Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? fórum

Ágyi poloskákat hogyan lehet kiirtani? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2013. ápr. 28. 18:59

CSÍPÉSEK! ÁGYI POLOSKA ÁGYPOLOSKA, vámpír, ami éjjel eszik bennünket. Sikerült már valakinek végleg kiirtani? Mondjuk fél éve nincs éjjeli látogatójuk? Hihetetlen invázió, szinte minden házban van, csak szégyellik, nincs publicitása. Ha nézed az embereket, villamoson, buszon, minden második emberen látni a csípések helyét. Karján, nyakán, lába szárán.. A jó idővel elő kerülnek a csípés helyek, amiket télen tudtunk takargatni. Nem szeretnék rémhírterjesztő lenni, de nagyon sok emberen látni a három közeli csípést, tipikus jelei a poloskacsípésnek. Babakocsis gyereket is láttam.. Aki már átélte ezt a borzalmat, nem téveszti össze, az allergiával, szúnyogcsípéssel.. egy éve próbáljuk kiirtani… Az ágyi poloska nem a higiéniára megy, hanem az emberi vérre.

Ismétlem a nem túl régi bejegyzésem:

Van néhány hozzászólásom itt a fórumon. Egy éve szenvedünk a csípésektől. Kezdtük anno az egyszerű háztartási spay rovarirtó szerekkel, naivan azt gondolva, hatásos mint a szúnyog vagy légy ellen. Az ismétlődő csípések nyomai mutatták, csak idő és pénz kidobás… Aztán hívtunk szakembert, gázmestert, ahogyan magukat nevezik. Becsülettel összefújtak mindent, majd garanciába ismét… Hatástalanul. Másik céget hívtunk, aki szintén nagy hirdető a neten… fújtak, majd garanciában is.. Egy hónap siker, aztán újra látszottak rajtunk a rovarcsípések. A netes fotókon látható három közeli csípés, reggeli-ebéd-vacsora. Néha csak egy darab viszkető csípés hely. Nem mindig három... Változó… Voltunk bőrgyógyásznál, hátha már a gondolattól kapunk kiütést,vagy a sok rovarirtótól, mert bogarat soha nem láttunk. A bőrgyógyász bizonytalan volt, hűsítő krémet javasolt, mint egy szúnyogcsípésre. Már leírtam, de az új olvasóknak megismétlem. Újépítésű, nagyon tiszta lakásban élünk. Az ágyat több hónapja kidobtuk, a hálókat szinte kiürítettük, polc, kép, szőnyeg, már rég kidobva.. Vagyis makulátlan tisztaság és új ágyunk van. Nem a higiéniára megy a rovar, hanem az emberi vérre. A neten leírt bogarat soha nem találtunk. A gázmesterek sem. Néha az ágyban van egy kis világos barnás valami, talán a bogár levetett bőr darabkája, de a netes fotók alapján nem hasonlít a levedlett bőrre. Vérnyomot, a bogárnak széklet nyomait amit a neten írnak, soha nem találtunk. A rovar irtása különböző vegyszerekkel a lakásunkban folyamatos. Protectől kezdve (aminek az ára egy év alatt szépen csökkent) 3200 Ft helyett már az élelmiszerboltok vegyi részlegén is látni 1800 Ft körül. Rendszeresen használjuk a szabadon kapható idegméreg rovarport. Az ágyunk körül, ecettel, hypoval mostuk több esetben a parkettát, szegőlécet. Hajszárítóval, centiről centire végig mentünk a parkettán, ablakoknál, ágynál, függönynél. Más bútor már nincs a hálókban. Gondoltuk a 2000W csak megsüti. Tévedtünk. A csípések rendre ismétlődnek. Sajnos nem azonnal viszket, így nehéz beazonosítani, melyik éjjel volt látogatónk. Általában 1-2 nap múlva kezd nagyon viszketni. De van hogy csak egy csípés látni.. Olyan rejtőzködő, hogy képtelenség megtalálni. Nem lehet sok, nincs invázió. Nincs széklet nyoma. Gondolom, a folyamatos rovarirtásunk megakadályozza, hogy nagy számban elterjedjenek a lakásban. De újra és újra jelentkeznek, mert a csípések 2-3 hetente újra láthatók. Ez nem allergia, kiütés, mert a három közeli csípéshely arra utal, ilyet csak az ágyi poloska csíp. A helye gyakran 2-3 hétig is látszik, halványuló piros foltként. Nem múlik el egy két nap alatt…

Már feltettem itt a fórumban azt a kérdést? Sikerült valakinek végleg megszabadulnia tőlük? Választ senki nem írt, csaj újabb gázmester jelentkezett. Mint megtudtam, ők sem használhatnak erős szert. Nincs forgalomban. A DDT betiltva. Ismétlem: Az ágyi poloska nem a higiéniára megy, hanem az emberi vérre. Abból pedig bőven talál. Amerikában, Angliában óriási probléma. Angol nyelvű cikkeket olvasva, ott sem tudnak igazán tenni ellene. Nincs forgalomba, nem árusítható erős szer. A bogár az utazókkal a világ minden részére költözget. Főleg az angolt használt ruhák vagyis a turikban vásárolt dolgokkal hurcolható a lakásba. De a könyvtári könyvekkel is tud gazdát cserélni. Van esetleg valakinek amatőr fotója a bogárról? Van olyan aki végleg megszabadult mondjuk már fél éve nincs a lakásában? Minden információt köszönök.

299. moonlight13 (válaszként erre: 298. - HegPet)
2013. ápr. 10. 20:40
Vigyázz, mert a ruháddal is haza viheted!
298. HegPet
2013. ápr. 10. 11:39

én most küzdök itthon a csípésekkel, mert allergiás lettem ... Anyóspajtiéknál házban éjjel nem tudtam aludni a csípkedésektől ... :( remélem nem hoztam haza.

Senkit nem csípett össze, csak engem. Állítólag csak emberre mennek és megvan, hogy milyen vércsoportot szeretnek. Ezeknek mindegy, hogy tisztaság van vagy kosz. Rosszabbak, mint a csótányok!

297. 483cc26e57 (válaszként erre: 290. - Irtózatos)
2013. ápr. 7. 17:56
25 grammos kiszerelés,boltonként változó,Én 680 Ft-ért vettem,csak messzire kellet utaznom érte..
296. moonlight13 (válaszként erre: 295. - Edwi)
2013. ápr. 7. 17:34

És az ágyneműtartót? Esetleg díszvarrások nincsenek az ágyon? (visszahajtott részekre gondolok)

A laminált padló is illesztve van, bárhol lehet rajta rés! :( Én lehet, hogy telibe fújnám egyszer, ha jól ki tudtok szellőztetni v. a jó időben elhagyni a lakást, és közben szellőztetgetni valahogy.

Vagy fölöttetek nincs valami gerenda? Csöveknél leszigetelni szilikonos pasztával... Több ötletem nincs!

295. Edwi (válaszként erre: 294. - Moonlight13)
2013. ápr. 7. 17:17
Nincs karnis mivel tetőtéri újépítésű lakás. Falikép sincs a hálóban, a fal festve van nincs tapéta. :( Szóval retély..... aminált padló van, annyit tettünk hogy a szegőlecet körbe és az ágykeretet befújtuk. Ez elegendő óvintézkedés szerinted?
294. moonlight13 (válaszként erre: 291. - Edwi)
2013. ápr. 7. 16:54
Esetleg karnis? Képkeret, szögeknél, villanykapcsoló, tapéta illesztésnél?
293. moonlight13 (válaszként erre: 289. - Irtózatos)
2013. ápr. 7. 16:53
Nem kevés a 40 fok? A mosást is 60-ra ajánlják!
292. moonlight13 (válaszként erre: 289. - Irtózatos)
2013. ápr. 7. 16:52
Ja, értem! Szegénykém! Pedig akkor lehet, hogy valahol a szomszédban v. közös helyen is van! Akkor egyedül kevés vagy hozzá!
291. Edwi
2013. ápr. 7. 16:21
Mi van akkor ha semmi nyomát nem találtuk a szobában? Mindent átnéztünk. Valakinél előfordult ilyen és mégis poloskák voltak?
2013. ápr. 7. 12:29

Köszönöm szépen, holnap (hétfőn) hívom a boltokat, hogyan tudom megvenni Milyen árra számítsak?

[link]

289. Irtózatos (válaszként erre: 287. - Moonlight13)
2013. ápr. 7. 12:25

no gonosz nem vagyok... Kiteszem a ruhákat FAGYNI.. De minden lezárt, nagy nylon zsékokban van hetek-hónapok óta, amit hol ki- hol be rakok... Ha hideg van, kicuccocol, ha esik, be..

Nyáron úgyan ez ment a Napozástatással... Főleg a 40 fokban.. Egy éve van bogarunk... KIIRTHATATLAN

288. 483cc26e57 (válaszként erre: 284. - Irtózatos)
2013. ápr. 7. 11:40

Gazdaboltban lehet kapni fendona 5 wp a neve 25 gr-os csomagolásban van.Itt az adatlapja: [link]

de Én poloskára inkább a maximumot használnám mint ami elő van irva.Most 3 literhez kevertem 2 zacskóval.

287. moonlight13 (válaszként erre: 285. - Irtózatos)
2013. ápr. 7. 09:38
Ha kiteszed a ruhákat, tuti, hogy a szomszéd is kap belőle, pláne, ha erkélyre tetted, és alattad is van erkély!
286. moonlight13 (válaszként erre: 285. - Irtózatos)
2013. ápr. 7. 09:37

Nem biztos, hogy az angol turik terjeszik. Azokat a ruhákat tudtommal fertőtlenítik v. mossák! De akár egy külföldi nyaralás után egy bőrönddel is be lehet hurcolni. A szép, tiszta társasházban is történhetett hasonló dolog. És lehet, hogy mindenki hasonlóan gondolkodik, mint Te, hogy szégyen, pedig egyszerre kellene mindenhol írtani!

Az is lehet, hogy pl. egy olyan helyen tárolt ajtót építettek be a házba...

285. Irtózatos (válaszként erre: 280. - Moonlight13)
2013. ápr. 6. 22:57
Három lakásos társasházban élünk. Három éve épült. Nem merném megkérdezni a szomszédokat. Kiközösítenének. Én a téli napokon kitettem a ruhákat FAGYNI... Másnál nem látok hasonló óvíntézkedést. Borzasztó hogy szégyelni kell ezt a bajt. Pedig többször leírtam, a poloska emberi vérre megy, nem a koszra. Az angol turik biztos, hogy terjesztik. Sajnos sok ember jár oda. Nem szólom meg, inkább a felelősöket keresném, akik nem fertőtlenitik a bálákat. Meg van a baj és ez egyre rosszabb lesz, mint Angliában. Ott ez már kórkép. A legtöbb hirdetés az ágyi poloska írtásról szól... Gondolom azért, mert van rá kereslet.
284. Irtózatos (válaszként erre: 283. - 483cc26e57)
2013. ápr. 6. 22:47
Hol lehet Fendonáthoz jutni?
2013. ápr. 5. 16:31

Na aki esetleg Fendonát akar használni az a keverési arányt ne 5 liter/ 2 zsacskót hanem a dupláját használja.Én most 3 literhez kevertem 2 zacskóval.Potyognak a dögök rendesen.

Az ágyi poloska előszeretettel bújik nemcsak a tapéta alá hanem az ágy alá is.Én felemeltem az ágyat és azt hittem rosszúl látok.Ott volt vagy kb 15-20 darab.Azért nem találtam sose csak néhányat,azt is a tapétához bebújva.Ágy alol kimászik,sziv egy kis vért aztán vissza.Iszonyú rafinált ez a dög..

282. Edwi
2013. ápr. 5. 10:46
Sziasztok! Nem olvastam végig a kommenteket. Egy hete kezdődött hogy megjelentek rajtam csípések, máson nem a családban. Tegnap szembesültem vele lehet ágyi poloskával van dolgom. Kérdésem lenne hogy abban a szobában lévő ruhákat, matracot is fertőtleníteni kell? Vagy mindent ami a lakásban van?
2013. ápr. 5. 09:03
Sziasztok,sajnos nálunk is felütötte a fejét ez a rémálom.November óta voltak ritkán csípéseink,nem tudtuk mitől.Március elején elromlott a mosógépem és nem vettem észre hogy hideg vízzel mosok-drasztikusan megszaporodtak a csípések-vakarództunk mint aki rühes.Lambériázott szoba,beépített ágy,padlószőnyeg-minden repült az ablakon.Ruhák bezsákolva,költözés a másik szobába.Természetesen áthurcoltuk valamivel-onnan is mindent kipakoltunk.Protektben fürdött a lakás egy hétig,mostam mindent 90 és 60 fokon,vasaltam még a zoknikat is.Most eltelt 3 hét az utolsó csípés óta,de megismételjük a lefújást.Idegileg kivagyok!
280. moonlight13 (válaszként erre: 279. - Irtózatos)
2013. ápr. 4. 21:05
És a szomszédokkal beszéltetek erről? Nem lehet, hogy valami közös területről jön vissza hozzátok?
2013. ápr. 4. 10:06

CSÍPÉSEK! ÁGYI POLOSKA ÁGYPOLSKA: Van néhány hozzászólásom itt a fórumon. Egy éve szenvedünk a csípésektől. Kezdtük anno az egyszerű háztartási spay rovarirtó szerekkel, naivan azt gondolva, hatásos mint a szúnyog vagy légy ellen. Az ismétlődő csípések nyomai mutatták, csak idő és pénz kidobás… Aztán hívtunk szakembert, gázmestert, ahogyan magukat nevezik. Becsülettel összefújtak mindent, majd garanciába ismét… Hatástalanul. Másik céget hívtunk, aki szintén nagy hirdető a neten… fújtak, majd garanciában is.. Egy hónap siker, aztán újra látszottak rajtunk a rovarcsípések. A netes fotókon látható három közeli csípés, reggeli-ebéd-vacsora. Néha csak egy darab viszkető csípés hely. Nem mindig három... Változó… Voltunk bőrgyógyásznál, hátha már a gondolattól kapunk kiütést,vagy a sok rovarirtótól, mert bogarat soha nem láttunk. A bőrgyógyász bizonytalan volt, hűsítő krémet javasolt, mint egy szúnyogcsípésre. Már leírtam, de az új olvasóknak megismétlem. Újépítésű, nagyon tiszta lakásban élünk. Az ágyat több hónapja kidobtuk, a hálókat szinte kiürítettük, polc, kép, szőnyeg, már rég kidobva.. Vagyis makulátlan tisztaság és új ágyunk van. Nem a higiéniára megy a rovar, hanem az emberi vérre. A neten leírt bogarat soha nem találtunk. A gázmesterek sem. Néha az ágyban van egy kis világos barnás valami, talán a bogár levetett bőr darabkája, de a netes fotók alapján nem hasonlít a levedlett bőrre. Vérnyomot, a bogárnak széklet nyomait amit a neten írnak, soha nem találtunk. A rovar irtása különböző vegyszerekkel a lakásunkban folyamatos. Protectől kezdve (aminek az ára egy év alatt szépen csökkent) 3200 Ft helyett már az élelmiszerboltok vegyi részlegén is látni 1800 Ft körül. Rendszeresen használjuk a szabadon kapható idegméreg rovarport. Az ágyunk körül, ecettel, hypoval mostuk több esetben a parkettát, szegőlécet. Hajszárítóval, centiről centire végig mentünk a parkettán, ablakoknál, ágynál, függönynél. Más bútor már nincs a hálókban. Gondoltuk a 2000W csak megsüti. Tévedtünk. A csípések rendre ismétlődnek. Sajnos nem azonnal viszket, így nehéz beazonosítani, melyik éjjel volt látogatónk. Olyan rejtőzködő, hogy képtelenség megtalálni. Nem lehet sok, nincs invázió. Nincs széklet nyoma. Gondolom, a folyamatos rovarirtásunk megakadályozza, hogy nagy számban elterjedjenek a lakásban. De újra és újra jelentkeznek, mert a csípések 2-3 hetente újra láthatók. Ez nem allergia, kiütés, mert a három közeli csípéshely arra utal, ilyet csak az ágyi poloska csíp. A helye gyakran 2-3 hétig is látszik, halványuló piros foltként. Nem múlik el egy két nap alatt…

Már feltettem itt a fórumban azt a kérdést? Sikerült valakinek végleg megszabadulnia tőlük? Választ senki nem írt, csaj újabb gázmester jelentkezett. Mint megtudtam, ők sem használhatnak erős szert. Nincs forgalomban. A DDT betiltva. Ismétlem: Az ágyi poloska nem a higiéniára megy, hanem az emberi vérre. Abból pedig bőven talál. Amerikában, Angliában óriási probléma. Angol nyelvű cikkeket olvasva, ott sem tudnak igazán tenni ellene. Nincs forgalomba, nem árusítható erős szer. A bogár az utazókkal a világ minden részére költözget. Főleg az angolt használt ruhákkal, vagyis a turikban vásárolt dolgokkal hurcolható a lakásba. De a könyvtári könyvekkel is tud gazdát cserélni. Van esetleg valakinek amatőr fotója a bogárról? Van olyan aki végleg megszabadult mondjuk már fél éve nincs a lakásában? Minden információt köszönök.

278. mariano (válaszként erre: 268. - Irtózatos)
2013. márc. 23. 23:02

tehát neked is üzenem,hogy ki irtottam és néhány hét alatt. olvasd vissza figyelmesen. sok szerencsét.

érdemes....vissza olvasni..és mérlegelni.

277. mariano
2013. márc. 23. 22:58
sziasztok. valamikor novemberben írtam a kálváriámról. azt ajánlom a kedves sorstársaknak,hogy olvassák vissza mások által írt bejegyzéseiket.sok mindenkinek sikerült. csak el kell olvasni és le szűrni a konzekvenciát. pld. természetesen le kell a tapétát cserélni. természetesen ki kell és meg kell válni sok mindentől az esetleges vissza fertőzés miatt. és az összes ruhát zsákolni kell.majd mindent ki mosni...stb. és nem kell évekig szenvedni. lásd az én példámat. sok sikert. és köszi mindenkinek akkor,hogy mellém állt.
276. moonlight13 (válaszként erre: 269. - 483cc26e57)
2013. márc. 15. 23:57
Szurkolunk! Várjuk az eredményt!
275. 483cc26e57 (válaszként erre: 274. - Moonlight13)
2013. márc. 15. 21:31

Kicsit körbejártam a dolgokat és használtam már majdnem az összes szabadforgalmu rovarirtónak becézett rovarriasztó sprayt.Egyikse használt,elhallgattak pár hétre aztán ujra vidámkodtak.Ami biztos megöli őket azt kicsit nehezebb beszerezni de nem lehetetlen.Ami jó a ággyipoloskákra az ezek:

Actibiol EC 50

Peststop 5 WP

Fendona 5 WP

Viszont ezeknél oda kell figyelni és betartani az utasítást.

Szóval ezek megbizható poloska irtók és nem riasztó szerek.

274. moonlight13 (válaszként erre: 273. - 483cc26e57)
2013. márc. 15. 21:09
Te ennyire értesz ehhez?
273. 483cc26e57 (válaszként erre: 272. - Moonlight13)
2013. márc. 15. 20:56

BioKill-t? :) Ezt viccnek szántad?

Poloska ellen ezek a hagyományos boltban kapható sprayk nem hatásosak,felesleges pénzkidobás,mert 600-900-ft egy flakon és egy szobába kell legalább 3 aztán 2 héten belül ott vigyorog a bogár.Az engedély nélkül kapható irtószerek azok csak rovarriasztók nem pedig irtók.Jó nagy üzlet van benne.Ami kiirtja az a érintőméreg.Minimum Alfa-cipermetrin tartalmú méreg kell az ilyen dögökhöz.

2013. márc. 15. 16:15
Nem olvastam végig, de a BioKill-t próbáltátok? Vegyiáru, festékboltokban kapható.
271. agnes1219 (válaszként erre: 270. - 483cc26e57)
2013. márc. 15. 12:59
REMÉLEM, sikereljársz,szurkolok.üdv ágnes
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook