Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aegon reálhozam! fórum

Aegon reálhozam! (beszélgetős fórum)

2011. aug. 29. 09:41

Sziasztok, beregisztráltam, hogy ezt megosszam veletek: Tisztelt



E-mailjét a válaszadásban illetve felülvizsgálatban illetékes számlavezetési csoportunkhoz továbbítottuk, válaszukig, mely postai úton fog Önhöz érkezni, szíves türelmét kérjük.



Tisztelettel:


AEGON Ügyfélszolgálat



From: [mailto:@freemail.hu]

Sent: Monday, August 29, 2011 8:50 AM

To: Nyugdíjpénztár Ügyfélszolgálat

Subject: RE: reálhozam



Tisztelt Ügyfélszolgálat!



Köszönöm levelüket, azt írták le, amit vártam... bár az általam feltett kérdésre nem válaszoltak, így újból felteszem: Önöknek ki kellett számítani a reálhozam összegét, minden adat a rendelkezésükre állt, ki is számolták, közzé is tették az eredményt. Ez hogyan változhatott egyszer csak 0 Ft-ra? Mi alapján tudtak 271ezer Ft reálhozamot számítani és közzétenni? Ezekre a kérdésekre várom szíves válaszukat minél hamarabb!!! Időközben felmerült még egy kérdés: Az összes tájékoztató levelüket előkerestem, és a 2009. évi levelükben örömmel tájékoztatnak, hogy a 2008-as negatív hozam után olyan jól teljesítettek, hogy kompenzálták a veszteséget, és ezen felül még reálhozamot is elértek. Ezeket a hozamtájékoztatókat egytől-egyig csatolni fogom a reklamációmhoz.



Tisztelettel:



Uegyfelszolgalat.Nyugdijpenztar@aegon.hu írta:



Tisztelt Ügyfelünk!



Az Ön reálhozama sajnos valóban 0 Ft. A pénzügyi válság a 2008. év hozamait sajnos igen kedvezőtlenül befolyásolta, az árfolyamok visszaesése azt eredményezte, hogy a nyugdíjpénztárak - a befektetői piac többi szereplőjéhez hasonlóan - 2008-ban negatív hozamot értek el, vagyis a 2008. év végi negatív hozam jelentősen csökkentette a megtakarítások értékét, mellyel Önt a Honvéd nyugdíjpénztára átadta pénztárunkhoz. A 2009-ben és a 2010-ben elért pozitív hozam mértéke így sajnos kizárólag a reálérték megőrzésére volt elegendő, a reálértéken felül további nyereség nem termelődött, azaz reálhozam végül nem keletkezett egyéni számláján.


Az Ön egyéni, havi bontású részletes reálhozam számítását tartalmazó számlakivonata – a reálhozam számítási képlettel együtt – néhány munkanapon belül postai úton érkezik Önhöz.


Nyugdíjpénztárunkkal kapcsolatos további kérdéseire vonatkozóan készséggel állunk rendelkezésére e-mailben a [link] linken, telefonos ügyfélszolgálatunk pedig a 06 1/477-4890-es telefonszám 1-es, 7- es vagy 8-as menüpontjában mindennap 8-18 óráig, csütörtökönként 8-20 óráig (a gépi hang az 1-es, 7-es illetve 8-as gomb megnyomásával bármikor megszakítható és munkatársaink jelentkeznek bármiféle azonosító előzetes megadása nélkül is).


Tisztelettel:


AEGON Ügyfélszolgálat



From: [mailto:@freemail.hu]

Sent: Saturday, August 27, 2011 10:51 AM

To: Nyugdíjpénztár Ügyfélszolgálat

Subject: reálhozam



Tisztelt Nyugdíjpénztár!



Az elmúlt héten meglepve tapasztaltam, hogy semmilyen formában nem tudom Önöket elérni, és ez némi aggodalommal tölt el. Önökhöz 2006-ban átlépő tagként türelmesen vártam a reálhozam összegének közzétételét, amit Önök meg is tettek 2011. július utolsó napjaiban. Megértettem, hogy nagy terhet rótt a pénztárakra az átlépés, számítások stb. Én személy szerint augusztus első hetében néztem meg a reálhozamomat az Önök honlapján, ami akkor 271ezer Ft volt. Ezt tudomásul vettem, elolvastam a tájékoztatókat, miszerint a pénztárak a május 31.-i zárás után június 10-ig kötelesek egymásnak adatot szolgáltatni, és július 20-ig kötelesek visszaigényelni a kifizetésekhez szükséges összegeket. Gondoltam, nem lesz itt semmi gond, vártam a postai utalást a lakcímemre. Semmi nem történt a mai napig, mostmár a kalkulátorba sem lehet belépni, és telefonon elérhetetlennek bizonyulnak. Nagyon ijesztő olyan információkat hallani, miszerint a feltüntetett reálhozam összege újbóli megtekintésre 0-ra változott sok esetben. Hogyan lehetséges ez? Az interneten Önök által adott válaszok elfogadhatatlanok, ugyanis arra hivatkoznak, hogy későn kaptak tájékoztatást az átadó pénztáraktól. Akkor hogyan számították ki az augusztusban látott reálhozam összegét? És hogyan igényelték vissza július 20-ig a kifizetendő összegeket? És hogyan szolgáltattak adatot egymásnak a pénztárak június 10-ig? Nagyon remélem, hogy az én megtekintett 271ezer Ft reálhozamom időközben nem nullázódott le, mert erre nem találnék magyarázatot, viszont még nem érkezett meg, és az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy mikor utalták ki, hogy a postai alkalmazottaknál pontos időpontokkal reklamálhassak.



Várom mielőbbi válaszukat, Tisztelettel:

177. firedog (válaszként erre: 176. - Suzy77)
2011. aug. 29. 08:51
Még semmi,nálad sem működik a kalkulátor?
176. Suzy77
2011. aug. 29. 07:29
Vki tud már vmit,utaltak már vkinek?
175. Mopszi42 (válaszként erre: 173. - *Ametiszt*)
2011. aug. 28. 12:32
Köszi a választ!
2011. aug. 28. 12:29
Ezek vajon mit csinálnak?Megint nem lehet belépni a kalkulátorba!
173. *Ametiszt* (válaszként erre: 171. - Mopszi42)
2011. aug. 28. 09:24
Én augusztus elején kaptam meg a pénzt, és azóta is az az összeg szerepel, ami egyébként gyalázatosan kevés.:(
172. Ilicica
2011. aug. 28. 09:11
most néztem a kalkulátort és nem változott a 24-éhez képest úgyhogy megint bizakodok, hogy jövő héten meg fog érkezni a pénzem. Remélem mindenki pozitívan fog kijönni ebből a hajcihőből. Legalábbis aki még nem kapta meg és mutat neki reálhozamot a kalkulátor. A többieknek pedig azt javaslom ne hagyják annyiban, mert én nem hiszem, hogy több milliós tőkéből nem keletkezett hozam és annak nincs reálhozama. Itt valamit nagyon elszámolt valaki szerintem. Egyébként azt pedig alapból nem értettem, hogy fektethette bármely biztosító az emberek pénzét ilyen kockázatos kötvényekbe. Szerintem ezt szabályozni kellett volna, hogy csak olyan befektetést végezhetnek amivel nem fog elveszni az emberek pénze. Lehet ha bent maradunk és eljutunk a nyugdíjig nézegettük volna az egyenlegközlőt amin szerepel egy nagy nulla, mert rossz helyre fektették és elveszett, de ebbe rossz belegondolni. Kitartást mindenkinek.
2011. aug. 28. 09:06

Sziasztok!

Szeretnék feltenni egy kérdést azoknak a tagoknak, akik átléptek valamikor az aegonba és 0 reálhozam látható, vagy alig kapnak valamit, vagy éppen már meg is kapták, hogy ez az összeg még szerepel a kalkulátorba annak ellenére, hogy kifizették és számlaegyenleget meg is kapták már? Előre is, köszi, a válaszokat!

2011. aug. 28. 00:59

Sziasztok!

Én sem kaptam meg még a pénzem, én is átlépő vagyok:( Amúgy más pénztárnál lévőkhöz képest, akinek hasonló befizetése-hozama volt mint nekem, harmadát sem kapom:((( Nem értem én ezt!:(

A férjem már rég megkapta ING-től, azok tök korrektek voltak.

2011. aug. 27. 21:41
most néztem én is a kalkulátort és bízok még 1 kicsit bennük hogy nem vágnak át és küldik a pénzt!!!Hétfőtől újra izgulás következik:(
168. simple (válaszként erre: 166. - Mopszi42)
2011. aug. 27. 21:37
Ha jogos a követelésed, a per, és egyéb költségeket nem neked, az alperesnek kell állni.
2011. aug. 27. 20:45
Aegonosok! Ismét elérhető a kalkulátor, vagyis látható belépve a reálhozam!Nekem még mindig azt az összeget mutatja amit júli 19.-én feltettek!
2011. aug. 27. 20:22

Sziasztok!

Érthetetlenül és ledöbbenve olvasom soraitokat! Ezen írások alapján most már szinte biztos vagyok benne, hogy semmit nem fogok kapni, hisz átlépő vagyok én is! Tegnap még a kalkulátor mutatta, hogy van némi reálhozam, de ma már én sem tudom megnézni. Nem volt elég az, hogy átlépőként csak július 19.-én szembesültem azzal az összeggel, amit már akkor is nevetségesnek tartottam, de belenyugodtam, hogy ennyi jár nekem. Telón elérni képtelenség őket, és felesleges is, mivel érdemi választ úgy sem adnak! Pereskedni viszont nincs értelme, hiszen a perköltség az ügyvéd többe kerülne, mint amit kapnék.., szóval csak magamat okolhatom, amiért átléptem az aegonba 2009-ben!

2011. aug. 27. 14:38
Az biztos hogy sumákolnak!Lenyúlnak még amennyit tudnak!
164. Suzy77
2011. aug. 27. 14:19
Miért nem müködik már megint a kalkulátor!?Ezek szerintem sumákolnak valamiben...
163. firedog (válaszként erre: 162. - Ilicica)
2011. aug. 27. 09:51
igen az OTP-től léptem át én is még 2006-ban.
162. Ilicica (válaszként erre: 161. - Firedog)
2011. aug. 27. 09:43
Te is átlépő tag vagy?
161. firedog (válaszként erre: 160. - Ilicica)
2011. aug. 27. 09:42
Tegnap még ment,ma már megint nem.
160. Ilicica (válaszként erre: 159. - Firedog)
2011. aug. 27. 09:34

Köszönöm szépen.

Próbált még valaki reálhozamot nézni az aegonnál tegnap óta? Nekem nem sikerül ez is valami szivatás lehet?

159. firedog (válaszként erre: 155. - Ilicica)
2011. aug. 27. 09:14

Fölmész a honlapjukra aztán magánnyugdíjpénztár és a képernyő bal alsó sarkában lefelé görgetve regisztráció nélkül menüpontban lehet őket kérdezni néhány adat megadása után!

Én is itt kaptam meg a címet és válaszoltak is.

2011. aug. 27. 09:01

az igen nekem 2300000 -bol nekem 0 Ft a reálhozam

levél 1 hete ment el .. válasz még semmi ..

157. *Ametiszt* (válaszként erre: 156. - 368e7e39f1)
2011. aug. 27. 08:05
OTP-ből Aegonba léptem át 2010-ben, előtte 1998-tól végig OTP-s voltam. 1,9 tőke, 500 körüli hozam, 20.900,- reálhozam. A panaszlevél már több mint két hete elment az Aegonhoz, válasz még nincs.
2011. aug. 26. 22:31
OTP átlépő közül van olyan akinek jár vissza valami ??????
155. Ilicica
2011. aug. 26. 20:54
Sziasztok, ha jól olvasom akkor többen is vagytok aki még nem kapta meg a reálhozamát. Én átlépő vagyok, de a mai napig nem kaptam semmit holott a kalkulátor szerint jár nekem 64000Ft legalábbis tegnap még így volt ma már nem tudom megnézni, mert nem elérhető a szolgáltatás. Olvastam, hogy páran emailban írtatok az aegonnak tudnátok adni nekem egy email címet, mert biztosan nem jó helyen keresem, de nem találom. A szakértőtől kérdeztem, de ő csak annyit írt, hogy ha jár akkor 31-ig meg fogom kapni. Kicsit kezdek már ideges lenni gondolom már ti is türelmetlenül várjátok a végeredményt.
154. firedog
2011. aug. 26. 19:39

[link]

Itt gyűjtik a reálhozam károsultakat!!

153. tuncs72 (válaszként erre: 151. - Gabika514)
2011. aug. 26. 19:10
Ez azért nagyon durva!!! Szerintem alakíthatunk egy pertársaságot.
152. firedog (válaszként erre: 151. - Gabika514)
2011. aug. 26. 18:28

Ezt nem lehet annyiba hagyni.Én is perelni fogok ha nem azt az összeget kapom meg amit a kalkulátor mutatott.

Az a baj hogy az én egyenlegemet meg sem mondják,mivel az már kiutalásra került.

2011. aug. 26. 18:05
Nekem most jött még egy email!Önnek a jelenállas szerint 0ft lett a reálhozama ami véglegesé vált és továbbítják az emailomat az újraszámolás miatt és levélben értesítenek!Írtam nekik hogy lett két óra alatt 470.000 ből 0 forint és nekem ne levélben küldjék a választ és írtam hogy beperelem őket!Ennyi lenyúlták a pénzt!!!!!!
150. andrea.35 (válaszként erre: 149. - Tuncs72)
2011. aug. 26. 17:49
szerintem tök hülyének néznek minket megmagyaráznak mindent
149. tuncs72
2011. aug. 26. 16:22
Átlépő vagyok. Nekem aug. 18-án 64.825 Ft volt mára leharmadolták 21.478 Ft-ra. És azt mondták az ügyfélszolgálaton, hogy ez még változhat, mert "csak most kapták meg a könyvelést az Aranykortól". Ráadásul a kalkulátor szerinti tőke részem sem stimmel. Már előszedtem minden korábbi egyenlegtájékoztatót. Azt hiszem írok egy jó kis levelet...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook