Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ádáz ellenségünk - a rák fórum

Ádáz ellenségünk - a rák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ádáz ellenségünk - a rák

91. tücsimücsi (válaszként erre: 90. - Sziszi79)
2008. ápr. 11. 21:51
Ez nagyon jó hír, szívből örülök. Így ismeretlenül is. Én sajnos az apukámat már nem kaphatom vissza. Legalább mások ne járjanak így, mert borzasztó....
2008. ápr. 11. 21:05

Sziasztok!!


Ági28!nagyon szoritok a ct ügyben..várjuk a fejleményt nagyon!


Virkina!Nagyon sok erőt és kitartást kivánok.Legyél sokat mellette...majd lassan megbarátkozik az új helyzettel és visszatér az akarata ha látja ő is hogy lassan javul..


Nálunk remélem nem szólom el...segitett hogy gondoltatok rám..édesapa úgy tűnik mára teljesen kitisztult...már tegnap is 50-50%ban tisztább volt...lassan helyreáll a só-viz háztartása

Már nincs infúzió nics orrszondán át kaja..viszajött a nyelési köhögési reflexe...már evett levest...

és minden emléke visszajött..teljesen a régi..persze még gyenge és csont és bőr de lassan csak felépül..

A gyomor tükrözés csak nyelőcső fekélyeket mutatott a hányás miatt..tumor nincs:))

Most várjuk hogy hogy alakul minden nap.

Az orvosok csak széttárják a kezüket...tumor sehol

Valószinű hogy a kiszáradás okozott mindent.

Most sem akarja elhinni hogy nincs semmi tumora...

Ebbe volt belebetegedve már vagy egy éve..lassan eltemette magát és totál depi lett.Most vissza kell hozni a világba....nyugodjon meg.

Remélem jobban lesz lassan.

Köszönöm a sok kedves szót...sokat jelentett!!!

89. Ági28 (válaszként erre: 88. - Virkina)
2008. ápr. 11. 08:58
Szia! Na ezek jó hírek. Hol volt a daganat? És hol voltak az áttétek? Amúgy milyen tünetei voltak, h orvoshoz mentetek? Kell majd kemoterápiára járnia? Jobbulást neki!
2008. ápr. 10. 18:41

Ma beszéltünk az orvossal és sárgadinnye nagyságu volt a daganat + az áttéteket is kivették, így most rendben van. sajnos egyenlőre a gyomrát kivezették, mert nagyon sokat kell gyógyulnia a nagy kivett darab miatt, és nem bírná a terhelést egyenlőre. Ettől teljesen kiborult, pedig mondta az orvos hogy kb 3 hónap és visszahelyezik.

Remélem ezen a tarumán is túl lesz, mert az általános közérzete jó, nem lázasodik, már ihat is vizet. Nagyon erős a szervezete.



Kriszta

87. Ági28
2008. ápr. 10. 09:40
Apámnak ma csinának CTt. Félek az eredménytől.
86. Ági28 (válaszként erre: 84. - Sziszi79)
2008. ápr. 10. 09:39
Sok erőt kívánok neked! És tényleg baromira sajnálom, h így kell érezned! Ezt nem lenne szabad! Mármint borzasztó, h ide kell jutnia egy gyereknek, h hogyan gondoljon arra akit szeret!
85. Ági28 (válaszként erre: 83. - Virkina)
2008. ápr. 10. 09:37
Szia! Erőt kell öntened belé! Nem szabad feladnia! Gyerekei vannak! Rájuk gondoljon ne a halálra! Erősnek kell lennie! Akarnia kell az életben maradást!
2008. ápr. 9. 20:03

Sziasztok!

Megvan a koponya ct erdeménye...van egy korábbi agylágyulása de az nem lényeg...viszont elörehaladott nagyfokú agysorvadása van..mint az öregkori elbutulás olyan...

Nem tudni hogy az okoz e mindent de ma már teljesen kész volt...nem hiszem hogy megismer minket..ki van kötve...le van csupaszitva...és nyitott szájjal csak fekszik..néha éberebb akkor kicsit kommunikál de nem hiszem hogy felfog abból is valamit...néha tiszta agressziv..kéri mindent szedjenek ki...kihuzta az orrszondát is...

Nagyon remélem nem tart sokáig...ez nem ő...az ő lelke már nincs itt.....................


Nem tudok pár percnél többet ott lenni naponta..és szinte várom mikor hivnak hogy ennyiii.......

Ma már nem is fáj annyira

Én úgy érzem már elengedtem...ez nem az én apukám:((

83. virkina (válaszként erre: 78. - Tücsimücsi)
2008. ápr. 9. 19:29

Ma lett volna a műtéte Péternek, és vérvételkor a műtét előtt kiderült, hogy nem alvad a vére, és nehogy elvérezzen nem műtötték meg. Kapja a hemoglobint meg ilyesmit, hogy holnap műthető legyen.

A beigért napon a műtét elmaradt, persze azóta megvolt, de nagy tanulság volt nekem.

Megfürdettem, mert a gyomorszondát jól, de a katétert rosszul rakták be neki, és szó szerint bepisilt. Át kellett öltöznie, stb.. szegénynek olyan megalázó. A fűrdőben a kórházban elsírta magát, miért csinálják ezt vele, és még meddig. teljesen ki volt borulva.

őszintén sajnálom, kiborít az egész.

Talán holnap.

2008. ápr. 9. 19:25

Ma reggel 9-kor meg volt a műtét elég nagy darabot kivettek,most még kifelé ürül a gyomra majd egy pár hónapig. A műtét 3 óra volt.

Az orvost nem értem utól lelépett, remélem a héten összefutunk valamikor, és tudok vele beszélni, mit látott. A növérke semmit nem mondhat, nem is mondd, így nem tudok semmit.

Jelenleg alszik. 1/2 órát volt fenn kb többet nem, folyamatosan altatják ne fájjon neki. Holnap meló után ismét megyek be hozzá, hátha jobban lesz.


Szia

Kriszta

81. tücsimücsi (válaszként erre: 79. - Sziszi79)
2008. ápr. 9. 10:11
Átérzem a helyzetedet. Az én apukám pont 55 éves volt amikor meghalt ( 3 éve ). Csak neki annyival "könnyebb" volt, hogy nem rákos volt, hanem egyetlen perc alatt elvitte a szívinfarktus. Méghozzá otthon. Képzeld, az már a harmadik volt neki, és az első kettőről nem is tudott, lábon hordhatta ki. Nekünk meg ez egy jó nagy sokk volt, fel se tudtunk rá készülni. 3/4 óráig próbálkoztak a mentősök az újraélesztésével....hisz látták, hogy fiatal, ráadásul 50 évesnek se nézett ki. A mai napig nem tudtam feldolgozni, és nem igaz, hogy az idő gyógyít. Majd talán 10 év múlva könnyebb lesz. De biztos nagyon nehéz lehet most Neked, látni hogy nem tehetsz érte semmit...Minden reggel úgy ébredni, hogy mi lesz ma.....? Azon is elgondolkoztam, hogy ilyenek a férfiak, apukád se akart orvoshoz menni, és most meg lehet késő lesz. Az én apám se járt dokihoz, pedig ő le volt eleve az érrendszerével százalékolva, annyit tudtunk mindig, hogy szédüléses panaszai vannak. De nem igaz, hogy nem voltak szívpanaszai, ha már túlélt 2 infarktust. Az biztos, hogy k...a igazságtalan az élet, én is megtapasztalhattam. Kedves Sziszi! Sok erőt kívánok Nektek, és írjál mi derült ki az újabb vizsgálatokból.
80. Ági28 (válaszként erre: 79. - Sziszi79)
2008. ápr. 9. 07:44
Szia! Szomorúan olvasom amit írtál. Melyik kórházban van apukád? 55 évesen még tényleg fiatal. Basszus, akartam írni, de most valahogy nem megy. Van Isten? Ezt még nem tettem itt fel, de már régóta érik bennem ez a kérdés! Ha van, akkor miért csinálja ezt? Amióta apám beteg, és járunk az onkológiára mindig elképedek. Borzalmas a látvány, a történetek. Melyik ember érdemli meg ezeket a betegségeket? Mert szerintem, akiknek itt a hoxán ilyen problémákkal kell szembesülniük, nem! Akik meg megérdemelnének valamiféle büntetést (nem mondom, h pont ilyet) azok vígan élik életük! Bocs, h eltértem a tárgytól, de olyan elkeserítő ez a harc, aminek nem tudni mi lesz a vége.
79. sziszi79 (válaszként erre: 77. - Tücsimücsi)
2008. ápr. 9. 06:55

Apukám 55 éves...fiatal...

Jó 8-9 éve hasnyálmirigygyulladása volt...ami gakran kiújult...fogyott vele..kivizsgáltál tumorgyanúra 8éve..akkor negativ lett...azóta időnként fájdogált de jól volt.

Most egy újabb fellángolásnak hittük..de nem akart javulni..sokat hányt kezdett legyengülni de nem járult hozzá hogy bevigyük...

De sajnos a hétvégére tele lett a szája fekélyekkel és zavart is lett néha....igy be tudtuk vinni..Napról napra gyengébb..

Az uh alapján a hasa negativ tehát nem a hasnyálmirigye okozza.

Drnő szerint valami tumoros végállapotnak felel meg az állapota.Ki van száradva,fel van borulva az anyagcseréje...beszűkűlt a vese-máj funkció,felborult minden ionja...

A szája miatt semmilyen tükrözést nem tudnak csinálni...a zavartságára csináltak koponya ct-t,ma lesz meg az eredménye..

Valami gége tűdő nyelőcső tumorra gondolnak...az apukájának is ez volt...ugyanilyen állapotokon ment át..és a 25 év bányaszolgálat sem tett jót...

Nem tudom mikor tiszta mikor nem ...megismer de össze vissze beszél....néha teljesen tisztának tűnik akkkor kéri szedjünk le mindent róla és menjünk haza...de nem tehetjük...enni se inni se tud...pelenkázzák...nem birná mamikám..szörnyűűű

Ha valóban tu.végállapot...arra kérem a Jó Istent oda fenn ne hagyja ilyen sokáig szenvedni mert ez nem állapot...ez nem az én apám:(

78. tücsimücsi (válaszként erre: 73. - Virkina)
2008. ápr. 8. 21:20
Kedves Kriszta! Sikerült a műtét? Mit mondott az orvos, mennyire súlyos a helyzet? Szorítok Nektek!
77. tücsimücsi (válaszként erre: 75. - Sziszi79)
2008. ápr. 8. 13:58
Kedves Sziszi! Hány éves Édesapád? És milyen típusú daganata van? Mióta beteg? Bocsi, csak az egész fórumos oldalt nem olvastam el, ahol talán ezt már említetted.
76. Ági28 (válaszként erre: 75. - Sziszi79)
2008. ápr. 8. 12:46
Szia sziszi! Írtam neked privátban.
2008. ápr. 8. 12:24

úgy néz ki nagyon kevés van apukámnak hátra......

nagyon fáj.....

74. sziszi79 (válaszként erre: 73. - Virkina)
2008. ápr. 7. 21:07

szia virkina!

Mi is nagyon nehéz napokat élünk át....együttérzek nagyon és nagyon szoritok.

Kitartás!

Tudom könnyű ezt mondani de hátha ad egy kis erőt hogy sokan gondolunk rátok...

Én is miskolci vagyok....a kórház úgy látszik mindennapos nekünk..:(

Hogyne félne szegény....de ott vagy és tartod benne a lelket...ez nagyon sokat jelent neki..

2008. ápr. 7. 20:59

Ma voltam nála, holnap 11 kor műtét. Elkezdték a hashajtást. Azt felejtették csak el, hogy be van szűkülve a gyomra. Szolt, hogy rosszul van mire közölték, hogy akkor beöntés lesz, csak igya ami t kiadtak. Szegény itta, majd mindent ki hányt. hányt vagy ötször, akkor szóltam a nővérkének aki megijedt és gyorsan adott neki injekciót hányás ellen. Elvitte lezuhanyoztam szegény, úgy össze van szakadva, mintha koncentrációs táborból jönne. Pont úgy néz ki mint az emberek a filmeken.Szegény anyu amikor meglátta, elsírta magát.

Megfürdettem, átöltözött, pihen.

Izgulok érte. Ő inkább olyan beletörődős, de azért látom, hogy fél

72. Ági28 (válaszként erre: 71. - Szilvia71)
2008. ápr. 6. 19:18
Azt írtam, amit orvos mondott, hogy ne. Ez változott, most szedhet ha akar.
2008. ápr. 6. 19:13
Úgy tudom a Bvitaminok kárt nem tesznek a szervezetben,vízben oldódik és ami fölösleges a szervezet számára az távozik is.
70. Ági28
2008. ápr. 6. 18:49
www.daganatok.hu a rákellenes liga honlapja. Sok bíztató dolgot lehet olvasni. Remélem rendbejönnek a dolgok nálatok. Kitartást a férjednek! És neked is!
69. Ági28 (válaszként erre: 67. - Szilvia71)
2008. ápr. 6. 18:44
Megvan ezt lehagytam! Ne addj vitamint! Míg nem beszéltél az onkológusokkal nem szedhet semmit össze vissza még vitamint sem! Én is megkérdeztem a dokikat az onkológián, és ők mondták, h nem szedhetnek vitaminokat, csak az állapotuktól függően! Egy ideig apám sem szedhetett vitamint! Szóval erre is oda kell figyelni!
68. Ági28 (válaszként erre: 51. - Virkina)
2008. ápr. 6. 18:41

Szia!

Az apámnak volt vastagbéldaganata májáttéttel. Amennyiben van valami kérdésed, ne habozz feltenni! Én azt tudom leírni, amit megéltem, és apámmal átéltem! Borzalmas volt az eleje. De még a mai napig nem fogtuk fel, h mi is ez valójában!? A lényeg, h NE ADJA FEL! MINDEN FEJBEN DŐL EL! Apámnak olyan súlyos volt az állapota, h a dokik a műtét utáni 3. hónapra tették, h meghal. 2 éve műtötték. Azt mondta az onkológus főorvos, h nem a gyógyszereknek köszönheti, h még él! Apám is azt mondja, h az ember maga dönti el, h túléli-e a műtétet v sem. A sebésznek azt mondta, h ha ki kell varrni, akkor inkább ne is ébresszék fel. Hát nem varrták ki, mert gondolták, már mindegy, nem élné meg mire visszavarrhatják.

Nagyon kell akarni! Sok erőre és kitartásra lesz szükségetek! Sajnos apám mája nem műthető. Sok az áttét rajta. Nem iszik, csak néha egy sört. Szóval nem elitta. Véletlenül derült ki a dolog, megfázott és nem tudott meggyógyulni. Vérvételre és egy csomó más vizsgálatra küldte a háziorvos. Így derült ki. Még jó h a háziorvos jó fej volt!Vettem neki egy avemart, de nem is itta meg. (mondjuk nem is bizonyított a gyógyhatása, csak jó a reklámja, az orvosok sem ajánlották, mikor rákérdeztünk, akkor mondták, h nem javasolják, de ha akarjuk akkor vegyünk) Ha van kérdésed írj nyugodtan, akár privátban is válaszolok, de szivesen itt is, hisezn sajnos ez már kurvára mindenkit érint! A kórházban ahová járunk ott most 2 ápoló is beteg, egyiket már meg is műtötték, és kemora jár. Találtam egy oldalt a daganatos betegségekről, ahol azt írták, h jó eséjjel gyógyítható. Megkeresem és megírom, ha megtalálom.

67. szilvia71 (válaszként erre: 66. - Virkina)
2008. ápr. 6. 18:23
Ha van időd nézd meg a B17 vitamint,más országokban már gyógyszerként van nyilvántartva.
2008. ápr. 6. 17:35

Köszönöm a sok a bíztatást.


Jót tett neki az infúzió, és pedig megitattam a lötyit vele, az avemart vagy mit. pihenget, nem foglalkozom a hasfájásával beszélgettünk, és készítem fel lelkiekben a műtétre. Összebarátkoztam a növérkékkel kedvesek segítenek.Öntik belé e lelket. Néha már el el mosolyodik a nagy igyekezetemen,de azért tartja magát, a komolyságot, és a sajnálatot.

65. szilvia71 (válaszként erre: 64. - Virkina)
2008. ápr. 5. 20:51
Szia Kriszta! Üzenem a férjednek hogy ne adja fel! Nem szabad hogy ők győzzenek! Ezeken én már túl vagyok,2 műtét és fél éves kemó. Próbálj meg lelket önteni belé és igen is küzdjön ellene! Jobbulást kívánok neki! Szilvi
2008. ápr. 5. 16:47

Szia!


Az a baj, hogy Péter már most elejéán úgy tünik fel akarja adni. Az orvos szerint jók az esélyei de akarnia kellene,Ő viszont nem eszik, nem iszik, ma már a növérkékkel megbeszélve infuziót kap ki ne száradjon. fekszik és sajnálja magát.

Beszélgetek vele, de csak azt mondja fáj a hasa, és nem érdekli semmi.


Remélem a műtét után ez változik.


Kriszta

2008. ápr. 4. 20:56

Megtörtént a sebészetre az árköltözés. Döbbenetes a korhóz ahogy ki néz. Mint az 50 években, minimum háborúk után. Ahogy ez a kórterem és korház kinéz siralmas. A férjem meglátta és nem akart maradni.

A műtét kb 3 órás lesz, és majd 1/2 év kemoterápia.

Remélem jobban lesz. Most retteg, és én is félek.

Csak kedden lesz a műtét. Anyukám megnézte a férjem és majd közölte este telefonon, hogy Ő úgy látja, meg fog halni.

Na igen nem mellém áll, és persze anya csak 1 van

2008. ápr. 3. 21:11
Persze megérkezett a szövettan semmi jót nem hozott. Rosszindulatu természetesen. holnap megyek be hozzá, és költöztetem át a sebészetre, hogy hétfőn lehessen műteni. nagyon bízom mindenben. Az orvosok jók, és szerintem Őis kivétel lesz, hiszen kivétel erősíti a szabályt és gyógyul az tuti.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook