Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adótartozás elengedése fórum

Adótartozás elengedése (beszélgetős fórum)

12. rtunde22 (válaszként erre: 11. - Beata21bea)
2014. aug. 29. 10:21
Igen,az összes bírságot és a kamatot elengedték.De kellett a segítség mert egyedül nem ment, csak gyűlt a sok adótartozás!
2014. aug. 4. 16:01
Es elengedtek?
2014. aug. 4. 12:32
Köszönöm mindenkinek a segítséget, az egyszemélyes kft - m járulék tartozás (végrehajtás)ügye végre megoldódott. Találta egy céget [link] így sikerült zöld ágra vergődnöm a NAV-val.
9. Zamila (válaszként erre: 8. - Rtunde22)
2014. jún. 9. 21:02
Akkor viszont próbáld meg az elengedést kérni,azzal nem veszítesz semmit.Nekem is volt tartozásom nem nagy összeg de képtelen lettem volna kifizetni egyben,ezért kérelmeztem az elengedését,megadták.
8. rtunde22 (válaszként erre: 4. - 7e137d638c)
2014. jún. 9. 19:02
A Kft- nek nincs bevétele, nekem van! Kapom a Gyest és a gyerektartás összegét is az apukától. Illetve a szüleim is támogatnak! De erre nem adtak részletfizetést, mondván, hogy ez nem nyújt fedezetet a részletek megfizetésére. Azt meg, hogy átirassam a lakást adótartozás alatt, a könyvelő azt felelte adóelkerülés címen perbe foghatnak! Köszönöm a válaszod, de egy adóvizsgálattól azért nagyon félek!
2014. jún. 9. 17:11

Nem tudom mennyivel tartozol, de nem hinném, hogy elengednének belőle, max. azt mondják, hogy az ide késedelmikamatot lecsökkentik 1%-al, vagy nem kell megfizetned a kérelem illetékét.

Ismét kell próbálkozni a részletfizetéssel. Miért utasították el?

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Mmacus)
2014. jún. 9. 17:09

Nem függ összegtől?

Ha a nagyemberek megtehetik, akkor hátha neki is sikerül...

2014. jún. 9. 17:03
Az adótartozás keletkezése utáni adás-vételi és ajándékozási szerződést nem tekintik érvényesnek. Ha részletfizetést sem engedélyeztek, miből gondolod, hogy elengednék a tartozást?
2014. jún. 9. 16:59

Igen, ahogy írtam is, hogy hatálytalanítják az ilyen esetekben történt, látszólagos adásvételit, hasonlókat.


Másrészt ha egyedül neveled gyermekedet, miből éltek? Valami jövedelemnek lennie kell, a csp + gyes/gyed+gyerektartás az max a gyermeked ellátását fedezi, vagy még azt sem!

Ha nem tudsz a nav felé felmutatni annyi befolyó jövedelmet, amiből az adótartozások bizonyos részét törleszteni tudnád, akkor biztosan nem fog semmiféle kedvezményt adni!

3. 3da8f53e4a (válaszként erre: 2. - 7e137d638c)
2014. jún. 9. 16:52

..az ajándékozással már elkésett. Nem fogják jó szemmel nézni.


Javaslom, keress fel egy jó ügyvédet és vegyétek fel a kapcsolatot újból a NAV-val. Valami egyezséget próbálj velük kötni, hátha sikerül!

2014. jún. 9. 16:48

Ha sikerülne valahol egy napi 8 órás munkaviszonyt létesítened, akkor a kft-ben a továbbikban nem szaporodna a járulék és SZJA tartozás.

Elengedés teljes egészében biztosan nem megy, a törvény szerint a fizetendő járuléknak az a része, amely már eleve a nyugdíj-alapba megy, mert a későbbi nyugdíjad fedezete, azt nem engedhetik el. A többi 100 %-os elengedése és eléggé kétséges, kell az államnak is a pénz!

Mondjuk ilyenkor szokták az ingatlant átíratni gyermek nevére, vagy házastárs nevére, akitől utána (papiron) elválnak. Viszont valami § alapján, ha bizonyítható hogy az adómegfizetés elkerülése érdekében történtek ezek, akkor a megkötött szerződéseket semmisnek veszik. Ha gyermeked részére "ajándékoznád" az ingatlant. De ezt nem tudom, ügyvéddel, könyvelőddel alaposan át kellene beszélni.

2014. jún. 9. 16:30
Van egy egyszemélyes kft - m. 2012 óta anyagi gondokkal küzd / járulék tartozás / Tavaly június óta nem folytat üzleti tevékenységet, bevétele nincsen , de mint tulajdonos benne vagyok alkalmazásban 8 órában és a járulékaim ,amiket ugye nem tudok fizetni halmozódnak. Egyösszegű kifizetését nem tudom megoldani, így a felszámolását nem tudom elindítani. A NAV felé már tavaly nyújtottunk be részletfizetési kérelmet, de elutasították. Egyedül nevelem a gyermekemet és félek, hogy egy esetleges végrehajtás miatt utcára kerülünk.Milyen lépéseket lehetne kezdeményezi. Van valakinek tapasztalata hasonló ügyben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook