Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elévült adótartozás törlése kocsiról fórum

Elévült adótartozás törlése kocsiról (beszélgetős fórum)


2022. jan. 11. 10:55
Az üzembentartói jogot sem lehet átruházni a fiadra a tartozás miatt?
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 9. 12:29

Mivel 2009-es volt az illetéktartozás,amelyet 2012-ben állapított meg a NAV,annyi történt hogy rátette a kezét a kocsira. De soha nem vonta ki,nem kérte a forgalmit,sem a rendszámot,sőt üzembentartói változást is engedett,végig megvan rá a kötelező biztosítás,a súlyadót is mindig megfizettem. Csak eladni-vagy elajándékozni nem lehet.Az ügyfélkapun keresztül letöltött dokumentumok alapján: végrehajtás hivatalból való törlése elévülés miatt!

Így gondolom én,hogy le kell venniük a foglalást az autóról ( ezt mondja a kormányablak is )!

De itt a hivatalos jogszabály:

" A NAV maga megszüntetheti a végrehajtás folyamatát, illetve törvény is előidézheti a végrehajtás megszűnését. A NAV maga szünteti meg a végrehajtást olyan esetekben, ha a tartozás teljes egészében be lett hajtva vagy el lett engedve, a tartozás elévült, megszűnt a végrehajtási jog, visszavonták a végrehajtó okiratot, ha a szerv ezt kérvényezte, így rendelkezett a törvény vagy meghalt a tulajdonos."

23. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Globus)
2022. jan. 9. 10:20

Akkor évülnek el, ha 5 év alatt egyszer sem szólítanak fel a befizetésre, amint felszólítanak, az onnantól újból 5 évig ketyeg.

A NAV nem igazán olyan faca, hogy az elnézzen bármit is. Nagyon gyorsan peregnek a kamatok rá. Próbálkozni lehet, de nem biztos, hogy megéri. De azt szokták mondani, aki mer az nyer.

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - 621bb5db60)
2022. jan. 9. 08:35
Nagyon szépen köszönöm! <3
21. 621bb5db60 (válaszként erre: 15. - Papája)
2022. jan. 9. 07:19
Ne csodálkozz, ha kiakadnak rád, hiszen első hozzászólóként elkezdtél kekeckedni, ahelyett, hogy a fórumindító kérdésére adtál volna választ. Az, hogy a kifejezés, amit használt, nyelvtanilag helytelen, jelen esetben irreleváns, hiszen a feltett kérdés így is érthető. Ha minden fórumnál fennakadnánk a megfogalmazás helyességén, sosem lennének a kérdések megválaszolva.
20. Channa* (válaszként erre: 19. - Globus)
2022. jan. 8. 21:32

Tedd azt!


Én nem kipróbáltam egyszer, hanem nem tudtam, hogy van adótartozásom. Sajnos az enyém nem évült el, mert küldtek levelet, ami a behajtást előzte meg, így részletekben kifizettem...

19. globus (válaszként erre: 18. - Channa*)
2022. jan. 8. 20:56
Most várható egy jelentősebb összeg befizetése. Ki kellene próbálni :)
18. Channa* (válaszként erre: 16. - Globus)
2022. jan. 8. 20:26

5 év, ha jól tudom.

Tehát, ha van pl. adótartozásod és nem fizeted meg, nem hajtják be, akkor 5 év után elévülnek és egyszercsak nullás lesz a számlád;)

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Papája)
2022. jan. 8. 20:03
Dehogy is nem,nekem most is az asztalon van :D
16. globus (válaszként erre: 12. - Channa*)
2022. jan. 8. 19:42
Elévülnek? Hány évig ne fizessem be, hogy így legyen? :)
2022. jan. 8. 19:40

Én is soroljam mi vagy anonimka...

Mindegy, viccnek szántam....

Az viszont tény, hogy a jogosítványt nem tesszük le...

anonimka....

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Channa*)
2022. jan. 8. 19:14
Ő kezdte,sorry :)
2022. jan. 8. 19:13
Ez viszont csúnya és közönséges hozzászólás.
12. Channa* (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 19:12

Elolvastam újra.

A NAV tartozások valóban elévülnek.

Be kell menni a NAV-hoz és kérni a bejegyzés törlését.

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2022. jan. 8. 19:04
Ahhát :D
10. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 18:29
Amúgy igen, az.
9. papája (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 18:17

Helyesen: Sikeresen befejezte a gépjármű vezetői oktatást (letette a vizsgáit) és megszerezte (nem letette) a jogosítványt.

Nem a kerítés alacsony, hanem a szókincsed.

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2022. jan. 8. 18:06
Értem,csak szánalmas szerintem!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Papája)
2022. jan. 8. 18:05

Ja,hogy neked ez vicces?

Hát alacsony az a bizonyos kerítés!

6. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 18:02

"Hová tette le"

Elég bénán, de próbál viccelni, csak te nem érted.

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Papája)
2022. jan. 8. 17:55

Miért veszne el??????

A jogosítvány nem autó függő! Nem is értem ezt!

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Channa*)
2022. jan. 8. 17:54

Dehogy vonták ki a forgalomból! Honnan veszed ezt? Leírtam,hogy mai napig használom!

A Kormányhivatal szólt,mert ismerem az ügyintézőt,hogy vetessem le a tiltást,mert okafogyott!

És nincs mit behajtani,mert maga a jog is elévült,nullás a folyószámla!

2022. jan. 8. 17:37

Miért nem használod?

Tudomásom szerint, ha végrehajtás miatt kivonnak egy autót a forgalomból, akkor az 6 hónapig tart, utána simán lehet használni ismét az autót.


Az elévülés nem azt jelenti, hogy eltűnik a tartozás, hanem azt, hogy bírósági úton nem behajtható, így amíg a tartozás nincs kifizetve, addig a bejegyzés marad.

2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 8. 17:30
Hová tette le a jogosítványát ? El ne vesszen.
2022. jan. 8. 17:26

1 éve hogy elévült egy jogtalan adótartozás a nevemről,de a kocsimon rajta maradt a tiltás. Mivel végig bejelentett munkahelyem volt,abból sem vontak,így tavaly nyáron lenullázta a NAV a folyószámlám. A kocsira viszont nem törölte a foglalást ( elidegenítési tilalom ) amit mai napig használok,mert semmilyen végrehajtás nem történt,így kérhetem a NAV-tól a feloldást? Szeretném a Fiamnak ajándékozni,nemrég tette le a jogosítványt!

Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook