Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aki használ ionkazánt, mekkora a villanyszámlája? fórum

Aki használ ionkazánt, mekkora a villanyszámlája? (tudásbázis kérdés)


23. editmama55 (válaszként erre: 22. - Kristo_f)
2016. máj. 7. 21:11

Nagyon szépen köszönöm az eddigi tanácsokat, átadom a páromnak az üzenetet.

Remélem sikerül majd neki megoldani ezt a problémát, a napelemekkel, és a napkollektorral szépen megbirkózott, azok már sikeresen működnek.

További szép estét mindenkinek itt a fórumon.

22. kristo_f (válaszként erre: 21. - Editmama55)
2016. máj. 7. 12:43

ha szükséges lenne információ még a páromnak, magán levélben kérdezhetek esetleg ??? "


Nem! És nem azért mert elzárkóznék a segitségtöl, hanem, "személyesen" még nem volt dolgom vele

Műszaki, villamos szakember vagyok, de erröl a témárol én is csak a netröl szedem az infókat


Egy hátulütője van az ionkazánnak, amire elöbbi válaszomban nem gondoltam.

El lehet szigetelni magát a fűtőelemet, ezt nevezik a villamosiparban kettős szigetelésnek, lehet műanyag csövet is iktatni az elsődleges vízkörbe, de mivel a viz vezeti az áramot és a fűtő elektródák a vizben vannak közvetlenül, ezért kérdéses az életvédelem és tiltották be


Nem tévesztendő össze egy villanybojler fűtésével, ott burkolat van a fűtőszálon

Az ionizációst úgy képzeld el, mintha a konnektorbol két szál drótot egy pohár vízbe meritenél


Talán egy megoldás lehetne.

A fűtéskört műanyag csővel egy hőcserélőn átvezetni, akkor nem érintkezik a hálózati villannyal és vizzel a lakás radiátoros része

Hőcserélő nem más, mint egy "hordó" amibe be és kifolyik a radiátorok vize, de műanyag csőben átvezetik rajta a fűtés kört is. Igy átadja a meleget és el is szigetelődik egymástol a két vízrendszer/vízkör.

Vannak indukciós fűtési módok, az már tökéletesnek mondható életvédelmi szempontbol

Itt egy demonstráció

[link]


Ez hasonlóan működik, mint az indukciós főzőlap, csak mágnestér kapcsolat van a fűtéskör és a fűtendő anyag/víz között

Nade ez csak példa, nem oldja meg a ti gondotokat és elég bonyolúlt magyarázat lett


Nincs jobb tanácsom, mint egy szakcéghez fordulni és feltenni neki ezeket a kérdéseket az életvédelemmel kapcsolatban

21. editmama55 (válaszként erre: 20. - Kristo_f)
2016. máj. 6. 21:40

Kedves kristo_f !

Köszönöm a hozzászólást, megmutatom a levelet a páromnak, ő biztosan jobban érti majd a tanácsát, amit írt.

De hadd kérdezzem meg:- ha szükséges lenne információ még a páromnak, magán levélben kérdezhetek esetleg ???

A párom mindenképpen át akar állni villanyfűtésre, mert már működő napelem rendszerünk van, és most bálás kazánnal fűtünk, ami eléggé piszkol , és már unjuk.

Ezért gondolt a párom a villanykazánra.

De sajna itt a környékünkön még ezek nem elterjedtek, még a napelemek sem igazán .

Köszi előre is !!!

Szép estét minden fórumozónak !

20. kristo_f (válaszként erre: 19. - Editmama55)
2016. máj. 6. 14:00

Nincs ilyen készülékem, de ismerem a működési módját

Ha a villamosipari szabványoknak, különös tekintettel az érintésvédelemre/földelés érintésvédelmi relé/ szerelik nem lesz baj belőle

Az a feneség benne hogy az egyik "pólust" közvetlenül a fémtartályra körik, ami szabadon hozzáférhető. Pontosbban, a szerelési utasitásban, ha nem is ennél a tipusnál, azt tanácsolják és a telepitő cég is úgy késziti, hogy egy szigetelt/műanyag burkolattal látja el a fűtőtestet

Ez a szerelési mód esetleges, magán, hozzá nem értő szerelés esetén ezért életveszélyes lehet.


Véleményem szerint a magánkereskedelemben eladott bármilyen készülék árát nem kaphatod vissza ha az működik tehát eleget tesz a működési feltételeknek

Ugyanis adott határidőtöl van megtiltva a forgalmazása a kereskedelemben.

Az eladó mondhatja, amikor ő vette még nem volt tiltva és nem emlékszem hogy a már eladott készülékeket kötelező jelleggel visszahívásra/visszavásárlásra kötelezték volna.


Persze adva van a bírósági eljárás, de kétes a kimenetele és az ideje

Én, mint szakember, magamnak biztonságosan szerelném fel, de ezt itt a hosszúsága miatt nem részletezem

Hócserélő, ionkazán csővezetékbe műanyagcső közbetét stb

Itt egy video

[link]

19. editmama55 (válaszként erre: 17. - Villanylap)
2016. máj. 6. 10:54

Üdv. mindenkinek itt a fórumon.

Én új tag vagyok, ma találtam ezt a fórumot.

Érdekel ez a téma, mert a párom is az új megújuló energiával foglalkozik, szeretnénk környezettudatosan megoldani a fűtést a házban.

Jelenleg az a problémánk, hogy a párom a neten talált egy villanyfűtésre alkalmas szerkezetet - a Galan kazánt. - Hirdetésben talált is a Jófogáson- és egy elektromos "szakembernek " nevezett emberkétől megvásárolta- . Hivatalos adásvételi nélkül , /messziről utaztunk érte, és egy benzin kúton találkoztunk, mert ismeretlen volt nekünk a környék. /

Szóval a párom elég jelentős összeget adott a Galan-ért, amiről kiderült, - ahogy itt is olvasom a fórumon, hogy a PMFH - megtiltotta a használatát és forgalmazását. Amikor erről felvilágosítottak bennünket , akkor közölte a párom az eladóval, hogy ezt ő biztosan tudta, és kérte, hogy adja vissza az árát, visszaviszi neki a Galan-t.

Erre a pasi azt mondta, hogy ezt nyugodtan lehet forgalmazni, sőt forgalmazzák is, nem kell másokra hallgatni, és nem adja vissza a pénzt.


Bocsánat, hogy ilyen bő lére eresztettem a hozzászólásomat, de azt szeretném kérdezni, hogy tud-e valaki konkrét dolgot erről a helyzetről, és hogy valójában van-e olyan valaki itt a fórumon, akinél működik ilyen készülék ???

- Galan - 9 KW-os .

Nem szeretnénk, ha esetleg a családunk - gyerekeink, unokáink biztonsága veszélyben lenne az elektromos fűtés miatt.

Kérem adjanak tanácsot, mit tegyek , hol tudnék ennek hivatalosan utána járni ?

Üdv. Tyúkanyó

18. torcat (válaszként erre: 13. - Szalmalány)
2016. ápr. 28. 13:40
Szalmalány, 2013 ban azt irtad most szerelik, elmondod nekünk most mi a véleményed? müködik? fogyasztás tapasztalatok?
2016. márc. 1. 14:56
Jó tudni, hogy a STAFOR, a BERIL és a GALAN típusú ionkazánok esetében jogerős tiltóhatározat született, amelyben a Piacfelügyeleti és Műszaki Felügyeleti Hatóság megtiltja a terméktípusok forgalomba hozatalát és értékesítését, emellett rendelkezik azok visszahívásáról és a felhasználók széleskörű tájékoztatásáról. Az indoklás szerint a készülékek az alapvető biztonságtechnikai követelményeknek való megfelelősége nem igazolt, használatuk veszélyeztetik az emberek biztonságát. Lásd a Villanyszerelők Lapja cikkeit a témában.
2014. dec. 30. 08:10
üdv.mindenkinek valaki irna további tapasztalatot az iokazánrol.desztvízzel kell a csőrendszert töltene?3KW ionkazán működés közben kb. mit fogyaszt?BÚÉK
15. Yodesz (válaszként erre: 2. - Szalmalány)
2013. nov. 6. 21:36

Üdv!

Engem is érdekelne az ionkazán. Sajnos társasházi lakásunkban a jelenlegi szabályozás szerint már nem lehetséges a gáz központi fűtés kialakítása. Jelenleg konvektor van mindenhol. Viszont ez egy jó megoldás lenne a problémámra.

Érdekelne, hogy akinél már működik ez a típusú fűtés, milyen tapasztalatai vannak, mekkora lakásban/házban mennyi a fogyasztása, számlája?

Ha beengedne otthonába meg is nézném élőben működés közben. Már sok fórumot olvastam, jót is, rosszat is írnak, így csak a saját szememnek hiszek.


EZÉRT KÉREM, AKINEK ILYEN FŰTÉSE VAN ÉS MEG IS NÉZHETNÉM SZEMÉLYESEN NÁLA AZ JELENTKEZZEN EZEN AZ EMAILEN!

csernaig@gmail.com

Előre is köszönöm!

14. 18f139611b (válaszként erre: 12. - Szalmalány)
2013. okt. 31. 15:03
Még konkrétan senkivel. Néhány napja hallottunk először róla. Párom víz gáz fűtésszerelő és az egyik kuncsaftja kérdezett rá és most járjuk körbe a dolgot. Unokaöccse meg most vett lakást és nála is új fűtési rendszert kell kialakítani és neki is javasoltuk, hogy érdeklődjön. De ezt az orosz céget fogom ajánlani neki is, hogy keressen rá.
13. Szalmalány (válaszként erre: 11. - Szalmalány)
2013. okt. 31. 11:59

Viszont hosszú távon az ionkazán gazdaságosabb. (Még személyes tapasztalatom ugye nincs, de a mérnök számolt itt nekünk.)

A másik ugye: a meleg víz "elkészítése".

Cirkónál pl. az könnyen megy, de ionkazánnál nekünk azt javasolták, vegyünk inkább villanybojlert, az olcsóbb. (200 e lett volna a hőtároló kiépítése, a bojler meg kb.50 000. Mivel 2-3 év múlva tervezünk elköltözni, ezért több ok van a bojler mellett, mi ezt választottuk. A mérnök pasi is ezt ajánlotta.)

Ezt Nektek kell eldöntenetek.


Ha gondoljátok, írjatok majd rám privit és elmondom a tapasztalataim január környékén.

12. Szalmalány (válaszként erre: 9. - 18f139611b)
2013. okt. 31. 11:54

Nem tudom kikkel beszéltetek, de az a cég (mi az orosz nevűvel szerződünk), ők megkapták az energetikai tanúsítványt, így h- tarifájú árammal is múködhetünk, szóval az olcsóbb lesz a gáznál havi-10-20 000- rel mindenféleképp.

Nálunk kéményt kéne bélelni, mivel belvárosi bérházban lakunk, ez már majd 400 000 lenne, én ezért kezdtem el mást keresni (na meg utálom a gázt).

11. Szalmalány (válaszként erre: 8. - Temmp)
2013. okt. 31. 11:50

Akkor nem biztos, h érdemes belefognotok az ionkazán vételbe. Ugyanis a 6kw-os kell nekünk, és az beszereléssel együtt 400- 450 000 körül lesz.

Ha mindenetek ki van építve gázosra, akkor lehet egyszerűbb egy új kazánt venni, az úgy tudom 200- 300 ezer körül megvehető.

Anyagilag egyben ez kevesebb.

10. 18f139611b (válaszként erre: 2. - Szalmalány)
2013. okt. 31. 06:35
Akkor február környékén érdeklődni fogok nálad :) mi most hallottunk róla és felkeltette főképp párom érdeklődését...
2013. okt. 31. 06:33
Nekünk is azt mondták, hogy nem lenne több a villany, mint amit most gázra költünk. De én nem nagyon hiszek benne, ezért vártam tapasztalatokat.
8. temmp (válaszként erre: 7. - Szalmalány)
2013. okt. 30. 16:55

igen, padlófűtéssel, számítógépről vezérelve, van kandalló hely is, ott is bélelt a kémény,

a kazán vacak

2013. okt. 30. 15:08
Ki van építve a radiátor rendszeretek? Kéményetek ki van bélelve?
2013. okt. 30. 15:04
35- 40 000 volt a havi gázszámla télen. De nekünk nem cirkónk volt, hanem cserépkályhánk héra 3- mal.
5. temmp (válaszként erre: 4. - Szalmalány)
2013. okt. 30. 14:00
Rosszul fogalmaztam, a gázfűtésért mennyiz fizetettek. Nekünk is kazánt kell cserélni lassan, mindene gondolkodunk.
2013. okt. 30. 12:35

Mindegy mennyi volt, mert gázzal fűtöttünk.

A fűtés költsége lett volna 20- 25 000 Ft, vezérelt áram és "normál" tarifa mellett.

H- tarifával valószínű 10- 15 000rel emelkedik meg a havi számlánk.

3. temmp (válaszként erre: 2. - Szalmalány)
2013. okt. 30. 09:22
Eddig mennyi volt a szamlatok?
2. Szalmalány (válaszként erre: 1. - 18f139611b)
2013. okt. 30. 08:39

Ezt 2 hónap múlva megmondom, nekünk most szerelik.

A mérnök szerint a kb.90 m2 lakás fűtési költsége 20-25 000 LETT VOLNA, de mivel kaptak valami különleges energetikai tanúsítványt, emiatt jogosultak vagyunk h- tarifás áramot használni, szóval ennél olcsóbb lesz. Jelenleg ezt intézzük, utána ha már fűtöttünk vele 1 hidegebb hónapot, akkor tudom megmondani.

2013. okt. 30. 07:31
Használ valaki ionkazánt? Mekkora a villanyszámlád?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook