Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Adható székrekedéses babának banán? fórum

Adható székrekedéses babának banán? (tudásbázis kérdés)


1 2
27. berta.magdolna (válaszként erre: 26. - Edb6c38cef)
2007. júl. 1. 15:25
Én is! :)
2007. júl. 1. 13:40
Én úgy adtam anno a gyerkőcömnek, hogy a banánt összepampaszoltam, és kevertem frissen facsart narancslével. Így kiegyenlítődött a banán székletfogó hatása.
2007. júl. 1. 09:43
Nem, vagy valami székletlazítóval keverve. PL. narancs, barack. De almával együtt semmiképp.
2007. júl. 1. 08:31
Persze, csak nem biztos hogy használ. :))
23. LoLiNa
2007. júl. 1. 07:09
én is úgy tudom, hogy fogja a székletet a banán. de ha valamit még kap, ami viszont lazítja, csak nem árt..
2007. márc. 8. 14:04
Igen lehet adni, de tápszerrel érdemes higítani egy kicsit, hogy folyékonyabb legyen és könnyebben tudja megemészteni, aztán majd ha már beáll a pocakja hozzá, lehet egyre jobban sűríteni.
2007. febr. 22. 09:12
Bocsi, szóval héj nélkül, és pépesítve.
20. 76a2779643 (válaszként erre: 11. - Minimano1979)
2007. febr. 22. 09:11
A laevolac tényleg használ, én a terhesség alatt is azt ittam. Nálunk a babánál az alma héj, pépesítve nélkül vált be. Sok szerencsét!!
2007. febr. 18. 18:20
Én eleve adtam neki a második napon Babynos cseppet és nem volt gond a székletével. Most tartunk a sárgarépa hétnél, és úgylátszik ez is beválik. Holnap kezdjük a főtt krumplit.
18. gkreka
2007. febr. 17. 14:31
nalam bevalt, hogy a sargarepahoz, ami megfogta a pici hasat krumplit turmixolta. igy nem okozott szekrekedest.
2007. febr. 17. 12:59
A banán székrekedést okoz.Szerintem ne adjatok ilyen esetben a babának.
2007. febr. 16. 22:49
Lehet adni,csak hagyd kicsit megbarnulni pépesítés után.Ebben a formában már nem okoz székrekedést,és ugyanez vonatkozik az almára is!
2007. febr. 16. 10:27

Szia !


Banánt semmiképp ne adj, hasfogó. Nekünk az őszibarack vált székrekedéskor.

A banánról még azt hallottam, hogy babáknak nem szabad adni, mert a gyomorban lévő jó baktériumokat megölik.

14. Sugica (válaszként erre: 2. - Kismajacka)
2007. febr. 5. 19:11

Szia!


A banán hasfogó, inkbbb narancsot adj kisfiadnak az hajt. Sok sikert.

2007. febr. 3. 23:41
Köszike! Szépen lassan mindet kipróbálom, hogy lássam melyik válik be!
12. móci74 (válaszként erre: 5. - Kismajacka)
2007. febr. 3. 16:28

Szerintem próbáld ki -módjával.Nekem úgy tűnik, hogy az általános tapasztalatok az ételeknél nem érvényesek egyformán mindenkire. Gréta lányom most 7 hónapos, és nagyon "székrekedős". Nagyon féltem köztudottan hasfogós kajáktól. A sárgarépától valóban bennrekedt a kaki, viszont kevés banántól, almától semmi baja nem lett, sőt, még csak nem is volt észlelhetően keményebb a széklete. Azért óvatosságból azt is lehet, hogy adsz mellé (vagy még aznap) sárgabarackot, őszibarackot vagy szilvát.

Amit viszont régi székrekedés elleni receptként hallottam: aszalt szilvát v. aszalt sárgabarackot adni, illetve kisebb babáknak ezt beáztatni (főzni), majd leturmixolni.

2007. febr. 1. 22:39
A lenyeget elfelejtettem a laevolak szekrekedesre van,probaljatok ki tutti tipp
2007. febr. 1. 22:35
En ugy tudom hogy a banan es az alma is szekrekedest csinal,menj el a gyogyszertarba es vegyel laevolakot{levolaknak ejtik}meglatod hasznalni fog,add a babanak az utasitas szerint
2007. jan. 30. 16:42

szia!

mi is székrekedéses problémával küszködünk, igaz az én kislányom még csak 5,5 hónapos! banános tápszerünk volt, a doki azt mondta hogy ne adjuk neki, mert még jobban megfogja a pocakját!nekünk az almát viszont,javasolta! ami nekünk segített az a sárgabarack!

8. d@nu (válaszként erre: 5. - Kismajacka)
2007. jan. 30. 15:26
Én is úgy tudom, hogy az alma is megfogja a baba székletét. Esetleg próbálkozhatsz narancslével is.
2007. jan. 30. 14:13
Köszi gkreka! Megpróbálom! Bár tegnap sikerült egy keveset megitatnom vele, de azt hiszem igy jobb lesz!
6. gkreka (válaszként erre: 5. - Kismajacka)
2007. jan. 30. 07:16
en a paradicsomot, amig magaban nem szerette a kisfiam mas gyumolcslevekbe csempesztem bele, igy fel sem tunt neki.
2007. jan. 29. 23:15

Köszönöm a gyors válaszokat. Bocsi hogy elfelejtettem, 2 éves lesz márciusban Dávid.

Próbáltam neki adni paradicsomlevet, de azt nem akarja meginni.

Az almát héjával vagy meghámozva adjam neki? (A doktornöm ugyanis azt mondta, hogy az is hasfogó, igy eddig nem adtam neki, de erröl is mindenhol mást olvasok, és ki szeretnék próbálni mindent, ami segithet neki).

2007. jan. 29. 23:06

Mindenki azt mondja, hogy a banán székrekedést okoz. Szerintem azért lehet adni a babának, csak keveset. Állítólag, ha pépesítve, tejjel vagy gyümilével adod, akkor nem hasfogó. Kérdés, hogy úgy elfogadja-e?


Én szoktam adni Kálmibabának, bár minden nap imádkozom egy kis kakiért. Igyekszem sok-sok folyadékkal, zöldséggel-gyümölccsel ellensúlyozni egy-egy étel hasfogó hatását. Kicsit hashajtó Kálmikánál a paradicsom, a paradicsomital, a körte és a körteital, az őszilé... Joghurtot, gyümölcsöset is lehet nekik adni.

De nem írtad meg, hogy a kisfiad mennyi idős?

Az én kisfiam 14 hónapos lesz.

3. pitye (válaszként erre: 2. - Kismajacka)
2007. jan. 29. 23:01
Szia!Én úgy tudom a banán hasfogó hatású.Hasmenésnél tökéletes,mert hurutoldó is.Székrekedés esetén inkább almát adjál neki.Arról azt olvastam,hogy normalizálja a székletet.
2007. jan. 29. 22:45
Nem tudom eldönteni, hogy adhatok-e kisfiamnak banánt, mert mindenhol mást olvasok a banán hatásairól székrekedés esetén. Ha valaki tud erröl valamit, kérem ossza meg velem és másokkal itt! Köszönöm!
2007. jan. 29. 22:43
Adható székrekedéses babának banán?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook