Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adókedvezmény élettársaknál fórum

Adókedvezmény élettársaknál (beszélgetős fórum)

2011. jún. 25. 10:34
A lényeg:ha elváltok akkor be kell jelenteni ezt a munkáltatójánál,és Te meg bejelented a Te munkáltatódnál,jelen esetben MÁK-nál!Vizsont ha gyes-t kapsz,akkor már nem tudod igénybe venni,mert nem adózol utána,de ha gyes mellett más jövedelmed is van,akkor azután már persze érvényesítheted!Remélem tudtam segíteni,és remélem már nem ért félre senki!
8. secret! (válaszként erre: 7. - Dominika33)
2011. jún. 25. 08:30
Igen, adókedvezményt, élettársi viszonyban élők is kaphatnak. Nálunk is így van.
2011. jún. 25. 08:22

A lényeg: Ha elválunk a férjemmel (akivel nem vagyok azonos nemü,nem is értem ez hogy jött ide),de még élettársi kapcsolatban maradunk mert amig nem adjuk el a házat addig együtt kell élnünk,addig a férjem továbbra is igénybe tudja venni az adókedvezmenyt? A családi pótlékot én kapom, és gyeden vagyok szeptemberig,utána gyesen.tehát én nem igényelhetem, viszont egy háztartásban vagyunk a 2 gyerekkel.

Hú remélem értehetően irtam. :):)

2011. jún. 25. 00:08

Szia!Természetesen igénybe veheted egyedül,a párod csak akkor vehetné igénybe ha házasok,vagy ha bejelentett élettársak lennétek!

Viszont írtad hogy szeptembertől gyesen leszel....azután már nem tudod érvényesíteni mivel nem adózol utána!

5. Dominika33 (válaszként erre: 3. - Gubaj05)
2011. jún. 24. 23:51
Tehát,ha egyedülálló vagyok, 2 gyerekkel akkor is igénybe vehetem?
4. gubaj05 (válaszként erre: 2. - Dominika33)
2011. jún. 24. 23:51
igen, hogy mennyit nem tudom pontosan de ki lehet számítani van erre kalkulátor be kell írnia gugliba:)
2011. jún. 24. 23:50
Csak akkor nem ha pl te úgy kapod a családit mint egyedül nevelő szülő és a párod igényli. Remélem érthető voltam :)
2. Dominika33 (válaszként erre: 1. - Dominika33)
2011. jún. 24. 23:50
És még egy kérdés. Ha gyeden vagyok,majd gyesre megyek szeptembertől,akkor az után is kapok adó kedvezményt? 2 gyerek után mennyit?
2011. jún. 24. 23:37
Az adókedvezmény azokra is vonatkoznak akik nem házasok,de együtt nevelik gyermekeiket,mint élettársak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook