Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aegon reálhozam! fórum

Aegon reálhozam! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
268. etniez (válaszként erre: 264. - Sylll)
2011. szept. 3. 10:24
Ja, és nem kötelesek neked kiszámolni, szerintem nem is fogják.
267. etniez (válaszként erre: 264. - Sylll)
2011. szept. 3. 10:23

Nagyon egyszerű a kérdésedre a válasz.


Az átadó pénztárad adott még reálhozam számításához szükséges adatokat. Ezzel korrigálták a számládat, ez téged hátrányosan érintett, de:


ennyi jár neked, a magasabb összeg tévedés volt.


Gondolom azzal tisztában vagy, ha a bankod holnap mondjuk tévedésből jóváír neked 100 millió forintot a számládon, attól az még nem jár neked...

Ez volt a reálhozamoddal is. Téves tájékoztatás abban esetben áll fent, ha nem írják ki, hogy "tájékoztató jellegű"... stb.

266. etniez (válaszként erre: 259. - 6950bf54f7)
2011. szept. 3. 10:20

A pénztárak akkor küldték postán a pénzt, ha


1. rossz számlaszámot adtál meg

2. későn adtad meg


A rossz küldés adódhat abból, hogy te elírtad vagy a pénztár rosszul rögzítette.

265. etniez (válaszként erre: 261. - Sylll)
2011. szept. 3. 10:19
Én megkaptam a pénzt, rá egy hétre az elszámolást.
264. sylll
2011. szept. 2. 15:03

Fogd fel pozitívan: legalább a kihozott minusz összeget ne zárolták a bankszámládon!:-))))


Bocs, már kínomban csak ilyen poénok jutnak az eszembe.


Én is megírtam a panaszlevelet és nyomatékosan kértem, hogy mutassák be, hogyan számolták ki a 885 ezer Ft-os reálhozamomat és az utalás előtti napokra hogyan csináltak belőle 233 ezret. Mát nagyon várom a válaszukat...

2011. szept. 2. 13:14
Sziasztok! én 98-tól honvédes voltam, 2006-tól aegonos. kitettek a kalkulátorba aug. első hetében 271ezer reálhozamot. nem nézegettem, mit nézegessem, várni kellett az átlépőknek a számolásra jó sokat. kiszámolták-feltették-megnéztem-ennyi. vártam a postást. semmi. hercehurca-telefon-levél. reálhozam egy nagy O lett. . . magyarázat 2008-as válság. na de csókolom, én 2006-ban léptem át, és a 2009-es számlaértesítőben örömmel értesítettek, hogy a válság nagy bukását kompenzálták, és reálhozamot is tudtak produkálni. . . hogy is van ez? ok, továbbítják a panaszomat és újraszámolják. 30 nap. . . kérdésem: mi alapján számolták a 271ezret? ja, az csak kalkuláció volt, a tényleges adatok későn érkeztek meg, és akkor már O lett, azért változott. . . fasza. . . törvényben előírt határidő volt, a pénztárak egymásnak adatot kellett szolgáltatni júni 10-ig, vissza kellett igényelni az összegeket stb. hogy-hogy még az utalások napján jönnek adatok és újraszámolják? most jött meg a papír, már -147ezernél járunk. . . egyre jobb. . .
262. sylll (válaszként erre: 259. - 6950bf54f7)
2011. szept. 2. 07:44

Az a szörnyű, hogy még csak meg sem büntetik a hagyag ügyintézőt, vagy a pénztárat. Helyette majd felveszik a nagy jutalmakat, hogy milyen remekül dolgoztak, az ellopott pénzekkel milyen eredményeket produkáltak!!!


Jelezd a PSZÁF-nak! A technikai hibák miatt szabhatnak ki bűntetést elvileg.

261. sylll (válaszként erre: 257. - 368e7e39f1)
2011. szept. 2. 07:41

Ha kapsz választ, légy szíves oszd meg velünk.


Gondolom kimutatást Te sem kaptál az Aegontól.


Pl. azt sem értem, hogy kiküldenek valamennyi pénzt és semmi papír nem érkezik hozzá.


Nem az a normál eljárás, hogy küldenek egy értesítőt, aztán közlik, hogy a feltüntetett5 összeget x napon belül postázzák, vagy utalják?


Azt írta a PSZÁF az ominozus tájékoztatóban, hogy várjuk meg a kimutatást. Na persze, hogy kicsússzunk az időből. Én ma adom be az Aegonhoz, ajánlott tértivevényes levélben, mert ha per lesz, az e-mailt nem fogkák bizonyítékként elfogadni (hacsak nincs elektronikus aláírás:-)))


Amúgy tegnap azt olvastam, hogy november 20-ig korrigálhatják a nyugdíjpénztárak a tévesen számolt reálhozamokat.

2011. szept. 1. 19:48
ma én is megkaptam a pénzt postán
259. 6950bf54f7 (válaszként erre: 260. - Lilom)
2011. szept. 1. 18:28
Nekem is ma jött meg a pénz...és 200 km-rel odébb, anyámékhoz, holott számlára kértem, erre kibasszák postán. 1 éve lakok Pesten, ritkán tudok hazajutni, mert 7000 pénz a vonat oda-vissza. Az ideiglenes lakcímem is be volt írva a válaszlevélbe, de ezek ott olyan szarul dolgoznak, hogy baszták feldolgozni az adatokat. Most anyám elcsesz egy csomó időt, míg bemászik a bankomba, hogy befizesse a pénzt. Nyamvadt 15ezerrel kiszúrták a szememet 300 ezres hozamra. Több munkatársamnak kevesebb a tőkéje, a hozama és vagy a dupláját vagy a 4x-ét kapták.
258. Suzy77
2011. szept. 1. 17:31
Ma megkaptuk a pénzt postán.Kedden utalták postára,s már itt is van.
257. 368e7e39f1 (válaszként erre: 254. - Sylll)
2011. szept. 1. 17:23

megint írtam a PSZAF nek köszönöm szépen a tájékoztatott de nem erre voltam kíváncsi , hanem arra , hogy miért lopták el a pénzemet az Aegonál !!!

várom a válaszukat !

az aegon-nál a mailre meg annyit váloszoltak , hogy 30 napon belül válaszolnak írásban !! megint csak az időhúzás ...

256. BioCica (válaszként erre: 253. - Salixalba)
2011. aug. 31. 16:03
Na én is foglaltam időpontot a jövő hétre. Én is bemegyek, mert a 915e forintos hozamomra nekem is 0 forintot hoztak ki reálhozamként, főleg úgy, hogy fent van a honlapon, az AEGON alapok 2010-ben is infláció fölötti mértékben teljesítettek. Szóval kérdem én, akkor hol a pénzünk?!
255. sylll (válaszként erre: 253. - Salixalba)
2011. aug. 31. 15:29
És mégis mit modtak az ügyfélszolgálaton?
254. sylll (válaszként erre: 252. - 368e7e39f1)
2011. aug. 31. 15:28

Én is írtam a PSZÁF ügyfélszolgálatára. Röviden leírtam a történetet és feltettem a kérdést, hogy kihez kell fordulom a panaszommal.


Én is egy általános tájékoztatót kaptam, nem ezt kértem.


Te is azt a levelet kaptad meg, amiben a következő vérlázító mondat volt, ráadásul vastagon kiemelve?:


Amennyiben az érintett pénztárral az általa teljesített kifizetés mértékével, illetve az egyéni

számlán jóváírt tagdíjak összegével kapcsolatos közvetlen egyeztetése nem vezetett

eredményre, és az elszámolással továbbra sem ért egyet, kérjük, hogy sem a Felügyelethez,

sem pedig a Pénzügyi Békéltet

􀀀

Testülethez ne forduljon, mert ilyen egyedi viták

elbírálására egyik szervezet sem rendelkezik hatáskörrel, ezek eldöntése a bíróság

hatáskörébe tartozik.

2011. aug. 31. 15:23
Aegon: ma bementem az ügyfélszolgálatra (a neten lehet időpontot kérni, igy nem kellett ott basznom a rezet egész délután)Kértem újraszámolsát. aztán meglátjuk (918 ezres hozamra nulla reálhozam volt. . . )
2011. aug. 31. 14:30

írtam a pszaf.-nek erre visszaküldött 1 tájékoztatott........

hát köszönöm a segítségét de én nem ezt kértem ...

ilyenkor még hova lehet fordulni , hogy kiderüljön miért nem kapok vissza 2300000 Ft bol semmit ???????

251. Hunyorka (válaszként erre: 247. - BioCica)
2011. aug. 31. 12:51
De,én tegnap megkaptam a pénzt. Igaz kevesebbet,mint amit a kalkulátor kiírt. Amúgy ING-től léptem át. Most nézem ez is benne van a 4-ben...
250. salixalba (válaszként erre: 248. - BioCica)
2011. aug. 31. 12:49
Uniqaból tettek át. (nem önként és dalolva léptem át)
249. boszuh
2011. aug. 31. 11:23

Azért az nagyon érdekes, hogy aki felhívja őket, az az a választ kapja, hogy ma ment el az utalás!!

Ha nem reklamálsz, meg sem kapod?

248. BioCica (válaszként erre: 242. - Salixalba)
2011. aug. 31. 10:12
Salixalba, melyik pénztártól léptél át?
247. BioCica (válaszként erre: 238. - Hunyorka)
2011. aug. 31. 10:11

Hunyorka, te sem kaptál semmit?

Melyik pénztártól léptél át? Mert az alábbi link szerinti pénztáraknak újra kellett számolniuk a pénzt, de még így sem tiszta, h miért.

[link]

246. BioCica (válaszként erre: 244. - Sylll)
2011. aug. 31. 10:08

Ne ez az! Én ugyanígy jártam, nekem is ugyanezt mondták!

Persze én a Budapest Magánnyugdíjpénztárnak voltam a tagja és a csatolt link alapján ezeknek a pénztáraknak újra kellett számolni a hozamot...de te az Uniquától léptél át, és ő nincsen benne az újraszámolási mizériában, és az Aegon sem, szóval marhára nem értem, h mire föl számították újra!!!

245. sylll
2011. aug. 31. 09:07
Csak az érdekesség kedvéért: ma mefnéztem az egyenleget a rablók honlapján, már az az összeg szerepelt nagyjából amiot utaltak, a tőke és a számlaegyenleg ugyanaz, de az un. unit egység csökkent. Gondolom ez a szám a különbség kulcs. Kvázi időközben elherdálták a pénzünket!!!
244. sylll
2011. aug. 31. 08:56

A tegnapi első hozzászólásomat kértem töröltetni, mert véletlenül személyes adat is belekerült, de az újak kedvéért ismételten itt a történetem:


Az AEGON-nak az UNIQA „adott át 1998-ban léptem be a magánnyugdíj pénztárba, mert akkor azt mondták, az én korosztályomnak az a jó…


Az AEGON nyugdíjpénztár honlapján a következő volt az egyenlegem 2011. július 20-án:


Értéknap: 2011.07.20

Aktuális számlaegyenleg


Számlaegyenleg:

4 870 453 Ft


TŐKE:

3 532 554 Ft


A tagdíjkiegészítés összege

(a tőke része):

0 Ft


HOZAM:

1 337 899 Ft


Ebből a reálhozam *:

855 734 Ft


Unit darabszám:

0.0 db


Aktuális unit árfolyam:

1.375982 Ft

Ezt az egyenleget ezen időpont után is többször megnéztem –sajnos csak a 2011. július 20-i állapotot mentettem el- de mindvégig ezek a számok voltak.


Ehhez képest a mai napon 233. 930 Ft-ot utaltak. Írásos értesítést az egyenlegemről a mai napig nem kaptam.


Időközben a következők történtek:

Mivel a környezetemben egyre többen megkapták a reálhozamot, augusztus 15. körül az ügyfélszolgálatuk arról tájékoztatott, hogy 2011. augusztus 24-re van beállítva 855 734 Ft utalás, ebből kb. 500 Ft költség lejön.


Augusztus 24-én nem utaltak.

Tegnap (augusztus 29) ismét felhívtam az ügyfélszolgálatot (ez kb. 50!!! próbálkozást jelentett, mire felvették a telefont), azt a tájékoztatást kaptam, hogy a 24-i utalások „technikai okok miatt” elmaradtak, de a héten utalnak. Összegről nem volt, álmomban nem gondoltam volna, hogy ez kérdés, hogy egyáltalán változhat.

A mai napon – miután láttam, hogy a számlámon megjelent a 233 930 Ft-os összeg – ismét felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy hova tűnt 620 000 Ft-om. Azt mondták, hogy újraszámolták és ennyi a vége. A honlapunkon tegnap óta már nem érhető el az egyenleg lekérdezés.


Mindenképpen feljelentést teszek a PSZÁF-nál és ha kell jogi útra terelem a dolgot.


Véleményem szerint ez büntetőjogi kategória, mert ellpoták a pénzemet a többi emberével együtt!!!

243. Balkán (válaszként erre: 224. - BioCica)
2011. aug. 31. 08:15

Sziasztok!

Én is ugyanígy jártam, összegszerűen: 384 e Ft-ból lett pár nap alatt 34 e Ft. Ugyanez volt a válaszuk. Már írtam nekik is, a PSZÁF-nak is. PSZÁF válasza: egy általános tájékoztató. Írtam újra, hogy nem ezt kértem, hanem kivizsgálást. Ha ezeken túlmenően tehetnénk valamit, valahova fordulhatnánk, és bent vagyok a dologban! Szerintem azért ne hagyjuk annyiban! (És tényleg: mi a fene történt, milyen kapott adatokról beszélnek????????)

2011. aug. 31. 07:31
Én ma sem kaptam pénzt a 918 ezres hozamomra.Szerintem már nem is fogok. Jöhet a levelezés.... aztán megmagyarázzák... Hiába mentem be többször is az ügyfélszolgálatra, érdemi tájékoztatást nem adtak.
241. Glare68
2011. aug. 30. 22:36

Mi a feleségemmel először az NN-nél, majd az Uniqa és az AXA után az Aegon-nál kötöttünk ki.

Nekem 1,8M a feleségemnek 2,2M volt a tőkéje. Júniusban a kalkulátor 0 Ftot mutatott, július végén már 170 ezer forinntal kecsegtetett. Ezt kicsit furcsának találtuk így reklamáltunk, ők pedig újraszámolták. Egy hete megint ránéztünk, elég érdekes lett a dolog, mert 575-ezer visszatérítést mutatott a kalkulátor is. Ma reggel meg is érkezett a reálhozamunk a bankszámlánkra a kalkulálttól igaz kicsit kevesebb, de így is 562-ezer forintot kaptunk vissza. Érdemes utánajárni. Egy óra sorbanállás, százezreket is jelenthet plusszban a családi kasszának.

2011. aug. 30. 22:29
Én is átlépő voltam, de már vagy 6-7 éve léptem át hozzájuk. Megkaptam a pénzt ma, igaz egy ezressel kevesebbet, de legalább megkaptam. Azt nem értem egyébként, hogy a férjemnek (ING) a hozam 30%-a volt a reálhozama. Nekem meg az 8%-a. Hogy a fenébe számolják ezt ki?
239. diorissimo88 (válaszként erre: 224. - BioCica)
2011. aug. 30. 22:18
Mi is szó szerint így jártunk!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook