Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki nem akar gyereket ide!!! fórum

Aki nem akar gyereket ide!!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1017. agis (válaszként erre: 1015. - Ében11)
2009. okt. 30. 11:19

Falra hányt borsó....



....többet akartam a tudomásodra hozni, mint amit befogadni képes vagy.

1016. agis (válaszként erre: 1013. - 40163fd81d)
2009. okt. 30. 11:16

Ha megnézed a topic címét, akkor mit látsz? Na?? :D


Aki nem akar gyereket.....



Vicces már ez az egész, be is fejeztem az itteni pályafutásom, már csak azért is mert a másik bagázsnál akik tüntetőleg fikáznak, nagoyn rámszállta, és nem vagyok hajlandó részt venni az idióta játékukban.


Nem azért született a fórum, hogy anyukák megmagyarázzák mi az élet értelme (szerintük a gyerek) vagy egymás lelkét boncolgassuk, hanem aki tényleg nem szeretne utódot, találjon másokra, akk szintén így vannak vele...és megoszthasság egymással mit is gondolnak.

1015. ében11 (válaszként erre: 1005. - Agis)
2009. okt. 30. 11:14

ez azért elég ronda ahogy erről írsz!én nem tettem ezt, nem írtam így az életedről-

és nem értem a társadalmi nyomást sem, hogy kell szülni-

és a munkahely kérdést sem-mert nem kell 9 évet otthon lenni-2-3 éves gyerek elég önálló és örül ha gyerekközösségbe van.szóval mi az az egy két év otthon semmi!attól is félhetnél hogy öregszel és ezért nem fogsz kelleni egy állásinterjún-most voltam a munkaügyibe és sok a 30-40 éves nő.sajna az én munkahelyem is leépítés van-akik meg maradtak azok a diákmunkások.

az hogy otthon is helytáll egy nő nem visszavonulás inkább egy +, hogy ő még azt is megtudja csinálni.és még egyszer nem érzem hogy egy anya hibája ha a munkaerő piacon nem veszik emberszámba!nem ő tehet erről

és a visszavonulás-akkor a párodnak sem teszed meg hogy mosol főzöl gondoskodsz róla-vagy egy háziállatért sem, vagy majd az idős szüleidért?ugyan már.

1014. 2cb29de033 (válaszként erre: 1012. - Agis)
2009. okt. 30. 11:14
nem
1013. 40163fd81d (válaszként erre: 1008. - Agis)
2009. okt. 30. 11:13

Igen,ebben igazad van :))

Olyanok vagytok mint a gyerekek,épp azt próbálod ecsetelni,hogy "Ő kezdte!".....de ti meg folytattátok,tehát semmivel sem vagytok toleránsabbak ,mint az ellentábor.

A ti hsz-eitek is hemzsegnek a cukkoló,kihívó ,és támadó részletektől,és most meg csodálkoztok ártatlanul ,hogy "de hát mi nem tehettünk róla ,hogy eddig fajultak a dolgok"?:)))))

1012. agis (válaszként erre: 1009. - 2cb29de033)
2009. okt. 30. 11:12

(bocsánat, de nem bírtam nem észrevenni ezt a vulgáris, alpári stílust, és lehet kövezni, vagy kirúgni vagy bármi)


Elárulod hol vettél észre vulgáris, alpári stílust????

1011. agis (válaszként erre: 1010. - Mézgapaula)
2009. okt. 30. 11:11
Ha itt bárki is leírta, hogy szimplán nem váygik gyerekre, százszor kérdezték meg, hogy miért? A válasz: mert nem vágyom rá. A kérdés: miért? És ez újra és újra....
1010. mézgapaula (válaszként erre: 1005. - Agis)
2009. okt. 30. 11:07
Nem ertem, hogy miert szajkozzatok ezt, ha csak a sajat kolleganoimet nezem, kozottuk is van nem egy anya, aki tudomanyos fokozatot szerzett, nemelyik nemzetkozi viszonylatban is elismert. Ha szimplan nem vagysz a gyerekre, felesleges ilyen mondvacsinalt kifogasokat felhozni.
1009. 2cb29de033 (válaszként erre: 1005. - Agis)
2009. okt. 30. 11:06

Tudod mit igazad van!

Egy ilyen embernek, aki így ír ezekről a dolgokról, nem is szabad soha babát szülnie!!!!!!!!

(bocsánat, de nem bírtam nem észrevenni ezt a vulgáris, alpári stílust, és lehet kövezni, vagy kirúgni vagy bármi)

1008. agis (válaszként erre: 1007. - 40163fd81d)
2009. okt. 30. 11:04

Nem emlékszem rá, hogy volt-e olyan, hogy valakire sértő megjegyzést tett bárki is, csakis

azért mert neki már van egy-kettő-három gyereke?


Ezzel szemben a gyereket nem akarók (illete csak azok, akik ki merték ezt mondani) le lettek nemnormálisozva és genetikai selejtezve.


Talán nem a hoxa az, ahol fennkölt társalgást lehet folytatni az élet nagy kérdéseiről:) Viszont meg tudják mondani, hogy hol adnak többet az aranyért: boltban v. zaciban :))))

1007. 40163fd81d (válaszként erre: 1005. - Agis)
2009. okt. 30. 10:47

Én megértem ezt,és tiszteletbe is tartom.

Csak egyetlen dolgot magyarázzon meg nekem valaki.

Miért kell úgy véleményt ,vagy gondolatokat közölni,hogy közben szándékosan hergel,megbánt,ledegradál másokat akik nem így gondolják.


Agis és a többiek,szinte mindenki ezt teszi.

Akkor milyen toleranciáról beszéltek?


Az én szótáramban ez a szó teljesen mást jelent.

1006. jazzpop
2009. okt. 30. 10:39
Hm,arról nem beszélve,hányan mondják,hogy a mai fejükkel nem szültek volna gyereket...
1005. agis (válaszként erre: 1004. - Ében11)
2009. okt. 30. 10:05

Nem önmagunkban döntünk, a hosszú távon érvényesülő és kiható döntéseket minden esetben mérlegeslés -első sorban önmagunk belső vizsgálata, majd a külső, környezeti hatások fiyelembe vétele mellett- hozzuk meg.


Nem értettem, mitől lett itt ilyen forró hangulat, csak mert valaki tudatosan éli az életét, nem hagyja, hogy a társadalmi nyomásnak engedelmeskevde (gyerekt szülve) élje le lelkileg megnyomorított életét -mert éppen a "rákényszerített" gyereket- nem élvezi annyira.


Vannak ők, akik ellágyulnak egy egy pihepuha csomag láttán, s rögtön máris de azonnal akarnak egy ilyet, nem belegondolva a későbbi dolgokba. A munkahely csak egy példa, mert nem lesz ez mindig így, és aki tudatosan végigment egy lépcsőn, könnyebben viszza tud menni -akár a régi helyére is- dolgozni, mint az, aki az első munkahelyéről, belelendülve a babaillatba 9 év után csak pislog a munkareő-piacon, mert nem veszik fel, és a családi pótlék viszi 0-ról 1-re. Rengeteg erre a példa...elég itt szétnézni.


Az a nő pedig, aki nem akarja az életét egy gyereknek alárendelni, mert ha már egyszer kiharcoltuk magunknak, hoyg tanulhatunk és érvényesülhetünk most önként és dalolva vonuljunk a gáztúzhely meg a pelenkázóasztal mellé? Én biztosan nem. Ha ennek az az ára, hogy nem lesz gyerekem, vagy csak későn, akkor vállalom. Tudatosan. Végelenül felháborít a primitív köpködés, meg az egymás szapulása, miközben más szemében a szálkát észreveszi, a saját szemében meg a gerendát sem...csak élik a siralmas életüket és a monitro előtt élve élik ki a mindennapi frusztrációikat.


Valaki írta, hogy biztosan fáj valami...igen fáj, az emberi butaság és az intolerancia. Nem fosom le a bokám egy pici baba láttán....

1004. ében11 (válaszként erre: 1001. - Agis)
2009. okt. 30. 09:48

persze ez tök igaz.hisz én se 17 éves koromba szültem-mert akkor tudtam hogy más dolgom van és tudatosan nem adtam rá esélyt.

engem az hogy más megkérdezte még miért nincs vagy hogy a szülők hiányolták az unokát nem zavart-nem okozott gondot.örültem neki hogy szeretnének-nem frusztrált hogy ez valami kötelezettségem lenne.

és mikor megtudták ők is aggódtak egy cseppet-pénz körülmények stb. de ez egy röpke pillanatig tartott-mivel hogy látták eddig is a saját lábunkon éltünk.és nem is miattunk izgulhattak inkább a miatt hogy a mai világ nem olyan mint az övék volt-akkor kevesebb volt, de az biztosan hosszan tartón-ha valakinek nem tetszett a munkahelye másnap már máshol kezdhetett, most meg örül annak az ember ha van egyáltalán.

1003. 3c0814215c (válaszként erre: 1002. - 3c0814215c)
2009. okt. 30. 09:41
cserék = cserép
1002. 3c0814215c (válaszként erre: 1001. - Agis)
2009. okt. 30. 09:40
Pl. előfordulhat, hogy ráesik az ember fejére egy cserék a tetőről, és olyan változások álnak be az agyában, hogy el sem tudja képzelni a további életét öt gyerek nélkül. :)
1001. agis (válaszként erre: 1000. - Ében11)
2009. okt. 30. 09:36
Az elkötés, vagy sterilizáció, bizonyos esetekben visszafordítható. Ahogy Fata mondta, vannak pillanatok, mikor 100%ig biztosak vagyunk valamiben....de minden változhat. Soha nem tudhatod, mi történik veled, vagy a környzetedben...ahogy mondani szokás, ember tervez, de nem mindig úgy alakul:)
1000. ében11 (válaszként erre: 997. - Bec1f7f165)
2009. okt. 30. 09:18
akkor csinálják meg ha már szültél mondjuk 3 babát-legalábbis anyósom megcsináltatta az elkötést a 3 gyerek után és akkor már idősebb is volt.
999. ében11 (válaszként erre: 992. - Anita0027)
2009. okt. 30. 09:16

nem biztos.tinikoromban én sem éreztem, nem tudtam gyereket kezembe venni-csecsemőt-féltem hogy sírni fog stb. félelmetesnek tűnt a szülés is.mondjuk a nagyobb gyerekekkel már le tudtam ülni játszani-legózni ilyesmi de akkor se énekelni mondókázni.

később se gondoltam rá.aztán egyszer csak mégis úgy éreztem képes lennék rá.

és az anyagiak-hát nem befolyásolt sokat, a párom egyetemista volt még és albérletben laktunk nekem volt munkám-de nem halunk éhen.max. párom leszokott a dohányzásról és nem járunk bulizni egy héten többször meg nincs autónk-ezek a pénzek megmaradnak a gyerekre.szóval várhattam volna hogy lakás kocsi stb. de honnan tudtam volna pontosan hogy az hány év?

a barátnőmék 5 éve várnak a babával mert a munkahelyén nem írják alá a határozatlan idejűre a munkaszerződését...lehet nem is fogják-ezt súgta neki a főnöke-mindig csak hosszabbítják-aztán lehet ezt csinálják vele még vagy 5-10 évig és ettől elbizonytalanodott,pedig mondta a férje hogy ez nem számít annyira.pl. az sem biztos hogy a munkahely megmarad-szóval ha minden rendben bevállalják a babát-attól még történhetnek változások.

2009. okt. 30. 00:47

Még szerencse,hogy be van szabályozva,néha jók a szabályok is valamire,ki hitte volna....


:)))))))

2009. okt. 29. 23:26

Petevezeték elkötést nem csinálnak e.ü. okra. Méhet vesznek ki, de az tényleg nyomos okkal. Nem tudom mennyi lehet, de biztonságos.

Mindegy most úgysincs pénzem. Ráadásul tegnap megküldtek a rendőrök, mert a törvények és szabályok nem arra vannak, hogy az állampolgárokat szolgálja, hanem hogy megvágja.

Jo éjt!

996. Anita0027 (válaszként erre: 993. - Bec1f7f165)
2009. okt. 29. 22:55

Csak gondolati szinten merült még föl bennem.

De szerintem ehhez nyomós egészségügyi okkal kell rendelkezni vagy pedig nagyon drága művelet lehet.

2009. okt. 29. 22:37

Adok magamnak pár hónapot azt hiszem, még elválik mi lesz a spirál sorsa. De ha a kivetetés mellett döntök, marad a gumi, az meg már szakadt...

De nem akarom még egyszer átélni az abortuszt. Pedig ha muszály, akkor nincs mit tenni :(

994. 40163fd81d (válaszként erre: 991. - Anita0027)
2009. okt. 29. 22:36

De a lehetőség akkor is fennáll a gondolataink,körülményeink ,érzéseink változásra,ha akarod ,ha nem.

És ez nem azt jelenti ,hogy rossz az amit most gondolsz,csupán azt,hogy változol:)

2009. okt. 29. 22:33

És gondolkodtál azon, hogy sterilizáltasd magad?


Mert én igen, egy csomó nyűgtől megszabadulhatnék. Most pl. spirálom van, napok óta fáj, tegnap már orvosnál is jártam. De a helyén van, fizikailag semmi bajom. Csak az agyam nem fogadta be. Komolyan gondolkodtam a sterilizáláson, csak nem tudom 100%ra elhatározni magam.

2009. okt. 29. 22:21
És ez egy kicsit szerintem másabb, mint aki tudja, hogy most nem, de később igen.
2009. okt. 29. 22:19

Az ember persze soha ne mondja hogy soha.

Én 27évesen MOST úgy gondolom, hogy soha nem szeretnék gyereket. De mivel tinikorom óta soha nem éreztem késztetést a kisgyerekekhez, nem hiszem és nem is akarom, hogy ez az érzés megváltozzon.

990. 40163fd81d (válaszként erre: 989. - Bec1f7f165)
2009. okt. 29. 22:15
Biztos van ,aki 100% mondani tudja ezt,de pont az a szép az életben ,hogy az csak mindig arra a pillanatra érvényes,amikor ezt gondoljuk:)
2009. okt. 29. 22:13
Van itt olyan hölgy, aki 100%-osra tudja mondani, hogy élete során nem akar gyereket?
2009. okt. 29. 22:09

Tegnap lefekvés előtt beszélgettem a férjemmel, és belefutottam olyan témába, hogy a meg nem született gyerekünkre gondoltam. Végül vörösre sírtam a szemem, és teljesen bedugult az orrom a fújástól.


És ma d.e. latolgattuk a célokat, az anyagiakat, hogy merre is tovább. 10-15 évet rohantunk előre, és bármennyire is kiborultam tegnap, sokadszorra beláttam, hogy helyesen döntöttünk.


Nap közben még 200szor végig gondoltam azt a részét, amiről ma nem beszéltünk: a gyerek.

Nem hiszem, hogy időben eljutunk odáig, ahova szeretnénk.


Egyébként meg egy korábbi hozzászóláshoz annyit fűznék: a félelemmel kapcsolatban egy valami megállja a helyét, félek a szüléstől. Sőt a terhességem előtt egy műtéten is át kellene esnem, ami viszont meg már nekem lehet, hogy nem érné meg.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook