Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ádáz ellenségünk - a rák fórum

Ádáz ellenségünk - a rák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ádáz ellenségünk - a rák

151. virkina (válaszként erre: 148. - Tóthné ildi)
2008. máj. 24. 19:27

Őszintén sajnálom, borzasztó.

Arról tudsz valamit milyen tipusu és a műtét vagy a sugár esetleg a kemó miért nem segített?????

150. virkina
2008. máj. 24. 19:25

Sziasztok!


Bocsi, hogy nem írtam, de meghalt valakim akit nAGYON szerettem és a héten volt a temetése ami nagyon megviselt.

A férjem az első három kenón van túl. Be ment 3 órán keresztül ment belé, majd, majd a nykába raktak 1 üveget, karjába ment 24 órán át, másnap vissza ment és ugyan ez, pénteken levették.

Az első nap jól volt, a második naptól ment a hasa, és nincs étvágya, és egy kicsit nyűgös.

Egyébként egész jó.

A jövő héten vérvétel, utána levő héten vérvétek, és ismét 3 nap kemo, és így tovább.

Egész jól érzi magát, érzi hogy gyógyul.

Én reménykedem és soha fel nem adom....

2008. máj. 22. 22:11
Virkina! Hová tűntél? Mi van veletek? Írjál!
2008. máj. 21. 08:04
Hát s legjobbakat kívánom tiszta szívből és mielőbbi teljes gyógyulást...sajnos az én barátnőmnek nem volt szerencséje, 4 hónap alatt elvitte a rák...most lesz hétvégén a temetése, és csak 48 éves életvidám nő volt...
147. virkina (válaszként erre: 145. - 8220cddcf4)
2008. máj. 8. 18:05

Szia!


Sok séta beszélgetés. Sokat számít neki.

Május 21-én kezdjuk a kemót, akkora van idő 4 turnus

4*3 nap persze kéthetente, majd pihi, műtét, és ismét még egy adag kemo. Már felkészültem rá, Ő eléggé fél, de próbáljuk kibeszélni. Mászkál eszik erősődik.

Jó hogy itthon van, jó a kedve, és amiénk is az...

146. biti.15
2008. máj. 6. 20:55

Sziasztok!

Olvastam a neten egy új vastag- és végbéldaganat szűrési eljárásról, ami a székletből az enzimet mutatja ki. Szerintem a szűrés nagyon fontos!

145. 8220cddcf4 (válaszként erre: 143. - Virkina)
2008. máj. 5. 06:37

Szia virkina!


Megnéztem a képeket és valoban sokat fogyott.Hogy telt a hosszú hétvégétek?

144. virkina (válaszként erre: 37. - Ec63a7fc29)
2008. máj. 1. 21:10
Kleca mi van veled? nem írsz nem vagy jelen. remélem jobban vagy, vagy legalább a kedved jobb. Jelenetkezz....
143. virkina (válaszként erre: 142. - 8220cddcf4)
2008. ápr. 30. 19:25

Látod megérte várni.

Jött a jó hír. Nagyon örülök, hogy nektek sikerült.

MI a jövő héten tudunk meg sok mindent.

Ha megnézed a naplómat csatoltam be Péterről fotókat, megnézheted szegényke mmennyire lefogyott.

142. 8220cddcf4 (válaszként erre: 141. - Virkina)
2008. ápr. 30. 06:38

Szia virkina!


Na tegnap megjött az eredmény és jó lett nem kell kemot kapni elég volt a a mütét nagyon örültünk anyosom sírvafakat és szegényen most jön ki ez elmult idök feszültsége sokszor sírvafakad.Én tiszta szívemből kivánom nektek és persze mindenkinek hogy gyógyuljon meg, a hozzátartozoknak pedig nagyon sok erő és kitatást mert az ő helyzetük sem könnyű.

141. virkina (válaszként erre: 138. - 8220cddcf4)
2008. ápr. 29. 10:46

szia mérleg!


Érdekes, nekünk a kórházban 10 nap alatt jött meg. Mire haza jöttünk már meg volt. Azt mondták a daganat rosszindulatú, de a szövettan attól függetlenül jó.Péternek is fáj és húzódik, ezért néhe görnyedtebben jár. Rá szoktam szólni húzza ki magát, nem öregember. Akkor mondja hogy húzódik és fáj, én pedig közlöm, hogy nem baj majd elmúlik, és elkezdek vele teljesen másról beszélgetni, hogy eltereljem a figyelmét.

Kérdezz rá miért nincs még itt, sűrgessed és menj az orvos agyára ezzel, akkor megsürgeti Ő is.

140. Ági28 (válaszként erre: 136. - Sziszi79)
2008. ápr. 29. 08:05
Hű! Hát mennyi problémát megspórolt volna magának és a családjának, ha elment volna kivizsgálásra! Férfi! :-) De a lényeg, h semmi baja. Örülök, h jól van. Ha a halálról beszél ne foglalkozz vele! Mikor apám a kezdetekben elhagyta magát, nagyon haragudtam rá. De mikor kezdte összeszedni magát, akkor egyre jobban segítettünk neki, és most írhatom, h jól van, pedig 2-3 hónapnál többet nem adtak neki! Őt is ki kellett volna varrni, de nem engedte. A sebész pedig látta, milyen tré a helyzet és úgy gondolta nem varrja ki, ha nem akarja, hisz úgysem élné meg az esetleges visszavarrást. Így minden-mindegy alapon nem varrta ki, de baromi szigorú diétát kellett betartani.
139. Ági28 (válaszként erre: 138. - 8220cddcf4)
2008. ápr. 29. 07:57
Szia! Hm, nem tudom, hogy a jót írom-e le, de a hegre javasolnám, h szerezzetek be egy bioptron lámpát. Ez a sárga fényű! Apám is kapott egyet a műtét után, de ő nem akart foglalkozni az egész nyavajával, úgyhogy nem használta, de akitől kaptuk, nekik volt a családban egy nagy műtét és a heget szépen alig láthatóvá tette. Amúgy a fájdalom lehet pszichés is, de ártani nem árt ha elmondjátok a dokinak!
138. 8220cddcf4 (válaszként erre: 135. - Virkina)
2008. ápr. 29. 06:25

Szia Virkina!


Az jó ha vann benne élniakarás mert addig küzdeni fog és nem adja fel.Nektek fáj még a műtéti heg?

Nekünk folyamatosan fáj,húzodik hol nagyon hol kevésbé szedi az algoprint rá mást nem nagyon akar bevenni normális vagy beszéljün róla orvosnak is.

Mennyit vártatok a szövettan eredményére?Már három hete várjuk és még nincs semmi,már idegölö.

137. sziszi79 (válaszként erre: 134. - Virkina)
2008. ápr. 28. 18:04

Nagyon örülök,hogy a humora megmaradt..az nagyon sokat jelent.Az nagyon jó ha sétálgattok...

40 perc séta engem is elfáraszt:)

Férfiaknál nem olyan vészes ha kihullik a hajuk..egyenletesebben fog visszanőni..a kopaszodás jelei is eltünhetnek.

KItartás..azért te is pihengess!!

136. sziszi79 (válaszként erre: 133. - Ági28)
2008. ápr. 28. 16:15

Szia!Hát senki nem tudja pontosan....valószinűleg azt hitte szegény folyamataosan hogy a régi hasnyálmirigy gyulladása daganatos dologba torkolt mert anno felmerült ennek a lehetősége és az utóbbi években ez többször fellángolt de otthoni koplalással rendbejött.

Az utóbbi egy évben viszont mindig máshogy fájt neki ..valószinűleg gyomorfekékyszerú dolgai voltak...ő meg koplalt és nem javult...teljesen belehergelte magát hogy ő daganatos és meg fog halni....és nem evett ..ettől még jobban fájt a gyomra...akkor még kevésbé mert enni...ördögi kör

Teljesen begubózott és most megint gyomorfájásra panaszkodott...eröltette a hányást mert attól jobb lett....a sok hányástól tele lett fekélyekkel a szája..és teljesen kiszáradt...felborult az ionháztartása és attól lett ilyen kómaközeli állapotba..

Kivizsgálták: fokozott gyomorsavtermelése van és lassan ürülő gyomra ...valamint gyomor-nyelőcső záróizma nem zár jól...ez okozta a panaszokat nem a hasnyálmirigye...csak hogy ő meg azt hitte az és nem mert enni....széplassan lefogyott és legyengült..de nem tudtuk bevinni nem engedte...

Igy most ki lett vizsgálva legalább.....el nem hinném ha más mondaná hogy egy kiszáradás milyen tüneteket tud produkálni...

135. virkina (válaszként erre: 131. - 8220cddcf4)
2008. ápr. 28. 15:26

Szia Mérleg!


Sétálgattunk, beszélgettünk, átrágtunk mindent, főzőcskéztünk. Néha vannak még érdekes megnyilvánulásai, a halállal kapcsolatban, de nem figelek rá. Akkor tovább lép, és beszél másról. Benne van a félsz, de az élni akarás is.

Fél a kemotól, fél a második műtéttől. Én is félek, de nem mondom. Nem láthatja rajtam

134. virkina (válaszként erre: 132. - Sziszi79)
2008. ápr. 28. 15:22

Szia Sziszi!


Szerintem minden rendben lesz a papáddal. Azt mondják ha valaki kezzd enni, az fél siker.

Péter is eszik, most már tudja kezelni magán asztómát, ami jó, ls a kedve is jobb. Még Ő is hamar kifárad. Kicsit sétáltunk ma is talán 40 percet és nagyon elfáradt.Elég sok ez még neki, de nem baj, én semmit nem erőltetek.Azt mondta ha kihullik a haja a fejére tetováltatja a sugár jelét, hát gyönyörű lesz nem mondom.

A humora a régi

133. Ági28 (válaszként erre: 132. - Sziszi79)
2008. ápr. 28. 11:49
Szia! Tulajdonképpen mi is volt a probléma apukádnál? Örülök, h jól van!
132. sziszi79 (válaszként erre: 124. - Virkina)
2008. ápr. 28. 06:47

Nagyon sokat gondolok rátok.

A kemo tényleg kicsit megviseli az embert de utána jobb lesz.Ja és egy kis viccnek ha nem hargszol meg:ha kihullik a haja utána sokkal szebb nö majd vissza.Egy egyetemi csoporttársamnak is olyan szép selymes kis göndör haja lett...még húztuk is hogy ez lett a szexepile....

Na félre a tréfát...nem lesz semmi gond...örülök hogy étvágya is van...nem mindenkinek van hányingere..van aki csak egyszerűen gyenge tőle...

Sok erőt küldök nektek!

Mi egész jól alakulunk..Kopp kopp

Nagyon jó étvágya van apukámnak..kicsit néha még szédeleg,meg nem bir nagyon..de mondtuk neki hogy ne akarjon mindent egyszerre....két-három hete még eltemették majdnem...de az életkedve visszajött...remélem tovább javul majd.

131. 8220cddcf4 (válaszként erre: 127. - Virkina)
2008. ápr. 28. 05:34

Szia Kedves virkina!

3 hét az sok idő addig lesz időtök felkészülni a kemora mint testileg mint lelkileg bár ahogy írták a többiek nem kell félni töle .Hogy telt a hétvégétek ki elég szép idő volt vasárnap ki tudtatok mozduli a szabadba?

130. virkina
2008. ápr. 27. 11:41

Köszi szilvia és Ági !


Én is remélem hogy így lesz.

Kriszta

129. Ági28 (válaszként erre: 127. - Virkina)
2008. ápr. 26. 20:13
Szia! Apám is ezt kapja most. Ha jól emlékszem, ez valami új svéd gyógyszer. Régen infúziót kapott 2 napig. Most ezt a kisebb kiszerelést kapja és ezzel sem hullott ki a haja. Az előzőtől is csak nagyon keveset. Jól van, már amennyire egy ilyen betegség mellett jól lehet lenni. Jön megy, dolgozik. ÉL! Ez a lényeg! A fejben dől el, Ő ezt mondja.
128. szilvia71 (válaszként erre: 127. - Virkina)
2008. ápr. 26. 20:01
Kedves Kriszta! Én amikor jártam kemóra a szédülésen kívül semmi bajom nem volt ittam a flavint és a vitanax Px 4-et szedtem az étvágyam pedig jobb volt mint valaha.Férfiak is sokan jártak kemóra de mindegyiknek volt haja.Szerintem nálatok sem lesz gond mert a vitanax ugye a terápia mellékhatásait is csökkenti a flavin pedig felturbózza az immunrendszert,a céklalevet ha szereti azt meg nagyon ajánlom.Jobbulást kívánok!
127. virkina
2008. ápr. 26. 16:32

Köszönöm a prkatikákat,igyekszem megfogadni. 2 hét múlva lesz még vizsgálat, majd megbeszélés és 3 hét múlva kezdik. Kap valami kis szerkezetet a melkasára amit hordania kell, és úgy kapja a kemót.

elég érdekes.

126. tücsimücsi (válaszként erre: 124. - Virkina)
2008. ápr. 25. 20:40
Kedves Kriszta! Nekünk van a rokonságunkban valaki, aki rákos ( volt? ), 15 kemót kapott, és soha nem volt hányingere, nem fogyott le, "csak" a haja hullott ki. Kapott 25 sugárkezelést is, szóval most ezen is túl van és jelenleg tünetmentes! Egyébként egy középkorú hölgyről van szó, aki elég későn fordult orvoshoz, ezért le kellett venni a mellét és még a nyirokrendszeréből is távolítottak el daganatot. Reméli mindenki, hogy már nem is jön vissza nála ez a szörnyű betegség, de ez majd 4 év múlva lesz biztos, akkor telik le az 5 év. Szóval fel a fejjel! Meggyógyul Péter!
125. Kék (válaszként erre: 124. - Virkina)
2008. ápr. 25. 18:39
Sajnos elképzelhető,hogy fogyni fog,főleg ha sokat hány,a haja is valószínűleg kihullik,rossz közérzet és elesettség is lehet,ami természetes velejárója a kezeléseknek.Ez mind ijesztő a beteg és a hozzátartozónak is ,de KÜZDENI KELL!!Hányás csillapítót kérjetek mindenképpen a kezelés előtt!Anyám sokat volt lázas is,mert az immunrendszere borzasztóan gyenge.Most is kapja a kezeléseket és ÉL!!!Talán kicsit jobban viseli a nehézségeket már,de hetente menni kell.ERŐ és még több ERŐFESZÍTÉS!Ez egy erőltetett menet,amit néhányunknak a sors így akart!
124. virkina (válaszként erre: 122. - Kék)
2008. ápr. 25. 15:22

Kedves KÉK!


Engem az ijesztett meg amikor beszélünk az orvossal, hogy Péterből ugye kivették a dagaanatot, mégi azt mondta minimum 12 kemoterápia. Alkalmanként 3 napig kapja be kell feküdnie. Ki van rakva a gyomra, amit utál és azt mondta ha a 6 kemo után nem hagyják, hogy gyógyuljon és nem rakják vissza ahogy ígérték, nem is érdekli az egész. Így nem akar éllni.

Ha visszarakják a yomrát ugye az megint 3 hét javulás, és után ajöhetzne a többi kemo.

Mára vártuk a bizottság döntését, de az orvos hamarabb elment mint ahogy beszélhettünk volna róla. Holnap munkanap megpróbáljuk reggel.

Szegény párom már most fél.

Péter 70 kg jött haza szombaton a korházból most, pedig 76 kg. Ha tehené mindig enne. Mondtam nem baj ha jön a kemo szerintem fogyni fog. Legalábbis ilyeneket olvastam.

123. virkina (válaszként erre: 121. - 8220cddcf4)
2008. ápr. 25. 15:13

szia!

Nekünk a Flavin 7 ital jó volt, a napokban fog elfogyni, esténként a Multi-tabs Immuno-t kapja ugyan az mint a culevit, csak a gyártó más.

Amit ma kezdtünk el napi 3*2 db az a vitanaX PX-4 extraktum ( másiknál olvastam hogy szedi ezen az oldalon olvass majd vissza, ha elfogy szintén innen rendeltem gastroanaX 3*1. De csak utána mert drága mindkettő. Remélem beválik mert jó és erre szolgál kimondottan.

122. Kék (válaszként erre: 120. - Virkina)
2008. ápr. 25. 07:56

Szia!

végig olvastam a kálváriátokat,nagyon szomorú,de hidd el sokat változtak már a kemotárápiás gyógyszerek és minden kártékony mellékhatásukkal együtt is használnak.

Anyám tavaly májdaganattal lett diagnoztizálva,azóta folyamatosan kapja a kemót(a szervezete hol jobban,hol rosszabbul reagál rá)de a 7,5cm-es daganat 4 cm-re zsugorodott!!Sok szenvedés árán ez az eredmény nagy erőt ad a folytatáshoz!Remélem Nektek is sikerül megtalálni azt a kemotárápiás gyógyszert ami használ,kívánok nagyon sok erőt és kitartó küzdelmet mindkettőtöknek ezen a nehéz úton!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook