Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lehetséges kérvényezni az APEH-től, a lakásilleték egy részének elengedését? fórum

Lehetséges kérvényezni az APEH-től, a lakásilleték egy részének elengedését? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. szept. 6. 23:00

2 éve levelezek az Illetékhivatallal. Minden fellebbezés, vagy ellentmondás 2200.- vagy 5000.- Ft illeték. 4 gyerekünk van, 2 tartósan beteg, én Gyet-en vagyok itthon, férjemnek márciusban megszűnt a munkahelye, a 2 hitelünk a duplájára nőtt. Semmilyen könnyítést nem kapunk. Egy összegben követelik a pénzt. (amihez azóta tetemes büntetőkamat is jár, ami napi szinten pörög)

Az első levelükben, - és azóta mindegyikben - közölték, hogy amikor megvettük az ingatlant, tudtuk hogy mennyi lesz az illetéke. Ők nem bank, és nem érdekli őket, hogy mennyiből élünk havonta, mennyi a kiadásunk.

A jelzálogot rátették a házra, várjuk az árverezés időpontját.


AZ IGAZSÁG ODAÁT VAN - NEM ITT


MI NEM VAGYUNK RÁSZORULÓK, SZÓ NÉLKÜL AZ UTCÁN LESZÜNK 4 GYEREKKEL

59. 35491a860f (válaszként erre: 58. - Db78bacc4f)
2010. szept. 6. 10:42
És ezeknek a barátaidnak van családjuk, több gyermekük esetleg? Én nem tudom, de akárki van a környezetemben kisgyermekes család, akik olyan jövedelműek mint mi is a férjemmel, azok mind megkapták az illetékmentességet az Apehtól. Főleg azok a családok, ahol a feleség GYED-en van, mint én is. Ezért nem értem, mások miért nem kapják meg?
2010. szept. 1. 11:12
Egy barátom kért csökkentést, volt is mire hivatkoznia, de nem kapott. Egy másik viszont igen, szóval lehet szerencse kérdése.
57. 35491a860f (válaszként erre: 49. - F77a773716)
2010. aug. 31. 16:52
Ezt én is támogatnám. Hozzánk jöhetnének nyugodt szívvel környezettanulmányozásra, nem félnék tőlük, és le is ellenőrizhetnék a jövedelmünket is, nekünk nincs félnivalónk. Környezettanulmányozással vagy anélkül, mi mindenképp azok közé tartozunk, akik megérdemelték az illetékmentességet, mert nem fürdünk tejben-vajban. És nincs feketén plussz 100 vagy 200 ezer Ft a családi kasszában.
56. 35491a860f (válaszként erre: 48. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 31. 16:49
Akkor rátok valóban igaz az, hogy rosszkor, rossz helyen, rossz emberrel vettétek fel a kapcsolatot. Tényleg sok múlik azon, hogy melyik ügyintézővel beszél az ember, mert van olyan, velem is volt más hivatalos ügy kapcsán, aki csípőből elutasított anélkül, hogy elolvasta volna a kérelmünket, átmentem egy másikhoz, az meg jobbnál jobb tanácsokat adott, és közben el is kezdte intézni az ügyünket.
55. 35491a860f (válaszként erre: 47. - Puritan)
2010. aug. 31. 16:47
Te már csak tudod.... :PPPPP
54. 35491a860f (válaszként erre: 46. - F77a773716)
2010. aug. 31. 16:46

Tudod, mi két gyerekkel vettünk úgy lakást, hogy egy forint önerőnk sem volt, csak a 2 gyermekünk után megigényelhető félszocpolt lévén használt lakásról szó. Emiatt kaptuk meg az illetékmentességet, mert levezettem nekik papíron a havi költségvetésünket, hogy mire megy el a pénz, beleértve a lakáshitel törlesztőjét is és az utolsó pelenkáig mindent és beleírtam azt is, hogy ha nem lett volna a félszocpol, amit papíron, mint önerőt tudtunk felmutatni a bank felé, nekünk most nem lenne lakásunk.


És pont ezt részleteztem a korábbiakban, hogy mi mindenen múlik, hogy egy család megkapja-e az illetékmentességet vagy sem. Mennyi mindent figyelembe vesznek. Ti azért nem kaptátok meg, mert ha jól olvastam nem volt gyereketek, mikor megvettétek a lakást, és semmilyen nehezítő körülmény, ezért az Apeh úgy vette, hogy ketten ki fogjátok bírni fizetni, nekik ilyenkor mindegy, hogy mennyi a jövedelem.


Én mielőtt megírtam a kérelmet felhívtam az Apehot, ahol egy anyám korabeli nővel beszéltem és ő tanácsolta, hogy mindenféleképpen írjam bele a kérelembe, hogy csak és kizárólag a félszocpolnak köszönhetjük, hogy igénybe tudtuk venni a lakáshitelt. Azt már egy volt kolléganőm mondta jó tanácsként, hogy részletezzem a havi költségvetésünket is A-tól Z-ig, mert nekik is csak így hitte el az Apeh, hogy nincs pénzük kifizetni az illetéket.

53. 35491a860f (válaszként erre: 44. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 31. 16:29

Akkor, hogy felfogd és megértsd és ne mások, jelen esetben az én froclízásomon menjen a műsorod a válaszom:


A valamire való alatt azt értettem, hogy egy olyan ház, ami vagy újépítésű, vagy cakkonpakk fel van újítva és nem kell az új tulajnak egy fillért sem költenie rá. Így érthető?


Az a 10,5 milliós kéró pedig amiről szintén valóban én írtam, egy nem újépítésű, hanem használt ingatlan, de elég rendezett, megkímélt állapotban van kívül-belül, nem omlik az ember fejére, nincsenek leverve a falak, semmi teendő nem lenne vele, csak kifesteni, a tetőcserét is nemrég hajtotta végre az eladó, vadiúj tető van a házon és azért ilyen olcsó, mert a jelenlegi tulaj hitelből vette, amitől banki nyomásra szabadulni szeretne és inkább eladja ennyiért, minthogy a bank vigye a lakást!


Nem kell kavarni a szart! Mert attól, hogy megy itt az okoskodás és mások szarozása még nincs igazad!


Akkor sem tudok sajnálni egy olyan 3 gyermekes anyát, akinek van pénze arra, hogy egy 30 millió Ft-os lakáshitel törlesztőjét fizesse havonta úgy, hogy mellette a lakás rezsijét és 3 gyerek nevelését is fedeznie kell! Az ilyennek van pénze! Úgyhogy kettőnk közül te voltál az aki rossz példát hozott fel! Ennyit erről!

52. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 51. - F77a773716)
2010. aug. 31. 09:03
Off. Meg a lehetőségei, mert azért ne felejtsük el, hogy nem csak igény kérdése a dolog. Milyen jó is lenne! De sokan sajnos többszörösen nehezített pályán versenyeznek ilyen vagy olyan okból...
51. f77a773716 (válaszként erre: 50. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 31. 04:53

Persze ez így van. Nekik megfelel a jelenlegi lakásuk, mert úgyis csak aludni járnak haza. És így inkább nyaralnak, buliznak a barátaikkal.

Csak férjem és én nem akartuk, hogy a gyermekünk 7 nm-es szobában nőjjön fel.

Szóval igen, mindenkinek más és más az igénye. Nekük a családi ház, nekik a nyaralás:-)

50. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 49. - F77a773716)
2010. aug. 30. 20:17

Az az eljárás sokkal többe kerülne, mint a mostani (vagyis, ahogy most valamire alapozva néha jó, néha igazságtalan döntést hoznak). És lássuk be, igazán igazságos sose lenne, mert más az igazságosság nekem, mint akár neked.


Ami meg anyósodékat (és a hasonló életvitelűeket illeti), szerintem az az életforma is jó lehet, ha nekik megfelel. Az már más kérdés, hogy te pl. hajlandó vagy akár 5-10 nyaralást is beáldozni az új, kényelmes házatokért, mert ott nem csak évi egy-két hetet van a család (ebben nagyon hasonlít az értékrendünk). De ismerek olyat, aki inkább szerényebb körülmények között él, mert neki fontosabb összejárni bulizni hétvégenként, ki nem hagyná az évi kéthetes nyaralást. Nincsen ebben semmi rossz, amíg megvan vele elégedve az ember.

49. f77a773716 (válaszként erre: 48. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 30. 18:27

Mi azért vágtunk bele az ikerházfélbe 2007-ben, mert úgy láttuk, hogy most van esélyünk arra, hogy ilyen házunk legyen, még ha hitelt is kellett felvenni hozzá. Elnézve anyósomékat (akiket imádok), ha tovább vártunk volna, valszeg a 1,5 szobás panelben maradunk életünk végéig. Pedig, ők jól keresnek, csak elszórják a pénzüket.

Arról nem is beszélve, hogy családot terveztünk és a 1,5-es panel nem a legideálisabb hely 2 kisgyermek részére.

Mi is kifizettük az illetéket, még az első lakásunkra is és az ikerházfélre is. Nem mondom, hogy könnyű volt, de részletfizetéssel kibírtuk.

Bár, engem tényleg az háborított fel, amit az apeh-es ügyintéző mondott a nevünkön lévő, örökölt, haszonélvezettel terhelt ingatlanjainkről. Azért modnjuk megértem szegény ügyintézőt is. Ő csak azt csinálja, amit a főnöke mond.

VAlszeg egy tényleges, valós, nem papíralapú környezettanulmánnyal pedig ki lehetne szűrni azt, hogy ki nem szorul rá az illetékelengedésére.

48. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 46. - F77a773716)
2010. aug. 30. 15:56

Off. Van párja. Azon egyszerű okból költöztek át ebbe az új ikerfélbe, mert szerették volna, ha a gyerekeknek és persze nekik is nagyobb életterük van. Erre az emberek többségének éppen ilyenkor van a legnagyobb szüksége (amikor még együtt a család, a gyerekek kicsik, nagy a mozgásterük).

Ha azt a pénzt, amit most törlesztőkre költenek, szépen félretették volna, akkor kb. 62 éves korukra veheték meg a most kiszemelt házat (feltéve, hogy eleget kamatozott volna a pénzük és kifutná a megemelkedett ingatlanárat).


Az én meglátásom szerint van különbség a nagyzolás, a türelmetlenség és aközött, hogy most van erre a családnak szüksége. Sajnos egyre kevesebben tudják ezt megoldani.


Egyébként kifizették ők is az illetéket hozzánk hasonlóan. Igazából csak azt szerettük volna, ha már a közeli fekete jövedelemből, adófizetést nagyban mellőző szomszédokkal engedékenyek voltak, akkor a mi esetünkben méltányosságból a házaspárok gyeden/gyesen lévő felének engedjenek valamit, legalább részletfizetést. De gyorsan tisztázódott a telefbeszélgetés alapján, hogy esetünkben erről szó sem lehet.

47. puritan (válaszként erre: 39. - 35491a860f)
2010. aug. 30. 15:41

A topic címe nem az, hogy moralizáljunk és hirdessük saját erkölcsi tanainkat. Azt gondolom felnőtt embereket nem kéne kioktatni, hogyan éljenek, mennyi pénzből és hogyan érezzék jól magukat a saját bőrükben.


Arról nem beszélve, hogy egyik hozzászólásod szöges ellentéte a másiknak, de erre már többen rámutattak itt.

2010. aug. 30. 15:33

Különben kicsit belegondolhatnál egy pályakezdő fiatal pár életébe.

Mi mikor az első lakásunkat vettük 7 éve, sajna nem volt szülői segítségünk. 6 mftért vettük meg a 1,5 szobás panellünket, viszonylag lelakva. Természetesen önerőnk sem volt, akkor kezdtem dolgozni a diploma után.

Ha albiba megyünk, ugyanannyit fizettünk volna ki bérleti díjra, mint amennyi a törlesztőnk volt.

Annyi pénzünk volt, hogy kifizettük a törlesztőt, rezsit, kajáltunk. Sokat segítettek a szülők, de nem pénzzel, hanem étellel. Ez is baromi sokat számított.

És mikor megkaptuk az illetékről a papírt, hanyatt dobtuk magunkat. És nem engedték el, de kaptunk részletfizetést. Nehéz volt, de megoldottuk.

Persze maradthattunk volna szülőknél (én vidéken, férjem Bpn), de valahol/valahogy el kell kezdenie egy fiatal párnak az együttélést.


Lehet, hogy az a 3 gyermekes anyuka is csak 6 mft-ot vett fel hitelnek, hogy meg tudja venni a 30 mFt-os házat, de mikor felvette még nem tudta, hogy hogyan változik az élete a későbbiekben és hogy fogja-e bírni a törlesztőt, illetéket (mivel nem esett szó arról, hogy lenne párja, így lehet hogy egyedül maradt).


Ne ítélj előre!

45. f77a773716 (válaszként erre: 44. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 30. 15:26
:)))
44. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 40. - 35491a860f)
2010. aug. 30. 15:21

Akkor most ez, hogy is van?


27. hozzászólásodból:

"mert nálunk a családi házak (egy valamire való) már 20 millánál kezdődik. 20 milla alatt csak olyat tudsz venni, amire még alaposan kell költeni, hogy felújítsd és ne omoljon a fejedre."


Majd kicsivel utána szintén tőled:

"Jelenlegi lakhelyünkön, ha most lenne rá pénzünk, tudnánk a férjemmel 10,5 Milláért egy olyan 3 szobás, nappalis, konyha-étkezős, stb. helyiségekkel rendelkező családi házat venni nagy udvarral és garázzsal a lányom sulijának közelében, hogy az megszólalna. Nekünk csak egy tisztasági festést kellene végeznünk a házban és már lehetne is költözni."


Mesélj csak, mi figyelünk! :)

2010. aug. 30. 15:16
Még annyi, hogy talán nem kellene összekeverni az állam helyzetét azzal, hogy az emberek hitelt vesznek fel. Ez az államnak, bankoknak csak jó.
42. f77a773716 (válaszként erre: 39. - 35491a860f)
2010. aug. 30. 15:12

Hu, ez kimerítő volt. Még olvasni is, nem hogy leírni.

Azt írtam, hogy Te laksz egy városban, de tegyük fel, hogy egy másik városban örökölsz. Nem azt, hogy ha miskolcon élsz és ott örökölsz, akkor mi a helyzet. VAgy ha bpn laksz és ott örökölsz, akkor mi van.

Csak probáltam felhívni a figyelmed a különböző megyékben fellelhető ingatlanár különbségekre.


De azt hiszem, Te csak a saját véleményedre adsz, másére nem vagy kiváncsi.

Szép napot!

41. 35491a860f (válaszként erre: 37. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 30. 14:54
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2010. aug. 30. 14:52

Ja, és még utoljára annyit. Jelenlegi lakhelyünkön, ha most lenne rá pénzünk, tudnánk a férjemmel 10,5 Milláért egy olyan 3 szobás, nappalis, konyha-étkezős, stb. helyiségekkel rendelkező családi házat venni nagy udvarral és garázzsal a lányom sulijának közelében, hogy az megszólalna. Nekünk csak egy tisztasági festést kellene végeznünk a házban és már lehetne is költözni.


Igenis, hogy olcsóbban is meg lehet szerezni jó kis ingatlanokat több gyerekkel is, és nem kell mindig palotára vágyni!

39. 35491a860f (válaszként erre: 38. - F77a773716)
2010. aug. 30. 14:49

Én leginkább arról beszéltem, hogy maradok a seggem a családommal azon a településen, ahol élek és ott gazdálkodok a meglévő pénzemből. Ezért írtam, hogy ha örökölnék egy 18M értékű kérót, és el is tudnám adni annyiért, akkor nem vennék 30 milláért, csak 15-ért, hogy maradjon az illetékre is és egy kevés zsebpénz is maradjon a családnak. Okosan kell gazdálkodni ennyi! És nem hagyni elfolyni a pénzt a kezünk közül.


Nem kell mindent megvenni, amire vágyunk, tudni kell néha lemondani dolgokról, vagy elhalasztani pár évvel, amíg a család anyagi helyzete stabilizálódik. Egyébként senki nem beszélt arról, hogy az ország egyik végéből a másikba költözzön. Én legalábbis nem! Csak te gondolkozol így! Én helyben oldanám meg a dolgokat, mert ahol most élünk, ott nekem és a családomnak nagyon megfelel a jövőben is! Ez az egyik.


Mindenki addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér! Azért van csődközeli helyzetben az ország, mert az elmúlt 20 évben mindig mindenki többet és többet akart láttatni kifelé, mint amennyire valójában telik neki és emiatt rengetegen csődbe vitték a saját családjukat is. Hitelt hitelből fedeznek, tévét, hűtőt, autót, lakást, de még az élelmiszert is hitelkártyákból, személyi kölcsönökből, áruhitelekből fedezték/fedezik! Ezért dőlnek romba egyre inkább a családi költségvetések és ezért érzi mindenki úgy, hogy a nagy semmiért jár dolgozni, mert a fizetés, amit megkap elmegy a törlesztőrészletekre.


Ezért ha valaki Miskolcon él és csak 5 millát ér a lakása, és nincs egyéb felhasználható tőkéje amit önerőként szerepeltethet egy lakásvásárlási ügyletben, akkor az maradjon a fenekén Miskolcon.

Mi pont azért költöztünk el Budapestről és vettünk egy 15 km-re lévő kisvárosban lakást, mert itt feleannyiért meg tudtuk venni, mint amennyiért ott vettük volna. És 2 gyerekünk van, egyáltalán nem bántuk meg, mert itt sokkal jobban érezzük magunkat, mint a koszos, büdös fővárosban, nyugodtabb a légkör is és már kezd stabilizálódni az anyagi helyzetünk, ami Budapesten nem volt elmondható, mert ott a rezsi is dupla ennyibe kerül, mint itt. Főleg a fűtés és a Díjbeszedő által bekebelezett havi díjak vízdíj címén.


És vitatkoznék azon is, hogy 3 gyerekkel mindenféleképpen csak 110 m2 vagy afelett lévő ingatlanokban lehet elférni. És ez az indok 3 gyerek esetén. Ó, Istenem! Hány meg hány család lakik 3-4 gyerekkel 55 m2-es lakásban és senki nem panaszkodik! Nem kell nagyzolni! Tudni kell kezelni a helyzetet és azt kell elfogadni ami van, és mindig abból kell kihozni a legjobbat, ami van. Ne vágyj nagy lakásra 30 milláért, ha nincs rá pénzed, még akkor sem, ha közben 5 gyereked van. Akkor építs galériát, vagy tegyél emeletes ágyakat a meglévő lakásod szobáiba és máris kényelmesen el lehet férni a gyerekeknek!


Mindent meg lehet oldani,csak akarni kell, de sokan még most, így a válság lezajlása után is imádnak flancolni és csak a nagyot, a nagyobbat és a mégnagyobbat akarják!


Bocs, ha megbántottalak, de ez a tendencia sajnos ma Magyarországon!

38. f77a773716 (válaszként erre: 36. - 35491a860f)
2010. aug. 30. 14:02

Ez azért így kicsit sántít és én sem ezt írtam. 25%-os hitelfelvételt említettem, ami egy 18 mFt-os ingatlan esetében kb. 4,5 mFt.

És lehet, hogy örökölsz egy házat pl. keszthelyen, amit ott el tudsz adni 18 mFt-ért, de te bp-n laksz és van 3 gyermeked és nem biztos hogy kapsz itt 18-ért olyan lakást, ami megfelelne egy nagyobb család részére.Ha kapsz is, akkor arra még rá kell egy csomót költened, amire nem lesz pénzed és csak hitelből tudod a felújítást elvégezni.

De igazad van, vegyünk alacsonyabb értékű ingatlant. pl. miskolcon el tudsz adni jó esetben egy lakást 5 mFt-ért. bpn mit veszel ennyiért? semmit. még egy 1,5 szobás panelt sem, tehát hitelt kell felvenned hozzá, még hozzá sztem min. 3 milliót. a hitel mellett nem biztos, hogy lesz az illetékre pénzed.

Persze megoldás, hogy az eégsz családot miskolcra költözteted és ott kezdesz új életet. lakásod lesz, de munkahelyed nem biztos.

37. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 35. - 35491a860f)
2010. aug. 30. 13:46

Ja, most csak ennyi?! Bezzeg félreolvasás miatt simán nekem rontottál...


Köszi:)

36. 35491a860f (válaszként erre: 33. - F77a773716)
2010. aug. 30. 13:44

Ha örökölnék egy hasamra ütök mondjuk 18 millió Ft értékű házat, vagy lakást, ami nekem nem tetszik, vagy épp nem jó elosztású stb., akkor eladnám és az "addig nyújtózkodom, amíg a takaróm ér" elv alapján megvennék egy jobb elrendezésű lakást vagy házat, ami nem kerül az említett 18 millába, hanem mondjuk csak 15-be, így még maradna az illetékre is. És nem akarnék mindenáron egy 30 millió Ft-os kérót, főleg ha tudom, hogy nem futja rá. És ez csak egy példa volt!!!!!!


Akkor vennék 30 milláért, ha bőséges bőven meglenne a rávaló.


Az a baj az emberekkel,hogy sokan többnek akarnak látszani, mint akik valójában és ezt legtöbben abban nyilvánítják ki, hogy hiperszuper kérót akarnak venni, vagy nagy nehezen hitelekből meg is veszik, amit utána nem bírnak fedezni. És akkor kapnak csak észbe, amikor az Apeh már "kopogtat" az ajtón. Olyan lakást kell venni, amennyid van és amennyiből a jövőben is fogod tudni fedezni.

35. 35491a860f (válaszként erre: 32. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. aug. 30. 13:37
Kit érdekel...! :P
34. puritan (válaszként erre: 1. - A1f813b884)
2010. aug. 30. 09:32

Visszamenőleg biztosan nem fogják elengedni, amit már befizettél, de hivatkozz méltányossági alapra, mellékletben csatolj minden olyan dokumentumot, ami ezt igazolja (kereseti igazolás, egyéb részletek, megváltozott körülmények a lakásvásárlás óta, esetleg ha a lakáson felújítási munkák vannak, beázik, penészes stb., akkor ezekről fotó, a lakásban lakók egészségére vonatkozó igazolások).

Minden körülményt írj le, de ne írj olyat, ami nem igaz, esetleg környezettanulmányra mehetnek. Ha a megélhetésetek került veszélybe, ezt is írd le.

Sok sikert!

33. f77a773716 (válaszként erre: 20. - 35491a860f)
2010. aug. 30. 08:21

A 20m Ft feletti lakásoknál sem biztos, hogy jogos lenne az illeték.

Ha örökölsz egy ingatlant és abból finanszírozod meg a másikat pl. 75%-ban, a hiányzó összeget hitelben veszed fel, nem biztos, hogy lesz pénzed illetékre.

Nem csak az ingatlan értékét kell nézni, hanem nem ártana az igénylő környezetét is megvizsgálni. És persze ezt nem egy kitöltött nyomtatvánnyal kellene :(

32. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 27. - 35491a860f)
2010. aug. 30. 08:15

Olvasd már el figyelmesebben máskor, mielőtt elönti az agyad a ...!!!


Úgy kezdtem, hogy az APEH munkatársa azt montha, hogy ...

Bocs, hogy nem tettem szavait idézőjelbe, de nem betűről-betűre idéztem (azon jobban kiakadtál volna).

2010. aug. 30. 08:14

Nekünk nem engedték el. Kértük és az volt a válasz, hogy túl sok ingatlan van a nevünkön. Erre felhívtam telefonon az ügyintézőnket és mondtam neki, hogy igen, van egy 1/4 lakásom, amit Apum után örököltem és Anyum lakik a lakásban, természetesen haszonélvezettel. Ugyanez igaz férjem "tulajdonában" lévő ingatlanra is.

Az ügyintéző mindössze annyit mondott, hogy de ezek az ingatlanok előbb-utóbb a saját tulajdonunkba kerülnek. Közöltem vele, hogy ezt azért még hosszú-hosszú ideig nem szeretnénk.

Szóval, ha van még a neveteken ingatlan, akkor biztos, hogy nem engedik el.

Viszont, arra lehet hogy van esély, hogy ha eddig rendesen fizettétek, akkor az utolsó pár részletet elengedik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook