Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adóvisszatérítés kérdések fórum

Adóvisszatérítés kérdések (beszélgetős fórum)


21. Bless the child (válaszként erre: 19. - Julcsi39)
2021. okt. 14. 08:02
Már régóta kint van a hivatalos tájékoztatás. Október 31-től a nyilatkozat lesz elérhető. Ezért felesleges a nav-ot hívogatni
2021. okt. 14. 07:49
Én azt nem értem, hogy honnan tudják, a házastárs, élettárs adatait? Nekik is automatikusan jár?
2021. okt. 14. 05:51
Sziasztok,gondoltam bemegyek a NAV-hoz általános tájèkoztatást kèrni erről a vissza járó pènzről.Azt mondta az ügyintèző,hogy október31- èn a Nav hivatalos ho lapján kint lesz a pontos tájèkoztatás ezzel a tèmával kapcsolatban.
18. tádámmm (válaszként erre: 15. - Bless the child)
2021. szept. 25. 16:39
Ha igénybe vették év közben, akkor tényleg nem kapnak semmit.. Ezzel az jár jól, aki amúgyis egy összegben 'kéri vissza'.
17. tádámmm (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2021. szept. 25. 16:38

Pont ezt furcsálltam én is.. Hogy az idei adóbevallást hogy érintené ilyen formában ez a visszafizetett szja..?

Arról nem is szólva, hogy amig nem tisztázott, hogy ezután hogy kell majd adózni, valóban átgondolandó, hogy elkölthető-e?

Nem vészmadárkodom, de kicsit furcsa nekem ez az ajándék.

2021. szept. 25. 15:56
Én azért bizakodom:) Cs. kedvezményként visszajön 480ezer, plusz az szja-ból x összeg
15. Bless the child (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2021. szept. 25. 15:53
Ezért írtam, hogy 3 gyerektől rosszul járnak, mert eleve már nem lesz mit visszakapni.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2021. szept. 25. 15:31

Szerintem is. Nem irígylem a volt munkatársaimat, már előre égnek áll a hajuk attól az őrülettől, ami vár rájuk az adóbevallások készítése során. :))

Ha személyesen érintett lennék, egész biztosan nem költeném el a visszakapott összeget. Meg lesz ennek a böjtje később.

13. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Bless the child)
2021. szept. 25. 15:30

Szerintem az a fő probléma, hogy az adóbevallások beadási határideje május 20. Eleve január 31-ig kell megkapnod az összesítést, hogy milyen jövedelmeid voltak, és abból milyen adóelőleget vontak le.

Ez a február 15. eleve tarthatatlan, de kell a szavazat vásárlás a választás előtt.

12. aszparagusz (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2021. szept. 25. 15:27

Igen, de amennyi kedvezményt már igénybe vettek a családi adókedvezmény miatt, azt nem kapják vissza, hisz egyszer már megkapták.

Lesz itt még nagy pofára esés.

11. Bless the child (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2021. szept. 25. 14:55

", olvastam olyan közgazdász véleményt, hogy ezt a pénzt 3 hónap múlva vissza kell majd fizetni, mert hogy, az adóbevallásban feltüntetjük, és ez csak a visszaadott, előzőleg levont adóelőleg összege, ami jár az államnak.."


Figyu, erre írtam. Miért kellene a februárban visszakapott összeget az idei bevallásban feltüntetni? Az idei jövedelmedről szól majd a bevallas. Amit én idén márciusban cs. kedvezményként visszaigényeltem, azt se írom be jövedelemként a bevallásba

10. Bless the child (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. szept. 25. 14:47
Amúgy köszönöm, de hosszú évek óta saját magam csinálom a bevallásom és évközben nem veszem igénybe a gyerekeim után járó cs. kedvezményt, hanem mindig egy összegben. Úgyhogy tisztában vagyok a témával
9. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Bless the child)
2021. szept. 25. 14:44
Én nem beszéltem családi kedvezményről, azt te kavartad bele. A kormányfő sem családi kedvezményről beszélt, hanem hogy ez a visszatérítés azokat illeti meg, akik jelenleg családi pótlékot kapnak. Légy szi ne keverd a kettőt!
8. Bless the child (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. szept. 25. 14:39
A beharangozott szja visszatérítés és a családi adókedvezmény két külön dolog
7. Napsugár8 (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2021. szept. 25. 14:27

A bevallás úgy néz ki, hogy amikor felvéstük az összes éves adóköteles jövedelmünket, a következő sorban kiszámoljuk, hogy annak mennyi az összes adója. Ebből lehet levonni azt, amit év közben már befizettünk. Ez az összeg azzal kell, hogy egyezzen, amit az adóhivatal szerint is ténylegesen befolyt összegként, vagyis a februárban visszakapott összeggel kevesebbet vonhatunk le az éves fizetendő adó összegéből.

Ha nem lesz törvény és nyomtatvány módosítás, akkor a különbözeti, befizetendő összeg tartalmazni fogja a februárban visszakapottat is.

6. Bless the child (válaszként erre: 3. - Tádámmm)
2021. szept. 25. 14:18
Miert kellene feltüntetned a bevallásban? Visszakapod az szja-t és igénybe veszed a csaladi adókedvezményt. Mindenkepp jól jársz, ha nincs 3 gyereked
5. aszparagusz (válaszként erre: 2. - Sütikee)
2021. szept. 25. 14:15

Elvileg igen, de várjuk meg, ameddig kijön a törvény és a végrehajtási utasítása.

Lesznek még meglepetések.

Elvileg az átlagbér adóját fizetik max. vissza, de ebből levonják a már igénybe vett adókedvezményeket.

2021. szept. 25. 14:02

Tegnap este az atv-n mondta egy szakértő, hogy adótörvényt és bevallás nyomtatványt kell módosítani ahhoz hogy májusban az adóbevallásban ne jelentkezzen ez az összeg visszafizetendőnek.


Ha a törvény módosítás nem történik meg időben, akkor nem csak az alkalmazottaknak, de azoknak a vállalkozóknak is vissza kell majd fizetniük, akiket most szintén besorolt a kormányfő a kedvezményezettek körébe.

2021. szept. 25. 09:49

Engem az érdekelne, hogy fogunk ezután adózni?

Illetve, olvastam olyan közgazdász véleményt, hogy ezt a pénzt 3 hónap múlva vissza kell majd fizetni, mert hogy, az adóbevallásban feltüntetjük, és ez csak a visszaadott, előzőleg levont adóelőleg összege, ami jár az államnak..

Szóval?

2. Sütikee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 24. 19:18
Azt olvastam, hogy akiknek jár a családi pótlék, azok kapják vissza.
2021. szept. 24. 19:04
Nekem van egy 25 éves lányom aki után jár az adó kedvezmény tudja e valaki hogy vissza fogjuk e kapni amit most a kormány beigért

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook