Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Afantázia fórum

Afantázia (beszélgetős fórum)


1 2
25. gipszjakabné (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2018. jún. 6. 10:32
Viszont a képeket utólag visszaidézni nem tudom. Ugyanúgy emlékszem rá, mint ahogy vannak emlékeim mondjuk a hétvégi kirándulásról, ahol tudom, hogy hol voltunk, ki volt ott, mit csináltunk -de nem látom magam előtt.
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Gipszjakabné)
2018. jún. 6. 10:23
Érdekes :)
23. gipszjakabné (válaszként erre: 22. - PöttyösPanka)
2018. jún. 6. 10:20
Igen, szoktam. És azt látom is, emlékszem rá.
22. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Gipszjakabné)
2018. jún. 6. 09:01
Álmodni szoktál?
21. gipszjakabné (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2018. jún. 6. 08:45
Fogalmakban gondolkodom. Attól még, hogy nem látok magam előtt egy elképzelt kiskutyát, pontosan tudom, hogy néz ki egy kiskutya.
20. PöttyösPanka (válaszként erre: 19. - Gipszjakabné)
2018. jún. 6. 08:40
De jó :) Bár akkor végképp nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet, ha elképzelsz valamit :)
19. gipszjakabné (válaszként erre: 14. - PöttyösPanka)
2018. jún. 6. 08:36

Kifejezetten kreatív ember vagyok. Alkotó ember. Rajzolok, kézműveskedek, stb.

Mondjuk jobban szeretek VALAMIT lerajzolni, amit látok, de nincs gond azzal sem, ha csak úgy kell mondjuk egy csokor virágot vagy egy vízparot, akármit rajzolni.

18. PöttyösPanka (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2018. jún. 6. 08:18
Akkor agykontrollon volt, csak akkor még nem tudtam, mi az, biztos ezért nem emlékeztem :) Mi van azokkal, akik nem "látják"?
17. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2018. jún. 6. 08:12
Ha jól emlékszem, valóban az alma elképzelésével kezdi, de az egész agykontroll technika azon alapul, hogy képzeld el, lásdd!! magad előtt azt a valamit, amit a jövőben el akarsz érni! Minél tisztábban, minél részletesebben tudod magad elé képzelni, annál inkább erősebb lesz a cél képe!
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2018. jún. 6. 08:09
Az almás dolgot?
15. 12d083b51b (válaszként erre: 13. - PöttyösPanka)
2018. jún. 6. 07:29
Agykontroll tanfolyamon tanítják!
14. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Gipszjakabné)
2018. jún. 6. 06:43

Szerintem ez csak akkor probléma, ha téged zavar. Ha nem látod, hát nem látod.


Fejből tudsz rajzolni?

13. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. jún. 6. 06:42
Nekem is azonnal az ugrott be, hogy aki ilyen típus, annak nehéz lehet a meditáció. Középiskolás koromban a barátnőm volt hasonló. Semmi baj nem volt a fantáziájával, mert történeteket írt, de saját bevallása szerint nem látja a dolgokat, csak végiggondolja, mintha egy narrátort hallgatna. Nekem ez nagyon furcsa. Egyszer valahol valami koncentrációs gyakorlatot kellett volna végeznie, ahol az volt a feladat, hogy képzeljen el egy almát, nézze meg jól, majd kezdje el átszínezni, stb. Azt mondta, teljesen képtelen volt erre. Nekem semmi gondom az ilyen feladatokkal.
12. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - 8a65af67ce)
2018. jún. 6. 06:35
Érdekes, mert én nagyon vizuális vagyok, és mindent azonnal, részletesen látok, de az arcokkal én is így vagyok. Az arcmemóriám is katasztrófa.
11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Smirnoff)
2018. jún. 6. 00:01

Dehogyis. Spontán kérés, hogy támogassuk.

Ebben a társaságban vagyunk néhányan, akik szeretnének segíteni, habár csak a netről ismerjük egymást. Aki részt akar venni ilyesmiben, az a maga módján megteszi. Vagy imádkozik, vagy meditál, az agykontrollosok nyilván a saját módszerükkel.


Semmiféle illusztráció nem volt. Ki-ki az otthonában.

10. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2018. jún. 5. 23:35
Irányított meditáció volt sok képi illusztrációval?
2018. jún. 5. 22:14
Csukott szemmel, és egy kép tűnt fel bennem.
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - 403c839538)
2018. jún. 5. 22:13

Én sem látok semmit. Ez megnehezítette, illetve lehetetlenné tette a szemtornát, az agykontrollt.

Nehezíti a meditációt. Legfeljebb fel tudom idézni azt az érzést, mint amikor az adott dolgot látom.


Viszont egyszer érdekes volt... valaki kérte, energiával segítsünk agyvérzést kapott édesanyján.

Amikor (a megbeszélt időben) a többiekkel egyszerre koncentráltam csikott szemmel, nem látványban, de ebben a fura mintha-látásban egy tűnt fel bennem. Nagy kövekből épített kútból próbált kikapaszkodni valaki, de minduntalan visszacsúszott.

Tudtam, nincs mentség. Nem is próbálkoztam tovább, nehogy gátoljam a többieket.

Az édesanya elhunyt.Másnap tudtuk meg.

7. 403c839538 (válaszként erre: 5. - Gipszjakabné)
2018. jún. 5. 21:54

Nálam a kettő ugyanaz.


A férjem sem lát dolgokat maga előtt.

Viszont neki erőssége a logika, térlátás - ezek nekem gyengéim.


Olykor kölcsönösen kisegítjük egymást. :D

6. gipszjakabné (válaszként erre: 3. - 8a65af67ce)
2018. jún. 5. 21:39
És csak az arcokkal van gondod? Érdekes :o
5. gipszjakabné (válaszként erre: 4. - 403c839538)
2018. jún. 5. 21:38

Tudok rá gondolni. Csak nem látom magam előtt.

Nemrég olvastam először erről, és most számomra meg az a furcsa, hogy TÉNYLEG látják emberek ezeket a dolgokat? Ha azt mondom, képzelj el egy kertes házat, akkor máris látod a falakat, az ablakokat, talán még a függöny színét is? És kutya is van a kertben?

-látod, alapból a fantáziával nincs gond, mert végigondolom, hogy igen, van ott egy kutyaház, talán macska is, muskátli az ablakban, az utcafronton 2 nagy ablak -> de nem látom mindezt.

4. 403c839538 (válaszként erre: 1. - Gipszjakabné)
2018. jún. 5. 21:28

Beszélgetés közben az agyam automatikusan képeket, jeleneteket társít a beszédhez.

Elég furcsa. Hallgatom a férjem, és látom magam előtt, amit éppen mond, akár egy filmet.

Bár nekem egyébként is élénk a fantáziám, és vizuális típus vagyok.

Számomra az hihetetlen, hogy valaki nem tud elképzelni valamit, egyszerűen nem látja maga előtt. Hiszen csak rá kell gondolni. :)

2018. jún. 5. 15:02
Én arcokat nem tudok felidézni, nem látom őket magam előtt. :D
2018. jún. 5. 14:26
2018. jún. 5. 12:58

Pár napja olvastam, hallottam erről először és mindezidáig fogalmam sem volt arról, hogy bő 3 évtizede ezzel a dologgal élek együtt.


Egy szavazást is kiírtam, és már rövid idő után megdöbbentett az eredmény:

Ha csukott szemmel el kell képzelni egy labdát, látjátok a labdát?

Mert én nem. Tudom, hogy néz ki egy labda, gondolok a labdára, de csak sötétséget látok, hiszen csukva van a szemem.


Kíváncsi vagyok, ki hogy látja belül a fejében a dolgokat.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook