Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska a házban! fórum

Ágyi poloska a házban! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ágyi poloska a házban!

1 2 3 4
74. gabie (válaszként erre: 72. - Ercsa662)
2013. aug. 4. 12:36
Ennyi pénzért (15.0000) már lehet alapos :D :D
73. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 72. - Ercsa662)
2013. aug. 3. 19:19
annyiért kiirtja a szomszédokat? hm...meggondolandó:D:D:D:D
2013. aug. 3. 18:09
kikkel hivni egy szakembert 15.0000 megcsinálja alaposan az biztos
71. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 70. - 483cc26e57)
2013. aug. 3. 17:56

hihihi:D

ezt én is szeretném:)

70. 483cc26e57 (válaszként erre: 68. - Aranytoll)
2013. aug. 3. 16:23
Én azt javaslom,hogy irtsd ki a szomszédokat. :)
69. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 68. - Aranytoll)
2013. aug. 3. 10:57

Az ilyenekkel nehéz...

Hogy áll a szigetelés? (Fűtéscsövek, vízcsövek) Érdemes hőálló, rugalmas szilikont nyomni mindenhova, ahova csak lehet, a szellőzőket meg pollenhálóval lezárni.

Én is parázom, mert pár emelettel lejjebb fészek van, azok meg bolondok, nem irtatnak.

2013. aug. 3. 07:23
Sziasztok! Lakótelepen lakom, nos nálunk is van poloska, nyomát nem találni, de engem éjszakànként megtalálnak. Meg is tudom fogni őket. Körbekérdeztem a lakókat, a felettünk lévő emeleten volt, 4 lakásban és az enyémben volt irtás, én azóta még 2x irtattam, de ma éjjel is megcsípett. A mellett lakó nem nyit ajtót, ezért levelezek vele, a barátnőjét átküldte, aki azt mondta kezelik a helyzetet, ők kutatólaboratóriumban dolgoznak, megvan rá az eszközük. Megint írtam, a felette lévő is csengetett, de semmi kommunikáció velünk. Mit javadoltok, mit csináljak. Teljesen kész vagyok.
67. latina (válaszként erre: 66. - Gabie)
2013. júl. 30. 22:00

úgy néz ki, fellélegezhetek...

brutális takarítást rendeztem 10 napja a hálókban, kihúzgáltam az ágyakat, és kicsi világos hangyaszerű gyors rovarokat leltem. Mindent kiporszívóztam, lefújtam a szegőket piretrénes irtóspray-vel, mindent kimostam, és bezsákoltam.

Azóta semmi csípés.

Minden illatos, legalább sort kerítettem rá...de még aggódok egy kicsit.

66. gabie (válaszként erre: 63. - Latina)
2013. júl. 18. 16:12
Ha csípések vannak,akkor poloskák is :( ez a szomorú tény.S hidd el,találnak ők olyan helyet maguknak,ahol vígan elszaporodnak,és koccintanak a véretekkel.Hiába forgatod fel az ágyat,nem biztos,hogy találsz egyet is.De ettől sajna ott vannak!! Irtattál már??
65. gabie (válaszként erre: 62. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 18. 16:10
Ne is mond.Minden nap nézegetem a lánykám bőrét,mint valami eszelős :( de ez már bennünk lesz mindig :(
64. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 63. - Latina)
2013. júl. 18. 13:36
Nem akarlak idegesíteni, de én egyet sem láttam, sőt, nyomokat sem, csak a 2. irtás után került elő két döglődő példány, meg egy döglött hetekkel később. A rovarirtó sem talált semmit, de a csípések egyértelműek voltak:(
63. latina
2013. júl. 18. 13:22

sziasztok!

Még mindig nem sikerült találkozni az elkövetővel.

Csapda üres, nekünk nincs csípésünk már vagy 5 napja. De a kisfiam karján megjelent 2-2, mindkettőn.Az ágyakat rendszeresen nézem, ácsrácsokat, egyelőre semmi. Még reménykedem, hogy talán mégsem...Az irtó azt mondta, blindre ne irtsunk, legalább valami evidencia kellene. Most vagy megneszelték a kis mocsadékok, hogy mire készülök, és csendben készülnek a harcra, vagy nem tudom :)Bár az is lehet, hogy én tisztaságmániás vagyok, és állandóan porszívózok, egy darab szőnyeg nincs a lakásban, és az ágyak is szövetmentesek, sima fa és fémkeret, rajta matrac, így nehéz elszaporodniuk.

62. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 61. - Gabie)
2013. júl. 18. 13:22
Csak ne kapnék frászt minden egyes pattanástól, kiütéstől...:(
61. gabie (válaszként erre: 60. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 18. 13:11
De jó! Nekem is 3 hónap csípés nélkül :)
60. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 59. - Gabie)
2013. júl. 17. 21:01

Április 10-én volt ez első irtás, azóta nem csíptek, de a második után volt 2 élő, de megpusztultak:) Meg egy döglött később.

Csípés nélkül: 3 hónap+1 hét!!!!

59. gabie (válaszként erre: 58. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 17. 20:36
Te azért nem kaptál,mert látta rajtad,hogy kreatív vagy,és megoldod magad :) Persze,hogy nincsenek,hiszen akkor beleszaladtak volna a csapdádba :) Mióta vagy "tiszta"? :)
58. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 57. - Gabie)
2013. júl. 17. 19:31

A fene a talpukat, én nem kaptam:(

Mondjuk használtam sajátot, ágy körbe kétoldalas ragasztóval, 3 naponta cserélve,egy-két hónapig, a csali meg én voltam:) De nem volt beleragadva egyszer sem semmi, ebből gondolom, hogy kipusztulhattak...

57. gabie (válaszként erre: 56. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 17. 19:19
Első írtás után az írtó adta.2 db csapda,az ágy két fejrészéhez kellett tenni a földre.Hatékony is volt.
56. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 55. - Gabie)
2013. júl. 17. 18:59
A csapdát az irtók adták? Vagy vetted?
55. gabie (válaszként erre: 53. - Latina)
2013. júl. 17. 13:44
A poloska csapda nálam is bevált,az első írtás után.Fogott pár bátor felfelé törekvő csemetét :) Kívánom,hogy mindet fogja meg nálad!!
54. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 53. - Latina)
2013. júl. 16. 22:48
nem vagy egyedül ezzel:)
53. latina (válaszként erre: 50. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 16. 22:36

Köszi a tanácsokat!

irtószakival már beszéltem ma délután, hoztam tőle két db csapdát, ma éjjel lesznek bevetve.

Holnap veszek teafaolajat.

Nagyon ideges vagyok...

Az e-mail a hotelnek már az én fejemben is megfordult, ha bebizonyosodik, azonnal írok nekik.

A tesóm Angliában él, ők fél éve voltak kénytelenek irtatni, biztatott, hogy nem reménytelen, és küldött jó sok linket csapdákról, amit az irtás mellett kell bevetni, hogy ha pár nappal utána kelnek ki, azokat be lehessen fogni.

Az irtó azt mondta, nagyon sok van belőlük, most már minden városban...

Én azt hittem a poloska már a múlté!!!!

52. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 51. - Gabie)
2013. júl. 16. 20:26
Kell is, hogy terjedjen a hír, minél többen tudják, annál jobb. Arra gondolok, hogy a patkány és a csótány ügyében is történtek intézkedések, és hamarosan ez a probléma is központi kérdés kell, hogy legyen, akkor lesz esély ellenük. Nem véletlen, hogy Amerikában meg Angliában kutatócsoportok dolgoznak a problémán! Remélem, mielőbb kidolgozzák a gombából a sprayt, ami megállítja a dögöket!!
51. gabie (válaszként erre: 50. - 44ee78d7b4)
2013. júl. 16. 17:24
Pontosan.Minél hamarabb cselekedni,és megelőzni az elszaporodásukat! S minél hamarabb be kellene kerülnie a köztudatba,hogy "felkészüljenek" rá az emberek.Csak sokan hallgatnak róla.Én mikor benne voltam,mindenhova írtam,fotókat csatolva,hogy figyelem felkeltés céljából óvatosságra intsem az embereket.Sajna,egyre több helyen olvasok róluk.Egy közösségi oldal csere-berés lapján egyre több ember jár hasonlóképpen!
50. 44ee78d7b4 (válaszként erre: 48. - Latina)
2013. júl. 16. 17:08

Egyetértek Teniszlabdával, nagyon is van!! New Yorkban ötcsillagos luxusszállodát zártak be a dögök miatt...mondjuk nem fog kedvezni a turizmusnak, ha ez bekerül a köztudatba:)

Amit én tennék:

1. rovarirtó, minél előbb!!!!

2. teafa olaj a tusfürdőbe,azzal fürödni, majd a testápolóba, kenni éjszakára mindenütt az egész családot!

3. email a hotelnek (biztos tagadni fogják a dolgot, de attól még talán csendben irtatnak)

Sok sikert, kitartás, ki lehet irtani!

49. 483cc26e57 (válaszként erre: 48. - Latina)
2013. júl. 16. 14:00

Van okod a parára.Rengeteg szálloda tele van,a vendégek hurcolják ide oda..

Hát nem irigyellek,készülj a harcra mert ezek arra születtek..

48. latina
2013. júl. 16. 13:36

sziasztok!Én most kezdek gyanakodni, hogy gáz van.

Az első csípések a férjemen 4-5 napja jelentek meg. Egy helyen sok apró, kb. 6 cm-es kiterjedésben, 6-8. Akkor reggelre nekem is volt a lábfejemen pér, amik nagyon nehezen gyógyulnak. Azóta nekem nem volt több, de hozzá kell tennem, engem a szúnyogok se nagyon csípnek ha ott alszik mellettem az uram..." napja a gyerekeimen is felfedeztem pár apró csípést, amik egyáltalán nem szúnyogcsípésnek tűnnek. A fiamon csak kettő volt, egy az arcán, egy a karján , aznap reggel alatta volt is egy vérfolt a zsír új lepedőn. A lányom olyan mint a férjem, ha szúnyog téved a gyerekszobába, akkor az őt csípi agyon, a fiamat nem bántja. Na a lányom a lábfején rengeteg apró csípés jelent meg, két egymás utáni éjszakán. Azóta minden este leporszívózom a lepedőket és reggel leltározok: mi van a lepedőn. Halvány sárgás, apró kis ragacsos göböcskék, olyan mintha fika lenne, csak nem az mert nem zöld:)néha egy-egy fekete pöttyöcske, állatot azt hiszem, nem találtam, bár olyan picikék ezek, hogy ki se nagyon bírom nézni, mi az. De napról napra erősebb a gyanúm, hogy ezt beszoptuk. Megjegyezem: 2 hete Hajdúszoboszlón nyaraltunk egy 4 csillagos (!)hotelban, és a csípések, azután kezdődtek, miután hazajöttünk 3 nappal, talán nem onnan hoztuk, nem tudom.Segítsetek! Szerintetek van okom a parára?

47. faafb963dd (válaszként erre: 46. - Bvivien78)
2013. jún. 29. 16:28

Sajnos a picikék nem nőnek meg azonnal a vértől, vagyis első vérszívás után, az első vedléskor pontosan gombostűfejnyiek. Akkor bíborszínű, ha tele van vérrel, de másnapra bebarnul (teszteltem kettőt befőttesüvegben).

Nem várnám meg a tömeges csípéseket, forgassátok fel a szobát az ágyak körül mihamarabb!

2013. jún. 28. 22:19

Húú, kezdek megnyugodni! Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál a kérdéseimre, így talán még aludni is fogok az éjjel! :)

Ez sötét volt és nagyon pici.

2013. jún. 28. 22:10
Az nagyon pici..amikor már sötét,akkor kb. egy almamagnak felel meg...A csípéseket figyeld,ha az nincs,akkor bármi más is lehet. Amíg nem csíp ,addig ne parázz (és nekem se hagyd,h ijesztgesselek :D ) A picikék még átlátszóak,amíg nem jutottak vérhez.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook