Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 25 év alattiak adókedvezménye / munkahelyi bérfeszültségek fórum

25 év alattiak adókedvezménye / munkahelyi bérfeszültségek (beszélgetős fórum)


1 2 3
62. semleges (válaszként erre: 61. - Falipapir)
2022. febr. 8. 09:29
Szerintem ez a lényege.
61. Falipapir (válaszként erre: 60. - Channa*)
2022. febr. 7. 09:27
Valamit mindig kell csinálni, de jobb ha nem kell folyton rohanni,és olyan közegben van az ember, ahol szívesen van, és remélhetőleg azzal akivel szeret kettesben lenni.
60. Channa* (válaszként erre: 58. - Semleges)
2022. febr. 5. 19:10

Jaj, nem vágyok ám a nyugdíjra, hiszen az a korosodást is hozza magával;)

Jó, egy kicsit annyiból igen, hogy otthon lehessek a férjemmel együtt nyugdíjas, bár, ahogy ismerem magam, akkor is dolgozok majd, csak otthonról:DDD

59. Falipapir (válaszként erre: 58. - Semleges)
2022. febr. 5. 17:56

Ez így van.

Most a műtét miatt, hogy változtatni kell, és belegondolok hogy legalább 15 évet kell még dolgozni...

Elég messzinek tűnik.

58. semleges (válaszként erre: 57. - Falipapir)
2022. febr. 5. 17:52
Úgy igen. Igazad van. Csak mikor már az ember menne és vénül, akkor nagyon rosszkor jön az a plusz 3 év:)
57. Falipapir (válaszként erre: 56. - Semleges)
2022. febr. 5. 17:50

Hát ha kihagysz 3 évet, akkor 3 évvel később mehetsz nyugdíjba, mint aki nem hagyta ki.

Ettől viszont nem dolgozol 3 évvel többet.

56. semleges (válaszként erre: 55. - Falipapir)
2022. febr. 5. 17:01
És az nem ugyanaz?
55. Falipapir (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. febr. 5. 16:59
Arra gondoltam, hogy nem több évet kell dolgoznod, hanem 3 évvel tovább.
54. Falipapir (válaszként erre: 37. - Channa*)
2022. febr. 5. 16:57

Nem. Mi havi lejelentősek vagyunk. Egyébként átlagban nekünk is 20-22000 körül van.

Nekem megfelel a 95-ös benzin. Az 1,4-es 20 éves G astrának megfelel. Így is 6,2-ből meg áll a fogyasztása, ami a gyári paraméterek alapján is elég jó. Annyival nem fogyasztana kevesebbet, hogy kevesebbe jöjjön ki az üzemanyagköltség.

Megértem. Ha szereted a farhátat, nem tiltja senki hogy azt vegyél.

53. Channa* (válaszként erre: 52. - Semleges)
2022. febr. 5. 15:06
A főiskola igen, de a nyelvtanulás és a számítógépes tanfolyam az, sajnos nem számít bele...
52. semleges (válaszként erre: 47. - Channa*)
2022. febr. 5. 14:58
Ha munka mellett tanultál, akkor beleszámít.
51. ,zumba (válaszként erre: 42. - Globus)
2022. febr. 5. 14:55
Igen, a b oldal forog, csak jó lenne már kicsit szabadabbnak lenni.
50. Channa* (válaszként erre: 44. - Semleges)
2022. febr. 5. 14:50
Ugye ezt pont olyanoknak találták ki, akik pl. 14, 17, 18 évesen elkezdtek dolgozni, és ha meló mellett tanultak az ok van 40 éves nyugdíj de, ahogy meló nélküli az már mínusz;)
49. semleges (válaszként erre: 45. - Globus)
2022. febr. 5. 14:49
Nagyon sok ilyen van, meg aki nem volt bejelentve, vagy csak 4 órában, vagy annyiban sem. Azok nagyon megszívják.
48. globus (válaszként erre: 46. - Semleges)
2022. febr. 5. 14:49
Legyen így! 🙂
47. Channa* (válaszként erre: 41. - ,zumba)
2022. febr. 5. 14:48

Nekem még várnom kellene arra is, de nem ennyit.


A barátnőmnek szoktam mondani, aki egy elég kényelmes nő, hogy csak 2 hónappal idősebb, mint én és mégis 3 évvel előbb mehet nyugdíjba...


Csak ő ugye nem tanult úgy, ahogy én, egy helyen dolgozik 32 éve, és innen is fog nyugdíjba menni...

46. semleges (válaszként erre: 42. - Globus)
2022. febr. 5. 14:47
Én látok sok jót is. Ki vannak simulva, van magukra idejük, utaznak, pihennek, mosolyognak, unokáznak, ismerek olyat aki nyugdíjasan kezdett el sportolni, stb.
45. globus (válaszként erre: 44. - Semleges)
2022. febr. 5. 14:47
Valamint van olyan csoport, akik régen nem vélték fontosnak a járulékfizetést. Dolgoztak, de csak maguknak.
44. semleges (válaszként erre: 40. - Globus)
2022. febr. 5. 14:44
Sok főiskolát, egyetemet végzett, munkanélkülin volt nem sokat ér a 40'-el sem, mert mire eléri a munkában töltött 40 évet, már 65 éves, vagy meg sem lesz a 40 éve.
42. Channa* (válaszként erre: 32. - Globus)
2022. febr. 5. 14:42

Pontosan!

Bár én 1 évet a nyelvtanulás miatt bukok. 1 évet azért, hogy tudjam mit tesz egy számítógép, hogy ne kelljen takarítónőként dolgoznom vagy a szakmámban éhbérért, + 1 évet a munkanélküliségem miatt, ami azért volt, mert 40 évesen már nem hívtak be sehová, illetve bank válság volt.


A főiskolát akkor csináltam már, amikor dolgoztam, azaz meló mellett. Ilyet a mai fiatalok scifinek képzelnek, illetve lehetetlen küldetésnek.


Amikor elmesélem az ifjú korosztálynak, hogy minden reggel 5-kor keltem, vittem a gyereket bölcsibe, oviba, suliba, beutaztam a melóhelyemre 1 óra alatt, dolgoztam 8 órát a munkahelyemen, visszautaztam 1 órát, elmentem a gyerekért, hazamentünk, elláttam a családomat (kaja, fürdetés, pakolás, meseolvasás, stb.), majd ezután kb. éjfélkor leültem tanulni, hogy le tudjak vizsgázni, akkor el sem hiszik, hogy ezt meg lehet tenni.

Náluk csak olyan létezik, hogy hajnalig buli, majd utána alvás 10-ig, majd kis sulizás esetleg, de inkább otthon internetezés, ami mellé a meló, hogy férne bele?


Ezért vannak mostanában már nem is 35 éves pályakezdők, hanem inkább 40 éves pályakezdők.


A fiam szokta mesélni, hogy sok barátja 28-30 évesen kezdett az első munkahelyén. Ő ebben a korban már 10 éve dolgozott, ráadásul ő is olyan elvetemült, hogy meló mellett tanul/tanult;)

42. globus (válaszként erre: 41. - ,zumba)
2022. febr. 5. 14:42

Ááá, azért annyira ne siess, én kicsit tartok tőle. Azért az már kicsit "utolsó stáció", még ha sikerül is megtölteni tartalommal.

Kevés jobbra fordulást láttam ezzel kapcsolatban.

41. ,zumba (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. febr. 5. 14:39
Én is ha nem tanultam volna, már boldog nyugdíjas lehetnék.
40. globus (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. febr. 5. 14:37
Nem tudunk semmit róla. Szerintem a nők kedvezményét nem merik elvenni, hanem felemelik a 65-öt, így lesz Nők 42, aztán még örülhetnek.
39. semleges (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2022. febr. 5. 14:33
Az nagyon durva lenne. Azután se merjék, mert az szerintem hangos lesz. Sok 1,2,3 évvel nyugdíj előtt állót ismerek, akik alig várják, hogy meglegyen a 40 évük. És az sem mindegy, hogy ki milyen munkakörben dolgozik.
38. Channa* (válaszként erre: 31. - Falipapir)
2022. febr. 5. 14:30

Miért?


A nők 41-hez, akkorra meglesznek az éveim. Ha nem tanultam volna, akkor kicsit több, mint 2 év múlva mehetnék nyugdíjba.


Ha az öregségit felemelik, akkor simán lehet, hogy nem mehetek 11 év múlva.

37. Channa* (válaszként erre: 30. - Falipapir)
2022. febr. 5. 14:28

Ööööö, mi simán veszünk farhátat, és tényleg az extrát tankoljuk;)


De az extráról tudni kell, hogy bár drágább, de kevesebbet fogyasztanak az autóink.


Nem átalányt fizettek?

Mi igen, így ugyan minden hónapban 21 ezret fizetünk gázt, de télen nem kell 60 ezret.

36. Channa* (válaszként erre: 28. - Aszparagusz)
2022. febr. 5. 14:24

Igen, azt szoktam mondani, hogy ha marad a nők 40, akkor elmehetek 6 év múlva nyugdíjba, ha nem, akkor 11 év múlva...


Tök jó, hogy 17 évesen elkezdtem dolgozni...

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Falipapir)
2022. febr. 5. 12:27
Ez milyen igaz , erre a farhátra most nem is gondoltam :) , persze az inkább étterembe jár vagy nem azt vesz , jogos !
34. semleges (válaszként erre: 32. - Globus)
2022. febr. 5. 11:55
Teljesen így van.
33. Falipapir (válaszként erre: 32. - Globus)
2022. febr. 5. 11:04

Igen.

Párom tavaly, én idén töltöm az 50-et.

Végre kicsit könnyebben éltünk, mert 1,5 éve ketten vagyunk. A fizóm is már egész jó volt. Erre jött a sérv, lemondtam a régi munkámról. Bár még maradtam a munkahelyen, más munkakörben, de kevesebb pénzért dolgozom. Megint tologathatjuk a terveket, és támogatást semmire nem kapunk. Pont abba a kategóriába esünk (alsó középkategória?) akik már nem kapnak semminemű segély alapú támogatást, de még nem tudunk élni azokkal a támogatásokkal amihez kell önerő. Sok milliós átalakításban meg nem is merünk gondolkodni, mert nem akarunk eladósodni megint.

Van mit mit a tejbe aprítani, hónapról hónapra megélünk, Amire szükségünk van, azt meg tudjuk venni, de fejlődni nagyon nem tudunk.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook