Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A volt párom élettársát kirakhatom-e jogi úton a lakásunkból? fórum

A volt párom élettársát kirakhatom-e jogi úton a lakásunkból? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2016. szept. 17. 19:47
Sosem állítottam,hogy tökéletes vagyok. :) A kislány ma is az apjável van,menni akart és én elengedtem...mert attól,hogy nekem fáj,attól még a lányom ettől sokkal fontosabb.
2016. szept. 17. 18:21
Az a szomorú az egészben, hogy ha az anyuka haragszik, valahogy "elvárja", hogy a gyerek is haragudjon! Biztos nem hibátlan az apja, de ha magadba nézel, talán te sem vagy az. Nem tudhatod mit hoz még az élet, lehet hogy szüksége lenne az apjára!
74. kristo_f (válaszként erre: 69. - Klarisszima)
2016. szept. 17. 17:52
Itt van elöttem egy tulajdoni lap, jogcím: ajándékozás, be van jegyezve, mint minden más szerzési jogalap
73. Klarisszima (válaszként erre: 71. - C73db520ef)
2016. szept. 17. 17:33
Ez mondjuk így igaz :)
72. Klarisszima (válaszként erre: 70. - Kacagó11)
2016. szept. 17. 17:33
Ezt mondom.
2016. szept. 17. 16:36
Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen jogcimen van tulajdonjogom, legyen az adasvetel, orokles, ajandek.
70. kacagó11 (válaszként erre: 69. - Klarisszima)
2016. szept. 17. 14:41
De a tulajdonjog bevan jegyezve.
69. Klarisszima (válaszként erre: 68. - C73db520ef)
2016. szept. 17. 14:00
a jogcím nem fog szerepelni. és akkor nincs is adásvételi szerződés amúgy sem, max ajándékozási.
68. c73db520ef (válaszként erre: 67. - Michelle.r)
2016. szept. 17. 12:21
Es akkor nem szerepel a tulajdoni lapon a bejegyzes, hogy"ajandek jogcimen" mondjuk 1/2 tulajdoni aranyban?
67. michelle.r (válaszként erre: 66. - C73db520ef)
2016. szept. 17. 10:27
Mert a részed ajándékba is kaphattad.
66. c73db520ef (válaszként erre: 65. - Klarisszima)
2016. szept. 17. 07:00

Ezt en tudom.

Ha nincs tulajdonjogom az ingatlanban, miert szerepelne a nevem az adasveteli szerzodesben?

Volt szerencsem eddig 3x venni - es alairni.

65. Klarisszima (válaszként erre: 63. - C73db520ef)
2016. szept. 16. 21:39
A tulajdoni hányad hajszál pontosan rajta van a tulajdoni lapon, nem kell róla egyezkedni.
64. massalhangzo (válaszként erre: 63. - C73db520ef)
2016. szept. 16. 20:28
de ha valaki annyit ir csak, hogy az o neve is szerepel az adasvetelin, es partizanakcioban akarja kikovetelni a haz aranak a felet, plusz balhezik, hogy a volt elettarsa noje ott van, az valoszinuleg nincs tisztaban alap dolgokkal :D ezert kellene az ugyved ahhoz, hogy megkapja, ami jar neki, es ne vagjak at
63. c73db520ef (válaszként erre: 62. - Massalhangzo)
2016. szept. 16. 19:58
Ahogy megegyeznek a tulajdoni hanyadot illetoleg.
62. massalhangzo (válaszként erre: 61. - Nátháska)
2016. szept. 16. 18:24

az, hogy mindkettejuk neve rajta van, meg nem jelenti rogton, hogy a fele az ove. azert kene megkeresni egy ugyvedet, aki megmondja, hogy mit tehet, hogy minel hamarabb a penzehez jusson


nem tudom, hogy most jelenleg milyen jogszabalyok ervenyesek az elettarsi kapcsolatra, es az is szamit, hogy ki mennyivel jarult hozza a lakasvasarlashoz valoszinuleg

61. Nátháska (válaszként erre: 60. - Massalhangzo)
2016. szept. 16. 13:05

7. Ibolyka85 2016-09-13 14:09

Nem akarnak kifizetni. Én csak azt szeretném elérni,hogy addig amíg a fele az enyém...


13. Ibolyka85 2016-09-13 14:24

...De akkor sajnos ezek szerint nem tehetem meg mert csak a fele az enyém.


18. Ibolyka85 2016-09-13 14:32

Nem voltunk házasok,viszont élettársi papírunk van. Az adásvételi szerződésen is mindkettőnk neve rajta van

60. massalhangzo (válaszként erre: 54. - Ibolyka85)
2016. szept. 16. 12:40
de most pontosan kie a haz? a tied, vagy csak a fele? egyutt vettetek, egyutt fizettetek, van errol papir?
59. michelle.r (válaszként erre: 58. - Ibolyka85)
2016. szept. 15. 19:37

Ne hagyd magad manipulálni. Nem kell hangosabban szólni, elég ha csak halkan azt teszed, amit gribedli tanácsolt. Zárcsere, és mindenkinek adsz egy kulcsot.


Értsd már meg, nem kuncsorognod senkinek ahhoz, hogy a saját ingatlanodba bemenj. Ha lecserélték a zárat, magánlaksértést követtek el.


Egyébként ha a külföldi házban együtt laktok, miért akarsz elmenni az itthoni közösből? Értem, hogy nem esik jól látni őket, de érdeked ott maradni amíg az anyagi része nem rendeződik.

58. Ibolyka85 (válaszként erre: 57. - Gribedli***)
2016. szept. 15. 19:16
Csak én előbb próbáltam szépen nyugodtan. Megkértem szépen,hogy had hozzam el a holmimat. Amikor meg kiállok magamért és hangosabban szólok akkor meg azonnal békülni akar.
57. gribedli*** (válaszként erre: 54. - Ibolyka85)
2016. szept. 15. 14:08
Valószínű, hogy engem nem állítana meg annyi, hogy nincs kulcsom. A helyedben betörném az ablakot vagy feltörném a zárat, senki sem jelenthet fel valakit azért, hogy betöri a saját ajtaját. Ezek után zárat cseréltetnék és ennyi. Kapnának ők is kulcsot a lakáshoz de neked is lenne hozzá. A franc kuncsorogna még kulcsért...
56. Ibolyka85 (válaszként erre: 55. - Bekacomb)
2016. szept. 15. 13:34
Tudom,hogy el kell engednem. Viszont neki jövőhéten lesz ideje látni a gyereket,én már vasárnap utazom vissza. Szeretnék a gyerekkel lenni amíg itthon vagyok. Nagyon nehéz lesz elengednem az biztos
55. Bekacomb (válaszként erre: 47. - Ibolyka85)
2016. szept. 15. 13:02
Juj, akkor csak miattad nem menne vele. Szerintem engedd meg. Biztos nagyon nehéz különválasztani a dolgokat, de neki az apja, szereti, és szüksége van rá. Á, mindezt olyan könnyű leírni tudom, de így tenni piszok nehéz lehet. :-(
54. Ibolyka85 (válaszként erre: 53. - Gribedli***)
2016. szept. 15. 12:02
Ők minden hétvégén hazajárnak,jövőhéten szabadságon is lesznek,szóval ha itthon vannak akkor az én házamban van. A héten én vagyok szabadságon,de nem kaptam kulcsot,hogy intézzem a dolgaim,amihez szerintem nincsen joguk. Nem szeretném ha anyu lenne a gyám,vagyis szerintem ilyesmire nem lesz szükség,mert ha kifizetnek akkor végleg hazajövök. Akkor talán vége lenne számomra is a rémálomnak.
53. gribedli*** (válaszként erre: 52. - Ibolyka85)
2016. szept. 15. 11:48

De ha ők is külföldön vannak, akkor végülis az otthoni házatokban nincs senki, szóval nincs kit kidobni mert nem ott élnek. Vagy? Vagy valamit rosszul értettem? Mindhárman külföldön vagytok tehát senki sincs otthon.


Igazad van a ház árával, stb. De végülis nem kell akadályoznod a nőt, ha ő a gyakorlatban nem is ott lakik.


A másik meg fontos, mármint hogy külföldön dolgozol, meg a párod is, nem tudom, hogy ezt hogy szokás ilyenkor csinálni, anyukád lesz kinevezve gyámnak, vagy ilyesmi, nem? Gondolom, akik jobban otthon vannak ebben a témában, meg tudnák mondani, de a helyedben körbetapogatóznék, hogy mi van és most kinek is kell adnia a gyt-t, mert ez így, ahogy most leírtad, már kicsit komplikálja az egészet. Szerintem. De tévedhetek.

2016. szept. 15. 11:23
Akkor inkább elmesélem az elejétl,hogy jobban megértsétek. Az édesapa is külföldön dolgozik,már évek óta,jóformán egyedül neveltem a gyereket,ő akkor is csak hétvégi apuka volt. Tavaly derült ki a megcsalás,könyörgött hónapokig,hogy kezdjük előről. Januárban a ruháimmal és a gyerekkel hazaköltöztem édesanyámhoz. Májusig könyörgött,mire beadtam a derekam,és,hogy mindent megoldjunk címszóval kimentem én is dolgozni vele. Nem tudtam,hogy ez idő alatt végig együtt voltak a nővel. Csak akkor derült ki amikor kint voltam. Fogta magát és egyik napról a másikra elment a nőhöz. Teszem hozzá,hogy kint egy házban lakunk,ők az alsó szinten,én az elsőn. Egy hónapig csend volt,én nem bántottam őket,elfogadtam,hogy együtt vannak,nekem új életet kell kezdenem. Aztán elkezdődött,hogy feljárt a szobámba,hogy hiányzom és ő haza akar jönni hozzánk csak engedjem,hogy bizonyítson. Minden egyes nap hatalmas erő kellett hozzá,hogy többé ne engedjem vissza. A kislányra anyu vigyáz amíg kint vagyok,de hamarosan hazajövök végleg. Szeretnék venni magamnak és a gyereknek egy házat,ezért próbálnám sürgetni,hogy fizessen ki,mert akkor nem kellene sokáig kint néznem ahogy együtt vannak. Mert én nem tagadom és nem is szégyellem,hogy én ezek után is nagyon szeretem őt. Tudom nem érdemli meg,de sajnos szeretem. Ha ez miatt ítéltek el hát legyen. De én sosem balhéztam,nem hisztiztem,nem bántottam őket,csak próbáltam azt mutatni,hogy nem fáj. Csak felmegyek a szobámba,magamra zárom az ajtót és sírok. Ti mi mást tennétek?
51. massalhangzo (válaszként erre: 47. - Ibolyka85)
2016. szept. 15. 11:00

azert, mert teged megbantott, ne szurj ki a gyerekeddel. borzaszto, hogy azert nem menne az apjahoz, akit szeret, mert te csinalod elotte a fesztivalt


higgadj le, fogadd el, hogy vege, es menj ugyvedhez. gondolom, ha eddig nem hianyoztak a cuccaid, akkor nem veszhelyzet, es nem az inhalatorodat hagytad ott


ne kicsinyeskedje es balhezz, semmit nem ersz el vele. menj ugyvedhez es jogi uton hajtsd be, ami neked jar. megsporolsz egy csomo vitat, idegeskedest, balhet


a gyerekedre pedig ne zuditsd a sajat nyomorodat, ne rontsd el a gyerekkorat

50. gribedli*** (válaszként erre: 47. - Ibolyka85)
2016. szept. 15. 10:28
Megkérdezhetem, hogy amíg külföldön voltál dolgozni, addig ki vigyázott a kislányra? Mindig anyukádnál hagytad vagy az apjával volt ezalatt? Mert a gyerektartást is ugye az kérheti, akinek odaítélik a gyereket de ha te külföldön vagy, akkor viszed magaddal, vagy hogy? Anyukád gondoskodna róla és így ő kapná a gyt-t, vagy viszed magaddal? Mert ha apuka ebbe is bele akar szólni, még az is lehet, hogy maradhat a házban és még te fizetsz neki gyt-t.
49. c73db520ef (válaszként erre: 47. - Ibolyka85)
2016. szept. 15. 09:57

Jo lenne, ha nem egyedul mennel a holmidert, hanem lenne 1-2 "kiserod", segitseged.

A tulajdonodbol nem zarhatnak ki!

48. michelle.r (válaszként erre: 41. - Ibolyka85)
2016. szept. 15. 09:55

A nő nem jogcím nélküli lakáshasználó, a férjed - aki teljesen jogszerűen használja - bármikor fogadhat vendéget, korlátlan ideig.


Azt viszont nem tehetik meg, hogy téged kizárnak a tulajdonodból. Ha pl. kiadnád nekik bérbe, korlátozottak lennének a jogaid, de így, hogy tulajdonos is vagy, és ott is laksz, kimerítették a magánlaksértést.

Iszkiri ügyvédhez!

47. Ibolyka85 (válaszként erre: 46. - Bekacomb)
2016. szept. 15. 09:52
A hétvége lesz kemény számomra,mert holnap szeretnék elmenni a holmimért. Szombaton szeretne jönni a kislányért,de nem engedem el a gyerekem. Szó sem lehet róla,hogy egy olyan nőre bízzam,aki a sajátjait otthagyta. Majd akkor,ha már erről papír van,csak akkor mehet majd vele. A kislány nem szereti az apját...illetve tudom,hogy szereti,csak az apja....de a gyerek mindig azt mondja,anya nem szeretném,hogy sírj,inkább nem megyek apával. Pedig látom rajta,hogy fáj neki is. Sosem volt jó apa,csak most próbálna kapálózni a gyerekért...most is csak azért,mert tudja,hogy ezzel idegesíthet. 13 évig tűrtem neki,7 éve lassan,hogy minden éjszaka sírva alszom el...pedig már nem vagyunk együtt ls még mindig nincs nyugalmam.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook