Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tud valaki tájékoztatást adni, aki 57%-os rokkantságot ért el és szakvélemény szerint rehabilitálható, kihez kell fordulni? fórum

Tud valaki tájékoztatást adni, aki 57%-os rokkantságot ért el és szakvélemény szerint rehabilitálható, kihez kell fordulni? (tudásbázis kérdés)

2010. jún. 1. 20:28
Köszönöm Mindenkinek a hozzászólásokat!
2010. jún. 1. 20:25

[link]

ezt érdemes átböngészni, itt elég sok esetet leirnak, kik hogy jártak, mik a tapasztalatok a rehab. járadékkal. Nézzétek meg. Lehet kérdezni is, válaszol a jogász.

13. Buksi13 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2010. jún. 1. 20:23
Igen sajnos mostanában nagyon sok embert hallani, még volt olyan is akit 90 %-ról tettek vissza 50-re. És sajnos mindig azok szivják meg , akik valóban betegek. EGyébként nem köteles elfogadni bármilyen munkát, a mentor is segit. Legalábbis nálunk nagyon normálisak voltak. És hát nincs is olyan sok lehetőség. Még az egészséges embereknek sem. Hát én ilyen nyomtatványról nem tudok, persze ez nem jelent semmit. De ha azt irták, hogy rehabilitálható, akkor szerintem köteles részt venni. Különben nem kapja a járadékot. Vagy tényleg érdemes lenne fellebbezni.
12. globus (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2010. jún. 1. 20:07
Én biztosan fellebbeznék, a leírtaknál jóval kevesebb betegséggel is leszázalékolnak.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Globus)
2010. jún. 1. 19:57

Most beszélek vele éppen...fél a fellebbezéstől, mert volt már rá példa,hogy megszívta valaki. Kevesebbre százalékolták le. Ez meg most 3 évre megkapta és úgy gondolja ez a biztos.

Szakorvos igaz azt írta nem rehabilitálható,de a ORSZI szerint igen.

10. globus (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2010. jún. 1. 19:49
Fellebbezett? Ez az állásfoglalás végleges?
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Buksi13)
2010. jún. 1. 19:45

Ma volt munkaügyi központban és azt mondták neki, hogy köteles felvenni a kapcsolatot velük. Eddig nincs is probléma, csak attól fél, hogy köteles elfogadni bármit. Én próbáltam nyugtatni ,hogy gondolom nem eszik olyan forrón a kását...de eléggé zaklatott most.

A felesége mondta, hogy van valami nyomtatvány, amelyben van egy kérdés, hogy kíván-e részt venni a rehabikitációban.

Sajnos neki béna az egyik keze,csuklótól. Infarktusa volt,tüdő beteg, és a hasi aortáig műerei vannak. A cukor, köszvény ,magasvérnyomás,stb. az már csak hab a tortán....nem elhízott normál alkatú férfi.

8. Marott (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2010. jún. 1. 19:41
Én nem régiben kaptam ilyen határozatot. A határozat elején található, hogy 15 napon belül jelentkezni kell az illetékes munkaügyi központnál. Ott találkozik az illető a mentorával, aki a rehabilitációs időszak alatt, általában 2-2,5 év segíti visszajuttatni a munka világába. Nálam most a jelentkezés után meg kell várni a jogerőt, azután behívnak a M.Kp-ba, alá kell írni az együttműködési megállapodást. Az én esetemben meglévő munkahely lesz a rehabilitációs munkahely,én visszamentem dolgozni a betegségem előtti munkahelyemre. A járadék összege a rokkantnyugdíjának a 120 %-a, mert nyugdíjjárulékot vonnak, mert ez az idő nyugdíjhoz jogszerző idő. Állapot rosszabbodás esetén lehet kérni az újabb felülvizsgálatot, egyéb értesítést ennek lejártáról nem kapsz,magadtól kell jelentkezned felülvizsgálatra.
7. access (válaszként erre: 6. - Buksi13)
2010. jún. 1. 19:36
Ez elég érdekes. Azért írtam, mivel én is túl vagyok a leszázalékolásokon és az enyém meg kapta. Akkor fénymásolatot kell készíttetni és el juttatni a házi orvoshoz, a többiben neki kellene segíteni.
2010. jún. 1. 19:33
a háziorvos nem kapott semmit a bizottságtól. Nekem küldték a határozatot.
2010. jún. 1. 19:31
Ha rehabilitálható, akkor a házi orvosa tud segíteni, ő is meg kapja a bizottságtól a megfelelő tájékoztatást. Hivatalos úto. Tehát akkor azt kell fel keresni. A munkaközvetítős részt már nem tudom.
2010. jún. 1. 19:30
a munkaügyi központtal kell felvenni a kapcsolatot. És akkor majd ők próbálnak segiteni, én is rehab. járadékos vagyok. Nekem már eltel másfél év, és most rajtuk keresztül sikerült egy itthoni távmunkát találni. És igy még a rehab. járadékom is megmarad. Ha azt irták, rehabilitálható, akkor köteles , meg van hogy hány napon belül felkeresni a munkaügyi központot.
2010. jún. 1. 19:27

...... rehabilitálható, annak kivel kell felvenni a kapcsolatot.

Illetve, ha annyira beteg köteles felvenni a helyi munkaközvetítővel a kapcsolatot?

Kérlek benneteket csak az írjon aki hasonló szakvéleményt kapott, vagy jártas az ügyben. Válasz jöhet akár privátban is. Válaszolni kérdésre azonnal nem tudok, mert nem engem érint a dolog.

Természetesen utánanéz z illető személyesen csak alig él:( és hátha valaki kapásból tudja a választ rá.

Előre is köszönöm!

2010. jún. 1. 19:27
?????
2010. jún. 1. 19:26
Tud valaki tájékoztatást adni, hogy akt az idén 57%-os rokkantságot ért el és a szakvélemény mellékletben az a szöveg található, hogy

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook