Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen könyvet ajánlanál egy kamaszlánynak, ami az elengedésről, a szerelemről és a kapcsolatokról szól? fórum

Milyen könyvet ajánlanál egy kamaszlánynak, ami az elengedésről, a szerelemről és a kapcsolatokról szól? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jún. 3. 13:35
Csernus dokitól A nő című könyvet.
2014. jún. 3. 09:11
Varga Péter: Spielhózni Ez kamaszoknak szól szerelemről, párkapcsolatról, szexualitásról és mindenről, ami belefér a témakörbe. És a legjobb, hogy élvezetes, könnyed, de tanulságos olvasmány. Amúgy országszerte előadásokat is tart Varga Péter, ugyanebben a témában.
2014. máj. 29. 08:25

Most ez komoly? Szegény lány szerelmi bánattal küzd és valami haosnló szerelmi bánatos könyvet akartok a kezébe nyomni? Attól csak még depisebb lesz. Én 19 vagyok, tudom, hogy működik ez a korosztályunkban. Az Üvöltő szelek és a többi biztosan jó könyvek, de én például sokkal inkább szívesen ülök le valami kifejezetten a mai korosztályhoz szóló regény elé, ami lefoglal.

Nem biztos, hogy segíteni tudok, de rajtam ezek segítettek:


1. A mennyország várhat

2. 13 okom volt -> nagyon tanulságos, ezt mindenképp el kell olvasni!

3. Neveletlen hercegnő sorozat nagyon jó! Mind a 13 könyvet elolvastam pár hónap alatt. Imádtam. :D

4. A burok valami hihetetlen jó könyv. Megvan filmbe is, de a könyv milliárdszor jobb.

Csontváros, Evernight sorozat, Evermore sorozat, és minden ami tiniregény, ami leköti, és eltereli a figyelmét.

Ha siratni szeretnéd az egy másik kategória, de szerintem felesleges. Egy kapcsolatot, vagy szerelmet mindenki meggyászol, de mindenki más módon. Ha enegm kérdezel az a legjobb, ha ilyenkor minél kevesebbet gondolkozik a dolgon.

2014. máj. 29. 07:35

Szerintem inkább szórakoztatóbb, vagy teljesen más témájú könyvet kellene olvasnia. Ha olyat olvas amiben a történet hasonlít az ő életéhez, akkor szerintem nehezebb a könyvre koncentrálnia, és nem fog kapcsolni arra a kis időre sem. Ennek ellenére itt van néhány romantikus könyv, amiket én szerettem olvasni:

Emily Bronte - Üvöltő szelek

Charlotte Bronte - Jane Eyre

Margareth Mitchelle - Elfújta a szél

Jane Austen - Büszkeség és balítélet


Aztán ha tényleg jobb kedvet szeretne:

Móricz Zsigmond - A boldog ember


És egy olyan, amit szerintem minden embernek olvasnia kellene:


Eleonor H. Porter - Az élet játéka (ez pont arról szól, hogy a legrosszabb dologban is meg kell találni a jót) én ezt a könyvet ajánlom neki őszintén.

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Megi04)
2014. máj. 29. 07:15

Akkor értjük egymást:)

Igen, most szenved, de épp ezért kell valami vidámat, amiket pl. ajánlottál nekik, hogy túllendüljön és ne belesüllyedjen.

26. vacsa (válaszként erre: 17. - Megi04)
2014. máj. 29. 06:37
Én nem sírtam, naplót kezdtem írni, az írás - az hogy kiírod magadból a napi eseményeket, gondolatokat - pedig nagyon jól segít a feldolgozásban.
2014. máj. 28. 23:50
Én is imádtam olvasni világ életemben, de amikor először voltam plátóian szerelmes, akkor nekem legtöbbet az írás segített. Lett egy naplóm.
2014. máj. 28. 22:47

Nem kellesz eléggé.(film)

Szerintem minden benne van. :)

23. megi04 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2014. máj. 28. 22:10
Logikailag igazad van.1000%osan.De a szerelemben semmi logika nincs.Főleg egy tinédzser esetében.Pár év múlva,Ő nevet majd a legnagyobbat,ha eszébe jut ez az egész.De most szenved.Én emléxem még milyen érzés...:( Nekem is hiába magyaráztak annak idején logikát! (Igaz...mi utána összeházasodtunk....)de ez most mindegy.EZ nem tipikus.
22. megi04 (válaszként erre: 21. - 4740439ec6)
2014. máj. 28. 22:08
Ez igaz!Ha azoktól a könyvektől nem jön rendbe,akkor semmitől!:)
2014. máj. 28. 22:06

Hány éves a lányod?Mert mondjuk első körben talán a korának megfelelő könyvet kéne ajánlani.


Én a helyedben inkább valami mókás vicceset adnék és nem olyat ami tovább löki a szenvedésbe.


Vavyan Fable-t minden hangulatomban szívesen olvastam.Szerelmi bánat ellen meg a legjobb a humor és nem valami komolykodó okoskodás.

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Megi04)
2014. máj. 28. 21:50

Megi, ugye nem baj, ha ebben nem értünk egyet?

Viszont jókat ajánlasz:)

Én nem szeretek szenvedni. Pont elég amikor beteg valamelyik szerettünk, illetve ha maghal valaki. Egy kapcsolat vége nem trégédia. Lehet pont ezzel jár az illető a legjobban. Tehát csak vidáman, vagy csak kicsit szomorúan...

2014. máj. 28. 21:47
Nekem is eszembe jutott még egy jó kikapcsolódás erre az esetre: A szívek szállodája sorozat. Abban van minden. :D
18. megi04 (válaszként erre: 15. - A0c1361e44)
2014. máj. 28. 21:47
Igen...csakhogy a szerelem,az egy baromi logikátlan valami...Sokszor nem érti az ember,hogy...a szomszédasszony,mi a bánatnak rinyál a részeges,lompos majom férje után? De hát ő azt a részeges,lompos majmot szereti..EZT csak az érti,aki érzi...Ha logikával ez orvosolható lenne,akkor nem élne a földön boldogtalan szerelmes ember!
17. megi04 (válaszként erre: 8. - Vacsa)
2014. máj. 28. 21:44

Az egymás szemében -nagyon jó.Ha sírni akar...:)

De szerintem,nem ez a cél..

16. a0c1361e44 (válaszként erre: 14. - Megi04)
2014. máj. 28. 21:44

Ez nagyon jó ötlet:)))

Ez legalább vidám.


És még a neveletlen hercegnő is jó:)

15. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Megi04)
2014. máj. 28. 21:43

Ezt tényleg így gondolom. Én azt sem szeretem, ha felnőtt nők kínlódnak, mert a párjuk megcsalta, elhagyta, stb.

Ennek nincs értelme. Egy nagyot kell lépni és ennyi. Nem gyászolni, siratni azt ami elmúlt, epekedni egy olyan után, akinek nem kellünk. Ennek mi értelme lenne? Ezután jön a depresszió, stb. fiatal még ahhoz, hogy ilyeneken agyaljon, szenvedjen. Én a helyébe most egy jó véres könyvet olvasnék el:) Én mindig ezt tesze, ha stresszes vagyok. Mondjuk a véres csontokat:DDD

14. megi04
2014. máj. 28. 21:43

Holnapra átnézem a könyvespolcot.Addig ajánlanék NEKI egy filmet,ami PONTOSAN jó lenne most.:)

Dr.Szöszi 1.

Őt elhagyták,aztán kiderült,hogy:Hála Istennek! :)

Nem egy kultúrális hatalmasság,de MOST jót tenne neki,az biztos!:)

13. maco792 (válaszként erre: 8. - Vacsa)
2014. máj. 28. 21:42
:) :)
12. megi04 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2014. máj. 28. 21:39

Irisz...Hát nem ilyennek ismertelek meg!!!

Most -ne haragudj -de annyi hülyeséget írtál össze!

1.) Egy esetből miért általánosítasz?Az az anyuka egyszerűen hülye volt!!

2.)Ha anyámtól tanultam volna,most hatalmas carban lennék!

3.)Miért lenne olyan,mint az anyja?Hiszen teljesen más egyéniség mindenki.

4.)"A gyerek olvasson, de tiniként nehogy már kínlódjon egy srác miatt! Milyen felnőtt lesz belőle, ha ezt szokja meg? Csoda, hogy az ilyen nőt messzire elkerülik a pasik? "-ne hari,de ekkora hülyeségre nem tudok mit írni.

2014. máj. 28. 21:38

Leiner Laura: Akkor szakítsunk

Fejős Éva: Száz éjjel vártam

10. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Megi04)
2014. máj. 28. 21:32

A fiam volt egy barártnője, akit az anyukára arra nevelt, hogy egy szakítást jól meg kell gyászolni, és persze előtte mindent el kell követni, hogy vissza szerezze a szeretett pasit. A kislány üldőzte a fiamat. Hol a suli előtt várta, hol órákig állt a kapunkban, stb. Borzasztó volt. Az anyukája még azt is tanácsolta neki, hogy időnként jöjjön fel hozzánk és velem beszélgessen, mert hátha újra beleszeret a fiam....


A gyerek olvasson, de tiniként nehogy már kínlódjon egy srác miatt! Milyen felnőtt lesz belőle, ha ezt szokja meg? Csoda, hogy az ilyen nőt messzire elkerülik a pasik?


Olvasson a gyerek, de ne azért, hogy megtanuljon gyászolni. A lányok mindig az anyjuktól tanulják el a viselkedést az ilyen helyzetekre, én mindenképp mást adnék a lányomnak, nem szenvedést.



Ha olvasni akar valami jó könyvet, akkor olvasa el az Elfújta a szél című könyvet. Jó szórakozást hozzá:D

9. vacsa (válaszként erre: 7. - Maco792)
2014. máj. 28. 21:32
:-) :-)
2014. máj. 28. 21:31

Szilvási Lajos - Egymás szemében


( talán nekem is el kellene olvasnom újra)

2014. máj. 28. 21:28
Szilvási Lajos Bujkál a hold,Egymás szemében. Kamaszkoromban sok mindenen végigkísértek.
2014. máj. 28. 21:28

Bárcsak láthatnál

A szabadság útjai

Lányomnak


Én eddig ezeket találtam, de nem igazán tudok dönteni, és még mindig nem érzem azt, hogy megtaláltam az igazit...

2014. máj. 28. 21:27
Mindenképpen komolyan veszem, és rengeteget beszélgetünk is a dologról, de a tanácsotokat azzal kapcsolatban kértem, hogy legyetek szívesek ilyen témájú könyvet írni (ha ismertek). A tanácsokat is köszönöm, de most nem kimondottan erre irányult a kérdésem. :)
2014. máj. 28. 21:22

És, ha te ajánlanál neki?


:((

2014. máj. 28. 21:17
Szerintem,okosan gondolkodsz.Egy kapcsolatot,még ha plátói is,meg kell "gyászolni".Ha nem teszi,később sok baja származhat belőle.Nagyon sok olyan regény van ilyen témában,ifjúsági regények(régen pöttyös,csíkos regény volt a neve)ami átsegítheti ezen.A kamaszok lelkivilága,ráadásul 20szor érzékenyebb,mint a felnőtteké.:) Szerintem,igenis vedd komolyan.Ő most szenved.Nehéz neki.
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Csobilla)
2014. máj. 28. 21:13

Hát most pont ilyen könyvre lenne szüksége....


Inkább tanítsd meg arra, hogy nem dől össze a világ, ha szakít valakivel, szakít vele valaki, és ne tanítsd meg szenvedni. Erre pont nincs szüksége.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook