Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aegon reálhozam! fórum

Aegon reálhozam! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
298. sylll (válaszként erre: 292. - Salixalba)
2011. szept. 5. 09:09

Ezt én is megtaláltam, teljesen érthetetlen.


Meg az egész történet, úgy ahogy van: mindenkinek aug. 24-re ígérték a kifizetést, aki nem kapta meg augusztus eleján. Aztán hirtelen napokra eltünik a kalkulátor, elérhetetlen az ügyfélszolgálat és mindenkinek eltünik, cagy alaposan lecsökken a pénze....És érdekes, csak az Aegonnál...

297. sylll (válaszként erre: 287. - Hahnzoo)
2011. szept. 5. 09:05

Szia!


El sem tudom képzelni, hányan lehetünk még, akik így jártunk, hiszen nem mindenki talál el a fórumokig. Az egyik cikkben azt olvastam, hoigy az Aegonnak kb. félmillió tagja volt... Ebből hánnyal csesztek ki???


Az én munkahelyemen anno szinte mindenki ugyanabba a pénztárba lépett be, a személyügyesek intézték a papírokat. Ez a pénztár aztán átadta az egész állományát egy másiknak, aztán jött az Uniqa, ami beleolvadt az Aegonba.


Ami érdekes: a munkatársaim egy része augusztus elején megkapta azt a hozamot, amit a kalkulátor július 20-án kiírt. A másik része, pedig úgy járt, ahogy én. Kb. mindenki 20-25%-át kapta meg annak, ami július 20-án felkerült.


Ez még furcsábbá teszi a történetet, hiszen az évek alatt ugyanazok a pénztárak kezelték a pénzünket...


Nem tudom, hogy tettél-e már valami lépést, de mindenképpen írj első körben az Aegonnak, szigotúan ajánlva, tértivevénnyel.

296. etniez (válaszként erre: 295. - 368e7e39f1)
2011. szept. 4. 16:29
Ja így már értem. Hát, sok sikert kívánok.
295. 368e7e39f1 (válaszként erre: 293. - Etniez)
2011. szept. 4. 16:12
csak kimásoltam 1 részt amit nekik irtam.....
294. etniez (válaszként erre: 292. - Salixalba)
2011. szept. 4. 15:58

Ha egyszerűen akarnám mondani, akkor a reálhozam számításához szükséges adatokra. Amikor vki átlép(vagy beolvad) valahová, akkor a pénztárak átutalják egymásnak a pénzt két részletben (90+10%) és elküldenek egymásnak egy papírt a felosztáshoz (tőke, hozam, kiegészítés). Ezt lekönyveli a pénztár és megy tovább az élet. A reálhozam számításnál viszont minden tag összes befizetését egyenként kirészletezve adják át egymásnak. És ilyet 2010 előtt még nem is adhattak egymásnak a pénztárak, mivel a reálhozam 2010 decemberi találmány.


Most jobban örülnél annak, ha kaptál volna X összeget, majd két hónap múlva egy felszólítást az államtól (navitól?) hogy X összeget leszel szíves visszafizetni vagy behajtják kamatostul?


Alapvető hibába estek. Ti abban a hitben vagytok, hogy X összeg járt nektek, csak a szemét pénztár ellopta. De nem. Nem járt nektek semmi, tévedésből kiraktak egy fals összeget amit még időben javítottak.


Írtam erre már egy példát. Ha a bankod hibázik és véletlenül ráír a számládra egy milliót és te leveszed, akkor kiperlik belőled. És meg is nyerik. Mert attól még, hogy a bank hibázott, az a pénz nem jár neked.

293. etniez (válaszként erre: 291. - 368e7e39f1)
2011. szept. 4. 15:48

??? Nem értek pár dolgot.


1. Mit utasítasz el velem szemben? Az Aegon nem én vagyok, oda címezd.

2. Amit leírtál, az tulajdonképpen mit jelent?


2009.04.01-én nem volt reálhozam számításod, lévén ezt 2010. decemberében találták ki. Ebből kifolyólag neked semmilyen elszámolást nem fognak küldeni, aminek az értéknapja nem 2011.05.31 (és nem is kell nekik, ráadásul ezt csak az átadó pénztárad tudná).


A pénz elszámolást úgy tudod ellenőrizni, hogy az átadó pénztáradtól kaptál egy elszámolást, azt kell összehasonlítanod az Aegonos nyitóval. Ha stimmel, akkor "el vannak számolva".


Amúgy jogod van bármit elutasítani, pl. valakik nem esznek húst. De attól még a világ megy tovább.

Ha jól sejtem, akkor van a kezedben valamiféle reálhozam számítás. Az nem elutasítani kell, hanem átnézni. Ha a tőke és a kiegészítés rendben van, akkor te is megnyugodhatsz, annyi jár amit kaptál.

2011. szept. 4. 13:32

Aegon: 2011 júliusában a kalkulátorban az olvasható, hogy azért nem látható a reálhozam, mert nekem, mint átlépőnek várnom kell az adatok megérkezésére.

Kérdezem én ezek után: 2009 május 22-én keltezett, AEGONtól érkezett levél a következőt tartalmazta:

"A MEGSZŰNT UNIQA ÉLS EGYESÜLT KÖZSZOLGÁLATI NYUGDIJPÉNZTÁR SZÁMLAKIVONATA, MELY 2008. 06.30-I BEOLVADÁSIG LEKÖNYVELT, ÉS A JOGUTÓD RÉSZÉRE ÁTADOTT ADATOKAT TARTALMAZZA" Nem sikerült elolvasni 2011 júliusáig? milyen adatokra vártak még?

291. 368e7e39f1 (válaszként erre: 284. - Etniez)
2011. szept. 4. 12:26
A kimutatás szerint 2009.04.01-én a hozamgarantált tőke összege 1 678 418 Ft, a 2011 évi forgalom hozamgarantált tőke összege 2 299 002. Aktuális vagyon és ennek tőkerészének tudatában elutasítom az önök által kiszámított reálhozamot. Kérem számoljanak el, akkor a társaságukhoz 2009.04.01 átvitt tőke és ennek reálhozamának összegével. Gondolom ezzel mint a többi ember pénzével nem tudnak elszámolni.
290. etniez (válaszként erre: 289. - Hahnzoo)
2011. szept. 4. 09:06

Neten magázódunk. Menj pereskedni, hajrá!

Veled továbbiakban nem foglalkozom.

289. hahnzoo
2011. szept. 3. 23:37

Kedves etniez!


1. 1.


2. ismer engem? vagy a szüleimet, testvéreimet, esetleg egy rokonomat? vagy a barátaim közül valakit? ha nem, akkor ismeretlenül ne tegezzen, ha én magázom. köszönöm.


3. mint írtam: nem azt kifogásolom, hogy nem jól kalkuláltak, vagy nem tartották be a jogszabályokat (nem is vagyok jogász - bár ez is egy olyan téma, ahol nem világos a jogalkotói szándék), hanem azt, hogy nagyon nem jól tájékoztattak, ráadásul nem kérnek elnézést sem érte, hogy hamis illúziókkal áltattak.


Azért aludjon jól!

288. etniez (válaszként erre: 287. - Hahnzoo)
2011. szept. 3. 23:31

De válaszolok, nincs kedvem átmásolni az indexet!


MENJ PERESKEDNI :DD

Kár, hogy nem fogom látni a fejed a jogerős ítéletnél.

287. hahnzoo
2011. szept. 3. 23:28

Sziasztok!


1. etniez legyen szíves és ne válaszoljon, nem kérdezek semmit és a (lentieken túli) véleménye sem érdekel Köszönöm!


2. Sejtettem, hogy nem egyedül csalódtam az előzetes tájékoztatások utáni kisösszegű AEGON MNYP reálhozam kifizetéskor.


Több, a témában indított fórumba beleolvasattam a neten és a kérdések, magyarázatok között, azok értelmezése után az bizonyosan jogosan sérelmezett részünkről, hogy a jogszabályban előírt határidőt követő reálhozam-kalkulációt elérhetővé tevő nyugdíjpénztárak felelősek az ott közöl információkért, még akkor is, ha végig feltüntették a várható reálhozam összeg alatt, hogy csak tájékoztató adat.


Az én példám konkrétan (nekem "eltűnt" ~240 ezer Ft):


reálhozam kalkulátor-ban 2011-08-09-én:


Szerződésazonosító: ########

Számlaegyenleg: 3 368 550 Ft

TŐKE: 2 460 683 Ft

A tagdíjkiegészítés összege (a tőke része): 0 Ft

HOZAM: 907 867 Ft

Ebből a reálhozam *: 401 457 Ft

Unit darabszám: 0.0 db

Aktuális unit árfolyam: 1.323822 Ft


reálhozam kalkulátor-ban 2011-08-24:


Szerződésazonosító: ########

Számlaegyenleg: 3 368 550 Ft

TŐKE: 2 460 683 Ft

A tagdíjkiegészítés összege (a tőke része): 0 Ft

HOZAM: 907 867 Ft

Ebből a reálhozam *: 163 470 Ft

Unit darabszám: 0.0 db

Aktuális unit árfolyam: 1.267537 Ft


Számlára utalva 2011-08-30: 163 140 (a 330 Ft különbözet az utalási/kezelési költség lehet esetleg?)


A tájékoztató jellegre utaló megszövegezés pontosan így néz ki:


"* Ez az adat csak tájékoztató jellegű. A reálhozam nem egyenlő az egyéni számlán jóváírt befektetési hozammal. A reálhozam a jóváírt hozam infláció feletti része."


Egyrészt ez ugye eléggé "lebutítva" próbálja elmagyarázni az "átlagmagyarnak", hogy mi, miért, micsoda, másrészt és ez a durvább: nem lehet büntetlenül, de legalábbis (ha nem is ésszerű, de beismerő) magyarázat nélkül hagyni azt, hogy milyen alapon mernek tájékoztató jellegűnek nevezni egy vélhetően már jóval korábban is ismerten nagymértékben hibás számításon/kalkuláción alapuló adatot? Az, hogy a feltüntetett - elvben egyaránt a meghatározásra vonatkozó jogszabályi határidő után kalkulált - két összeg különbsége nem elenyésző (esetemben 59 %-al kevesebbet kaptam, mint amit sokáig kalkuláltak) nem csak, hogy nem tájékoztató jellegű, de egyenesen félretájékoztató jellegű!


Ennek a súlyosságára hülye példa, de pl. ha szombat este nézem az ötöslottó sorsolást és kihúzzák a szokásos számaimat, akkor örülök és a tartalékaim felélésével elkezdem megvalósítani kisebb-nagyobb anyagi ráfordítást igénylő terveimet, hiszen pár héten/hónapon belül várható a nyereményösszeg kifizetése, amiből erősen pozitívban lesz a mérlegem, ill. fedeztem a "megelőlegezett" kiadásaimat. Igen ám, de hamar kiderül, hogy ezen a héten elfelejtettem feladni a szelvényt a szokásos számokkal, így bili füle lefelé konyul, plusz kvázi csomó adósságot felhalmoztam azzal, hogy minden tartalékomat feléltem, mert előre költekeztem. No, itt ugye én vagyok a hibás (vagy az, aki fel szokta adni a lottót), tehát max téphetem a hajamat. Ez a példa akkor lenne hasonló, ha a lottó-játékok szervezője azt mondaná, bocsi, elkalkuláltuk a telitalálatosokra vonatkozó várható nyereményösszeget, így nem annyit kapsz, mint amit a minden lottózóban kifüggesztett, meg neten, médiában közzétett tájékoztatók tartalmaztak, csak a felét (vagy annyit sem). Vajon mi lenne ilyenkor a játék szervezőjének sorsa, felelőssége?

Tudom (sejtem): semmi.

Ez viszont szívás, gáz!


Valakik terveznek valamit? Pertársaságról olvastam több helyen. Ha lesz/van, érdekel, "beszállnék" (igen, kedves etniez, akkor is, ha emiatt a "tájékozatlan hőbörgő kislányok" táborába sorol - amúgy nem aegon-ügynök egészen véletlenül? ha igen, akkor a fenti Ft-összegek alapján esetleg megtudhatná, ki vagyok, de ne tudja meg, mert az nem lenne jó - ha nem ügynök, bocsi, akkor szimplán csak egy tudálékos okostojás lehet, aki "akkorislegyőzlekszájjalátlagkispolgár" képességet tulajdonít magának).



Kitartás mindenkinek!

286. etniez (válaszként erre: 285. - Salixalba)
2011. szept. 3. 22:04

Az első alkalommal a pénztár teljesítette a törvényi előírást, hogy küldjön minden tagjának papírt. Ezt azért kellett megtenniük, mert akkor még nem tudták ki kap és ki nem.


Oda szállt, hogy az előző pénztárad átadott még adatokat ami alapján újra kellett kalkulálni és ennek az eredménye vagy nulla vagy negatív lett. Tehát a régebbi adat volt a hibás. Sajnos te meg beleélted magad. Ettől függetlenül ez jogszerű volt. Ha a pénztár ezt az összeget visszaigényelte, akkor vissza kell utalniuk az államnak. Ezt ellenőrzi a kehi.


Alapból rossz kiindulási alapból közelítitek meg a kérdést. Kinek az érdeke, hogy ne legyen reálhozamod? A pénztárnak? Dehogy. Ha neked nincs, akkor veled csak a gond lesz. Levelezhetnek veled feleslegesen úgy, hogy már régen nem is vagy tagja.

Államnak? Reálisabb. Lenyúlták az összes pénzed egy ígéretért és nem is kell foglalkozniuk veled, ráadásul nem is őket szidod...


De tényleg, miért lenne érdeke a pénztárnak, hogy "elvegye" a reálhozamod?

285. salixalba (válaszként erre: 275. - Etniez)
2011. szept. 3. 21:55
levél érkezik az aegontól: töltsem ki újra az igénylésem, amit beadtam. Személyesen vittem az ügyfélszolgálatra, érdekelt a miért... monitor nézegetés után a válasz: ha téves adat van, akkor nem tudjuk a pénzt kiutalni (Hurrá, gondoltam...lesz valami...) Pár héttel kélsőbb júlisuban ismét meglátogatom az ügyfélszolgálatot...mi a helyzet...lesz pénz? mert én nem látom. De az ügyintéző megnyugtat monitor nézegetés után, kategóriát is emleget (mert ilyen is volt odairva neki) " Ön fog kapni reálhozamot" .Na, akkor ez hova szállt? kérdezem én...
284. etniez (válaszként erre: 282. - 368e7e39f1)
2011. szept. 3. 18:36

Gondolom nem egy helyen dolgoztatok, nem egy fizetésért. Valószínűnek tartom, hogy az ő befizetései más időpontban kerültek jóváírásra, mint a tiéd. Ez a szerencse faktor a reálhozam számításnál.


A reálhozam képletben vannak anomáliák. Ilyen pl az is, hogy ha valakire pótlékot számoltak és a munkáltató volt kegyes befizetni, akkor azt egy az egyben hozzácsapták a reálhozamához (pedig nem kellett volna).

A másik anomália az, hogy a kiegészítésre számított reálhozam meg eltette az állam, holott ezt meg oda kellett volna adnia a tagnak.


A fentiekből kifolyólag teljesen felesleges két reálhozamot egymáshoz hasonlítani, mert semmilyen viszonyszám/arányszám nem létezik.

283. etniez (válaszként erre: 281. - *Ametiszt*)
2011. szept. 3. 18:31

Igazából nem tudok erre mit mondani. Az átlépők megszívták. Ez tény.


A jogszabályban meghatározott képlet negatív számukra.


Jogszabályoknak megfelelően lépkedtek ide-oda a tagok. Most jogszabályoknak megfelelően nem kapnak semmit.

Úgy érzem, hogy a jogalkotó súlyos mulasztásban van.



Viszont a pénztárakat hülyeség perelni, ezért mosolygok ezen a pertársaságon. Ott már nincs pénz, még ha nyernek a peren (ami 99% hogy elbukik amúgy), akkor sem lesz aki helytálljon. Ugyanis a pénztáraknak nem vagyona a tagok pénze, azt nem lehet kiperelni.

2011-től pedig a tagdíjak 0,09%-át szedhetik le működési költségként.

Az mennyi pénz? Tegyük fel, hogy az összes maradó havi bruttó 250000-et keres. Ennek a tagdíja 25000 Forint. Ebből elvehet a pénztár 225 Forintot. Összesen kb 100.000 tag maradt. Tehát az ÖSSZES pénztár havi bevétele 22 millió forint :))


Ez már gittegylet. A pertársaságnak a jogalkotót kellene célba vennie, ugyanis a pénze ott van.


Nagyon jól csinálta a Fidesz, kirabolta a bankot és odalökte koloncnak :)) okos....

282. 368e7e39f1 (válaszként erre: 280. - Etniez)
2011. szept. 3. 17:58
miért van az , hogy átlepő voltam 2009.04.01. én 2300000 ft nem kapok vissza semmit , a feleségem 500000-bol vissza kapott 45000-et !! 1 napon léptünk át !!!
281. *Ametiszt* (válaszként erre: 276. - Etniez)
2011. szept. 3. 17:51

Köszi, hogy így elmagyaráztad, megértettem. Csak akkor az átlépőkre másik képletet kellett volna kidolgozni, hiszen az átlépők nem bűnt követtek el ezzel, csak hittek az a csábító pénztár ügynökeinek, ráadásul mi egyszerű halandók vagyunk, nem közgazdászok, mit tudjuk hogy működik a tőzsde...? Legalábbis én ehhez semmit nem konyítok. Senki nem figyelmeztetett, hogy ne tegyük, és senki nem gondolt arra, hogy hogy megszüntetik a pénztárakat.

Éljen a jogbiztonság! :(

A bűnös átlépők pénze ugyanúgy az államnál landolt, mint azoké, akik a képlet szerint azért kaptak szépen reált. Megcsúfoltak minket, minimum annyi, ha már hozzájárultunk az államadósság csökkentéséhez, hát valamit adtak volna kárpótlásként.

280. etniez
2011. szept. 3. 16:42
Ha valakinek van kérdése, tegye fel, segítek szívesen.
279. etniez (válaszként erre: 216. - Sensei)
2011. szept. 3. 16:41

Az a baj, hogy a reálhozam számítás és a bérjegyzék ritkán egyezik meg.

A pénztár akkor tudja neked befektetni a pénzed, ha a pénz is és a felosztás is nála van.


2007 előtt ez nem volt gond, de utána a Gyurcsány kormány megkavarta az állóvizet és az APEH-re bízta a beszedést. Innentől kezdve a munkáltatód az apehnek utalt és küldte a bevallást.

Az apeh a pénzt általában egyből továbbította, de a bevallásokkal gond volt. A 2007-es és 2008-as években rendszeres késésben volt, 2009-től már nem.

Azt javaslom, hogy számoljátok össze, de ne havi bontásban, hanem összesen összegre (lehetőleg a 2007-2009-et együtt). Ha megvan, akkor jó, ha nem akkor lehet reklamálni a pénztárnál.

278. etniez (válaszként erre: 190. - Cilanita)
2011. szept. 3. 16:34
Hát ez nagyon karcsú. Hogy ebből reálhozam legyen, legalább 1 milliós hozamnak kellene lennie. Valamelyik alapkezelőd nagyon béna volt, vagy válság idején léptél át.
277. etniez (válaszként erre: 107. - Firedog)
2011. szept. 3. 16:31

A posta több napig-hétig ott tartja a pénzed.


Kijött végre a törvény módosítás, hogy akiknek rossz helyre ment a pénze, novemberig újra megkaphatják.

276. etniez (válaszként erre: 62. - *Ametiszt*)
2011. szept. 3. 16:29

Sokan nem értitek, hogy az átlépéssel mit buktatok.


Levezetem gyorsan, érthetően.


Vettek neked mondjuk mol részvényt 4000-ért. Válság van, lemegy az értéke 3000-re. Átlépsz.

El kell adják a részvényt 3000-ért. Átadnak a másik pénztárnak 4000 tőkével és - 1000 hozammal. Átutalnak 3000-et. Itt buktál egy csomót.


Új pénztár beteszi a háromezred mol részvénybe. Felmegy az ára 4000-re. Csodálatos emelkedés. De te még csak nullán vagy. Felmegy 4500-ra, csodálatos már +500. Igen, de az infláció miatt 4800-nak kéne lennie. Így nincs reálhozamod.


Ha maradtál volna a másik pénztárban, akkor nem háromezerről indult volna a részvényed, hanem négyről, ezért elértél volna mondjuk +1000-et. Így lett volna reálhozamod.


Ez ennél kicsit bonyolultabb, de maradjunk ennél a formánál.

Ezért nem lett volna szabad pénztárat váltani, főleg nem 2008-2010 között. Így utólag ez már késő bánat, sajnos minden jogszerű volt. Ettől függetlenül sok ember megszívta. Ki tehet róla, hogy a jogszabályok megengedték?

275. etniez (válaszként erre: 274. - Salixalba)
2011. szept. 3. 16:18

Ha rajtad kívül mindenki kapott, akkor kit vesznek palira?

Nem lehet, hogy az ismerőseid jobban értettek a nyugdíjpénztári rendszerhez?


Az tudtad, hogy ha rossz alapban volt a pénzed vagy rosszkor váltottál pénztárat akkor akár 5 milliós tökére is kijöhetett nullás hozam?

Tudod, hogy ez a törvény által meghatározott képlet sajátossága?

Nem összességében nézi a tőkét és a hozamot, hanem havi bontásban, befizetésenként.

Így lehet az, hogy az állam levett titeket százmilliárdokra.

Ki néz téged hülyének? A pénztárad? Neki miért érdeke neked kis reálhozamot megállapítani? Tudtad hogy abból egy forint sem jár nekik?

2011. szept. 3. 15:03
Palira vesznek....hülyének néznek minket, de úgyse tudunk mit csinálni. Ismerettségi körömben mindenki kapott valamennyit. Ki többet, ki kevesebbet. Volt aki 130 ezres hozam után 65 ezret. ezek után nekem senki ne akarja megmagyarázni, hogy a 918 ezer után nem jár semmi....
273. etniez (válaszként erre: 262. - Sylll)
2011. szept. 3. 10:34

A pénztárak kb. 80%-os leépítéseket hajtottak/hajtanak végre. Több ezer ember megy utcára.


Milyen jutalomról, stb beszélsz?

272. etniez (válaszként erre: 257. - 368e7e39f1)
2011. szept. 3. 10:32

"megint írtam a PSZAF nek köszönöm szépen a tájékoztatott de nem erre voltam kíváncsi , hanem arra , hogy miért lopták el a pénzemet az Aegonál !!! "


Minden pénztárnál kint van az apeh, pszáf, kehi. Éppen ezt ellenőrzik. Amit nem fizetnek ki, azt vissza kell utalniuk az államnak, nem tehetik el. Tehát a lopás ténye nem áll fenn.

271. etniez (válaszként erre: 257. - 368e7e39f1)
2011. szept. 3. 10:30

Pszáf egy okos szervezet :))


Tudja, hogy százezernyi hőbörgőt nem tudna kezelni, ezért pattintja a problémát.

270. etniez (válaszként erre: 250. - Salixalba)
2011. szept. 3. 10:28

Az Uniqa már 2005 óta meg akart szabadulni a nyugdíjpénztáraitól (sejtették a jövőt?). Pár évig az ING-vel tárgyaltak, majd megvette az Aegon.


Aki nem értett egyet a beolvadással, választhatott pénztárat magának. Egy a gond, mindenképpen portfólió váltással járt ez a folyamat, pont a válság idején. De ilyenkor nem az eladóra kellene haragudni, aki behülyített majd túladott rajtad?

269. etniez (válaszként erre: 245. - Sylll)
2011. szept. 3. 10:26

"Kvázi időközben elherdálták a pénzünket!!!"


A te pénzed március óta az államnál, pontosabban az Állami Adósság Kezelő alapban van, jelenleg ők herdálják el. A pénztárakat kirámolták, gondolom ezzel tisztában vagy.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook