Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóbevallás 2009 - van itt adószakértő? A férjem bérével kapcsolatban lenne kérdésem. fórum

Adóbevallás 2009 - van itt adószakértő? A férjem bérével kapcsolatban lenne kérdésem. (tudásbázis kérdés)

7. Grácia (válaszként erre: 6. - Grácia)
2009. márc. 4. 15:52
mármint sima bérjövedelemhez csak az pénz van amikor kiváráson itthon volt a többi magyar jövedelem a némettel együtt adóterhet nem viselő járandóság.
6. Grácia (válaszként erre: 5. - 75bb1970ba)
2009. márc. 4. 15:51
ÉN ezt értem, de azt nem értem hogy akkor miért nem az összes magyar jövedelme kerül, miért csak az amikor kiváráson volt.
2009. márc. 4. 14:20
A férjednek olyan országból származó jövedelme volt, amely országgal Magyarországnak van a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezménye. A két ország között viszonosság áll fenn, és az egyezmény a külföldön adóztatható jövedelmet nem mentesíti Magyarországon az adóztatás alól, de a külföldön megfizetett adó magyarországi beszámításáról rendelkezik.
2009. márc. 3. 17:04
Látom nincs :(((
3. Grácia (válaszként erre: 2. - Grácia)
2009. márc. 1. 18:24

ja a kérdésem hogy miért?



Mert így a két hónap minimál bér után adózni kell a legmagasabb sáv szerint...

2009. márc. 1. 18:23

Lenne egy kérdésem.


A férjem Németországban van kiküldetésbe, azaz itthon minden hónapban megkapja a minimálbért + teljesítmény arányos németbért külön számlára.


1 év után volt két hónap kivárás és akkor is kapta a magyar minimál bért értelemszerűen német bért nem.



Azt nem értem hogy a 08M30 as papírján az összes bér adóterhet nem viselő járandóság de amíg kiváráson volt itthon az sima bérjövedelem.

2009. márc. 1. 18:21
Adóbevallás 2009 - van itt adószakértő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook