloriaInExcelsisDeo (válaszként erre: 38903. - Gabriella3)
2022. febr. 27. 15:31
Ahogy mondod! Sztem fel kell tenni a pléhpofát, és kikunyerálni, h ne kelljen, mert ennél teljesen logikátlan, csak nekik ez a protokoll.
38903. Gabriella3 (válaszként erre: 38902. - GloriaInExcelsisDeo)
2022. febr. 26. 17:43

Ne ezt azért szívesen kihagynám! Vagyis örülnék ha nem kellene! Egyébként sem értem, hogy lombiknál miért kell átjárhatósági? Hisz itt nincs rá szükség mert a leszívásnál ezt a részt kikerülik. Ezt mindig elfelejtettem megkérdezni.

Amúgy nekem is a Szabados az orvosom.

2022. febr. 25. 19:15

Sztem például az átjárhatóságit nem biztos, h kérik vagy hátha le lehet róla beszélni a dokit. Abból gondolom, hogy amikor voltam konzultáción, ugye, mondta Szabados doki, h mik fognak kelleni, köztük ez a HSG, én meg mondtam, h ettől jobban félek, mint bármi mástól, a szüléstől se...de ettől rettegek. Ekkor (tök megértően) kérdezte, h voltam-e már valaha várandós, mondom: nem. Akkor sajnos kell. Csak tovább halogattam. Mentem hozzá másodszor is, próbáltam lebeszélni, és ő meg egész részletesen kérdezgetni kezdte, hogy biztos nem volt még soha + tesztem, vagy bármikor ilyen átjárhatóságim? Hát akkor kell. Tehát úgy értelmeztem, ha lettem volna valaha várandós, akkor nem kéne ez. Szóval, lehet, h ez nem lesz feltétlenül kötelező.

(ui: végül csak rászántam magam, és csoda: tök pozitív élmény maradt a vizsgálat, pedig sztk-san mentem)

38901. Gabriella3 (válaszként erre: 38900. - Emmaa1)
2022. febr. 25. 11:25

Milyen vizsgálatokra gondoltal?

Sajnos többektől hallottam, hogy nekik kell kérni, mondani hogy milyen vizsgálatot szeretnének még!

Az oltás több ismerősömnél is megzavarta a ciklust de csak 2-3 hónapra, utána rendeződött. Reméljük nálad is így lesz majd!

Van egy barátnőm akivel együtt jartunk ide a BMC-be, neki sajnos 3 sikertelen lombikja volt, de azt tudom, hogy minden alkommal más protokollt csináltak.

Azon még nem gondolkoztál, hogy váltasz másik intézményre?

38900. Emmaa1 (válaszként erre: 38899. - Gabriella3)
2022. febr. 25. 07:01

Még 1-2 vizsgàlatot szeretnék csináltatni aztàn ha OK akkor kezdenènk a stimuval ùjra.

A mesim 28-30napos szokott lenni,de most 33 napos ebben a ciklusban.

Soha,de soha nem volt ilyen.


Amióta felvettem a 2.ès 3.oltàst azòta a feje tetejère állt a ciklusom és más is.Pedig mindég 28 napos volt a ciklusom.


Meglátom mit mondd az orvos,habàr ha én nem javasolok valami vizsgàlatot ő neki indulna ugyanazzal a protokollal mint előtte.

38899. Gabriella3 (válaszként erre: 38898. - Emmaa1)
2022. febr. 24. 22:21

E vitamint azért szedtem mert az segít a méhnyálkahártya vastagodásában, így jobb az esély a beágyazódásnál, nálam látható volt a különbség mert inszem előtt nem szedtem és akkor nem is volt túl vastag!

Nálam nem is néztek progeszteront. Beültetés után Utrogestant 100 mg-ot kellett naponta 3x3-at.

A fehérjét étellel és protein por formájában is vittem be. Szóval nem bíztam a véletlenre.

És most elkezdtétek már a stimulációt?

38898. Emmaa1 (válaszként erre: 38896. - Gabriella3)
2022. febr. 24. 17:23

Köszönöm,hogy megosztottad🥰💗


Nálunk minden labor,vizsgàlat jó.

RK vagyok.Volt 2 sikertelen lombik.

Volt egy friss embriò transzfer 5napos és egy FET 5napos.


Akkor majd több vizet próbálok inni.

A fehérjét táplálék vagy protein por formájában fogyasztottad?

E vitamint is szednem kellene.

Csinàltattál progeszteron szint mérést a beültetès előtt?

És mennyi progit szedtél naponta?


Most 3 napos piciket javasol az orvosom.

38897. Gabriella3 (válaszként erre: 38895. - Fekete szőlő)
2022. febr. 24. 14:20
Szia. Én is erre gondoltam! Pusztán kíváncsiságból kérdeztem hátha van valaki aki ugyanígy volt mint én.
38896. Gabriella3 (válaszként erre: 38894. - Emmaa1)
2022. febr. 24. 14:12

Köszönöm a jókívánságokat!

Szivesen megosztom a történetem! Férjem eredmenyei tökéletesek voltak, nálam pajzsmirigy alulműködés van de gyógyerrel jók voltak az értékeim, ezt leszámítva nálam is minden jó, így igazából nem találták az okát a sok évnyi sikertelen próbálkozásnak. Volt két inszemináció ami nem sikerült, majd jött is a lombik! Előtte nagyon sokat olvastam, hogy mivel segíthetném a sikert. E-vitamint és koenzim Q10- et kezdtem el szedni, orvosommal is megbeszéltem azt mondta ezek jó és szedjek mellé terhes vitamint amint elkezdjük a stimuláció.Férjem E és C vitamint szedett de már hónapok óta. Ahogy elkezdtük a stimut magas fehérje tartalmú étrendet követtem és rengeteg vizet ittam, napi 4 liter. Leszívás után ezt a mennyiséget kellet 5-6 literre növelnem plusz fehérje(ez benne is volt a zárómba), hogy ne legyen túlstimuláció de így sem úsztam meg, bár enyhe volt így is hetekig tartott mire eltűnt a víz.Beültetés után 2 napig szinte csak ettem, aludtam, szerintem így jött ki a stressz meg az izgalom!Utána semmi extrát nem csináltam. Pihentem, aludtam, rejtvényt fejtettem, sétaltam, könnyű házi munka, talán annyi hogy nem üldögéltem sokat, ezt úgy olvastam hogy annyira nem jó! És ez fura lehet de minden nap beszéltem hozzájuk, kértem hogy maradjanak velem!És így lett egy csodás kisfiam!

Kicsit hosszúra sikerült de bennem így él ez a történet!

Ti hová jártok? És hol tartotok?

38895. fekete szőlő (válaszként erre: 38893. - Gabriella3)
2022. febr. 24. 11:11
Szia! Bár nem jártam hasonló cipőben, de számomra úgy a logikus, hogy ugyan azok a vizsgálatok szükségesek. Legalább is azok, amik a stimuláció elindításához szükségesek!
38894. Emmaa1 (válaszként erre: 38893. - Gabriella3)
2022. febr. 23. 17:05

Gratulálok💗


Én nem BMC vagyok,de nagyon szivessen hallanám a siker történeted,ha nem túl személyes kérés.


Volt e valami bibi az egészségedben és hogy készültél/készültetek fel vitaminok és vagy más kiegészítőkkel.

Mit csináltál és nem csináltàl beültetés után?

Ne haragudj a sok kérdésèrt.


Köszönöm ès sok sikert a kistesòhoz🤞🤞🤞

38893. Gabriella3
2022. febr. 23. 13:26
Sziasztok. 2019-ben volt egy sikeres lombikunk itt a BMC-ben. Most szeretnénk kistestvért, Április végére kaptam időpontot konzultációra. Az lenne a kérdésem, hogy aki hasonló cipőben járt, vagy jár neki milyen vizsgálatokat kértek a második lombiknál? Ugyanazt mint elsőre? Kellett-e átjárhatósági? stb.. Tudom minden embernél más, csak informálódom hisz még van 2 hónapom.
38892. tutu79 (válaszként erre: 38891. - Ancsa9-)
2022. febr. 19. 13:12

Visszarendelt az orvos vérvételre vagy neked kell otthon tesztelni? Ha van vérvétel én az előtt semmiféleképpen nem hagynám abba. Láttunk itt már midenféle történetet, hogy enyhe vérzés mellett is volt hcg...

Az esetek 90% ban progi mellett nincs vérzés... Én csak akkor hagynám abba ha nézettem hcg-t vagy olyan terhességi tesztet, ami biztosan mutatja a terhesség meglétét.

38891. Ancsa9- (válaszként erre: 38889. - Tutu79)
2022. febr. 19. 12:58
Értem. És logikus is. De ha mégis kevésnek bizonyul a progi és megjön március 4 előtt, akkor hagyjam abba a szedését?
38890. tutu79 (válaszként erre: 38887. - Fekete szőlő)
2022. febr. 19. 12:10
Elvileg nem tud megjönni ha szedi a progit!!! Ha van valami barnázás enyhe vérzés akkor kevés progit szed!! Ezért mondta a doki az időpontot és nem azt hogy vérzésig.....
38889. tutu79 (válaszként erre: 38886. - Ancsa9-)
2022. febr. 19. 11:50
A progeszteron visszatartja a menstruációt ha jó a felszívódása. Természetesen is úgy kezdődik a vérzés hogy a petesejt elhal, már nem termel több progeszteront és beindul a méhnyálkahártya levállása. Ha neked is jól hasznosul a szervezetedben, akkor miután abbahagyod a progi pótlást rá 1 v 2 napra fog megjönni. Ha nem jól hasznosul a szervezetedben, akkor elképzelhető barnázás a tervezett mensi körül.
38888. Jázmin85 (válaszként erre: 38881. - GloriaInExcelsisDeo)
2022. febr. 18. 21:22

9.-én adtam be egy ampulla ovitrelle -t. Ma még pozitív a tesztem.

(Lombikozunk, beülti 16.-án volt, fagyasztott embrióval) szóval fixen nem a babát mutatja.

38887. fekete szőlő (válaszként erre: 38886. - Ancsa9-)
2022. febr. 18. 17:52
Ne, ha megjön akkor nem kell!
38886. Ancsa9- (válaszként erre: 38885. - Fekete szőlő)
2022. febr. 18. 15:51
Igen, értem. De amikor rákérdeztem, hogy menzeszig szedjem e, ő azt mondta nem, március 4ig. Ami ok, de mi van, ha előtte megjön. Akkor is szedjem? Ezt nem tudom.
38885. fekete szőlő (válaszként erre: 38884. - Ancsa9-)
2022. febr. 18. 14:56

Szia Ha sikerül az inszemináció és bebasásodsz, akkor ne hagyd abba március 4-én, hanem folytasd csak a progeszteronpótlást.

Akkor kell abba hagyni ha nem sikerül vagy ha megjön a menzeszed.

38884. Ancsa9-
2022. febr. 18. 14:43

Én 16-án voltam az első inszemináción. Azt mondta a doki, hogy a cyclogestet március 4-ig szedjem. Ez vajon akkor is érvényes, ha március 4 előtt megjonne a menstruációm?

Köszönöm, ha esetleg tudja vki

38883. fekete szőlő (válaszként erre: 38881. - GloriaInExcelsisDeo)
2022. febr. 18. 10:39

Szia!

Nehéz megmondani, hogy mikor tesztelj. Egyfelől az ovitrelle kiürüléséről is annyi különböző információ kering a neten, nehéz megmondani, hogy melyik a valid. Még az is lehet, hogy szervezetenként eltér.

Másfelől az otthoni pisi tesztek nem a legmegbízhatóbbak. Valakinek már a terhesség nagyon korai szakaszában is pozitívat mutat, valakinek még akkor is negatív, amikor a vérvétel már egéreleműen kimutatja. Ergo rád van bízva, nincs kőbe vésve. 🙂

2022. febr. 18. 10:31

Ja igen: Covid-tesztről info:

Inszem napján fél 8 - 8 között azzal kezdik, hogy férjnek is feleségnek is ott helyben a laborban orrturkász gyorsteszt. 3x oltottaknál is. Viszont szép finoman veszik, nem úgy mint a legtöbb helyen, hogy nesze fel az agyvelőig.

2022. febr. 18. 10:24

Sziasztok! 15-én volt az első (adja az Ég, hogy sikeres) inszemem. Kérdeztem, h sporttal hogy-mint? Mondta, h csak lájtosan (eddig kihagyhatatlannak éreztem), terveim szerint a héten még edzegetek, aztán jövő héten pihi (legalább haladok a szakdogával).

Kérdésem az lenne, lányok, ami ugyebár az örök dilemma: mikor érdemes tesztelni? Jó-jó, doki mondta, h 4-én. De még régebben feltankoltam tesztekből... csak azt nem tudom, hogy a tüszőrepesztő (Ovitrelle) meddig befolyásolja az eredményt. Ezért mondta a doki, hogy ilyen soká teszteljek csak?

Ti hol jártok a projektben?

(Hupsz, ez hosszú lett, bocsika.)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook