Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska a házban! fórum

Ágyi poloska a házban! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ágyi poloska a házban!

1 2 3 4
14. 9506be6952 (válaszként erre: 12. - Mell)
2013. jún. 21. 17:10
Sötétben jön elő leginkább. Ritkán kapod el fényben,de ha nagyon éhes,nem szarozik,nappal ,a kanapén is elkap akár. ÉS állítólag okosak. Ha nem tud felmászni az ágyra,de már éhezik,felmegy a plafonra és elengedi magát,h rádessen...
13. 9506be6952 (válaszként erre: 10. - Mell)
2013. jún. 21. 17:09
Amikor még nem eszik,átlátszó,akkor feketül be a vértől. A kifejlett állat akkora és úgy néz ki,mint egy almamag. De mindkettőből rengeteg van egyszerre. Fut mint a nyúl,pláne ha fény éri,túl gyors is a szemednek.
12. mell (válaszként erre: 6. - Panna anyuja)
2013. jún. 21. 17:03
Mondja meg valaki mekkora egy ágyi poloska?! és fényben látható e vagy csak sötétben jön elő!
2013. jún. 21. 16:56

2 éve történt Bp-en:

Társasház albérletében éltem.Már 1 éve éltem a lakásban,mikor egyik este lefelé menet a bejárati ajtónál "belebotlottam" egy döglött patkányba.Nem vagyok beszari lányka...ránéztem majd tovább haladtam-de ezzel a lendülettel a befelé jövő férfi megkérdezte,láttam-e patkányt?Rámutattam "arra ott"-közben bemutatkozott,hogy ő a "házkezelő".Ha már itt van,rákérdeztem,hogy "Miért?Van több is?"

Ő vissza:

"Nem tudja?Tele van velük a ház...Melyik emeleten lakik?Megmondtam..Mire Ő:Á épp az Ön szomszédja a "tenyésztő" Jöjjön,mutatok valamit!"

ezzel kiléptünk a házból,majd kérte,nézzek fel "oda"-és várjak néhány percet.."?"vártam...

Ami ezek után következett,arra gondolni sem mertem..a megfigyelt ablakban megjelent 2 patkány...akik leültek az ablakpárkányra,és mosakodtak...Döbbenetem és szörnyülködésem közepette hozzátette:ez még semmi-ha van "időm" nyugodtan mozizzak:-)

Az idős hölgy,aki velem egy szinten élt,évek óta lakja a házat.Köztudott volt,hogy nincs nála minden "rendben"-se kint-se bent-a lakása elhanyagolt stb..ettől függetlenül egyedül él,gondozó nélkül..fizetni is tud...Én néha váltottam vele néhány kedves szót-már amit lehetett(korábban tanárnő volt,és voltak tiszta pillanatai)annyi tünt fel,hogy a lakásából nem friss-üde illat áradt,és mint aki rejteget valamit-rögtön csukja az ajtaját,senki be ne nézzen!!

Lényeg:házkezelő elmondta,hogy több bejelentés érkezett élő patkányokról,akik szabadon mászkálnak a hölgynél...Kijöttek stb...majd bizonyságot nyertek:a lakásban hemzsegnek a patkányok...De semmi pánik!Hölgyet kilakoltatták a mai nap folyamán..és elkezdték az irtást.Vagyis:előfordul,hogy elhullott patkányokkal fogok még szembesülni.

És most jön a "csattanó"!!!

Másnap korábban értem haza.

Hölgy lakásának ajtaján a kémlelőablak nyitva-(postásablaknak hívták)

Persze,hogy belestem.

Hihetetlen dologgal szembesültem...azt hittem rosszul látok!vagy egyáltalán igaz? amit látok?

a lakás "üres"de annyira,hogy padlózat sem volt.Kilátszottak az aljzatgerendák"...velem szemben az egykori "fürdő" helység-melyről már csak a WC csésze árulkodott-amin ki-be járkáltak a még élő patkányok..

és időtlen idők óta nem lehetett használatban-ez azért látszik "bármin"...

Bementem a saját otthonomba-majd visszatértem egy darab zsemlével,amit bedobtam a szobának látszó helységbe...

Ismét haza...vártam,de kíváncsiságom hamar "visszahajtott" az ablakhoz...

23 élő patkány veszekedett az egy darab zsemlén!!!!

??????????????

vagy legalábbis eddig jutottam a számolásban.Alig tudtam megszámolni a kis jószágokat.

Még aznap elkezdtem tervezni a lakáscserét...és a legközelebbi 7végén költöztem.

A nénit elvitték valami szociális helyre...a lakás teljes generálon esett át...Ha arra járok,mindig felnézek az ablakba...és hihetetlen ez az egész.

Pedig itt élnek...köztünk.Felőlem éljenek-csak ne Velem,közös fedél alatt!

10. mell
2013. jún. 21. 16:44

Mekkora ez? lehet szabad szemmel látni? vagy kisebb? Vagy akkora e mint a csótány?

és tud e futni?

9. sour
2013. jún. 21. 13:01
jujj, fúj... szegény! Undorítóak, utána olvastam. remélem ma tudok aludni :D Utálom a rovarokat bogarakat!! wááá
2013. jún. 21. 12:41
Jesszusom! Ezt a 3 csípést akkor örökre bevésem az agyamba!
2013. jún. 21. 12:18

Teljesen átérzem azt, amiről írtál, mi is átéltük. Pokol volt. Megvettük életünk első, ráadásul zsír új lakását. Az épületet akkor adták át, az első lakók között voltunk. Nem tudjuk honnan jöttek, az igazság az, hogy egy nyaralás is pont akkor volt, amikor költözünk, így lehet, hogy akkor szedtük össze.. a lényeg, hogy hónapokig nem tudtuk mi van, csak a páromon ott voltak a csípések, aztán egyszercsak a fürdősszobában jött velem szembe egy dög fényes nappal. Nagyon megijedtem, azonnal agyonvágtam, majd én is rohantam a netre. Már egy ideje gyanítottam, hogy ilyenünk lehet, de bizonyítékot nem találtam.... hát akkor meglett.

Előszőr mi is házipraktikákkal próbálkoztunk, meg kiköltöztünk a hálószobából a nappaliba... a hálót totál lezártuk, két hét múlva, amikor úgy gondoltuk elmúlt a veszély mentünk vissza, de ilyen invázióban életünben nem volt részünk. Szörnyű éjszaka volt... akkor tudtuk meg, hogy ezek évekre képesek hibernálni magukat, ha nincs kaja. 2 hét és a boltban kapható írtó szerek meg sem kottyantak nekik. A következő lépés volt, hogy elkezdtük szépen kidobálni a bútorainkat és végül hívtunk egy szakértőt. Hozzánk 3szor jöttek összesen, előszőr 2 héttel az első írtás után, majd 1 hónappal a második után. Profik voltak és tényleg eltüntették a dögöket. Utána persze új bútorok, merthogy már semmi nem volt a lakásban és új élet kezdődött. Szóval nagyon sokban volt nekünk az írtás, de egy életre megtanultam, ha látok egyet, azonnal profit hívok és igen... muszáj a szomszédokkal,ismerősökkel is közölni, mert bizony ezek ruhán is átszállítják magukat máshova. Az egyetlen megoldás az alapos, mindenre kiterjedő, szakszerű írtás.

Mi amúgy Londonban élünk, ahol tényleg köztudottan sokan vannak és borzalmas olvasni, hogy akár úgy is beviheted a lakásodba, hogy leülsz a metrón valaki után, akinek a lakásában van. Odautazott a ruhába csimpaszkodva és szépen utazik tovább más ruháján. Ha ez pont egy nőstény petékkel, akkor bukta. És ezeket tényleg nem érdekli a higiénia, hogy tisztaság vagy kosz van e épp ott, ahova került. Ő addig, amig van kiből mit kiszívnia jól érzi magát és iszonyatosan gyorsan szaporodik.


Szerencsére ennek már nálunk több éve, és tényleg sikerült kiírtani a dögöket, de ha gyanús foltot látok valahol, vagy egy kósza csípést azonnal beindul a para.

2013. jún. 21. 11:27

Apum kamionsofőr. Egyszer ő is hozott haza ágyi poloskát. Anyum azonban azonnal észerevette. Mindennel irtotta. Diófalevél a lepedő alá, napra hurcolása az ágynak-ágyneműnek, mindenféle illóolaj, meg kemény irtószerek, főzőmosás, vasalás.

Sikerült neki. Nem hivott szakmabeli irtót.

2013. jún. 21. 10:41
Mi is átestünk már egy ilyen ágyi poloska invázión Szolnokon. A nagymamám házában de csak az egyik szobában volt, mama is mindig csípésekkel ébredt nem tudta mi az, egy éjszaka sikerül egy példány elkapni és a neten beazonosítottuk, hogy ez bizony ágyi poloska. Na mamám kidobott minden fotelt(2db), kanapét, szőnyeget, majd jött az irtó pasi és kb. 15.000 ft-ért írtott és sikeresen, már több mint 2 éve nincs poloska. De az egyéb költség is szép összeg lett, új ágyat kellett venni. A régit kiraktuk a napra és annyi poloskát életemben nem láttam, mint abból ami menekült. Még a kutyák sem mertek közeledni az ányhoz.
2013. jún. 21. 10:03
Akkor ez is olyan mint a tetű. Háború alatt, után a koszban termett, ma meg a tiszta, agyonmosdatott gyerekekben tenyész sulikban, ovikban, és terjed. Én is irtottam :(
2013. jún. 21. 09:44
hubammeg! mifelénk rühről hallottam, az is sirály.
2013. jún. 21. 09:20

szia!!


huu nagyon sajnálom, hogy ilyen dolgokkal kell küzdened!! :/


Sógoromék is ezzel küzdenek!! :/ Náluk is mindig minden csillog-villog. Tisztaságmánia van, és egyszer csak jöttek ezek a rohadt poloskák! :///

Mondták, hogy nagyon nehéz őket kiirtani! :/


Remélem sikerrel jártok!!!

2013. jún. 21. 09:08
Soha nem hittem volna, hogy ezzel szembesülök 2013-ban, ilyesmiről a nagymamám mesélt, háború utáni időszakról szóló történeteiben.
Rettenetes, döbbenetes, ijesztő... rengeteg hasonló jelzővel illethetném, de egy a lényeg, a poloskák itt vannak, egyre többen vannak, és ha nem lépünk, annyira el fognak szaporodni, hogy esély sem lesz kiirtani őket. Egy esélyünk van, a nyilvánosság. Együtt talán menni fog.

Ugrás a teljes írásra: Ágyi poloska a házban!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook