Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A védőnőm 32 hetesnek vett. De ha a kiírt időpontomat és az utolsó menstruációmat nézem, akkor 34 hetes vagyok. fórum

A védőnőm 32 hetesnek vett. De ha a kiírt időpontomat és az utolsó menstruációmat nézem, akkor 34 hetes vagyok. (tudásbázis kérdés)


14. Sena (válaszként erre: 13. - Puli1)
2009. jan. 21. 15:57

Pont azért számolják a menstruációtól, mert azt nem tudhatod mikor történt a megtermékenyülés. Lehet hogy már az együttlét napján, de lehet hogy csak 2-3 nap múlva érte el a spermium a petesejtet.

Hogy milyen esetben változtatják a hetek számát az szerintem sok mindentől függ. Pl pontosak voltak-e a korábbi ciklusaid, milyen a méhlepény állapota. Úgy tudom a 12. hétig nagyjából egyformán fejlődnek az embriók, utána már lehetnek egyéni eltérések. Szóval ha a 12. hétig stimmeltek a méretek, csak utána lett nagyobb vagy kisebb, azt valószínüleg nem veszik figyelembe. De ez az egész hétszámolgatás talán orvostól is függ, van aki szeret variálni, van aki nem. Az is lehet mérvadó hogy a 16. héten az AFP vizsgálaton jó-e az eredményed. Ha jó akkor valószínűleg tényleg 16 hetes vagy. Ha nem jó, akkor vagy beteg a baba, vagy elszámolták a heteket. Leginkább az utóbbi szokott előfordulni.

13. puli1 (válaszként erre: 12. - Sena)
2009. jan. 21. 15:26

Koszike!Na akkor en pont 12 hetes vagyok.

De hogy ha a baba nagy,es tobb hetet allapitanak meg,akkor az ervenyes,vagy az nem szamit,akkor is az utolso menstruaciot nezik.Az a vicces hogy en pontosan tudom mikor estem teherbe,es attol a naptol szamolnam,akkor lenne pontos,nem???

12. Sena (válaszként erre: 11. - Puli1)
2009. jan. 20. 17:31
Hivatalosan az utolsó menstruáció első napjától kell számolni és csak a betöltött heteket. Tehát ha pl 20 hetes és 5 napos vagy, arra még nem mondhatod hogy 21 hetes. Főleg akkor szokták módosítani a hetek számát ha az uh-on a baba jelentősen kisebb vagy nagyobb mint amekkorának lennie kéne.
11. puli1
2009. jan. 20. 01:46

Na csajok!Es akkor most hogyan kell kiszamolni????Mert mindenki leirta a sajat sztorijat,de senki nem valaszolt hogy,mikortol vagy hogy hogyan kell szamolni!!!he he he

engem is erdekelne...ha valaki ideteved akkor irja mar le leccciiiiii

10. sereva
2008. dec. 16. 17:25
A babád tudni fogja a pontos időpontot!
9. Sena
2008. dec. 16. 16:20
A menstruációtól kell számolni hivatalosan. De sokszor átírják a heteket az ultrahangos eredmény miatt, mert hol kisebbnek hol nagyobbnak mérik a babát, mint amekkorának lennie kéne. Nekem meg csak akkor írták azt hogy pl 30 hetes vagyok,amikor már betöltöttem a 30 hetet. 29 hetesen és 6 naposan még a 29-et írták a papírra.
2008. aug. 13. 11:53

A menstruációhoz számítva kell nézni, nem pedig a fogantatáshoz.

Én túlhordtam a babámat 10 nappal, és a méhszájam is végig zárva volt, így az orvos császármetszést javasolt. Mondtam neki még várjunk, hátha meggondolja magát a baba és ki akar jönni, elvégre ha a fogantatást nézzük akkor még csak 39 hetes magzat volt. De természetesen ezt nem így kell nézni. Végül császármetszéssel megszületett, egészségesen, viszont szegénykém bőre úgy szét volt ázva, hogy 4 hétig hámlott.

2008. aug. 13. 11:01
nálam szülés utáni papírokon történt ez, valamelyiken a 38. a másikon a 40. a harmadikon meg már 41. héten szültem...
2008. aug. 13. 08:33
Én 2 hete voltam elvileg 21 hetes,és el kellett mennem magzatvízlevételre és ott azt mondták hogy 19 hetes vagyok,mire megcsinálták a magzatvízlevételt a papírra 18 hetet írtak.Na mostmár én sem tudom hány hetes vagyok.
2008. aug. 13. 08:19
Én is így jártam. Odamentem az orvosomhoz és kerek-perec megkérdeztem, hogy mikor fogok szülni. Azt mondta, július 10 és átírta az összes papírt. Július 8-án pedig megszületett a kislányom. Ennek már 4 éve...
2008. aug. 12. 18:21
Az orvos szerinti számolást nézd. A védőnők sajnos szoktak másként számolni. :(
2008. aug. 12. 17:27
az orvos mit mond, hányadikban vagy?
2008. aug. 6. 16:35
Nem tudom mikor kell mennem vizsgálatra, mert nem tudom mennyi idős vagyok igazából...
2008. aug. 6. 16:35
A védőnőm 32 hetesnek vett. De ha a kiírt időpontomat és az utolsó menstruációmat nézem, akkor 34 hetes vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook