Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Segítség - agresszív a macskám...! fórum

Segítség - agresszív a macskám...! (beszélgetős fórum)


1 2 3
78. Bözsi néni (válaszként erre: 76. - Mikahaka)
2017. aug. 8. 17:55

Ha odafigyelsz, hogy ne maradjon nyitva semmi (ajtó-ablak), akkor szerintem nyugodtan viheted magaddal.


Még kicsike, nem olyan bátor kalandor :-)

77. Bözsi néni (válaszként erre: 73. - Sirga)
2017. aug. 8. 17:52

Nem szökött el. Sőt, mivel mi egy hétig voltunk vele nyaralni és roppant kíváncsi volt, ezért kiengedtük. Főleg este. Egy vakonddal is összeakaszkodott, megijedt tőle és nagyon fújt:-)


Meg lett egy cicahaverja is. És reggelre mégis mindig bejött és a lábamhoz feküdt, ott aludt.

76. mikahaka (válaszként erre: 73. - Sirga)
2017. aug. 8. 13:44

Nem tudom, mert nagyon félős, a kertbe ahova kivisszük is elszökhetett volna eleinte, amikor nem ismertük, de ő félős...De tény hogy új helyen napközben magára hagyni se jó...

Csak két nap lenne..illetve vlsz igyekszem haza vasárnap késő du ra..talán kicsit kevesebb is

2017. aug. 8. 12:25

3 napra sosem hagynék egyedül lakásban tartott állatot. A kertben, teraszon még csak-csak, ha muszáj. Száraz táppal, vízzel és cicaházzal.

Nekünk jól bejáratott padlásunk volt.


Egyszer 3 napra eltűnt az egyik cicám. A szomszéd elment nyaralni és bennrekedt a garázsában. Nem lett semmi baj, de később nagy ívben elkerülte a garázst.

74. Magdalénia (válaszként erre: 1. - Mikahaka)
2017. aug. 8. 12:15

Olyan jó a macsekokról írni. Annyira önálló egyéniségek és nagyon szerethetőek a kutyával együtt.


Az a fajta ember vagyok, aki soha nem tudott megütni állatot, megrúgni pláne nem. Szerencsére nem is kerültem össze olyan vad állattal, hogy védekeznem kellett volna.


Volt egy kistestű szuka kutyánk, mely eredetileg anyukámé volt, csak később került végleg hozzánk és egy egészséges környezetből kikerült 6 hetesen kapott nőstény cicánk. Mindkettő ivartalanítva lett az első vemhessége után.


Sosem szoktak össze, de megtanultak egymás mellett élni.

A kutya értelmesebb volt, de inkább úgy mondanám, hogy kezelhetőbb. A kezdeti megkergetésről leszokott, mert a cica nem hagyta magát, szembefordult vele.

Később csak halkan morgott a kutya, ha a cica a közelébe került. Persze a macsek mindig arra grasszált halálos nyugalommal, s a mancsával odacsapott. Rendre utasította a kutyát.


A falon kalitkában, elég magasan tartottunk egy papagájt, melyre láthatóan fente a fogát a cica. Egész véletlenül (szilveszterkor) rájöttünk, hogy a macska nagyon fél a duda hangjától. A macskák nem bírják a zajt, sokszor egy hangos taps is elég nekik. Fülét-farkát behúzva menekül.

A dudát feltettük a kalitka tetejére és utána megszűnt a macska érdeklődése a madárka iránt.


Talán neked is jó módszer lenne, beszerezned egy dudát és a megfelelő pillanatban megfújni.


Később, amikor már nem volt kutya, a 7 éves cicánk mellé befogadtunk egy fiatal nőstény cicát, melyet szintén ivartalaníttattunk.

Ők sem szoktak össze. Az öreg megtűrte, a fiatal sosem merte megtámadni, de ahogy öregedett a másik, úgy nőtt az önbizalma a fiatalnak.

A fiatal sosem engedte magát simogatni és ha játszottunk vele, nagyon hamar bedurvult. Ha nem foglalkoztunk vele, akkor ő sem velünk. Nem lehetett nevelni, biztosan rossz emlékei maradtak előző életéből.


Kinti-benti macskák voltak, kedvükre jártak ki-be, sőt nyáron a hálóajtót saját maguk nyitották.

A befogadott cica sokkal többször maradt kint éjszaka és több sérülése is volt. Lehet, hogy nem fogadták be a környék macskái, de inkább az, hogy ő így vezette le az agresszióját, különben miért maradt volna kint.

A házban nem kellett almot tartani, nem volt rá szükség.

Az öreg cicámról csak legekben tudok beszélni és emlékezni.

73. Sirga (válaszként erre: 68. - Mikahaka)
2017. aug. 7. 20:38

Nem vinném. A cica a házhoz ragaszkodik - esélyes, hogy elszökne. És, mivel valószínűleg nem találna haza (bár nem tudom, mekkora a távolság, hol laksz), elveszne. Nekünk ugyan volt egy cicánk, aki 25 km-ről hazajött, de általában ilyen távolságból már nem találnak haza.

Tudom, rossz lenne neki egyedül, megértem. Nincs harmadik opció?

72. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 68. - Mikahaka)
2017. aug. 7. 19:58
A cica hozzátok ragaszkodik nem a helyhez viszont én otthon hagynám mert nagy a veszélye hogy valahogy kiszökik. Egy idegen helyen véletlenül van egy olyan ablak akármi amire talán nem figyelsz annyira és kint van a cica. Az otthoni környezet meg általában "cicabiztos" szökés ellen.
2017. aug. 7. 09:24
Első náp még elbújt, de utána győzött a kíváncsisága😃
70. mikahaka (válaszként erre: 69. - Bözsi néni)
2017. aug. 7. 09:01

És megszokta a nyaralós szállást? nem volt ideges, félős?


Az a baj, hogy ha otthonhagyon, senki nem tud ránézni. Biztos kibírja elég élelemmel meg alommal, csak sajnálom szegényt, főleg az agresszív problémák után...

69. Bözsi néni (válaszként erre: 68. - Mikahaka)
2017. aug. 6. 18:31

Szerintem ennyi időre otthon is hagyhatod, bár azért jobb lenne, ha szombaton valaki be tudna ugrani hozzá, friss vizet meg kaját adni neki.


Egyébként mi vittük magunkkal vonaton a mienket és prímán elnézelődött a szállító dobozában. Igaz, mi általában egy hétre mentünk és annyi időre nyilván nem lehetett otthagyni.

2017. aug. 6. 16:14

Másik kérdés macska ügyben:


Hétvégén leutazom a balatonra. Péntek estétől vasárnap estig tudnék maradni, de a cica miatt ez egy átgondolandó terv.

Mivel a szüleim tudnának vigyázni rá alapból, de pont hozzájuk megyek le, baby sitterem nem lenne.


Kérdés: ti inkább itthon hagynátok a cicát a megszokott környezetében, de magára hagyva- itt mondjuk én két teljes napig nem szívesen tenném ezt, akkor lehet hogy feljönnék vasárnap délre...de ez nem túl ideális...


Vagy inkább levinnétek, vállalva hogy utaznia kell, 2 és fél órát és idegen helyen lenne, de velem, velünk.

Itt az a tervem, hogy vonat, ott lehet tudtommal cicát, és esetlen pórázon kicsit kiengedni, ha nincs kaller...ez sztem nem olyan nyomasztó neki, mint 2 óra bezárva a szállítójába. A szálláson meg azért csak pár órát, fél napot lenne egyedül...

Tudom, hogy minden macska egyénien reagál ezekre, szóval nehéz tanácsot adni, de mégis, mi a tapasztalatotok?

67. mikahaka (válaszként erre: 64. - Ikebana3)
2017. aug. 4. 23:29

Jó hírem van!!!

Kipróbáltam most amikor játék közben kezdte megint. Eleinte csak így eltoltam határozottan. Aztán mikor ez semmit sem ért, felkaptam és spontán sikerült megfognom valahogy a két hátsó lábát és picit fejjel lefelé lógott...de finomat csináltam, nem fájt neki, nem is üvöltött- de így nem tudott utánam kapni. Utána feltűnően lenyugodott...lehet ez beválik!!! :))) Mikor nyugton maradt megdícsértem!


Amúgy házi macska, sima keverék, és FEKETE... :))) (=azaz ez a brit rövidszőrű asszem)

66. michelle.r (válaszként erre: 16. - Andi6020)
2017. aug. 4. 20:43
Sajnos tényleg ez a megoldás. Amior a hároméves lányomat támadta meg a nagynéném macskája, gondolkodni nem volt időm, úgy rúgtam arrébb, hogy átrepült a terasz másik sarkába. Soha többé nem volt agresszív senkivel.
65. PöttyösPanka (válaszként erre: 63. - Massalhangzo)
2017. aug. 4. 20:36
Még mindig nagyon mellé :) Nem baj, próbálkozz csak :) De legalább a falka szó definíciójának nézz utána.
64. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Mikahaka)
2017. aug. 4. 19:54
Milyen fajta macska? Anyukámnak egy elég eleven tonkinéz macskája van, ő csak úgy minden átmenet nélkül képes, talán játékból harapni, felugrani hátulról rá. A lányomék macskája költözés után változott meg és lett olyan agresszív, hogy már félt tőle, menhelyre került. Nekünk egy nagyon szelíd és nyugodt brit rövid szőrűnk van. Nem tudom adott esetben mit lehet tenni.
63. massalhangzo (válaszként erre: 62. - PöttyösPanka)
2017. aug. 4. 18:35

a lenyeg az volt, hogy a macska nem falkaallat, es nem lehet falkavezerseget nala elerni :D


te eroltetted, hogy de falkaallat, vagy ha megsem falkanak hivjak, akkor valami mas. nyilvan a megsem falka, hanem valami mas egeszen mashogy kezelendo


de fuggetlenul a falkatol, szerintem egy allatot sem szabad verni, azzal a takargatassal sem, hogy nevelesi celzat

62. PöttyösPanka (válaszként erre: 60. - Massalhangzo)
2017. aug. 4. 17:49
Neked ma egyáltalán nem megy a szövegértés. Nincs kedvem mondatonként elemezni amit írtam, csak hogy végre te is megértsd. Úgyis csak szelektíven, a neked tetsző mondatokra reagálsz, és leragadsz apró, kikezdhető részleteknél ahelyett, hogy a mondandóm lényegére próbálnál reflektálni, hogy kialakuljon egy értelmes, építő jellegű párbeszéd. Inkább csak hajtogatod a magad kis dolgát, de ehhez nem is kell partner, úgyhogy további jó szórakozást ;)
61. massalhangzo (válaszként erre: 59. - PöttyösPanka)
2017. aug. 4. 14:44

amit linkeltel, az pont azt irja, hogy nem falkaallat, magarol gondoskodik, a kolonia az kabe egy teruleten elot jelenthet, ami egy bazinagy terseg is lehet. azt is irja, hogy nehezebben szokik ossze mas allatokkal vagy az emberrel is, kora, habitusa es persze a szoktatas mikentje valogatja


az is gyakori, hogy valakinek tobb macskaja van, egyaltalan nem foglalkoznak egymassal, csak elturik egymast, mindnek megvan a maga helye, szokasa


nem kene eroltetni azt, hogy falkaallat meg tarsas leny, es be lehet torni veressel, mert megmutatom, ki az ur a hazban. megjegyzem, ez falkaallatoknal sem igy mukodik, de egy cica-ember viszonyban plane nem

60. massalhangzo (válaszként erre: 59. - PöttyösPanka)
2017. aug. 4. 14:41

a kobor macskak nem azert allnak ossze, mert tarsas lenyek :D a macskak maganyos ragadozok, nem maganyos vadaszok. azert allnak ossze, mert altalaban oda gyulnek, ahol valamilyen kajaforras lehetseges


az allatok nem a legritkabb esetben verekednek ossze, total gyakori eset. a legtobbszor egyaltalan nem erofitogtatasbol. kajafeltes, zsakmanyfeltes, ennyi


a falka pedig nem egy csoport, amit ugy definialsz, ahogy epp alkalmas. az egy falka. megvan a hierarchikus rendje, a vezertol a tobbiekig. nemcsak vezer van es alarendeltek, megvan mindenkinek a pontos helye, szerepe, feladata

59. PöttyösPanka (válaszként erre: 54. - Massalhangzo)
2017. aug. 4. 14:06

A macska magányosan vadászik, de egyáltalán nem él magányosan. Nem arra gondolok, hogy ha összezárok 40 macskát, akkor az egy falka, hanem arra, hogy a gazdátlan, kóbor cicák önként állnak össze csoporttá, mert erre van igényük, mert társas lények, nem magányos farkasok.

Én tudom, hogy az állatok a legritkább esetben verekszenek össze vérre menően. De az agresszivitás nem is ezt jelenti. Ha már fenyegeti a másikat, és fitogtatja a saját erejét, az is agresszió. Ha ez nem elég, akkor odakap, de mindig abban reménykednek, hogy itt már eldől a harc. Jah és a falka nem csak a falkavezérből és az alávetettekből áll. Akadj le a falka szóról. Ismétlem, ezt csak jobb híján használtam, hogy ne kellejen mindig körbeírni, hogy macskák olyan csoportja, amiben együtt élnek, és hierarchia van köztük, de úgy látszik, nem úszom meg. De tessék, megtaláltam neked a megfelelő szót, hogy ne tereljék el a figyelmedet az egyes szavak a lényegi mondanivalóról:

[link]

58. PöttyösPanka (válaszként erre: 52. - Mikahaka)
2017. aug. 4. 13:55
Egy új macska előtt ki kell próbálni, hogy egyáltalán hogy viszonyul egy új jövevényhez. Vannak macskák, akik egyáltalán nem fogadnak el egy új macskát. Anyósom egyszer be akart fogadni egy cicát a meglévő mellé, de nem bírtak összeszokni. Folyton verekedtek, és mindent összepisiltek, pedig mindkettő ivartalanítva volt, és előtte nem csinálták.
2017. aug. 4. 13:43

Egyébként mondhatunk a macskákra amit akarunk, az oroszlánok a macskák közül a legmacskábbak (!!!) és bizony falkában élnek, falkában vadásznak!


Sőt, vadászat közben még az adott szitunak megfelelően stratégiát követve beosztják egymás között a feladatot, ki lesz, aki megugrasztja a kiszemelt vadat, hányan és milyen irányba fogják terelni (űzni), és a rejtekhelyen kik, és hányan fognak előjönni, leteperni a vacsorát. És éppen tegnap este mondták erről az egyik adón, hogy az egyik csak űző, hajtó, vagy éppen a végső harapást, a vad megölését végző macska-e.

56. mikahaka (válaszként erre: 55. - Massalhangzo)
2017. aug. 4. 13:43

Igen.

remélem beáll a rend. Lassan de tanul.

a parafa lapot amit kapaorónak csináltam neki hónapokig nem is használta, pedig szereti kaparni azt az anyagot, ezért is csináltam neki.

Egyszer csak rákapott, most lelkesen gyűri.

Remélem ezen is túlleszünk...csak a tippek hátha segítenek pár sebtől megmenekülni

55. massalhangzo (válaszként erre: 50. - Mikahaka)
2017. aug. 4. 13:27

valoszinuleg ha megszokja, hogy most ez a menetrend, hogy te elmesz es nem ulsz sokat mellette, akkor ez is enyhulni fog


de sok macska van, aki nem kezesbarany, nem lehet cipelni, felvenni, hozzanyulni barmikor, mert nem turi. ezen nem lehet valtoztatni, a macskak ilyenek :D aszerint kell banni es elfogadni oket, amilyen termeszetuek

54. massalhangzo (válaszként erre: 47. - PöttyösPanka)
2017. aug. 4. 13:25

a macska maganyos ragadozokent el. es tokmindegy, ha osszeraksz 40 macskat, akkor sem falka szerint fognak elni. de a falkarol is nagyon teves elkepzelesek vannak ugy altalaban, nem ugy alakul a falka, hogy szetverik egymast, es aki eletben marad, az a falkavezer :D


aki allatos, biztos talalkozott mar olyan jelenseggel, hogy a kutyaja elkerul mas kutyat. nem kell ahhoz veres


a macskat nem fogod tudni falkaelv szerint nevelni. mint ahogy nem tudod ugy tanitani, mint egy kutyat peldaul. a kutya falkaallat. akkor is, ha egymagaban el kiverten az utcan vagy csaladban, vagy 10 masik kutyaval. o nem lesz maganyos ragadozo, mint ahogy a macska sem lesz falkaallat, csak mert tobb allat veszi korul


a falkavezerseget tekintellyel es szabalyokkal erik el, nem agresszivitassal. ettol fuggetlenul minden allat verekedhet, kutya, macska is, ennek semmi koze ahhoz, hogy milyen viszony alakul ki egyutt elve. de az igaz, hogy ha egy allatot bantanak, akkor konnyen kialakul nala frusztracio, agresszivitas, felelembol fakado. ovatosan kell ezzel banni

53. mikahaka (válaszként erre: 45. - Massalhangzo)
2017. aug. 4. 13:24
Igen, ezt próbálom. Ha kapok fizut kap majd valami nagyobb plüssöt, amit dögönyözhet :D Mert a kiskori elefántját már kinőtte :D
52. mikahaka (válaszként erre: 43. - PöttyösPanka)
2017. aug. 4. 13:23

Igen ezket én is olvastm már sokat. a korai elválasztás is az egyik ilyenben volt.

Amúgy otthon nem tesz kárt, vagy minimálisat, nyilván ha olyan dolgot hagyok elől akkor meg is érdemeltem.

Biztos megszokná ha olyan kijárós lehetne, de alapvetőn ő "emberfüggővé" lett nevelve- én hiányzom neki, persze ha megszokna egy másik állatot az is jó lenne.

Ha tudnám, hogy bírnék két cicával is az lenne a legjobb. De biztos dupla gond- a kaja az tuti dupla, meg alom, meg szőr...

51. mikahaka (válaszként erre: 34. - Mézes-Krémes)
2017. aug. 4. 13:18

Értelek, persze.

Nekem annyi lehetőségem van, hogy a szüleimnél van egy közös kert, de nincs követlen kijárás, tehát ki kell őt vinni.

De amíg itthon voltam szépen hozzászoktattam, hogy milyen kint. Most már van, hogy pár órára délutánra is kint merjük hagyni, mert nem megy el, védett a kert.

De alapvetően kis betoji, ha ott vagyok jobban mászkál, amúgy meg csak ül a bokorban. Most meg hogy hőség van nem is tesz jót enki úgy láttam, vagy este kell csak vinni.

Hogy dolgozom ez csak hétvégente megoldható, de tény, hogy miután kint volt lefárad- attól függetlenül hogy mozog-e kint..mégis levegőn van, figyel, nézi a bogarakat, kicsit ugrál...

(6 éves tervemben benne van egy kertkapcsolatos lakás...)

50. mikahaka (válaszként erre: 33. - Massalhangzo)
2017. aug. 4. 13:13

Igen, és főleg hogy újkeletű, azóta van, hogy többet van egyedül- mégha időben nem is logikusan oszlik el (este is lehet), de én azt hiszem ezt torolja meg rajtam. Kiváltó ok mondjuk az is volt, hogy a bolhanyakörvét igazítottam meg, és nem szerette, vagy felemelni akartam, hogy kivigyem a szobából...

De vlsz alapból is fusztráltabb és másra is csattan, mint az emberek hasonló esetben.


Kis csendes cicus, és sztem fustrálódik és ilyen passzív agresszív lesz.

49. mikahaka (válaszként erre: 27. - 12d083b51b)
2017. aug. 4. 13:06
Igen, jó ötlet, biztos hogy a haverjának is néz, kicsit anyjának-hiszen nincs neki más barátja csak én.... :/ :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook