Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska a házban! fórum

Ágyi poloska a házban! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ágyi poloska a házban!

1 2 3 4
44. bvivien78 (válaszként erre: 43. - 9506be6952)
2013. jún. 28. 22:07

Akkora volt, mint egy gombostű feje, kb, talán egy lehelettel nagyobb.

Ha tudom, hogy ez lesz, nem húzom le. :) De akkor hirtelen azt sem tudtam mit tegyek, úgy megijedtem.

Tudom, hogy Angliában sok van. :(

43. 9506be6952 (válaszként erre: 42. - Bvivien78)
2013. jún. 28. 21:54

Amúgy az jutott eszembe,h méretarányosan nem is láttam. Mekkora ez kb.? Mert lehet,h én is csak paráztatlak,és mivel nincs kiterjedt rovarismeretem,valamint rémálmaim vannak nekem is ,mert 2 hónapig éltünk velük,szintén lehet,h túlparázom..

Élő példányt ne akarj fogni...nem a wécén kellett volna lehúzni,hanem szétnyomni,ha vér jön belőle pukkanás után,akkor tuti az..de most ezzel,h nincs rajtatok csípés,már teljesen lebizonytalanítottál..(bocsánat!! de eleve úgy tudom,h Angliában rengeteg van...)

42. bvivien78 (válaszként erre: 41. - 9506be6952)
2013. jún. 28. 21:49

Neeeem! Én ezt tuti nem élem túl!

Hogyan tudnék egyet fogni? A kép alapján én vagyok a paragép, mert ez nem az (ezt mondják). Kéne egy élő példány, hogy megmutassam. Mit tegyek?

Az előző kettőt lehúztam a wc-n.

41. 9506be6952 (válaszként erre: 40. - Bvivien78)
2013. jún. 28. 21:37

Az első link jó,csak van benne egy szóköz,ami törlendő a 35 előtt.


És el kell keserítselek,ez bizony az...

2013. jún. 28. 20:45

[link]


Az előző link nem jó. Remélem ez már igen.

2013. jún. 28. 20:42

Sziasztok! Amióta elolvastam ezt a cikket, teljesen kivagyok! Most költöztünk Angliába és ezt találtam az ágyba, meg egyet a füribe a falon. Beazonosítanátok nekem??


[link]


Ha nem vagytok biztosak benne, hogy az e, esetleg valami jó óötlet, hogyan tudnám biztosan kideríteni?

Több mint 2 hete alszunk az ágyban és semmilyen csípésünk sincs. Valamint közvetlenül egy nemzeti park mellett lakunk, szóval az is lehet, hogy csak bemászott valami.

De amíg nem tudom biztosan, én tuti nem alszom!

A segítségeteket előre is köszönöm!!

38. 483cc26e57 (válaszként erre: 37. - Faafb963dd)
2013. jún. 26. 10:30
Az nem lehet hogy mégis vámpirharapásod van,csak a poloskákra kened?:D
37. faafb963dd (válaszként erre: 34. - Horakulum)
2013. jún. 26. 09:13

Pontosan olyan hegek maradnak, mintha cigaretta nyoma lenne. Bár nekem a nagyobbak párosak, vagyis 2 csípéshely van egymás mellett, némelyik kisebesedés után vámpírharapásnak látszott.

Kínomban szoktam röhögni rajta. :D

A dögökkel el lehet bánni, és fogunk is, fel a fejjel!

36. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 32. - Mell)
2013. jún. 25. 20:42

A poloska nem repül:) Ez az egyetlen pozitívum, ami elmondható róla...

Viszont: mászik, villámgyors, láthatatlan (ha már látod, akkor sok van!), szapora, rohadt nagyot csíp, bárhova elbújik és nagyon nehéz kiirtani.

2013. jún. 25. 14:27
Huu ilyenről nem halottam még.De örülök,hogy elolvastam.Utálom a bogarakat,és már a gondolattól is viszketek.Köszönöm,hogy megirtad a cikket.
2013. jún. 25. 09:20

Ejj de megértelek...


Nekem maradandó nyoma maradt a csípéseknek. Mintha égő cigaretta csikkeket nyomtak volna el a karomon...


Borzasztó dögök!


És ilyenkor jön rá az ember, hogy mennyire kis porszemek vagyunk, ezek a kis dögök is elbánnak velünk...

33. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 31. - Mona..)
2013. jún. 23. 00:21
Teafa a legjobb, mellé jó a levendula, citrusok, szegfűszeg, ill. ezek keveréke. Nekem a teafa+levendula a nyerő, 150-200 ml-es szóróflakonba langyos víz, ebbe 30-40 csepp illóolaj, ezzel befújom magam mindenütt. Plusz a testápolóba (illatmentesbe pl.), meg a tusfürdőbe szintén lehet keverni az olajakat, mennyiséget nem mondok, ha érzed a szagát, akkor már jó:)
32. mell (válaszként erre: 23. - Aniko900708)
2013. jún. 22. 23:36
Tudajátok nálam is bolha volt, mivel az utcáról beengedtem egy eltévedt macskát. Azt hittem szobacica és valahonnan elszökött és befogadtam és feltettem egy hírdetést hogy talált cica. 1-2 napi ittlét után tőlem is megszökött, de azt vettem észre hogy bolhákat hagyott itt. Hát mentem venni bolhaírtót és nagyon hatékonyat találtam. Azt volt ráírva bolha és ágyi poloska írtó. Azt se tudtam mi az az ágyi poloska. Azért kérdezősködtem itta fórumon, mert már félek minden dögtől. A társasházunkban sajnos sok a csótány a lakásomban nincs egy se, mivel én 3 havonta kérek csótányírtást amiatt mivel sajnos a társasházból bejöhet valahogy. Szóval ismerem én ezeket az alattomos vérszívó rovarokat legalábbis kettőt, a csótányt és a bolhát. Az ágyi poloska az nincs, mivel én egyik éjjel úgy érzékeltem rárepült zümmögve valami a kézfejemre és megcsípett, azért kérdeztem tud e repülni. Ettőla fórumtól tegnap este úgy beparáztam, hogy a maradék bolhaírtót a biztonság kedééret mind ráfújtam az ágyamra és környékére és a szőnyegre. Szerencsére 85% ban merem állítani hogy nincs ágyi poloskám, de nem szeretném elkiabálni, mert ahogyan a társasházunkban van csótány, és ahogyan egy kóbor macskából összeszedtünk egy kis bolhát ugyanúgy akár a szomszédból, vagy bárhonnan átjöhet egy ágyi poloska is, ezért nagyon éles szemmel figyelem mostmár ezeket a jelenségeket, mert még olvasni is rossz róluk!!! és nem bölcs ember aki lenézi a másikat ezért, hiszen az ő otthonában is előbukkanhat egyszer és akkor megtudja!!!
31. Mona..
2013. jún. 22. 23:28
Milyen illóolajat kell kitenni?
2013. jún. 22. 22:16

Na tessék, lehet kacagni:

[link]


Járványügyi szerepük: A rovar – laboratóriumi körülmények között (!) – számos fertőző betegség (pl. lépfene, visszatérő láz, kiütéses tífusz, sárgaláz, pestis, lepra stb.) terjesztésére, illetve különféle kórokozók (pl. staphylo- és streptococcus spp.) átvitelére képes. Járványügyi jelentősége biológiai tulajdonságai miatt, gyakorlati szempontból azért elhanyagolható, mivel az ágyi poloska gazdát nem cserél, a kényszerítő okoktól eltekintve nem vándorol, és vért csak éhezéskor szív, tehát még a kórokozóval fertőzött rovar sem vehet részt a fertőző betegségek terjesztésében.


Egy kis pestis vagy lepra, fincsi.

2013. jún. 22. 20:15

Ide mi eljutunk valaha is? :/

[link]



Viszont!

Járványügyi szerepük: A rovar – laboratóriumi körülmények között (!) – számos fertőző betegség (pl. lépfene, visszatérő láz, kiütéses tífusz, sárgaláz, pestis, lepra stb.) terjesztésére, illetve különféle kórokozók (pl. staphylo- és streptococcus spp.) átvitelére képes. Járványügyi jelentősége biológiai tulajdonságai miatt, gyakorlati szempontból azért elhanyagolható, mivel az ágyi poloska gazdát nem cserél, a kényszerítő okoktól eltekintve nem vándorol, és vért csak éhezéskor szív, tehát még a kórokozóval fertőzött rovar sem vehet részt a fertőző betegségek terjesztésében.


[link]


Aha, nem vándorol, hogyne.

2013. jún. 22. 20:04

[link]


Egészen másfajta rovarok az ágyi poloskák, ezek ugyanis vérszívók, így az emberi jelenléthez kötődnek, az alvó embert csipkedik. A 4-6 milliméteres, ovális vörösesbarna rovarok nagyon kis helyekre is beférnek, elsősorban a hálószobákban tanyáznak. Az ágyi poloska nem terjeszt betegséget. Ennek ellenére nagy a baj, ugyanis az állami népegészségügyi szolgálat rendszeres monitorozásának adatai szerint az elmúlt öt évben ötszörösére nőtt e vérszívók száma.

27. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 25. - Faafb963dd)
2013. jún. 22. 18:12

Azt hiszem, ebben minden benne van...

Akinek ez vicces, annak azt üzenem, próbálja ki, milyen ezt átélni.

Mert gőze sincs, nekem sem volt.

Tudtam volna élni enélkül a tapasztalat nélkül.

Azt szeretném elérni, hogy minél kevesebben menjenek át ezen. Ezért lenne jó, ha minél többen tudnának róla, hogy a poloskák itt vannak...

Lehet, hogy ma éjjel már téged fog csípni, aki most vállat vonsz, hogy ez nem a te gondod.

Az lehet, bármikor.

SENKI sincs biztonságban.

Mindegy, hol laksz, hogyan élsz.

Te lehetsz a következő.

26. 9506be6952 (válaszként erre: 25. - Faafb963dd)
2013. jún. 22. 17:11
Like.
25. faafb963dd (válaszként erre: 24. - A78c2ff918)
2013. jún. 22. 16:29

Majd gyere vissza ide és kacagva meséld el, hogy



- sikerült valahonnan hazahurcolnod


- esetleg átmászott a szomszédból, akár az erkélyen


- a gyereked (szeretteid vagy te magad) tele lett viszkető csípésekkel, összefüggő begyulladt nedvedző hólyagokkal, amire semmi nem hat, és a bőrgyógyászok nagy része fel sem ismeri (így már itt elkölthetsz pár forintot kencékre)


- ha első rémületedben, miután kiderítetted mivel van dolgod, már nem tudsz napok óta aludni, mert CSÍPNEK és irtózol is


- amikor próbálod feltérképezni hol tanyáznak, gondolod házi módszerekkel felveszed ellenük a harcot, akkor elköltesz egy kosár pénzt zsákokra, vákuumos tárolózsákokra, gőztisztítóra, rovarirtó sprayre és porra, csakhogy a hatásos szereket nem tudod beszerezni, mert gázmesteri vizsgához kötött, vagy már nem használják, mert az EU betiltotta


- talán kidobsz tizenezret biotasakocskára, ami csak időhúzás, arra elég, hogy szaporodhassanak tovább


- végül kihívod az irtókat, nem kevés pénzért


- de addigra már kidobtad az ágyat, szőnyeget, pár holmit, aminek a pótlása nem két forint lesz


- szerencsés esetben 2+1 garanciális irtás elegendő lesz, utána lecserélgeted a parkettát, tapétát, szegőléceket, kifesthetsz, szilokonozol vagy gipszelsz minden rést, ahol átférhet 1 mm-es éhes rohadék


- elköltesz ezreket illóolajokra, vitaminokra


- miközben a villanyszámlád alaposan megemelkedik, mivel mindent átmosol, és mosol, mosol 60 fokon, vasalsz, gőzölsz, egész éjjel világítás mellett mersz csak aludni, abban reménykedve 1-2 példányt elriaszt


- alig alszol, mert álmodból ébredve zseblámpával kutakodsz ágyon, párnádon, takarón és alatt, ágyad mellett



és a fentiek után akkor fogsz a legjobban örülni, ha a szomszédodtól újra megjelennek.



Mi, akik átéltük ezt a borzalmat, nos, mi nem fogunk kacagni.

De Te sem, ebben biztos lehetsz, az ellenségemnek sem kívánnék ilyet.


Bocsesz.

2013. jún. 22. 11:43

Hívjátok a kémelhárítást...XDDD

:P


/bocsesz:)/

2013. jún. 22. 10:23

Nem semmi :-)

Nálunk bolha volt.Én szégyellem,szégyelltem is mindig.Megoldás: macskák nem járnak be és minden hónapban(nyáron) fürdenek,mert valahonnan haza hozták vagy nem tudom.A környéken sehol nincs haszonállat,fogalmam sincs,honnan jöhetett,de vakaróztak.

A történethez hozzá tartozik,hogy rendesen takarítunk,a ház szinte új(még nincs is kész) de tanya.És itt,ennél a pontnál már sokan összefüggésbe hozzák a tanyán élést a kosszal,bolhákkal.Ezért meg se mertem említeni senkinek,mert akkor jönnek a reakciók,hogy persze,mert tanya,mit vártál stb...

Nem ezzel van a baj.Nincs semmi különbség a faluban lévő háztól,itt sincs állat csak 3 macska meg egy kis kutya.

Állítólag az állat bolha nem megy át emberre,de mi mióta rendszeresen fürdetjük a kis állatokat,azóta nincs bolha a házban.

A poloska ügy is irtó rossz és kellemetlen,tenni kell ellene! Csak az a baj,hogy az embert igénytelennek nézik,"kinézik"hogyha elmondja,hogy csótány,bolha vagy poloska van nála és írtja.

22. faafb963dd (válaszként erre: 17. - 44ee78d7b4)
2013. jún. 21. 23:52

[link]

Kötelesség irtani

A poloska- vagy csótányirtásról a lakások tulajdonosa vagy használója köteles gondoskodni, kaptunk tájékoztatást a B.-A.-Z. Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szervétől (korábban ÁNTSZ). Ha ez nem történik meg, és panasz érkezik, a Kistérségi Népegészségügyi Intézet határozattal elrendelheti a rovarirtást. 2010-ben 25 alkalommal kellett ilyen határozatot hozni (két esetben poloskák miatt), az idén kettőt.

21. faafb963dd (válaszként erre: 19. - Mell)
2013. jún. 21. 23:49

Mindenben lakik, az ágy összes részében elbújhat, és az ágy környékén levő bútor, szőnyeg, polc, szekrény, ruha, táska, cipő, könyv, lámpa, függöny, karnis, kép, konnektor, kapcsoló, tapéta, szőnyeg, parketta, ablak, bármi! Aminek a résébe belefér 1 mm vastag dög. Ráadásul a petéje/tojása apró, rizsszemre emlékeztető formájú, odaragasztja bárhova, rejtett helyekre.

Nem repül, és nem nő nagyobbra, mint egy nagyobb almamag, de a frissen kikelt példányok átlátszóak, és sajnos azok is szívnak vért.

Többcsillagos szállodákban is előfordul, nem érdekli a rend, tisztaság, csak egyetlen célja van, megszúrja az embert és szívjon a véréből.

Rovarirtót kell hívni, miután meggyőződtél arról, hogy poloska csípett meg vagy láttál esetleg elkaptál egyet is.

Bemászik erkély ajtaján, bejárati ajtón, ablakon, vécében a vízóráknál, fűtéscsövek mellett, és fertőzött lakás ablakából/erkélyéről a kirakott vagy kirázott ágyneműből az ablakon át.

Senki, ismétlem senki nincs biztonságban, mert akár közlekedve, a tömegközlekedés járatain is összeszedhető, vagy akár egy moziban.

20. mell
2013. jún. 21. 23:34
Amiért még van okom félni, rengeteg használt könyvet kaptam dohos, elhanyagolt piszkos helyről és a könyvespolc az ágyam mellett van.
19. mell
2013. jún. 21. 23:18

Nos még mindig nem tiszta és tremészetesen azért olvasom éles érdeklődéssel a hozzászólásokat hogy tudjam. Szúnyog e ami engem megcsípett a napokban, vagy nem. És gyanus, hogy nem szúnyog volt.Mondjuk ez egy viszonylag új matrac, ami nekem van és az ágyneműm sem régi sőt latex matrax memóriahabos párna. Ebbe is be tud költözni? És mégegy butának tűnő kérdés, de számomra fontos: csak az ágyban lakik? vagy hol? én nem látok egyet sem, mégis ha megcsípett valami és nem tudom mi! Szóval gyanus és parázok! Kiket kell kihívni? Csótányírtót? Mert csótány a társasházunkban van, nálam, szerencsére nincs, de már volt szerencsém a csótányokhoz!

Még valami: nem nő nagyobbra mint egy almamag? Tud e repülni? persze hogy leesik a plafonról azt értem. Ha valami éjjel megcsíp és ráütök és ottmarad akkor lesz szerencsétlenségem látni? azaz egy odacsapás elég ahhoz, hogy megmurdeljen?

Szőnyegben szokott-e lakni?

18. sour (válaszként erre: 14. - 9506be6952)
2013. jún. 21. 22:46
neeeeeeeeeeee !
2013. jún. 21. 21:28

Amiért megírtam ezt a történetet, az, hogy agyon van a téma hallgatva, pedig fontos lenne nyilvánosságot kapnia! Ha valakihez bekerül a poloska, jobb, ha azonnal kapcsol és szakembert hív, mintha hetekig-hónapokig agyal, hogy mi is csipkedi agyon éjjelente, és mire rájön, már késő, elszaporodtak a poloskák, mert akkor már TÉNYLEG szinte lehetetlen megszabadulni tőlük!

Még pár info:

-ágy kidobása semmit nem ér, nemcsak abban lehet, hanem szinte bárhol, persze főként az ágy közvetlen közelében.

-takarítással NEM lehet megszüntetni a problémát.

-NEM SZÉGYEN, ha valakihez bekerültek a dögök, hanem gond, amit meg kell oldani, gyorsan.

-nem szabad hallgatni a dologról, ha már megtörtént, szólni kell a szomszédoknak, mert hozzájuk is kerülhetett, vagy ha nem , oda fog menekülni az irtás elől, aztán meg jön a ping-pong, egyik lakásból vándorolnak a másikba.

-be kell vonni a gondnokot, közös képviselőt, tudniuk kell róla, segíthetnek a hírek terjedésében.

-ne kísérletezzünk házilag, nem fog menni, és sokba is kerül, az irtás épp elég költséges, a többi majdnem mind kidobott pénz, kivéve az illóolajakat, azok segítenek az irtás MELLETT, nem helyett!

Kérek mindenkit, aki elolvasta a cikkemet, terjessze, rengeteget segít vele azoknak, akik küzdenek, jó érzés, hogy nincs az ember egyedül a bajban.

Köszönöm!

2013. jún. 21. 19:56

[link]


A rovarirtó szerekkel szembeni rezisztencia miatti aggodalmak következtében mindegyik kezelt helyiségben három hét alatt három irtást végeztek piretroiddal, karbamáttal, szerves foszforsavészterrel és rovarnövekedést gátló hatóanyagokkal, míg az üregekben porozást is alkalmaztak (Rust, 1996). A kezelés után az összes helyiséget két-három havonta rendszeresen megvizsgálták. A kezeléssel az ágyi poloskákat sikerült teljesen felszámolni, és az ellenőrzéskor nem találtak egy ágyi poloskát sem, illetve a helyiségeket használók nem számoltak be arról, hogy ágyi poloskákat találtak volna. Az irtási programot követő 12 hónapon belül – annak ellenére, hogy az objektumokat összesen kb. 100.000 ember használta – azóta sem fedeztek fel ágyi poloskákat.


Halkan megkérdezem, használhtó a foszforsav irtásra? NEM. A drága unió betiltotta.


Cuki, ugye?


[link]

2013. jún. 21. 19:16

Pár dolgot cáfolnék, vagy inkább kiegészítenék, ha szabad.

Nem annyira gyors az, ha nem tudja el fogod kapni és kinyírod.

Igen, ha éhes, nappal is előjön, de csak a frissen kikelt példányok átlátszóak, az első vérszívás utáni vedléskor halványbarnák lesznek, kifejlett korukig meg barnák maradnak, vér nélkül is. Sőt, kipurcanva is barnák, de vérrel telve inkább bíbor színűek, a vértől. Kis vámpírok.

Ja, a 3-3 csípés sem standard, nekem van 2-2 is néhány, de már múlóban, szerencsére.

Amit tanácsolok, hívjatok szakembert, azonnal, mert olyan szapora, hogy házi módszerekkel nehéz kiirtani, meg nem éri meg se anyagilag, se idegileg. Egy kifejlett nőstény naponta több petét rak, amit lehet megtaláltok, de nagy valószínűséggel nem. Ezzel a döggel kapcsolatban csak egy dolog lebeghet mindenki szeme előtt: egy sem maradhat, különben kezdődik elölről minden.

Ja, és a bioátverésekre ne szórjatok el egy fillért se, rovarirtó, szigetelés, és igen, mostantól para, mert még egy használt könyvet sem visztek haza többet. :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook