Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki mer az nyer... vagy nem minden esetben? fórum

Aki mer az nyer... vagy nem minden esetben? (beszélgetős fórum)


1 2
2017. máj. 19. 08:26
Nem mindig jön be, de még mindig jobb mint gyávának lenni
2017. ápr. 27. 07:58
De!
46. e8da813d29 (válaszként erre: 44. - 915e4d9553)
2017. márc. 22. 14:25

:D


Akit rosszul érint, az szerint butaság. :D

Nos, ott nem bontok falat ... :)


Ki nem nyalja be időnként?

Csak arra kell ügyelni, hogy minél ritkábban forduljon elő ;)

45. ina87
2017. márc. 22. 14:08
egy idő után meg tanulja az ember h mit mondhat ki és mit kell h át fogalmazzon,sajnos egyre jobban egy olyan világ alakul ki mikor vigyázni kell h mit mond az ember mert súlya lesz vagy következménye...
44. 915e4d9553 (válaszként erre: 40. - E8da813d29)
2017. márc. 22. 14:06

Ez a beszéd! Szeretem a bölcsességedet.


Na, én most aztán jól benyaltam.:D

43. 915e4d9553 (válaszként erre: 41. - Csikil4ny)
2017. márc. 22. 14:03

A való élet és ez az internetes világ két különböző dolog. Össze sem hasonlítható.


Vannak jóvátehetetlen tévedések. Elég baj. Nem szeretnék annak a bőrében lenni, aki belekerül egy olyan szituációba, hogy miatta ül valaki vétlenül, vagy esetleg meg is hal.:(


Itt, ebben az arc nélküli világban nincs ilyen tét. Még szerencse, hogy a rosszindulatú emberek hozzászólásai feledhetők.

Azért - tudod - nem az volt itt a legnagyobb baj, hogy összetévesztettek; hanem az, hogy ennek folyományaként mit sütöttek rám, milyen ostobaságokkal vádoltak. Na, ha a rosszindulat fájna, akkor most többen fetrengenének kínjukban. Érzelmi intelligencia nulla. Sőt, mínusz akárhány. Elég döbbenetes.


Na, mindegy is! Szerencsére vannak itt kulturált emberek, akikre érdemes odafigyelni. Számomra itt már csak ez a fontos.


Valami miatt újra és újra feljön ez a téma. Meglátok egy háeszt, és reagálok rá. Pedig sokszor nem kellene. :)

Majd iparkodom.

42. Bekacomb (válaszként erre: 1. - Perso006)
2017. márc. 22. 13:03

Tetszik a poszt felvetése. Szerintem nem jó túlagyalni a dolgokat. Hiszek abban hogy általában az első reakció a jó. Persze nem arra gondolok hogy gondolkodás nélkül rá kell vágni mindenre a választ vagy a véleményünket, de nem kell keresni a legjobb válaszokat sem, mert az már nem is mi vagyunk. Ráadásul rengeteg energiát felemészt az ilyesmi. Tudom, mert pont erről beszélgettünk a pszichológusommal. Pont jellemző rám hogy abszolút meg akarok felelni egy idealizált képnek arról hogy milyen a jó ember és én ennek mindenáron meg akarok felelni. Közben az nem én vagyok, hiszen nincs tökéletes ember.

Összességében szerintem kell egyfajta lazaság az élethez, hogy mindig és minden helyzetben vállaljuk fel önmagunkat a jó és a rossz tulajdonságainkkal együtt.

41. csikil4ny (válaszként erre: 39. - 915e4d9553)
2017. márc. 22. 12:56

Mindannyiunknak vannak hasonló megválaszolatlan kérdéseink.


Én azt mondom, hogy az legyen a legnagyobb fájdalmad, hogy összetévesztettek valakivel a virtuális világban. Nemrég olvastam egy olyan esetről, amiben egy férfit összetévesztettek egy körözött személlyel, öt évet ült le ártatlanul, egy másikat meg kérdezés nélkül lelőttek a rendőrök, mert szintén összetévesztették valakivel, ráadásul még azt is hitték, hogy fegyver van nála...

40. e8da813d29 (válaszként erre: 37. - 915e4d9553)
2017. márc. 22. 12:51

Falakat bontani csakis megfelelő önismerettel lehet.

Képes vagyok-e rá, meg tudom-e tenni.

Mert ha túlbecsülöm magam, akkor rendszeresen beletörik a bicska, és előbb-utóbb frusztráltsághoz vezet.

(Itt már ugye eleve feltételezve van, hogy az ember bontani akar, és nem csak távolról szemlélődik, elhatározás nélkül.)

Amellett az erőszak erőszakot szül, az nem kérdés.


Amivel én nem tudok mit kezdeni, az a simulékony mézesség, furfang, látszatkedvesség, aztán jön az ember hátába a kés, ha úgy adódik, ha az érdeke úgy kívánja.

Na, ott inkább maradjon fal, eszem ágában sincs bontani.

Boldogabb vagyok az egyenes beszédtől.

2017. márc. 22. 12:47

Sokan keresünk választ.

Én abban biztos vagyok, hogy van olyan, amire soha az életben nem fogom megtalálni.


Azt, hogy fáj valami - bevallani nem gyengeség. Sőt!

38. csikil4ny (válaszként erre: 35. - 915e4d9553)
2017. márc. 22. 12:30
Nem lépett túl, mert még keresi a választ, ahogyan te sem, mert újra és újra felhozod a témát. Pedig érdemes volna elengedned, mert ez csak neked fáj.
37. 915e4d9553 (válaszként erre: 33. - E8da813d29)
2017. márc. 22. 12:25

Én is azt mondom: ha a falakat lebontjuk, nem ütközünk bele.

Aztán, hogy ki hogy bont, az más kérdés.:)

36. 915e4d9553 (válaszként erre: 32. - Perso006)
2017. márc. 22. 12:23
Na, akkor jól van! :)
35. 915e4d9553 (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2017. márc. 22. 12:18

Írod: "Ha sokszor koppintanak az ember orrára, egy idő után a hideg kását is megfújja."


Hát még ha nemcsak odakoppintanak, hanem jól orrba vernek! Aztán (csak hogy érezd a törődést), újra és újra...míg több sebből nem vérzel. Ja, az, hogy csak összetévesztettek valakivel? Kit érdekel?

Ha azt látják, hogy talpra állsz, újra kezdenék. De már inkább kerülöd a találkozást.

Nem állsz ki többé velük szemben. Mert bár mindenáron azt szeretnék bizonygatni, hogy ők a gáncs nélküli lovagok, valójában ők gáncsoskodnak.


Talán valami ilyesmit ültethetett át a topikgazda a saját képére. Talán ilyesmi miatt lehet, hogy változik az ember hozzáállása bizonyos dolgokhoz. Ez nem azt jelenti, hogy az ember ne lenne önmaga, csak megtanult túllépni olyan dolgon, amin túl kell.

34. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Perso006)
2017. márc. 22. 11:38
Az is lehet, hogy csak változol. Attól, mert régen mindig kimondtad amit akartál, ha most nem teszed, nem magadnak mondasz ellent, csak már másmilyen ember vagy. Ezt kár rosszul megélni.
2017. márc. 22. 10:45

[link]


Kemény meló a kőfalakat bontani.

Annál nagyobb sikerélmény, ha megvan.

32. perso006 (válaszként erre: 29. - Csikil4ny)
2017. márc. 22. 10:40
Kaptam választ,azt amire számítottam:)pedig nem pozitív,de azt hiszem,nyertem,mert ha meg sem próbálom akkor nem tudom meg soha..:)
2017. márc. 22. 10:33
Nos,én olyan kérdésre vártam a választ,amire régen akartam,mert ugye jobb tudni,mint nem tudni vmit..azt hiszem igazad van,aki mer az nyer..ha más nem tapasztalatot!a nem adom fel elvét követem,de néha nehéz ha falakba ütközünk!!rájöttem,az ember saját magát gátolja,!
2017. márc. 22. 09:23

Alapvetően szerintem aki mer, az nyer.

Sokkal nagyobb esélye van rá, mintha meg sem próbálja.

Érik az embert sikertelenségek is, de abból is tanulni lehet. mit csináljak legközelebb máshogy, mit hogy ronthattam el ...

29. csikil4ny (válaszként erre: 28. - Perso006)
2017. márc. 22. 09:09
Az amit mi mondunk ki rólunk szól, amit a másik mond vagy nem mond az róla. A hallgatás is válasz, de ne vedd magadra.
28. perso006 (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2017. márc. 22. 07:46
Igazad van,ha sokszor megégetnek minket,akkor óvatosak vagyunk:)inspirációt kaptam tőletek és kimondtam vmit..aki mer az nyer alapon..hát válszra sem méltattak..v.fogjam fel úgy,h.a nem válaszolás is válasz??
27. perso006 (válaszként erre: 25. - Zizabella)
2017. márc. 22. 07:43
Én is a belső megérzésemre szoktam hallgatni általába,de tegnap cserbenhagyott:(
26. Lonna4 (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2017. márc. 21. 17:35
Itt a lényeg!Fel kell vállalni amit gondolsz,hogy ezt milyen módon tudod a kornyezetednek a tudomására hozni na az a mód változik az idővel.
2017. márc. 21. 14:53

Jó is lenne tudni előre, mikor lép az ember jól, mennyivel könnyebb lenne az élete.

Én általában az első megérzésemre hallgatok, általában az jön be, nem tudom inkább sejtem, hogy mért..

24. csikil4ny (válaszként erre: 23. - Perso006)
2017. márc. 21. 12:31

Ha sokszor koppintanak az ember orrára, egy idő után a hideg kását is megfújja.


Talán az idő is hozza magával ugyanezt.


Az viszont már baj, ha úgy érzed nem mondhatod ku, amit szeretnél. Valamilyen formában jobb felvállalni önmagunkat, mint belül őrlődni.

23. perso006 (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2017. márc. 21. 11:19
ebben tökéletesen egyetértek veled, viszont az sem túl jó, ha sokat gondolkozol egy dolgon,mert akkor tuti nem azt mondod vagy úgy cselekszel, ahogy azt elképzelted..például sokat szoktam gondolkodni, hogy egy ügy végére hogyan tegyek pontot és akkor addig rágom rajta magam, míg teljesen az ellenkezőjét csinálom mint amit előtte kigondoltam, vagy éppen nem is azt mondom mint amit akartam..más is van ezzel így vagy ez csak az én hülyeségem?!Önfeladás alatt azt értettem, hogy amit eddig megcsinált az ember úgy, hogy nem mérlegelt és nem nagyon fontos életbevágó dolgokról van szó, akkor azt miért nem tudja megtenni, mint előtte?!és érzi legbelül, hogy ez ne te vagy mert megcáfoltad saját magadat, hiszen mindig kimondtad amit akartál..és nem úgy, hogy megbántasz másokat persze...vagy talán félünk a számunkra kínos szituációktól?azért nem merjük..sokan mondták mi van akkor ha..ezt meg ezt megteszed..mint ahogy eddig is..és nem találtam rá választ..
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Perso006)
2017. márc. 21. 10:57

Az nem baj, ha elgondolkozol az érzéseiden és cselekedeteiden, és esetleg kétségbe vonod őket. Ez a személyiségfejlődés egy magasabb szintje. Ha belegondolsz, általában azok az emberek cselekszenek elsősorban intuitívan, és azok száz százalékig magabiztosak, akik -hogy is mondjam szépen- elég egyszerűek. Az "ami a szívemen, az a számon" mottó csak önigazolás a bunkóságra. Amikor gondolkodás nélkül kimondom, ami eszembe jut, az nem túl bölcs. Könnyen megbánthatunk vele másokat. Az önkontroll, amikor előbb megfelelő formába öntjük a mondandónkat, egyáltalán nem önfeladás. Miért lenne önfeladás, ha tekintettel vagyunk mások érzéseire?

A cselekedeteinkben is kontrollálnunk kell magunkat. Nem adhatjuk át magunkat mindig a belső késztetéseinknek, mert az sokszor kellemetlen lenne. Azzal is kontrollálom a cselekedeteimet, hogy nem engedem el magam azonnal, amikor úgy érzem, kell. Pedig az is egy elemi belső késztetés. Mégsem élem meg önfeladásnak, hogy kimegyek a mosdóba. Ahogy akkor is kontrollálom magam, ha valakit legszívesebben megütnék.

Csak az a lényeg, hogy a dilemmázásod ne menjen át szorongásba.

21. perso006 (válaszként erre: 18. - Lonna4)
2017. márc. 21. 10:46
én is mondtam már fel úgy, hogy nem mérlegelve semmit, azt mondtam, most volt elég és nem bántam meg...nem voltam kamasz és már régen kinőttem abból a korból, lassan a fiam az..:)de talán nem is baj, ha valamikor csak úgy cselekszünk és nem gondoljuk át?!most ennék egy fagyit, de ahelyett, hogy eszem pl.azon gondolkodom, hogy akkor meg fogok fázni...:)valamikor meg nem gondolkodom és elutazom csak úgy, hogy egyedül legyek és nem számolok azzal, hogy azt a pénzt esetleg másra is költhetném...akkor ezek a dolgok felelőtlenségek, vagy talán ha ezeket nem tesszük meg, akkor azt bánjuk meg?!Mindig arra tanítottak, hogy ne azt bánd amit megtettél, hanem azt, amit nem tettél meg!
20. perso006 (válaszként erre: 17. - 915e4d9553)
2017. márc. 21. 10:40
igen valószínű attól félek, hogy ha kimondom amit érzek, attól sebezhetőbb leszek és nem tudom, hogy mit reagál rá a másik..szerettem és szerettek, viszont olyan is volt a kezdetekkor, hogy szerettem és kihasználták, talán ebből van ez..viszont kevés ember tud megbántani, mert nem hagyom és nem is érdekel én nem vagyok haragtartó és elvárom a másiktól is, legyen bármilyen kapcsolatom vele..az igazságtalanság dühít és talán az az egy dolog, ami miatt kimondom amit gondolok, aztán az már más kérdés, hogy megbánom e vagy sem..:)mertem nagyot álmodni még akkor is, mikor már a fiam megvolt és merek most is, csak néha azt érzem egy helyben toporgok holott tudom már régen cselekednem kellett volna a saját és az ő élete érdekében...
19. 915e4d9553 (válaszként erre: 18. - Lonna4)
2017. márc. 21. 10:23

Bocsi! Tudom, hogy nem nekem szól az üzenet, de azt gondolom, nem baj, ha erre is reagálok. Néha az visz előbbre, ha a párbeszéd átalakul kerekasztal beszélgetéssé.:)


Szóval (ahogy én látom) - többnyire nincs időnk átgondolni, mit miért teszünk, mondunk. Mondom: többnyire. Mert általában a reakciók spontán jönnek.:) A való világban legalábbis. Természetesen teljesen más, ha az ember fel tud készülni valamire. Nyilván másként beszél, fogalmaz egy előre lefixált időpontra meghirdetett értekezleten, bármilyen eseményen. Persze az ilyen beszélgetés folyamán is előjön, hogy azonnal kell reagálnia, itt már nincs idő arra, hogy átrágja, mit is fog mondani.

Szerintem a lényeg az, hogy az ember belássa, ha tévedett. Ha valaki meg tud győzni, akkor képes vagyok átértékelni a dolgokat. Viszont nem vagyok megingatható akkor, ha azt érzem, hogy valaki rám akarja erőltetni a saját elképzelését. Azt meg kifejezetten gyűlölöm, amikor valaki osztja az észt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook