Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akadozó tájékoztatás (?) fórum

Akadozó tájékoztatás (?) (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Akadozó tájékoztatás (?)

2009. febr. 23. 09:14
attól függ milyen beteg a gyereked ennek egy orvosi szakvéleménykell amivel igazolják hogy jogosult vagy az emelt szintü családi pótlékra ami 22300 ft
2008. márc. 26. 10:50

Sziasztok!

Nekem a szülés után mondták, hogy jár az emelt családipótlék. Barátnőm szólt, hogy azzal az önkormányzatnál kell igényelnem a közgyógyigazolványt. ( hát az egy církusz!) Felhívták a háziorvost, hogy hány doboz tápszert eszik meg egy hónapban (5), erre a gyógyszerkeretet megállapították 1 dobozra/ hónap. Aranyosak, ugye? Spóroljunk a beteg gyereken!

A többi járandóságról én sem tudok semmit!

Nem arról van szó, hogy az ember pénzt akar, mert beteg a gyereke, de rengeteg plusz költség merül fel.

2008. márc. 25. 15:25

Sziasztok!

Én is hasonló cipőben jártam, nekünk se szólt senki, hogy mik azok a juttatások amiket tartossan beteg gyerek után igényelhetünk. Én már a gyest nem igényelhetem mert elmult 10 éves, jelenleg ápolásin vagyok vele. Van még egy juttatás amit az önkormányzat fizet ez pedig az ugynevezett-gyermekvédelmi támogatás, ha ezt megitélik akkor az oviban, isiben az étkezés ingyenes, a tankönyv ingyenes, és nem csak a beteg gyereknek hanem a tesójának is, + évente 2X pénzbeni segélyt kapunk ( 10 000 ft)

2008. márc. 24. 13:53

Szia!

Nekem is hasonló problémám van,nekem se szólt senki,pedig a kisfiam 1 éves kora óta asztmás,azóta már 2x szer voltunk kórházba,3 havonta pulmonologiára járunk mosz 2 és fél éves!

Senki se szólt nekem,hogy járnak ezezk a dolgok én is csak egy ismerősömtől tudom. Most ott tartunk,hogy az emelt családira már elküldtem a papírt,sajnos még választ nem kaptam,pénzt meg pláne,a hosszabbított gyest egyenlőre nem veszem igénybe,mert nekünk csak szeptemberbe jár le,a közgyógyot meg még nem igényeltem.

Röviden ennyi az én történetem.

Igen,erre oda kéne figyelni az orvosoknak,vagy a védőnőknek,ha más nem is,de a kórházban legalább szólhattak volna.

2008. márc. 24. 11:03
A tartósan beteg gyerek után járó ellátásokról véleményem szerint hiányos a tájékoztatás - vagy csak én nem találkoztam olyan orvossal (vagy védőnővel) aki felvilágosított volna a lehetőségekről. Remélem ezzel a pár sorral tudok segíteni olyan szülőknek, akik hasonló cipőben járnak.

Ugrás a teljes írásra: Akadozó tájékoztatás (?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook