Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Agresszív fiú kisiskolások - verik a kislányokat fórum

Agresszív fiú kisiskolások - verik a kislányokat (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
3. 02db590b2c (válaszként erre: 1. - 518e60a7e6)
2011. szept. 20. 01:27

A gyerek szulei,es a tanarok a hibasak.En a helyedben elmagyaraznam a tanaroknak,hogy az o dolguk/felelosseguk megvedeni a gyerekeket amig az o felugyeletuk alatt vannak,napkozben az iskolaban.Mit szolnanak hozza,ha baj tortenne es utana te feljelentened az iskolat?!Tudom kemeny szavak,de mashogy az ilyesmi szerintem nem megy.Kulonben idovel a te meg a tobbi bantalmazott kisgyerek fog lelkileg ramenni.Hat nehogy mar!


A szuloknek is elmagyaraznam,hogy ez az o hibajuk.Hisz valoszinuleg otthon ezt latja,vagy valami miatt ilyen lett az a gyerek.Akkor meg tessek szepen fuloncsipniuk a problemat es elvinni egy pszichologushoz a gyereket.


Ha ezek nem valnak be lehet menni az igazgatohoz,vagy atkeretni masik osztalyba(bar akkor szunetben meg talalkozhatnak),suliba a ti gyereketeket.Ez meg ugye macera,de lehet jobb lenne.


En eleg vehemens vagyok,es ha az en gyerekemet bantana egy masik gyerek,haat nem is tudom,elszakadna a cerna,azt tuti.Oke,hogy meg csak gyerekek,de ilyet akkor se lehet csak ugy annyiban hagyni.A szuloknek,tanaroknak kell tenni ez ellen!

Majd ird meg a fejlemenyeket!

2. 02869dba2a (válaszként erre: 1. - 518e60a7e6)
2011. szept. 19. 23:59
valószinüleg jól döntöttél...
2011. szept. 19. 23:06

A lányom idén lett elsős. Nagyon várta, hogy iskolás legyen, azóta is szereti, de van egy nagy problémánk, amit már nem hagyhattam szó nélkül. A legtöbb osztálytársával már az oviban is együtt járt, közülük hárman nagyon verekedős fiuk, akik gyakran voltak agresszívek társaikkal.

Az óvonénin kívül férjem az egyik apjának, míg én az egyik gyereknek szóltunk, hogy miért csinálja ezt.

Most iskolában még jobban eldurvult a helyzet (pedig reménykedtem, hogy kinövik ezt a viselkedést a fiúk, de nem!), a lényeg, hogy egyikőjük már oly mértékben bántja a lányom, hogy minden nap azt hallom tőle, hogy megint sírt, mert annyira megütötte.., vagy meglökte, hogy eleset és megütötte magát. Az egyik fiú különösen agresszív, simán fejbeverte a lányom egy táskával, s nincs olyan nap, hogy ne ütné meg, lökné meg direkt, ill. amikor a tanítónő pont a lányom mellé ültette, órán is csúfolja, ceruzával böködi és hasonlók.

A kislányom mondta, hogy még néhány lánykát szintén bántalmaznak a fiúk, így én elkezdtem megkérdezni ezen lányok anyukáját, hogy nem-e panaszkodik a gyermek otthon, hogy verik.

Az első anyuka rögtön rávágta, hogy dehogynem, az ő lányát szintén bántják, valamelyik nap is úgy ment haza, hogy teljesen fel volt horzsolva az alkarja, mint kiderült a legagresszívabb fiú úgy meglökte az udvaron, hogy ráesett a betonon, de ugyanúgy panaszkodik arra, hogy megütik, csúfolják, mint az enyém. A másik anyuka kislánya épp ma mondta, hogy az egyik fiú leköpte és ugyanúgy őt is állandóan csúfolják, ütik, lökdösik... még két kislány szülőjével fogok beszélni, közben ma kiderült, hogy egy gyengébb fizikumú kisfiút is bántottak közben.


A férjemmel valamelyik nap persze megvártuk a legbántalmazóbb kisiskolás anyját, mekérve (egyenlőre szép szóval), hogy beszéljen a fiával, mert már nagyon unjuk, hogy boxzsáknak használja a hat éves lányunkat. Azt válaszolta, hogy ő ismeri a fiát... és hogy lassan már nem mer bejönni a suliba, mert akármi van, mindenki az ő fiát veszi elő... hát ez a két mondat most pont egymás ellentéte volt, mert ezek szerint már zörög az a haraszt. Igaz, hozzátette, hogy a tanárok szerint nem kell szakemberhez vinnie a fiát. Ez is fura volt, hiszen két hete járnak a gyerekek még csak iskolába...

A tanítónőtől is megkérdeztük, hogy miért ültette egymás mellé őket, hiszen a családlátogatáson direkt felhívtuk rá a figyelmét, hogy kivel nem jön ki a lányunk... de ő azt mondta, hogy mindenkinek kell mindenki mellé ülnie. Nem kérdőjelezem meg a döntéseit, de a férjem emiatt szólt az igazgatónak, hiszen meddig várjunk, amíg ez a teljesen kiszámíthatatlan viselkedésű fiú kiszúrja a lányunk szemét? Vagy úgy fejbe vágja valamivel, hogy maradandó sérülést szenved??

Egyáltalán mit lehet ilyenkor még tenni? Lassan már rettegve engedem el a lányom a várva várt iskolába! Járt már valaki közületek hasonló cipőben? Van valami jó ötletetek, hogy mit lehetne csinálni?

Én arra gondoltam, hogy szülőin az összes "bántalmazott" gyermek szülőjével felszólalunk - mellesleg mindannyiuk már szólni akart külön-külön is...

Mindenesetre beírattam a lányom karatéra..

...de ez akkor sem normális!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook