Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Aki jár/járt már hasonló cipőben, kérem segítsen! fórum

Aki jár/járt már hasonló cipőben, kérem segítsen! (tudásbázis kérdés)


1 2
37. Csiga78 (válaszként erre: 34. - Grepike)
2009. aug. 31. 15:51

Nálunk is volt van ez a helyzet.Ő most múlt 3 éves és mondogatja,hogy ott a szellem,ő látja.


Állítólag ők még képesek látni az angyalokat.(én modjuk ezt elhiszem).


Az meg hogy mitől lesz bensőséges egy szülő-gyerek kapcsolat szerintem soktól függ.Nem mondanám,hogy csak ettől.Az én Fiam soha egy percet nem aludt velem mégis mindig odabújik hozzám és mondogatja,hogy szeret.Ez mind annak a kérdése,hogy mi szülők milyen kapcsolatot alakítunk ki.Én azért nem akartam,hogy velem aludjon,mert a gyerek 8 hónapos koráig többször úgy ébredtem fel,hogy Úr Isten ráfeküdtem a gyerekre.

36. andi6020 (válaszként erre: 31. - VTünde)
2009. aug. 31. 12:08

Nem értelek félre, nincs ezzel gond :-)

Én csak a saját helyzetemet mondtam el, és még az sem biztos, hogy újra így csinálnám

2009. aug. 31. 11:14

vissazolvastam, de hülyén hangzik.. én nem hiszek a szellemekben!


véleményem szerint rossaz álmodott és lehet, hogy emiatt nem akar visszaaludni...

2009. aug. 31. 11:03

Sára egyik délelőtt azt mondta az ajtónak, hogy "papa". Mindkét nagyapja meghalt már, nem ismerte őket. Az apját apának hívja...

Megkérdeztem tőle, mit mondott, erre mutogatott, és mondta bácsi/papa felváltva!!! Nem gondoltam semmire, mondtam, hogy nincs ott senki...bla-bla..

néhány nappal később férjem elmesélte a kolléganőjének, neki három éves a lánya... mondta, hgoy az ő lánya is mondta, hogy ezt-azt lát... nem hiszek az ilyenekben, csak legyintettem.

Viszont egyik este olyan 11 körül Sára hirtelen felsírt az ágyában és azt kiabálta, hogy "bácsi". halálra rémített!!!! Mondtam, hogy "apuka (apósom) menjen innen, ne rémisztgesse ezt a gyereket"... azóta nincs ilyen. Lehet, hogy fél a gyerekem valamitől!!!??

33. Grepike (válaszként erre: 32. - VTünde)
2009. aug. 31. 10:58

talán múlthéten kezdte... neki az apja kell! Én hiába megyek, az nem jó.

Viszont volt előzménye a dolgoknak... legalábbis többen azt állítják körülöttem, hogy összefúgg a dolog... én nem tudom... nem nagyon hiszek a szellemekben... mindjárt leírom, mi történt.

32. VTünde (válaszként erre: 29. - Grepike)
2009. aug. 31. 10:50

Szia!


Nóri iszik, ha kihozom (mert kihozom) de aztán nem lehet visszavinni a szobájába, mert ha közeledem az ajtó felé ordít:(


Sára mióta csinálja ezt?


Ja, azt elírtam most éjjel mit csináltam, de nem jött be.

31. VTünde (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2009. aug. 31. 10:48

Félre értesz, úgy érzem.


Imádjuk a lányunkat és imádunk összebújni, 1,5 éves koráig egy szobában aludtunk, de úgy éreztük, eljött az ideje hogy külön aludjon.


Szereti is a szobáját, nappal is sokat játszik ott, és ált. jókat is alszik, ezt nem értem, hogy most mi van.

A mi ágyunk 160 cm széles ,ha olvastad, az egész lakásunk nem nagy, azon nem lehet kipihenni magunkat, ha hárman alszunk.

30. VTünde (válaszként erre: 27. - Becseiagi)
2009. aug. 31. 10:45

Nóri inni szokott hajnalban, csak vissza menni nem akar a szobájába:(


Nappal van Nálunk ez, h beviszem, leteszem, hallom a bébiőrből h játszik egy darabig, aztán elalszik.Este mellettünk alszik el, csak az ébredés a gond, mert csak köztünk alszik vissza.

Azt nem szeretném, hogy erre rászokjon.Ráadásul nem tudunk így normálisan pihenni, főleg én, mert keresztben fekszik a fejemnél...és mindenhol.

29. Grepike (válaszként erre: 5. - VTünde)
2009. aug. 31. 10:20

Szia!

Nálunk Sára 18 hónapos. Ő is ugyanezt játssza mostanában. Este simán elalszik, de hajnalban 3-4 között ébred és ordít. Kérdezzük, hogy fáj-e valami? nem! félsz valamitől? erre nem válaszol, éhes vagy? Igen!, Szomjas vagy? Igen... mert tudja, hogy ki kell jönni a szobából a konyhába... ha kijöttünk, már semmi baj nincs! Enni nem eszik, inni nem iszik...csak le kell ülni vele a konyhába. Megnyugszik és vissza lehet tenni alduni.

Ezt én sem értem nála.

Ti ki szoktátok hozni? És akkor megnyugszik?

2009. aug. 31. 10:05

Mi még együtt alszunk a lányommal. A fiammal is így volt, 8 évesen döntött úgy hogy a saját szobájába vonul. Nem dicsőség, és nem mondom, hogy bárki kövesse a példámat, de mi imádjuk.


Valahol azért ezt nem értem. Sokan azon is ki vannak akadva, ha egy háraspár külön alszik, hogy miért nem hiányzik a másik közelsége, szuszodása, bújása. Ha a gyereknek van neg ez az igénye, azt mindenképpen külömböző cselekkel, pratkikákkal akarjuk megszüntetni. Tényleg olyan fontos ez? Nálunk az esti összebújásokat semmi nem pótolhatja. (Csináltattam egy 250cm széles ágyat, tehát el is férünk.)

2009. aug. 31. 09:52
Én mikor hajnalban felébred, akkor adok neki megint egy negyed liter tejcsit, amennyi jól esik neki, annyit iszik belőle. Aztán a vállamra veszem büfizni, kicsit ringatom, és beteszem az ágyába. Alszik mint a bunda... :) Van nappal is és este is olyan, hogy nem bír egyből elaludni, olyankor felül, de kijövök egyből ahogy lerakom. Van a kiságyán egy zenélő maci, azt olyankor felhúzza, és nem tudom mit csinál, de mire lejár a zene, és bekukucskálok addigra már fekszik szépen hason a helyén, és alszik.
2009. aug. 31. 09:44
Ági most a hajnali ébredés a probléma, este azért a napokban már szépen elalszik úgy h ott vagyok mellette...hajnalban viszont ki akar jönni a szobájából:(
25. becseiagi (válaszként erre: 20. - VTünde)
2009. aug. 31. 09:38
És hogy ha nálatok pihenhetne el, elmondanátok neki, hogy mikor már nagyon álmos, akkor átviszed, leülsz mellé az ágya mellé és ott vagy mellette amíg el nem alszik? Ezt a módszert használta a Jojo is a "Segítség szülő vagyok!" című műsorban. De akkor nem beszélhetsz hozzá, csak ott ülsz. Ha feláll, akkor lefekteted szó nélkül.
2009. aug. 31. 09:35

Én kipróbáltam a 3 gyerekemnél 3 félét. Minddel meg voltam elégedve. Visszagondolva nekem mind a 3 fajta alvás rengeteg élményt nyújtott. Mindnek meg van az előnye és a hátránya is.

Az első lányommal egy szobában aludtam, az ágyam mellett volt a kiságya. Másfél éves korában kapott egy heverőt. Simán külön szobába került rá 1 év múlva.

A második lányom kb. fél éves korától együtt aludt velünk egy ágyban. Nagyon belsőséges lett ettől a viszonyunk vele, azóta is szeret hozzánk bebújni az ágyunkba.

A fiunk születésétől kezdve külön szobában van, és vele sincs gond.

23. VTünde (válaszként erre: 16. - Csiga78)
2009. aug. 31. 09:33
Nincs folyosó, a nappali-konyha-étkezőből nyílik a szobája, ott meg megy a tv, tehát addig bezárom az ajtaját, amíg nem megyünk aludni, akkor kinyitom, de a bébiőr is be van kapcsolva.
22. VTünde (válaszként erre: 15. - Csiga78)
2009. aug. 31. 09:30

Az ágya kihúzhatós (mondjuk rövid, de megoldom)...ezek szerint az kevés ehet h mellettem alszik el?


Háát igen, lehetséges, mivel éjjel felébred és nem vagyok ott...

21. VTünde (válaszként erre: 14. - Krinya5)
2009. aug. 31. 09:27

Igyekszem mindenben következetes lenni, de ezzel nem tudok még mit kezdeni jelenleg...már mindent kitaláltunk h este bevigyük (azért ez most működik) pl. a mi szobánk be van csukva, elvesztettük a kulcsot, ezért a nappaliban alszik Anya és Apa is, Nóri meg a szobájában...


De hajnalban nem hagyhatom ordítani:(

20. VTünde (válaszként erre: 13. - Becseiagi)
2009. aug. 31. 09:24
A 2. részre a válaszom: 1,5 éves koráig cicin aludt el, aztán már nem kellett a szopi és nappal elalszik magától úgy hogy beviszem, betakarom...este viszont mellé kell feküdnünk, van amikor Apa és Anya is kell.Ilyenkor ott vagyunk, amíg elalszik.
19. VTünde (válaszként erre: 13. - Becseiagi)
2009. aug. 31. 09:22
az a baj, hogy kicsi a szobája ( a lakásunk is 40 m2), nem sok lehetőségünk van rendezkedni:(
2009. aug. 31. 09:18

Persze vannak dologok,amikor nem.De egy egészséges gyermek esetében én meg a vele alvásnak nem vagyok a híve,mert azért ne mondja nekem senki,hogy azt a házaséletet nem teszi tönkre,hogy köztünk alszik a gyerek.Lehet,hogy a férj feleségre való tekintettel csak mosolyog közben meg csak azt érzi,hogy "le lett cserélve".


Egyébként ezért járok be hozzá sűrűn,hogy halljam,ahogy szuszog.Meg ott volt a babyfone.Azzal ugyanolyan volt mintha mellette alustam volna.

2009. aug. 31. 09:10

én nem vagyok a külön szoba híve,,

szeretem hallani hogy a gyerek mellemet szuszok ..

mivel az első gyermekem is tüdőasztmás lett kicsinek

ha nem vagyok éjjel vele megfullad,,

16. Csiga78 (válaszként erre: 12. - VTünde)
2009. aug. 31. 09:02

Ne-ne-ne.Mert azzal meg hozzászoktatod,hogy csak lámpa mellett fog tudni aludni és megint csak szenvedni fogsz,akkor inkább kint a folyosón,amit 1-2 óra múlva lekapcsolsz.Mi is így csináltuk és ha nincs felkapcsolva jön a hiszti.


Másik,ha még picivel nagyobb lesz,akkor tényleg félni fog a sötétben.

2009. aug. 31. 08:58

De lehet,hogy meg kéne próbálnod,amit fiti írt,csak úgy,hogy te költözöl be egy kicsit a szobájába és szép, lassan,fokozatosan kijösz onnan.Macerás,de nekem mindenre azt szokta mondani a Nővérem,hogy mindig mindenről annyi időbe telik a leszoktatás,mint amilyen hosszú ideig engedtem.Na jó azért nem 19 hónapig kell aludnod a szobájában,de szerintem ez lesz a megoldás.


Beviszel egy matracot a szobájába és este vele fekszel le.Így látja,hogy ott vagy.Valószínű fél,hiába tudja,hogy ott vagytok vele a lakásban,de nem egy légtérben.Aztán pár nap múlva,de szerintem lesz az 1-2 hét,már el tudod neki magyarázni,hogy most már nagy,nem kell félni itt vagytok,bármi baj van csak kiabáljon és mentek.Meg különben is apa szomorú lesz,ha nem vele alszol,mert ő is így szokta meg.Meg ilyenek.De természetesen ez az én véleményem,mert mi mindig mindent így csináltunk vele.Mikor beteg volt ott aludtam az ágya mellett 3-4 napig a földön.5. nap már követelte,hogy miért nem jövök és akkor elmagyaráztam neki,hogy azért aludtam itt,mert beteg volt,de most már apával kell kicsit aludnom,különben szomorú lesz ő is.Megértette és nem volt gond.

Fokozatosan csinálod biztos sikerülni fog.Először reggel látja,hogy ott vagy.Utána,már kicsit korábban kijösz,majd pár nap múlva megvárod míg elalszik és kijösz.


Remélem tudtam kicsit segíteni.


Sok sikert:))))!!!!

2009. aug. 31. 08:58

A mi lányunk is 19 hónapos, én is féltem az együtt alvásról leszoktatásról, ezért 7 hónaposan a szobájába költözött, már lassan 1 hónapja nem kell mellé feküdni sem, bemegy és egyedül elalszik. Néha ő is sír, főleg ha apa is itthon van, ő éjszakázott amikor kezdtük. Olyankor még kicsit engedem játszani. Tegnap az új babával csendesen ment második körben aludni, fáradtan könnyebben elalszik. Ezt én is a fogának tulajdonítom.

Szerintem is türelem kell, következetesen nem beengedni az ágyatokba.

13. becseiagi (válaszként erre: 5. - VTünde)
2009. aug. 31. 08:57

Nem lehet, hogy rossz helyen van az ágya? Van ez a vízkereszt dolog. Leírni nem tudom pontosan, de lehet, hogy hallottál már róla. Mi a is teszegettük a fiunk kiságyát, mikor haza hoztuk a kórházból. Először volt a rövidebb falfele téve, aztán elfordítottuk a sarokban a hosszabb falra, és végül a az ajtónak a falára tettük, az ablak alá, most is ott van.


Vagy esteleg... Hogy szoktad bevinni? Igaz az én fiam még csak 10 hónapos, de este kap egy negyed liter tejcsit néha elalszik a kezemben közbe, aztán felveszem a vállamra, hogy ha büfiznie kell, akkor kijöjjön. Ez a mi szobánkban történik, aztán ha alszik ha nem, viszem a szobájába, és leteszem hasra az ágyába.

12. VTünde (válaszként erre: 10. - C95c921ae7)
2009. aug. 31. 08:54

Egész éjjel még nem hagytam égve kislámpát, az segítene, hogy ha felébred, nincs sötét?


Eddig nem félt? De most sem mindig van ez így...érdekes.

2009. aug. 31. 08:53

De hogy lehet az, hogy hetekig nem volt semmi gond?


Nem hirtelen vittük át egyébként, pár napig csak játszani mentünk be a szobájába.


Most éjjel 1/4 4-kor ébredt, 15-20 percig csak az ölemben ült, de ha lefeküdtem Vele, ordított!

Ezt sem hallgatni nem tudom, sem Apa nem tud aludni, ő meg 5-kor ébred:(


Mit tegyek, hogy csináljam?

2009. aug. 31. 08:51

Vagy megint jön a foga-kevésbé val.színű. Vagy egyszerűen fél. Elért abba a korba, mikor már az értelme olyan szinten van, hogy elképzel dolgokat, vagy felidéz látottakat. Szinte minden gyereknek van egy félős korszaka , ált. 2-3 év között. Nálatok lehet, hogy hamarabb jött el.

Hagyj égve kislámpát és mesélj neki kedves, vidám történeteket elalvás előtt, maradj is ott vele akár egy darabig.

9. Csiga78 (válaszként erre: 7. - 2104cc91e8)
2009. aug. 31. 08:50
:)))
8. Csiga78 (válaszként erre: 5. - VTünde)
2009. aug. 31. 08:50
Hozzászokott,hogy veletek van.Nálunk az első perctől a saját szobájában aludt,így nekem meg az afurcsa,hogy szerettem volna vele aludni,de nem engedi,csak úgy,hogyha bebújok az ágyába mellé,de nem túl nagy az ágya:))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook