Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ádáz ellenségünk - a rák fórum

Ádáz ellenségünk - a rák (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ádáz ellenségünk - a rák

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2008. júl. 23. 22:09
bocsánat az elütésekért, megérintett a dolog, íhy sikerült...ha szükséged van bármilyen információra, szívesen válaszolok.
180. Klimpírozi (válaszként erre: 179. - Vavicsa)
2008. júl. 23. 22:07

erős amit mondok..kapd össze magad, és a realitások talaján készüljetek fel őszintén a legrosszabbra..lehetőség szerint legyen minden érintett tisztában a várható fájdalmas és kínzó valósággal.Sokat segít a remény, a hit, a derű,a katasztrófatúrista látogatók sajnálkozó távoltartása.Nehéz menet jön, ne áltassa magát senki , hogy diadalmenet az élet ezen periódusa.Támaszt jelent egy jó háziorvos, aki a hospice segítséget felírja, sokat segíttenek természetes alapú immunerősítők, egy természetgyógyász, aki energiával gyógyítva mérsékli a fájdalmakat, ami a csontáttétnél borzalmas.A férjem egész csontrendszere megtámadott volt a daganat által, senkinek sem kívánom látványt, és azt, hogy a berótegség előrehaladtával alig volt méltányos pillanat.

A nyugati orvoslásban magam még orvos családtag mellett sem bízom, én kerestem alternatív megoldást, ami sokat segített.AÍ ,magam réászéről ezt tenném, a sugarazás náűlunk szétrobbantotta a daganatot, és onnatól nem volt megállás..a sugarazást végző orvos erőlködött, mindanáron sugarazott volna, de a paraszolvencián kívül más nem motiválta..

179. Vavicsa
2008. júl. 23. 21:54

Sziasztok! Egy kis vigaszért néztem be hozzátok.

Édesapámról a héten derült ki, hogy csontáttétes tüdődaganata van. A tüdejét nem tudják megmenteni, de a doktornő szerint a fájdalmait enyhíteni és a gerincét erősíteni igen. Sugarazni fogják a gerincét, hogy ne roppanjon össze.

Hogyan kell megmondani neki, van erre valami kíméletes módszer? Soha nem volt még kórházban és egy kis megfázáson kívül még beteg sem volt. Az utóbbi időben azonban nagyon sokat fogyott. Talált egy csomót a bordáján ezért mentünk sebészhez.Először azt hittük, hogy zsírmirigy, mert nem fájt neki. A sebész elküldte CT-re innen már minden olyan gyorsan történt és mire észbe kaptunk a tüdőosztályon feküdt.

Hogyan mondjam el neki és hogy közöljem a beteg anyukámmal?

178. virkina (válaszként erre: 177. - Tücsimücsi)
2008. júl. 22. 19:31

sziasztok!


Nagyon jó a kedve. Napról-napra jobban van és erősebb. ha minden igaz pénteken hozom haza...végre.Elképesztő jók a szobatársak, rengeteget nevetnek. Ez fontos.

mindenkinek kívánok jó egészséget

177. tücsimücsi (válaszként erre: 176. - Virkina)
2008. júl. 21. 20:21

Ez jó hír.

Milyen a kedélyállapota?

176. virkina
2008. júl. 21. 20:17

műtét megvolt.

egész jól van most már, én pedig örülök és várom hogy haza hozhassam a kórházból.

175. virkina
2008. júl. 15. 19:25

Sziasztok!


holnap reggel 8-kor rakják vissza Péternek 4 hónap után, a sztómáját.Nagyon fél nem kis műtét-

Délután megyek hozzá. és a ha jobban lesz decemberig még tartani fog a kemó, és meglátjuk mit hoz a jövő. Az orvos szerint jól néz ki hízott 15 kg.

Szegény izgul. Én is..

szurkoljatok...

2008. júl. 11. 12:49
Köszönöm szépen a tanácsokat...
173. Klimpírozi (válaszként erre: 171. - Nyuszimamusz)
2008. júl. 5. 15:13

ha megengeded, ismeretlenül...a férjem 6 éve vesztettem el, áttétes tüdődaganata volt, inoperábilis,tele mindene rákos burjánzással / 42 éves volt /javasolnám, légy erős, lehetőség szerint vidám és mosolygós, ha beledöglesz a fájdalomba, akkor is..keress természetgyógyászt aki energiával kezeli és támogatja a folyamat könnyebb elviselését, segít a betegnek, és segít a családnak is...ha teheted, keress természeres alapú készítményeket / Avemar, Flavin, Flavan Max, stb../ amivel a mindennapok méltányosabbá tételét támogatod közérzetileg, nézz utána a deutérium víznek, adj minőségi, fehérjealapú tápanyagoakt, pirosbogyós gyümölcsöket, és főzz mindent, amit csak kíván..

nagyon nehéz lesz, fájdalmas..mégis légy derűs, erős, aki bátorít, hogy ne adja fel..

172. macsusz77 (válaszként erre: 171. - Nyuszimamusz)
2008. júl. 5. 14:59
Szerintem orvostól függ,hogyan kezeli.Mikor Anyukámnál kiderült,hogy nem operálható,akkor az orvossal együtt úgy döntöttünk nem kínozzuk még ezekkel a kezelésekkel is..legalább azok mellékhatásai ne zavarják,hiszen sajnos nem változtattak volna a helyzeten.52éves volt.
2008. júl. 4. 23:50
sziasztok. tegnap derült ki hogy a párom anyukájának nem operálható, áttétes rákja van. eddig a mellében és a méhében találtak elváltozást. szegénykém annyira kivolt és csak telefonon tudtunk beszélni,nem tudok ott lenni mellette és már azt nem akartam megkérdezni hogy mennyi ideje lehet! szerencsére nem vagyok járatos az ilyen dolgokban úgyhogy még azt sem tudom h ilyen esetben nincs se kemo se sugárzás? vagy ezt is próbálják kezelni?? mennyi ideje lehet?? lehet h csak hónapok?? 44 éves.
170. Darcy01
2008. júl. 1. 09:48

Sziasztok!


Az én anyai nagymamám 49 éves korában halt meg mellrákban,kevesebb mint fél év alatt vitte el a betegség.Őt is műtötték,le is vették a mellét,de sajnos ez sem segített.Ez már több mint 12 éve történt,de még ma is úgy emlékszem arra a napra amikor megtudtuk,mintha tegnap történt volna.

És nagyon tartok tőle,hogy én vagy az anyukám és a nagynénéim megbetegszünk majd ezzel a kórral,hiszen a genetika is közrejátszik ebben.

Igaz,még csak 21 éves vagyok,de próbálok vigyázni és odafigyelni magamra,pl.méhnyakrákszűrésen már voltam.Nem lehet elég korán elkezdeni.

2008. jún. 30. 14:51
Nekem az anyai nagymamám májrákban, az apai nagypapám meg nem tudo milyen rákban halt meg de gyorsan végzett velük. ez már régen történt, akkor még kevesebb volt a túlélési arány. Meg más rokonok is voltak akik rákban haltak meg csak azokat én nem ismertem.
168. macsusz77 (válaszként erre: 166. - Marcsy006)
2008. jún. 30. 14:21
Igen ez a legszörnyűbb,hogy tudta nincs esély.Bánt a lelkiismeret,mert nem beszéltünk róla,még akkor is minket óvott.Soha az utolsó pillanatig nem engedte el magát.Mégsem győzhetett...
2008. jún. 30. 10:24

Három éve egy mammográfia szürés alkalmával tudtam meg, hogy baj van. Két centis rosszindulatu daganatot találtak a mellemben. A közlése úgy ért, mint ha fejbe vágtak volna. A kezdeti sokkot felváltotta a daganattól való minél gyorsabb megszabadulás akarása. Sürgősen kellett sebészt keresnem. Ebben segítségemre volt testvérem, aki előző évben esett át hasonló műtéten. Két hét alatt túl voltam a műtéten, ezt követően pár hét várakozás után megkezdődhetett a sugárkezelés. Talán még nagyobb sokkot okozott a mellre jókora, filctollal felrajzolt kereszt, (a műtét előtt is)a sugárzandó felülelet berajzolása, mint a rákbetegség közlése. Ekkor tudatosult bennem nap mint nap, hogy ki, vagy meg vagyok jelölve, és fogtam fel igazán, hogy mi is tőrtén, történik velem.

A sugárkezelésre öt héten át minden nem mennem kellett. (Gyógyszert azóta is szednem kell, ez okozott mellékhatásokat, hízás, foltos hajhullás, szem probléma. Már a mellékhatásra is gyógyszert szedek) Nagy problémát jelentett, hogy az autóm

biztonsági öve éppen a mütőtt mellemet keresztezte. Próbálkoztam több módszerrel,nem sok sikerrel. Utóbb tudtam meg, kérhettem volna az onkológustól az őv használatra felmentést. Elgondolkoztam azon, hogy annyi sok ügyes, leleményes ember él ebben az országban, kitalálhatnának valamit a biztonsági öv derékhoz való lerögzítésére ilyen esetekre.

Nagyon sok könyvet elolvastam a betegséggel kapcsolatban, erősen az ezotéria felé figyeltem.Igyekszem csak pozitiv gondolatokkal foglalkozni. Érzem, hogy betegségem teljesen megváltoztatott. Tudatosabban élem az életem és minden napot megköszönök azoknak, akik szebbé, boldogabbá teszik az életem.

166. marcsy006 (válaszként erre: 165. - Macsusz77)
2008. jún. 29. 14:57
Apukámnak sem volt semmi esélye,tudta Ő is,mi is.Szinte nincs olyan nap mikor nem jut eszembe az,hogy hogyan lehet úgy élní,hogy közben tudja valaki,hogy meg fog halní,mindenap készülní a halálra.SZÖRNYŰ!!!
2008. jún. 29. 14:19
Az én anyukám is harcolt volna,de esélye sem volt az agydaganattal szemben...Műteni sem lehetett,csak várni mikor győzi le ez az alattomos betegség.Így élt 5évig.Sajnos már 2éve nincs velünk..
164. rexona (válaszként erre: 160. - 20eebe3d4c)
2008. jún. 23. 19:59

Ti nagyon szerencsések vagytok, hogy ilyen betegséggel még mindig megvan az anyukád.

Jó nektek.

163. 1366d1807f (válaszként erre: 160. - 20eebe3d4c)
2008. jún. 22. 21:55
Az én anyukám 23 évig élt a mellrák után. Aztán áttétes lett, előőb a csontja, aztán a mája.
2008. máj. 29. 09:23
A ráknál nincs is borzasztóbb betegség...az nem válogat,hogy kis hány éves...az egyik kedves barátnőm épp nemrég halt meg rákban, és csak 48 éves volt, tők hirtelen, tők meglepően történt az egész...alig 2 hónap alatt elvitte a rák...
2008. máj. 28. 21:44
én viszont ebből kifolyólag rettegek a kórházaktól,írtózom az orvosoktól,olyannyira,hogy legutóbb mikor közölték hogy van egy kis méhszájsebem és műteni kell,hát úgy elájultam mint a sz*r.
2008. máj. 28. 21:42
Az én anyukám már 20 éve rákos,méghozzá a legrosszabb fajta mellrákja volt.Az egyik melléből már a 20 év alatt kiszedtek vagy 3 daganatot a végén levették az egész mellét(már a legelején le kellett volna,én a drasztikus műtétek híve vagyok,bárki bármit is állít)Aztán a hólyagjában is volt daganat véletlen vették észre,azt is megműtötték.A lényeg az hogy mindez 20 éve megy már,a hozzátartozókat is rettentően megviseli,őt is persze.Most semmi baja szerencsére jól van ,az időskori kisebb nyűgöket leszímtva(érszűkület,szívritmuszavar stb stbs tb..)
159. virkina
2008. máj. 28. 21:37
Természetesen a pénz, a főorvos zsebébe dugta csak valahogy kifelejtettem a mondatból, de gondolom kiderült mindenkinek. csak el önt a méreg ha visszagondolok rá.
158. virkina
2008. máj. 28. 21:36

nálunk a férjemmel kitöltettek egy papírt kinek adhatnak ki felvilágosítást, csak engem jelölt meg.

majd miután dolgoztam be ment hozzá az anyosom, minden alkalommal zsebébe dugott 10.e ft-így a végén már csak Ő tudta a fejleményeket, sőt mindent hamarabb tudott mint a férjem meg én. majd amikor szóvá tette hogy miért nem borotválkozik a férjem az orvos rá szólt, hogy borotválkozzon meg,és akkor kiborult a páromnál a bili, és nagyon pipa volt.

Tehát ennyit arról, mit miért íratnak alá. Pénz beszél kutya.....

157. 8220cddcf4 (válaszként erre: 156. - Marcsy006)
2008. máj. 28. 05:27

Anyosommal azért nem közölték hogy mi baja van, mert

45kg és félt a doki hogy depresszios lesz és úgy volt vele hogy igy is ugy is müteni kell akkor meg miért modja, ez volt a válasz mikor mütét után megkerestük és számon kértük hogy ő ezt tudta és hogy miért nem mondta.

156. marcsy006 (válaszként erre: 155. - D11bdb3c52)
2008. máj. 27. 17:17
Az én véleményem szerint az orvosititoktartás anyit jelent,pl:hogy nem ad bárkinak felvilágosítást az én egészségíállapotomról.A betegnek joga van tudní miben szenved,az már más kérdés,hogy milyen modón hozza azt a betege tudomására.Sajnos elég sok ilyen, szinte embertelen doki van.A mi esetünkben a doki nem volt hajlandó elmondaní,mi baja van Apunak.Nekünk kellet elmondaní és mikor megtudta,szinte megkönnyebbült,azt mondta"legalább már tudja mi ellen kell harcolnía".Szerinte rosszabb volt a két hét bizonytalanság,amig az eredmény meg lett.Sajnos ezt a csatát/is/ a RÁK nyerte meg.
155. d11bdb3c52 (válaszként erre: 154. - Rexona)
2008. máj. 27. 06:23
Hát nem semmi! Én nem tudom mit gondolnak az orvosok! Ez a te esetedben durva! HOl az orvosi titoktartás??? Elég durva orvos nélkül nincs halott...
154. rexona (válaszként erre: 153. - D11bdb3c52)
2008. máj. 26. 17:47

az én nagymamámnak egész napos várakozás után, este 6-kor kint a váróban közölte egy orvos, hogy maga súlyos leukémiás.

ez szép dolog????????????

egész napos idegeskedés után(mint kiderült már 2-kor megvolt vérkép eredménye) kijön egy orvos, és félvállról közli hogy vérrák.

ezen csak sírni tudok..............

rá egy hétre el is veszítettük, mint már írtam.

2008. máj. 26. 17:00
Sziasztok! Az én nagypapám is rákos volt. Először gégerákja, majd tüdőrákja volt ami áttétes lett és a végén már mindene rákos volt. nem bírta a szíve, így megállt. :-( de minden évben járt tüdőszűrésre és semmit nem találtak nála, aztán egyszer elment egy kórházba valami miatt és nézték a régi leleteit tüdőszűrőn és akkor mondták neki hogy daganat van a tüdején ami már legalább 2 éve ott volt!! Csak nem tájékoztatták valamiért az orvosok! Na ennyit a kórházakról
152. rexona
2008. máj. 25. 09:56

Sajnos akit nagyon nagyon szerettem/szeretek 1 hét alatt vitte el a rák. (akut leukémia)

Ő az én drága nagymamám. A családunk számára felfoghatatlan. A hónap elején még aktív volt, kilómétereket gyalogolt, kertben tevékenykedett, labdázott a kutyával......

és egyszercsak rosszullett. 1 hét....

ennyi az élet.

sajnos csak infúziót kaphatott, pedig úgy szerettem volna ha legalább elkezdik kezeli. Csak olyan rosszul lett, hogy nem vihették el csontszövet vizsgálatra sem. már nem volt olyan állapotban.

Nem ezt érdemelte.

Annyi terve volt még.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook